poster

Shadow Dancer

Drama / Thriller

Velká Británie, 2012, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  IRA hledá krtka a krtek se snaží zahrabat ještě víc pod zem, aby ochránil mladý. Ničím nepřekvapující příběh kopírující šablony všech špionážních thrillerů. A ani zpracování za mnoho nestojí. Nejhorší bylo, jak se to táhlo, takže občas jsem sáhnul na šipku doprava. Film tak musel vsadit na herce a casting se povedl, to zase jo. Andrea Reiseborough tady odehrála jednu ze svých nejlepších rolí, tak snad k tomu příště přibudou i kvalitní scénář a režie. 50%(27.9.2013)

 • gicous
  ***

  Největší problém pro mě tkví v pomalém a nevzrušivém tempu, v němž je celý film vyprávěn. Dále jsem tam postrádal větší zapojení samotné IRA. V celém filmu dojde na jednu plánovanou vraždu. Tímto proto nechápu naverbování Collete na špehování nedůležitých členů, přičemž se vůbec nedostane hlouběji do organizační struktury. Vyzdvihnul bych výkon Andrey Riseborough, která je v roli trpící matky velice přesvědčivá. 5/10(1.9.2013)

 • Fr
  ***

  ,,COLLETTE, NA SEMAFORU TI SVÍTÍ ČERVENÁ. NEOPOUŠTĚJ BELFAST. JEŠTĚ JSME NESKONČILI“..... /// Collette ,,kope“ za IRA. Teď má nabídku, která se neodmítá…(KDYŽ UDĚLÁTE CHYBU, JSEM MRTVÁ,ŽE?). Prostě drama holky, která se rozhodla (?) v rozehraný sezóně změnit dres. Ve hře jsou ovšem i hrátky uvnitř tajný služby a tak bude dost záležet, jakou taktiku zvolí kouč Owen… Vono se řekne drama… spíš takový čekání na to, komu že bude prohnána hlavou kulka. Jestli těm špatnejm, nebo těm míň špatnejm. Celkem zajímavý, lehce napínavý a s irskou koncovkou. Co bych tak ještě…. tak třeba ta Andrea Riseborough… řek bych, že zajímavá hérečka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 1998 Tom Bradby, číst nebudu. 2.) Jmenuju se Martin McGartland a chcu zjistit, kdo že to byl ten ,,Shadow Dancer“. 3.) Thx za titule ,,Janakulka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(22.1.2013)

 • flyboyeda
  ***

  Zvlastni film, ktery mnozi i pres zajimavou zapletku zavrhnou pro jeho pomale a misty mozna az prilis klidne tempo. Paradoxne az lehce sniva mi prijde atmosfera tohoto tematicky mraziveho filmu. Z nejakeho duvodu jsem se ale nenudil tak jak mnoho ostatnich recenzentu. Mozna pro velmi presvedcivy herecky vykon puvabne Andrey Riseborough. Ta tu s lehkosti prehrava nejenom Gillian Anderson, ktera se zastavila jen na skok, ale i Clive Owena, jehoz vykon by se zde dal charakterizovat jako neutralne pusobci standardka. Tento film rozhodne nepatri k filmovym vrcholum tematiky IRA, za videni ale podle me stoji.(8.12.2013)

 • emma53
  **

  Od Marshe Jamese jsem čekala rozhodně daleko větší zážitek a taky nevím, kam dal Clive Owen oči, že do toho šel. Možná nebýt jeho, tak se po tomhle snímku slehne zem úplně. Právě Clive byl pro mě tím lákadlem, ale ani on to nezachránil. Mělo to docela dobrý potenciál, stačilo si s ním trochu víc pohrát, dát tomu trochu víc té irské horkokrevnosti a možná by to bylo koukatelnější. Takhle se to neskutečně vleklo a nechápu, co mě drželo až do konce, který to už zazdil úplně. Po Red Ridingu opravdu velké zklamání.(13.5.2013)