Do právě otevřeného „hubnoucího“ sanatoria se sjíždějí pacienti s cílem zhubnout. A i když každý z nich k tomu má jiný důvod, všichni tu teď pod dohledem asketického primáře podstupují nejroztodivnější procedury a cvičení, to vše navíc bez jídla, alkoholu a sexu. Tím se pro většinu z nich pobyt v sanatoriu stává noční můrou.  Hrdinové Jedlíků jsou romantičtí i pošetilí, vtipní i dojemní, žádný z nich nepostrádá smysl humor. Všichni jsou vedeni láskou – k lidem, věcem, práci, a samozřejmě k jídlu – a každý z nich ji také nakonec najde. Jak už to prostě v dobrých filmech bývá. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Po mnoha letech se v české kinematografii objevil další snímek o skupince zoufalých lidí, kteří chtějí něco udělat se svojí nadváhou. Tomáš Magnusek se chopil námětu a jedné z rolí a nechal natočit snímek o jednom 'hubnoucím' sanatoriu. Musím uznat, že se mu to docela povedlo. Každá postava má svůj osobní charakter, své ego a jisté sebeovládání. Příběh se nese poklidnou atmosférou s jemným humorem, což nese neurážející pohled na danou situaci. Řekl bych, že herectví Tomáše Magnuska se každým snímkem zlepšuje, takže si myslím, že se ještě máme na co těšit. A jak už to u něj bývá, ani tentokrát nezanevřel na herecké legendy a i tentokrát nechal obsadit herce, které již nějakou dobu nejsou nikde vidět. Tento odpočinkový snímek je hlavně plný citů a lidskosti, která v naší společnosti už tak nějak chybí. A o tom je vyprávěný příběh především. ()

Olík

Ani nevím, jestli má vůbec smysl plýtvat písmenky. Stačilo by jenom prosté: „Proč?“. Jako ono to není úplně, že by jste měli nutkání si vypíchnout oči jídelní vidličkou, ale stejnak. Lidé, kteří vůbec neumí hrát, vede impotentním příběhem, člověk, který se má ohledně filmařské profese ještě hodně co učit. Znovu se ptám: „Proč?“ Kdyby všichni zúčastnění věnovali své úsilí například hledaní čtyřlístků, tak světu prokáží dost možná větší službu. ()

Elisskas

V kině jsem podlehla davovým výbuchům smíchu a skvěle jsem se při té blbosti odreagovala. Mělo to své světlé i velmi tmavé chvilky. A pokud v tom nebyl nějaký hlubší smysl a hlubší myšlenka než lidi pobavit, tak to účel splnilo. ()

Rockerman odpad!

Další "perla" z Magnuskovy produkce! Musí asi dobře platit, protože zase ulovil několik seriózních herců (Stropnický, Racek, Andrlová) na tuto neuvěřitelnou blbost. Zároveň se musím omluvit Zdeňku Troškovi. Jeho Babovřesky jsou v porovnání s tímto škvárem oskarovým filmem, a to už je opravdu co říci. ()

Lmslaver odpad!

Příšerná stominutová reklama na jedno české rádio, pražský salon krásy a jeden hotel. Žasnu jakou hovadinu bez zápletky, bez pointy lze natočit. ()

Rizek75

Jedna *, ale jen za to, že jsem patriot a film se natáčel mimo jiného také na Rychnovsku, kde se zdržuji. Jinak dost statický, umělý, přehrávaný, amatérský- trochu jako kdybych natáčel home video z dovolený našich:-)) ()

Psycho.R odpad!

Ed Wood byl jen nudnej, Uwe Boll je zábavnej v tom, jakej je blb, ale Magnusek? Jeho filmy jsou zločinem proti lidskosti. ()

Wyrdas

Není to zdaleka tak hrozné, jak jsem to čekal. Oproti jiné tvorbě tady mistra Magnuska je to takový průměr, oproti České tvorbě celkově to možná visí lehce nad průměrem. Upřímně jsem čekal víc toho hubnutí v praxi. Tedy takový drobný návod, jak na to. Ale je to spíše takové lehce komediální drama ze světa vorvaňů. ()

Godhaj odpad!

,,Neměla byste vteřinový lepidlo?“ ,,Vteřinku!“ Asi chápu kam Magnusek mířil, že chtěl ukázat lidi s obezitou jako plnoprávné lidské bytosti se svými nadějemi a touhami. Co ale nechápu, proč jeho Jedlíci vypadají, tak jak vypadají. Všechny postavy jednají jako malé děti, nelogicky a hrozně hloupě. Příběh je defakto o ničem, jednotlivé scény ho nikam neposouvají a příběh se tak motá v kruhu a nikam neústí. Když pominu příběh a soustředím se jen na formální stránku filmu, dopadá to stejně, možná i hůř. Kamera a zvuk jsou úplně mimo. Nechápu, proč téměř každý záběr končí zatmívačkou, i když nedává vůbec žádný smysl. K tomu všemu je film prostě nechutný, protože pozorovat ležícího Cháru jak se cpe lančmítem, který pojídá lžící přímo z konzervy, je nad moje síly! ()

TommyDiamond odpad!

Další hřebík do rakve české komedii. České celebrity se opět sešly, aby vydělali trochu peněz a nás diváky zase přivedli do země beznaděje a utrpení. Musím být obezřetnější než si příště nechám zase posrat pevný disk nějakou českou komedií. Jedlíci, kteří si zde z velkého bochníku ukrojili pouze 14 procent, se v tomto roce ('13) připojili k takovým perlám jako jsou Troškovi žabovřesky nebo Matonohova doslovná interpretace pablbství v českém šoubyznysu s názvem Polski film.. Přiznám se, že jsem Jedlíky nedokoukal, protože se to vážně nedalo.... Je to jasný odpad! ()

dawid odpad!

Ufff, to byl teda masochismus. Jakože morbidní obezita je super, když se máte rádi a jste rádi na světě? Houby, a vím dobře, o čem mluvím. Nadváha (no, tady mluvit o nadváze je jako mluvit u Lipna o Atlantiku) není o vnitřní pohodě, právě naopak. Přežírání je zahánění stresu a komplexů jídlem. Vteřinové (případně minutové) potěšení zdevastovaných chuťových buněk, které má za následek devastaci organismu a mindrák z toho, že jsem se zase přežral. Nedostatek pohybu není nic jiného než lenost, která logicky pramení z vysoké váhy - odhaduji, že Magnusek s sebou nosí permanentně metrák + čtyři balíky dvoulitrovejch vod. To prostě není v pořádku. A to nemluvím o panu Chárovi. A pokud bych i velkoryse pominul nejapnost a nebezpečnost celého "poselství" tohohle blábolu, nejde si nevšimnout, že ten film je prostě po všech stránkách absolutně nezvládnutej. Mohli to trochu zachránit někteří herci? Ne, nemohlo to zachránit nic. Takže co bude příště - po Bastardech 1. - 3., kteří si nic nezadali s Židem Süssem, po Jedlících, kteří obhajují užrání se k smrti? Nedovedu odhadnout... ()

vozralec

Lehce kolísavá kvalita, přesto se pár zajímavých situací našlo. Stropňák byl docela vtipný. Jsou i daleko horší filmy než tento. ()

masekjc

Nakonec jsem to asi na třetí pokus dokoukal. Pár dobrých hlášek ale jinak umělé a stupidní dialogy a výkony herců bijící do očí. Každopádně od Bastardů a Školního výletu celkem posun, uvidíme co dál :) ()

topi80

Neotřelý a dosti odvážný filmařský pokus, který nám servíruje trochu jiný typ hrdinů, než jsme zvyklí, aneb nejen tuctové štětky mají právo zabírat filmové plátno.. Přes absenci spádu a děje a vlastně i minimum vtipu je to příjemně koukatelné. Naopak velmi dobře fungují dojemnější scény. Překvapivě dobře hraje Patrasová, ale sedly mi i ochotničtější výstupy dalších zúčastněných, dobrácká role tentokrát skvěle sedla i samotnému Magnuskovi. ()

Clark_Kent odpad!

Skutečně nablbá a naprosto degenerující česká srágora v podání slabě vyvěrajícího Magnuska. Cháru znám od vidění, na Novém Hrádku jsem prožil čás svého dětství. Ve finále kdyby aspoň jeden z těch tlustoprdů, dokázal něco vypotit a nějak namotivovat dnešní lůzerskou generaci. Jenže ani prd, místo toho zazněla jen hromada bezduchých až dětinských dialogů. Nevděčně nevyzrálej bullshit. ()

borohub

Mno normálně bych na tuhle komedii ale nešel, ale chtěl jsem vidět co Tomáš Magnusek vyplodí. A musím říct, že to tak hrozné nebylo, jak jsem čekal. Vtipy? No občas vtipné ale občas i pokus vynutit u diváků nějakej smích. Docela divné na tomhle filmu byly ty přechody. Hodněkrát jsem si myslel že je konec a skočila tam nová scéna. Ale to je takovej detail. Neříkám, že je ten film nějakej blbej, budu si ho muset pustit ještě jednou aby se to do mě nějak vsáklo. Zatím hodnotím 3 hvězdy, z důvodu, že bastardi se mi líbili o trochu lépe(i přesto že Magnuskovi role učitele zabijáka nesedla tak jako jedlíka) Edit: Po dalším kouknutí jsem musel přehodnotit ze 3 na 1. Opravdu je to sračka, není na tom nic moc pozitivního, ale na odpad to stejnak nemá ()

Pitryx

No tak něco málo se snad rozhodně povedlo ne? Určitě si tento film odpad nezaslouží. Na zlatého lva to ovšem také není. Dialogy se, pravda, povedly v jen málo pokusech a herci to navíc trochu flákali. Potěšila účast pana Jandy, konečně dokázal lidem jaký je lakomý ubožák, za peníze všechno. Zápletka byla dost divoká a trošku hloupá. Přesto všechno, mne Magnuskův filmík pobavil. 201401130000/0000 ()

ondey odpad!

Kdyby si banda tlustejch dětí vzala kameru a začala točit "film", natočila by tohle. Akorát tady to napadlo Magnuska, přivzal k sobě Dádu, moderátora Frekvence 1 a ministra obrany a vznikla asi ta nejpodivnější věc v dějinách filmu. Scény nemaj žádnej smysl, dialogy neexistujou, scénář je napsanej na hajzlpapír, pokus o vtip končí trapností. A při představě, že za to ze mě v kině vytáhnou 159 korun, tak jim rozbiju pokladnu. ()