Šmoulokoleda

• Česko Šmoulí Vánoce (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2011, 22 min

Šmoulové vám nesou koledu! Ve šmoulí vesničce nastal čas Vánoc! A to je období, které všichni šmoulové nadevše milují. Všichni až na Mrzouta, který před duchem Vánoc prohlásí, že je to všechno podvod. Na pomoc musí přijít zázračný lektvar taťky Šmouly a trojice začarovaných šmoulů, která se pokusí dát věci do pořádku. Podaří se jim společně přesvědčit Mrzouta o skutečném významu Vánoc dřív, než šmoulí vesnička padne do rukou zlého Gargamela? Nechte se okouzlit zbrusu novou zábavnou a dojemnou “Šmoulokoledou”, jakou jste ještě neviděli! (oficiální text distributora)

majo25

Nenáročný minipríbeh na toľkokrát omieľanú tému Vianočnej koledy. Viacmenej neurazí, aj keď neprináša nič svetoborné či zapamätaniahodné. Po animačnej stránke je to ale kvalitný nadštandart. ()

bartias

Namodralý vánoční speciál je sešmoulený v šalamounském stylu protřelého taťky Šmouly. Děj opisuje klasický příběh pohádkové Vánoční koledy a digitální animace, která Šmouly vrátila na výslunní v celovečerním filmu, se objevuje jenom na začátku a na konci. Děcka jsou v pohodě, dospělí těch dvacet minut skousnou. ()

otík

Podobně jako má Shrek svou Shrekoledu, mají Šmoulové svou Šmoukoledu. Tato krátká vánoční nadílka není nijak špatná, naopak místy to má pořádný šmrnc díky pár hláškám. A hlavně se divák může přesvědčit, jaký je propastný rozdíl mezi novou tragickou trojrozměrnou animací a starou dobrou klasikou 2D. Většina tohoto šmoulového bonusu je totiž ve staré animaci a je to paráda. Také samotný příběh není ke škodě a při své délce nestačí nudit. Stojí za pozornost. Hudba: Christopher Lennertz ()

filmmovier

Ano, další důkaz toho, že Šmoulové v kině fungovaly, protože tady je další vánoční příběh oblíbených postav. Jak šmouly nemusím, film mě bavil. A kupodivu se mi líbilo i tohle. Skvěle to naladilo na Vánoce, zase tam hrála ta jejich klasická koleda, počítačová animace se střídala s tou klasickou ruční a já se prostě bavil. Jen mi tam fakt chyběl Gargamel... Už mám hromadu vánočních věcí, které sleduji každý rok, tak teď je zas o jednu víc. Tohle se líbilo. Jsou ovšem lepší vánoční speciály. 70%. ()

tatanapope

Viděla jsem ,, Ducha Vánoc´´ v mnoha podobách, ale tahle patřila jednoznačně k těm nejslabším. Nemělo to šmrnc ani tu hloubku myšlenky, která by k tomu jednoznačně měla patřit a líbit se to bude snad jen dětem, které si na Šmouly potrpí, pro mě tak trochu kýč :/ Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

finy_cz

Nápadně to připomíná zkrácenou verzi Vánoční koledy, ale ve „šmoula stajlu“ samozřejmě. Co mě dorazilo byl český dabing, protože nevím, jestli si to uvědomujete, ale jak ve Vánoční koledě tak ve Šmoulokoledě dabuje Jaroslav Kaňkovský hlavního mrzouta, který nemá rád Vánoce (ve Vánoční koledě to byl Vydřigroš alias Jim Carrey. Nevím, jestli to při dabingu udělali schválně, ale určitě je to plus. Mrzí mě jen změna kvality animace na starou verzi šmoulů uprostřed děje. Kdyby to udělali celé v novém, myslím, že by to nebylo na škodu. Každý by snad poznal, kdy je realita a kdy ne. Za mě 3/5 (50%). „Není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“. ()

tommmy89

Krásny mini-filmík :-) Mám rád vianočné rozprávky a šmolkovia boli supeeeeer !!! :-D Tie výrazy, to je teda na popukanie !!! (šmoulborufkove pivo..) :-D 5* ()

HiddenDragon

Jeden z rady vanocnich specialu, ktery ma snad kazdy znamy animak (Shrekoleda [2007], Mamuti vanoce [2011] apod.). Vpodstate na vsechny se dobre diva. Tenhle je zajimavy tim, ze do 22 minut napasovali klasickou "Christmas Carol" od Dickense. A je to moc fajn. Smoula Mrzout se na tohle dokonale hodi. Skoda ze je to takovy trochu podvod na divaky (uz obalem DVD), kdy nas tahaji za nos na radoby "nove" Smouly ve stylu celovecernich snimku, ale dockate se "jen" mixu, kdy jsou zhruba 2/3 animovany klasicky. Nastesti 2D verze je stale pekna a jen tak se neomrzi, ale trochu to pusobi, jak kdyby si studio ulehcovalo praci. Ale nebudu Mrzout, pohadka je to hezka :) ()

Aslan

Šmoulokoleda, je pekné prepracovanie Vianočnej koledy od Charlesa Dickensa, do modrej šmolkovskej farby. Pričom nestráca na posolstve, ani hodnote. ***** ()

dopita

Další animovanej vánoční kraťas. Tyhle fimy maj jednu výhodu - trvaj kolem dvaceti minut. Tak se to dá přežít celkem bez újmy. Sice okatě vykrádaj Dickense a evidentně měli tvůrci malej rozpočet (takže je to povětšinou jednoduše kreslené), ale koukat se na to dá. ()

RajCZitko

Sice mi tam moc nesedělo to prolnutí do kreslené podoby (sorry za spoiler), ale jinak docela pěkné. Sice film byl daleko lepší, a nemůže se to hrabat ani na vánoční "kraťasy" z jiných animáků, ale také potěší .) ()

Scraffy

Už ako malý som nemal moc v láske Šmolkov. A toto novšie prevedenie nie je moc dobré. To staré malo aspoň nejaké to kúzlo, ale to už tu nie je. Ale ako krátky príbeh na vianoce je to celkom v pohode. ()

Renie42

Takový milý šmoulí filmek, půl hraný, půl kreslený. Abych pravdu řekla, raději jsem mám tu kreslenou verzi, na hranou verzi si nemůžu zvyknout, ale koukat se na to dá. Ti Dickensovší tři duchové vánoc mají asi dost velkou popularitu, protože to rádi využívají ve filmech. Kéž bych to viděla ještě před Vánoci, určitě by mi to zvedlo vánoční náladu. A hlavně tam nebyl žádný Santa !!!!!! ()

Kubi21

Je to jenom variace na Vánoční koledu a tudíž příběhově nic moc. Ale dávám tři a to za plochou animaci, která mne velice zaujala a vrátila trochu do dětských let. 3D jí nesahá ani po palce u nohou. ()

Aquarii

Děj podobného rázu jako Vánoční koleda mne už v tomto obsazení tak nebavil. Ještě že to trvalo jen pár minut. ()