Do právě otevřeného „hubnoucího“ sanatoria se sjíždějí pacienti s cílem zhubnout. A i když každý z nich k tomu má jiný důvod, všichni tu teď pod dohledem asketického primáře podstupují nejroztodivnější procedury a cvičení, to vše navíc bez jídla, alkoholu a sexu. Tím se pro většinu z nich pobyt v sanatoriu stává noční můrou.  Hrdinové Jedlíků jsou romantičtí i pošetilí, vtipní i dojemní, žádný z nich nepostrádá smysl humor. Všichni jsou vedeni láskou – k lidem, věcem, práci, a samozřejmě k jídlu – a každý z nich ji také nakonec najde. Jak už to prostě v dobrých filmech bývá. (oficiální text distributora)

blackrain

Ta jedna hvězda je pro herce, kteří se rozhodli dobrovolně jít do tohoto film nebo jsem si ji měla udělit sobě, že jsem tento film dokázala dokoukat. U pár fórků jsem se zasmála, ale dialogy jsou fakt na pováženou. Jako by je psalo malé dítě. To si dám radši ty Troškovy Babovřesky. ()

kaylin

Tomáš Magnusek má neskutečný dar. I k pitomému scénáři si sehnat herce, s nimiž se většinou v jednom filmu nesetkáte. Je schopen dokonce i ukecat legendy, což se povedlo i v případě tohoto filmu. To, že je scénář strašně špatně napsaný a je to celé hloupě zrežírované, to je další věc. Nemůžu si ale pomoct, docela tomuhle neumětelovi fandím. Ať si klidně točí podobné filmy. Jiní to zvládají také a za větší peníze. Je ale fakt, že Magnusek nezvládá urežírovat ani ty vtipy. ()

topi odpad!

Pecka!!! Doporučeno pro všechny chovance ústavů pro duševně choré a mentálně zaostalé. Duševně vyrovnaný člověk se z toho může dostat do skupiny, pro kterou je tento film určen. ()

CageDepp

Občas se divim, že ty český filmy co mají nejhorší hodnocení nejsou tak hrozný. Tady musí být hodně lidí co film odsoudily a ani mu nedali šanci. Vtipný to moc nebylo, ale když se u filmu nenudim a dokoukám to bez problému tak to není film co by si zasloužil odpad. Patrasová a Skamene byly hodně špatný, ale zbytek to hrál celkem dobře. ()

Colonist odpad!

Takhle vypadá peklo. Můžeme nadávat na Zdeňka Trošku, jak chceme, ale oproti Magnuskovi je to alespoň režisér a nějaký ten filmařský um má. Magnusek je ovšem pro mě dno českého filmu a Jedlíci to jen potvrzují. Vizuál je tradičně příšerný, jak může mít film z roku 2013 takhle hnusný obraz? Magnusek navíc neumí pracovat se zvukem a s postsynchrony - jak je scéna ve venkovním prostředí, postavám prakticky není rozumět. Často jsou také dialogy přehlušeny příliš hlasitou hudbou (ačkoliv kdo by chtěl dialogy v tomhle filmu poslouchat...). Film nemá žádný děj, jen zápletku. Celé je to extrémně nevtipné a vlastně i trapné. Dost to na mě působilo, že scénář je jen taková nitka a herci musí improvizovat, proto jsou ty dialogy nelogické, stupidní a všichni se při tom tak pitvoří. Postavy jsou ploché, jak to jen jde, a jejich konání nemá žádnou logiku (Luboš Xaver Veselý se chová jako hajzl, v další scéně by se zas se všemi kamarádil u ohníčku). A co je možná nejhorší - ten film nemá žádné vyústění, žádnou pointu! Postavy zůstanou úplně stejné jako na začátku, neprojdou žádným vývojem, nezhubnou a žerou dál (Magnuskově postavě zřejmě začne být jedno, že chtěl zhubnout kvůli synovi, jenž se obával o jeho zdraví). A postavy (mimochodem si u žádné z nich nepamatuji jméno, protože to nejde) ani nedojdou žádných morálních změn (kromě uměle vytvořené proměny L. X. Veselého, který pronese srdceryvný projev na Frekvenci 1). Kapitolou samou o sobě je cameo Petra Jandy - máme tu výborného zpěváka, ve scénáři máme napsáno, že postavám uspořádá improvizovaný koncert... no samozřejmě že ho necháme jen otevírat pusu a na pozadí pustíme nějaký úděsný song, ze kterého budou divákům krvácet uši. Já chápu, že si chtěl Magnusek udělat víkend s přáteli v nějakém wellness centru, ale nemusel kvůli tomu narychlo spíchnout film, v němž mu všudypřítomný product placement ten pobyt zaplatí. Opravdu musím dát odpad, na Jedlících není nic pozitivního. ()

M.i.k.e odpad!

neherec Magnusek to dozajista myslel dobře,ale jak se říká,cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly a tohle musí být zákonitě stavební kámen.Nedokážu si vybavit film,kde by tolik věcí nedávalo smysl ať už z dějové stránky,tak z té technické.Pokud exituje peklo,určitě v něm mají dva sály a v jednom dávají tohle a ve druhém Babovřesky...0% ()

honajz2

Ten film podle mě schytal až moc velký hejt. Ano, působí amatérsky především co se filmařiny týče (zase když to srovnám s Věčně tvá nevěrná...) a taky mu dost ubližuje zbytečně přemrštěná stopáž, ale zase na druhou stranu mi to tak strašné nepřipadalo. Proti Magnuskovi nic nemám, osobně na mě působí jako nadšený amatér, který se snaží bez nějakého vzdělání točit filmy a neustále se v tom oboru zdokonalovat (a že se taky zdokonaluje). Jedlíci mají dobrý nápad, dokonce se tu povedla i herecká sestava (ještě by to teda chtělo Pawlovskou), komedie z prostředí odtučňovacího tábora slibuje hodně, bohužel toho moc naplněno nebylo. Má to nanejvýš úsměvné scény, je jich tu pár (což je teda na skoro dvouhodinový film celkem málo), ale že bych se smál nahlas, to ne. Zase se mi ale líbí, že se celý ten film ve finále snažil o příjemný pocit. Dialogy tu občas působí divně, jako i některé vztahy mezi postavami. A taky ty terapie jsou celkem divné - je to odtučňovací tábor, tak proč většinu času proboha jenom sedí v kroužku a povídají si? Nějakého cvičení tady zas tolik nebylo. No, když to vezmu jako celek, má to hodně chyb, dvě hodiny jsou zbytečně moc a na scénáři bylo třeba ještě zamakat, ale jsou i mnohem horší české filmy. Na tenhle se dá aspoň dívat, což o některých jiných říct nemůžu (např. Zoufalé ženy dělají zoufalé věci). 2* ()

bourec odpad!

Tak zase vod Magnuska píčovina jaako prase.Vylágroval celej hereckej ansábl z Primy a Novy,takže herecky je to děs a hrůza.Děsný dialogy tomu taky moc nepřidaj,navíc vulgarity sou naprosto mimo mísu.Dějově děs,ale bohužel si myslim ,že z padesáti procent to chování,váha,inteligence,vkus je přesně ta naše malá zaprděná zemička.Něco jako natočenej Blesk magazín a Rytmus života.Smutný.A poprvé,ač taky nevážim šedesát kilo a mám docela nadváhu,se mi z herců v tomhle filmu dělalo šoufl.0%. ()

zette

Zadne velke umeni se nekona, zase ale musim rict, ze na rozdil od velkeho mnozstvi ceskych filmu je tento alespon o necem. Najde se i par vtipnych momentu, jindy zase jedlici vravoraji na hrane trapnosti. Nevim proc, ale Magnusek je mi sympaticky a kdyz k tomu prictu fakt, ze herci zahodili sva ega a pristoupili k nataceni tohoho, doslova monstrozniho filmu, je me hodnoceni hodne milosrdne. ()

DarkDemon odpad!

Pozor, pozor na vědomost se dává, že pan Zoufalec opět útočí. Zjevně nejhorší herec, řežisér a scénárista v dějinách českého filmu se nás rozhodl oblažit dalším paskvilem. Po zvráceném, nechutném a nehorázně stupidním „cikánském triptichu“ protentokrát pokus o komedii na velmi obehrané téma „tlouštíci“. Nebudu tady psát to co už desítky kolegů přede mnou ono vážně nemá smysl rozebírat scénář, herecké výkony ani totální absenci humoru - spíš bych to nazval komorním dramatem, protože mi přišlo všechno (a všichni) k pláči. Opravdu nechápu proč se pan Magnusek neustále snaží prosadit ve filmové branži a terorizuje nás svojí „tvorbou“. Ovšem teď mi dochází, že nechápu ani sám sebe co jsem to za zvrhlíka když jsem ochotný dobrovolně podstoupit taková muka. Musím s tím něco udělat, příště už nesmím, opradu nesmím ... zase znovu ... fuj. Nikdy víc - nic kde se nějak angažuje Magnusek !! Kdyby alespoň finance nesehnal, ale když „product placement“ českému filmu vládne a Magnuskovi stačí pronajmout olezlý penzion ... :( ()

2mig1

ano, vše je relativní - zatím nejlepší magnuskům film, ovšem stále shit, kterej má k průměru daleko a obhájí si ho snad jen vysoce objektivní umělec patrikus, který své nadání uplatňuje v magnuskových filmech... jedlíci mají možná dva tři fungující vtipy (ne vyndání kuřete z razáku to opravdu není), ale jinak jsou dílem filmařskýho amatérismu, za který by se rozhodně v kině neměla platit plná cena vtupnýho.. především v souvislosti jeho technický kvalitě, která je skutečně tristní - kolísavá kvalita zvuku v prostřizích (každopádně v žádném případě se ani na chvilku nejednalo o zvuk kvalitní), viditelné zakupnutí kohosi o kameru, kamera mdlá sama o sobě.... děs běs... jedinou chválu si zasouží martin stropnický, kterému bych za jeho terapeuta přál účast v daleko lepším filmu ()

Mrkvič odpad!

Dobře, dal jsem tomu 10 minut a musel jsem jen přetočit zbytek filmu. Absolutní zhovadilost a jestli jsem něčemu někdy dal odpad, tak se omlouvám. Tohle je asi vážně nejhorší film všech dob. Nejabsurdnější jsou ty řeči, co tu furt někdo trousí. Příšerně neuvěřitelný a v podání asi mimozemšťanských herců je to něco naprosto nerealistickýho. Jak mám Magnuska docela rád, tak tohle je jeho zaručeně největší sračka. ()

civalII odpad!

Magnusku, Ty jsi hovado. Babovřesky jsou proti téhle sračce balzám na duši a lukrativní komedie. Hodnotím aniž bych film viděl celý (vím, to se nedělá), ale víc než 33 min jsem v sále nevydržel. ()

eugeene

Update po druhém shlédnutí: Snižuji hodnocení o jendu hvězdu. Podprůměrný děj s nelogickými dialogy, místy i vtipnými gagy a scénami, podprůměrné (a velice nevěrné) herecké výkony, které vyzdvihuje převážně neherec Chára a místy velice špatný sudovitý zvuk s nevhodnou a vlezlou hudbou. Nicméně nakonec a vidím jistý posun vpřed, převážně pak po obrazové stránce a kupodivu musím uznat, že jsem se bavil víc než u jiných českých "komedií" posledních let, jen si nejsem jist, že ve správném smyslu. Nejvic mě nudilo posledních 20 minut obsahujících "skvělé" Georgovy písně, kterých se vlastně ale nedočkáme, nulový pokrok v ději a téměř okamžitý konec postrádajcí smyslnější pointu. 15% SPOILER!!!!!!: Nikdo nezhubne... ()

pytlik... odpad!

Až dosud jsem se domníval, že název TV stanice CS Film/Mini/Horor v tom posledním poněkud přehání, ale tento pátek mě vyvedl z omylu. Myslím, že pokud se Magnusek starší doví, že se Troška někdy v zimě 1983 placatil kolem Náchoda, bude mu to asi dooost vrtat hlavou. Zajímavost: Ač byl film o odvykací kúře, herci se v jídle mimo kameru nijak neomezovali, a udělali tak světový rekord v množství sežraných potravin během natáčení. 115 kuřat, 5 (celých) prasat, 100 kg brambor, 50 kg rýže, 6 krav, 680 piv a 350 konzerv nejstrašlivější zbraně, jakou kdy lidstvo vymyslelo - lančmítu. Dále se pak scénáristovi ztratil jeho papoušek, kameramanovi pes, skladatelovi bažant z pod postele, osvětlovači z koupelny mýdlo s jelenem, v hotelu někdo ukroutil ve dvou pokojích kohoutky u umyvadla a Bolek Polívka dostal dopis od neznámé fanynky, lákajícího ho na odlehlý kout lesa poblíž místa natáčení. Policie dosud případy nevyřešila. V největším podezření je Chára s Magnuskem. ()

lennyd

Speciální sanatorium pro tlouštíky očekává další várku adeptů na zhubnutí. A tentokrát to šéf (Martin Stropnický) nebude mít vůbec snadné - partička jako by se sama hledala. Stárnoucí rocková hvězda co by ráda ještě jednou na turné, plastický lékař, moderátor Evropy 2 (jako prohranou sázku) a žena, co jí manžel vyměnil za mladší (a štíhlejší). Společně ale možná zjistí, že není podstatné jak vypadají, ale jak se cítí, a možná někteří zde najdou i nový smysl života.. Tak nevím, jestli si Tomáš Magnusek chtěl tímto filmem vydělat na odtučňovací kůru (a jemu by určitě prospěla), ale nevěřím, že by si vydělal na něco jiného než na slanou vodu. Slátanina od první do poslední minuty, se zoufalým volání o jakoukoliv kapku invence, a u některých herců mi bylo i líto, do čeho se to takto namočili (M.Stropnický - i když jeho nová role ve vládě není o moc lepšejší). Na druhou stranu musím uznat, že jsem se asi dvakrát mírně pousmál, a tak tu jednu hvězdičku dám - a za to si dneska dám k večeři vepřové koleno... ()