Film se odehrává v texaském Austinu a je inspirován tamní rokenrolovou scénou. Sleduje čtyři vzájemně propojené milence, kteří čelí výzvám jak v hudební kariéře, tak v intimním životě. Ve světě poháněném mládím, vášní, chtíčem, drogami a kreativitou se příběh zaměřuje na dvojici, která hledá způsob, jak se vyrovnat s chaosem moderního světa a najít smysl existence. (HBO Max)

JohnMiller

Metafyzický a filozoficky čarovný Terrence Malick sa zakúsol do veľmi plodnej témy ktorá je môjmu srdcu veľmi blízka. Hudba, hudobný priemysel a festivaly. Opäť to je krásny aj smutný film zároveň. Je plný myšlienok a otázok bez odpovedí, pre niekoho nudný pre niekoho podmanivý zážitok plný hereckých hviezd. No zase úplne ma to na zadok, ako jeho predošlé filmy nepoložilo, niektoré zábery, hlavne tie z gopro, boli určite na rýchlo spackané a tá impozantnosť sa v nich strácala. No a ešte improvizácia u hlavných postáv mi nie vždy sadla, strih pri nich nebol nejako extra zvládnutý. Podaktorí hudobníci v cameo úlohách to zvládli lepšie. ()

gegina31 odpad!

Kdyby mi někdo dal na výběr, jestli si tenhle film pustit znovu nebo si zabodnout vidličku do oka, tak opravdu netuším, co bych si z toho vybrala. Ale jelikož je můj nevšední zážitek tak čerstvý, tak se spíš přikláním k té druhé možnosti. Nevím, co si herci, režisér a celý štáb při natáčení píchali do žil, ale asi jsem si to měla při sledování vzít taky, abych dostala tu pravou náladu. ()

runner85 odpad!

Chcel by som šlapať na tom istom, na čom šlape pán Malick. Točiť dačo 130 minút a nepovedať nič, tak to sa fakt málokedy vidí, alebo som ja len pozeral naozaj dakde inde? Či mi chýbal šiesty zmysel? ()

hygienik

Malick u mňa skončil. Myslím, že kameraman Lubezki uňho mrhá svojim talentom. Jeho filmy majú atmosféru, ale chcelo by to lepší dej. Ja viem, má to byť o pocitoch. Ale neviem, ako sa mu darí angažovať skvelých hercov do filmov, ktoré sú zjavne odsúdené na komerčný neúspech? Kde berie prachy na ďalšie filmy? Nepochybné je, že jeho tvorba nie je priemerná a záleží na tom, či vás chytí za srdce. Väčšinu divákov určite nie. ()

radektejkal

Film, který se dá posuzovat hned na začátku; do konce se s ním - tedy v něm - nic moc neděje. Všechno je tu celkem běžné (režie, kamera, herci atd.), ale ne docela. Kladou se řečnické otázky, na které se zevrubně odpovídá; a zásadní otázky, na které se neodpovídá; jak také jinak, když to jsou otázky věčné a život tak dočasný. Pokud film chytí na začátku, potom drží až do konce. Dokonce se dá říct, že je stále lepší, že zraje jako víno; v čem je ale stále lepší, se už dá říct asi obtížněji. Přese všechno postmoderní "příběh/nepříběh" jak vyšitý! Ostatně vždyť se stále jedná jen o jeden akord! Pozn: Vysoké rozlišení obrazu zde - na rozdíl od jiných filmů, kde je rušivé - funguje jako významný grafický prvek. ()

honajz2

Tak, a s Malickem končím, nedokázal mě oslovit ani na čtvrtý pokus. Teda jo, umí natočit pěkné záběry, i tady jich je dost, ale ta jeho poetika mi připadá naprosto vyprázdněná. Jak jsem psal u To The Wonder, někdy ten jeho pokus o poetiku působí až směšně. Ale co se Song to Song týče - je to lepší a záživnější než To The Wonder, ale to není pochvala. Je tu dost pěkných záběrů po celý film, ale tím to, jako tradičně, končí. Nějaká hloubka, nějaké poetika - ne. Teda jo, je tu o ni pokus, ale... Vždyť už jsem o tom psal. Dějově to je taky dost chabé. Možná kdyby Malick natočil film s délkou 75 minut, tak by se na to dalo dívat líp a třeba by to ani nenudilo, ale co jsem viděl, Malick je jeden z těch, co má potřebu natahovat svoje filmy na dvě hodiny a víc, takže asi nic. 2* ()

M.i.k.e

Luxusně obsazený,vizuálně přitažlivý a jak už tu padlo,divácky nejpřátelštější Malick a pro mě osobně nejlepší Malick od Tenké červené linie (neviděl jsem Knight of cups,ale dle ohlasů,jsem zas o tolik nepřišel).Na to,že ve filmu není až tolik klasických dialogů a film je vyprávěn především vnitřními monology a obrazem má Song to song co nabídnout a je v něm mnohem víc emocí než by se mohlo zdát.Po Linii první režisérův kousek,který bych neměl problém vidět znova...60% ()

Marqta

Svým vlastním způsobem celkem poetický film se spoustou detailních záběrů s místy točenými ruční kamerou a s pěknými scenériemi. i přes to obsazení mi to ale nějak nesedlo. Nevím proč, možná mi unikla nějaká pointa sdělení, něco, o co vlastně ve filmu šlo, protože to jsem tam postrádala. ()

Martin741

Opat klasicky Malick, ide si to svoje, hercov - jaxa vseobecne vie - nevedie vobec. Rezisersky aspon trochu na urovni, skoda len tych kecov, poniektore kecy mi tam dost vadili : 70 % ()

William_

Málokomu tento styl filmu vyjde a stane se z něho koukatelný snímek. Terrenci Malicku to nevyšlo a výsledkem je břečka všeho o ničem. Těžce stravitelný film se sympatickým obsazení se nepovedl. Přitom pár plusových bodů to mělo - vedle příjemného castingu mě bavila i kamera, která byla většinu filmu roztěkaná, avšak pár záběrů dobře dokreslovalo příběhové linky. Většina věcí už byla na té horší straně ať už je to chaotický střih nebo snaha děj filmu co nejvíce rozsekat. Snad tento snímek sedne více lidem. Šanci bych mu dal, úplná hrůza to není, ale odpočinkový film na nedělní večer asi taky ne. 4,5/10. ()

campix

S Malickem se dlouhodobě nepotkáváme a Song to Song je toho jenom potvrzením. Malick je naprosto zaujatý audiovizuální formou, která je opět naprosto skvělá, ale stačí tak maximálně na trailer nebo videoklip. Určitě nemá šanci vtáhnout ve stopáži  čítající více než dvě hodiny. Některé záběry a kompozice jsou naprosto neskutečné, hudba skvěle zvolená, plejáda velkých hereckých jmen také na místě, ale bavilo by mě to asi jenom kdyby z toho udělali 20ti minutový výcuc. V téhle formě mě Malick nemůžu potěšit. ()

nineweh

+ Herci, Lykke Li, camea, lokace. - Kamera (na to, jak je to širokoúhlé, skoro nikdy není nic pořádně v záběru), otravný voice-over. K tomu hodně šahání na břicho. ()

Mr.Ripley

Nejkonzistentnější Malick za dlouhé roky a přesto těžko přístupný. Dějově místy tne do živého a nastavuje zrcadla, ale problematický styl snímání obrazu a střih zážitek kazí. Aspoň že "Fassy", Gosling a Portmanka si své volné herectví náležitě užívají. ()

Motinski

Typický Malick. Bežnému divákovi nie moc prívetivé dielo, kde je pohľad na vzťahové záležitosti podaní prostredníctvom dlhých záberov a pre mňa často nič nehovoriacich scén. Ľudia ktorý moc nemusia čo som zatiaľ spomenul budú aj radi že sa filmu vyhnú. Niesom fanúšik režiséra ale natočil veci čo mi sadli o dosť viac. Toto bolo asi najslabšie čo som od neho videl, ajkeď nemám napozerané všetko. ()

venison

Nevím co, ale něco se Malickovi stalo.. Od válečných hodně akčních a dějových dramat jako „Tenká červená linie" přešel na hodně nedějové, artově ztvárněné, mezilidské příběhy viz „Strom života".. Snímek „Song to Song“ má minimální děj, ale především se všechno točí kolem pocitů.. Snaží se zachytit snad všechny city ve všech fázích partnerských vztahů.. Obsazení je více než ucházející romantický Ryan Gosling, Rooney Mara, sebevědomý Michael Fassbender, smyslná Cate Blanchett a lehčí verze Natalie Portman rozjíždí svá malá zaláskovaná a velmi intimní osobní dramata.. „Song to Song“ je nahodilý shluk scén, které diváka natolik vybízí k přemýšlení, až pozornost ochabuje a místy nudí.. Není to film o zapojení mysli, ale spíše duše.. Pro náročnějšího diváka filmového klubu a fanouška festivalů.. ()

hroubek

Já Terrence Malicka asi nikdy nepochopím. Malick si točí filmy natolik po svém, že ho za to jistým způsobem obdivuji. Točí a nezajímá ho jestli to někdo pochopí nebo jestli to někomu něco řekne, hlavní je, že jemu to naprostý smysl dává. Nejvíce mě mrzí, že film postrádá jakýkoliv náznak smysluplného vyprávění. A nebo tam je, a já jsem si ho nevšiml pod tunou monologů, které jsou o všem a zároveň o ničem. Malick opět vykouzluje s Emmanuelem Lubezkim nádherné záběry, které jsou pastva pro oči a začínající filmaři by se z nich mohli desítky hodin učit. Na desítky ba stovky záběrů se kouká, tak moc luxusně, jen kdyby alespoň trochu dávaly smysl. Navíc má Malick opět famózní obsazení Gosling, Rooney Mara, Fassbender, Blanchett, Portman(takhle sexy už hodně dlouho nebyla) a nebo Bérénice Marlohe a nedokáže ho ani z poloviny využit. Je to doslova plýtvání potenciálem všech zúčastněných. Nejsmutnější je, že díky tomu roztříštěnému vyprávění a střihu, začnou všechny ty krásné záběry a okamžiky z filmu splývat dohromady a po pár hodinách, si z filmu moc věcí pamatovat nebudete. Obrovská škoda. S klasickým vypravováním by byl Song to Song výborný film, takhle je to jen zajímavý tvůrčí film, u kterého stačí vidět trailer. ()

SamVimes

Malick má k dispozici výborné herce a famózní Lubezkiho kameru a rozehrává s nimi své další nechronologické a místy lyrické dílo o vztazích a pocitech. Jenže jak se snaží postihnout naprosto všechno, ve výsledku toho říká jen málo. A bohužel ani příliš nevyužívá fotogenické hudební prostředí, jež by si to v tomto vizuálně nádherném filmu rozhodně zasloužilo. Potěší alespoň pár hostů z řad slavných muzikantů. ()

zigíš

National geographic Emmanuel Lubezki (!) Malick absentuje, chirurgicky sám seba (zo svojich filmov) odstránil ..a je to smutný, velmi smutný pohľad ()

Tft

Skvělé herecké obsazení, Malickův over the top art look a skvělá kamera. I z těchto ingrediencí se ale dá natočit film plný něčeho o ničem. Začal bych tím, že se na to vážně dobře kouká, hezky to plyne, ale ruku na srdce je to tak trochu nuda. Skoky z místa na místo a netradiční styl vyprávění tohohle romantického dramatu jsou největším plus filmu, co ho sráží dolů je až přílišná sebe uvědomělost a strojenost. Přece jen u filmu, který sází především na uměleckou stránku přednesu bych čekal větší spontánnost a volnost, nevím jestli to je jen mnou, ale přišlo mi to prostě až moc strojené a těžko se tak potom přijímá myšlenka, kterou chce film předat. Rozhodně se ale nejedná o nějaký Malickův propadák, skvělý soundtrack, který doprovází film a vede nás "od písně k písni" je toho zářným důkazem. Další kvalitní stránkou jsou herecké výkony od Goslinga až po Natalie Portmann, k tomu jim dopomáhá skvělá kamera a u několika záběrů nejde než žasnout nad citem s jakým Malick dokáže pozorovat dění před kamerou. Song to song tak zůstává někde na pomezí mezi artovým veledílem a nastrojenou rádoby hipsterskou podívanou. Možná po dalším podrobnějším shlédnutí film může stoupnout výše s obavami odhalení dalších neduh se do něj však nepustím a budu si žít dál svůj život od písně k písni. 60% ()

Christian Bale najde cokoliv

Christian Bale najde cokoliv

25.04.2015

Batmanovská štafeta je předána a Christian Bale (Temný rytíř) se opět vrhá na menší filmy. Britský herec už má za sebou Knight of Cups a Weightless od nevypočitatelného Terrence Malicka (Strom života… (více)