Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek diváka navrací zpátky do 90. let 20. století do Belfastu, hlavního města Severního Irska. Člen vojenské organizace IRA, Irské republikánské armády, se stává zvědem a poskytuje tak velmi cenné informace MI5.
Drama režiséra Jamese Marshe bylo promítáno na filmovém festivalu v Sundance a ucházelo se o ocenění na filmovém festivalu v Berlíně. (ellegrey)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (23)

emma53 

všechny recenze uživatele

Od Marshe Jamese jsem čekala rozhodně daleko větší zážitek a taky nevím, kam dal Clive Owen oči, že do toho šel. Možná nebýt jeho, tak se po tomhle snímku slehne zem úplně. Právě Clive byl pro mě tím lákadlem, ale ani on to nezachránil. Mělo to docela dobrý potenciál, stačilo si s ním trochu víc pohrát, dát tomu trochu víc té irské horkokrevnosti a možná by to bylo koukatelnější. Takhle se to neskutečně vleklo a nechápu, co mě drželo až do konce, který to už zazdil úplně. Po Red Ridingu opravdu velké zklamání. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak mám Clive Owena rád jako herce, sem se mi vůbec nehodil. Film samotný je normální anglicko-irská depkařina o pocitech viny a odplaty v tom nekonečném irském konfliktu, máme zde cosi jako pokus o sofistikované. surové a naturalistické špionážní drama, ale přitom je to jen sled podivných scén bez jakéhokoliv jiného pocitu než depky, bez čehokoliv k posouzení, ztotožnění, zamyšlení. Sofistikovaná dramata bez jakýchkoliv dalších ingrediencí a rovin jsou prostě na prd. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,COLLETTE, NA SEMAFORU TI SVÍTÍ ČERVENÁ. NEOPOUŠTĚJ BELFAST. JEŠTĚ JSME NESKONČILI“..... /// Collette ,,kope“ za IRA. Teď má nabídku, která se neodmítá…(KDYŽ UDĚLÁTE CHYBU, JSEM MRTVÁ,ŽE?). Prostě drama holky, která se rozhodla (?) v rozehraný sezóně změnit dres. Ve hře jsou ovšem i hrátky uvnitř tajný služby a tak bude dost záležet, jakou taktiku zvolí kouč Owen… Vono se řekne drama… spíš takový čekání na to, komu že bude prohnána hlavou kulka. Jestli těm špatnejm, nebo těm míň špatnejm. Celkem zajímavý, lehce napínavý a s irskou koncovkou. Co bych tak ještě…. tak třeba ta Andrea Riseborough… řek bych, že zajímavá hérečka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 1998 Tom Bradby, číst nebudu. 2.) Jmenuju se Martin McGartland a chcu zjistit, kdo že to byl ten ,,Shadow Dancer“. 3.) Thx za titule ,,Janakulka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, jak mě bude tenhle film neskutečně nudit. Snažil se zobrazovat události, které jsou poměrně emotivní, události, které by měly v divákovi nějaké ty pocity vzbuzovat, ale v konečném důsledku to byl poměrně krátký film, který se natáhl do neskutečného časového horizontu z pohledu relativního. Severní Irsko je místo, kde docházelo k bojům i krveprolitím. A není to až tak dlouho. Belfast bylo nebezpečné město, kde fungovala jak teroristická organizace IRA, tak i tajná služba MI5. MI5 se snažila potlačit vliv rebelů a zničit jednotlivé buňky, IRA zase celou dobu toužila po samostatnosti. "Shadow Dancer" by pak měl být dramatický příběh o tom, jak se členka IRA stává informátorkou MI5, aby mohla ochránit svého syna. Problém je v tom, že příběh není tak dramatický a není ani tak emotivní, jak by se dalo očekávat. Herci zde hrají, ale všichni tak nějak stejně, na všem je deka deprese, což je sice dobré zachování atmosféry, ale nějak to moc nepřidává celkovému vyznění filmu, které je pořád, no, řekněme diskutabilní. Asi se najdou tací, kterým se bude tenhle kousek zamlouvat, budou ho hodnotit jako unikátní thriller, ale já si pořád myslím, že podobné filmy by měly mít napětí. "Shadow Dancer" napínavý není. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

IRA hledá krtka a krtek se snaží zahrabat ještě víc pod zem, aby ochránil mladý. Ničím nepřekvapující příběh kopírující šablony všech špionážních thrillerů. A ani zpracování za mnoho nestojí. Nejhorší bylo, jak se to táhlo, takže občas jsem sáhnul na šipku doprava. Film tak musel vsadit na herce a casting se povedl, to zase jo. Andrea Reiseborough tady odehrála jednu ze svých nejlepších rolí, tak snad k tomu příště přibudou i kvalitní scénář a režie. 50% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Celý film sa natáčal v írskom hlavnom meste Dublin a jeho blízkom okolí. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2012 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Reklama

Reklama