Vlkodlak: Bestie mezi námi

• USA Werewolf: The Beast Among Us (více)
Z natáčení 5 - Louis Morneau, Ed Quinn

Píše se 19. století. V lesní samotě je rodina napadena vlkodlakem. Otec je záhy zabit a těsně před smrtí dává matka malému chlapci Charlesovi stříbrný amulet vyjící vlčí hlavy, který patřil jeho dědečkovi. Ten byl „velkým lovcem“ vlkodlaků. Charles pak unikne smrti pomocí otcovy pasti, když pád lustru zabije útočícího vlkodlaka. O dvacet pět let později si Charles vydělává jako lovec vlkodlaků. Spolupracuje společně s partou dalších lovců, aby zbavili svět všech těchto monster. Vlkodlaci mohou způsobit lykantropii – nakažení jedinci sice nejsou pravými vlkodlaky, ale zuřivě útočí na lidi a jejich smrti lze dosáhnout pouze ustřelením hlavy. Jejich těla jsou pak spálena. Vlkodlaci jsou obvykle schopni transformovat se pouze během úplňku, avšak Charles a jeho tým dostanou nabídku na dopadení obzvlášť brutálního vlkodlaka nového plemene. Tento nový typ vlkodlaka je schopen transformovat se tři noci za sebou… (TV Nova)

Danny F.

Jen a jen za gore efekty. Hodně to působí béčkově. Vlastně se to nepovedlo. Obyčejný a neefektivní horor pro nenáročné. 40% ()

Šakalík

Tak nevím, ale mně se tahle béčková záležitost docela i líbila, přestože vlkodlačí příběhy zrovna nijak nevyhledávám. Tenhle film představuje docela milou oddechovku, která sice na prdel nikoho neposadí, ale svým jednoduše vystavěným příběhem a tím, jak je chvílemi slušně morbidní, krvechtivého diváka myslím uspokojí. Že je ta krev pouze digitální, což je patrné na první pohled, je už podružné. :-) Samotný příběh pak žádné velké překvápko nepřinese, pač hlavní twist je děsně předvídatelný a srdceryvný happyend jakbysmet. Nicméně za jedno podívání film určitě stojí, akorát se od toho nesmí čekat příliš... ()

herr_carter

Je to sice blbé jak hrnec, ale na to, že se jedná o prvotřídní béčkovou zábavu, tu máme poměrně dobře zvládnuté efekty a finální dosti překvapivou otočku - a teď mi dovolte zaspoilerovat = kdy všichni přemýšlí, kdo že je ten další vlkodlak a on se z toho cápka vyklube upír ty vole !!!!!!! No tak jsme se zasmáli.................... moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

vitekpe

Predstavte si lehce prehnany comics s vlkodlaci tematikou, ktery nekdo pretocil na hrany film s tv vizualem. To je tohle. Spatny to neni a dokonce bych rekl, ze kdyby to melo lepsi triky a opravdovy filmovy format, mohla to byt paradni beckova podivana. ()

Dr. Wolfenstein

No nakonec to nebyla zase taková hrůza, jak hodnocení (45%) napovídá. Snížil jsem svá očekávání na minimum a musím se přiznat, že jsem se docela dobře bavil. Oproti svému vysokorozpočtovému, o dva roky staršímu bratříčkovi plně využívá možností krvavého eR-ka a jsou to pořádná jatka. Ne že by snad Vlkodlak (2010) trpěl chudokrevností, ale tady je to přece jen všechno více neurvalejší a surovější. Pokud jde o příběh, není to žádný zázrak a občas mi přišlo, že se spíš dívám na parodii. Hlavně mě rozesmál ten kůň s kolama místo zadních nohou. Nemyslím, že by se v té době někdo obtěžoval se záchanou takto zmrzačeného zvířete a po ráně z milosti by putoval rovnou pod sekáček mistra řezníka. Chudáci lykantropové to nemají ve filmech snadné. Opravdu dobré vlkodlačí filmy bych spočítal na prstech jedné ruky, ale srovnám-li tento počin s nedávným The Howling: Reborn, pak se tentokráte jedná o nadprůměrný zářez do vlkodlačí filmové historie. ()

Ashar

Soudruzi, tak teda nevím, co se Vám na tomto filmu nelíbilo! Strhující film, napětí a překvapující závěr. Dávám pět! ()

Prochy38

Celkem hezky natočeno. Škoda digitálního vlkodlaka. Sympatické postavy, všechny. Promyšleno do základu. Dobrý příběh a kvalitně natočeno. Tvůrci si dali záležet a z mého pohledu je to znát. Mohu tyto filmy a fakt si myslím, že to nebylo zlé. ()

johnymdoe

Za Ed Quinna dávám hvězdu...mám ho rád ještě z Eureky. Ale jinak...Film se odehrává tak něco mezi rokem 1300 a 1850 ale přitom tam mají plamenomety a rotační kulomety. Vlkodlaky asi každý zná a je to pro ně běžná potíž, asi jako u nás hnědočeši. Je to prostě slátanina na eNtou! Posledních 45 minut (půl filmu) projeto zrychleně abych nemusel předčasně vyhodit oběd. Klišé typu - probudím se z noční můry, ale jsem v ní stále, probudím se podruhé a stále v ní jsem - UBOHÉ už 10-20 let. Do toho do historizujícího hororu narvanej romantickej film... No řekněte sami, znáte horor kde romantická vložka funguje? Zoufalá blbost a než další vlkodlačí blábol, tak raděj ten neustále omílaný konec světa. ()

Mallyyy

Docela zarážející hodnocení na csfd, proto jsem tomu dal aspoň 4*. Mě to vyhovovalo. Pořád jsem hádal, kdo teda je vlkodlak nebo i tak 5 min jsem si myslel, že jich je dokonce víc. Herci se taky dali. Nadprůměrnej horor. ()

Vaštar

Znám opravdu hodně vlkodlačích hororů a musím říct, že tenhle je velmi, velmi povedený : neokoukaný děj, neznámí herci, vícero mrtvol a vážně netypický, nečekaný a milý závěr. Po dlouhé době bylo těžké typovat, kdo je ( i jsou ) tou místní bestií. ()

Bozvav

Nebylo to vůbec špatné. Jistě, kdo je vlkodlak bylo jasné téměř okamžitě, jakou roli v příběhu bude hrát osudová láska také. Ale bitka monster byla nečekaná, příběh ohraný, ale docela dobře se na to koukalo. Místy i asi nechtěně vtipné. Normálně bych dala tři slabší, ale vzhledem k tomu, jak to tu shejtili (přitom kde jaká kravina tu má hodnocení hvězdné), tak dám o hvězdu výše. ()

sarfian

Prvá polovica filmu velmi slabá, ale druhá je už o niečo lepšia. Nepatrí medzi filmy, ktoré by ste si chceli ešte niekedy pozrieť. VIDENÉ 1x ()

Nerine

Dobrá zápletka i prostředí. Děj má docela spád a musím přiznat, že jsem až do odhalení nevěděla, kdo je Vlkodlakem. Fanouškům tohoto žánru zhlédnutí rozhodně doporučuji. ()

Likan7

Neuvěřitelnej porod. Hodnocení někde mezi 0,5 a 1*. Nudil jsem se od začátku do konce, že jsem raději u toho pracoval. Filtr jak z Underworldu, který je oproti tomuhle dílo hodné Oscara. K tomu to bylo na můj vkus zbytečně moc krvavý. Jednoduše televizní blbost, kterou vidět nechcete ani.. ()

beso74

Pre tých čo videli aspoň 2 filmy o vlkolakoch, to bude nuda. A pre tých, čo sa čudujú, prečo sa film o vlčích monštrách odohráva niekde v Transylvánii, tí by si to mali dopozerať a presvedčiť sa o tom, že to čo tušili, sa aj naplní... Ale zas po pravde, videl som niekoľko desiatok filmov o vlkolakoch aj oveľa horších ako tento kúsok. ()

Vykuk

Jedna hvězda za efekty, na nízkorozpočťák fakt povedené mrtvolky, i ti vlkodlaci nebyli úplně marní, atmosféra byla slabší, ale ušla by. Špatné byly herecké výkony a herci samotní. Možná tam byla nějaká vyjímka, ale asi jsem si nevšiml. Kromě celkem povedených záběrů s porcováním lidského masa mě nic nezaujalo a vlkodlaci doslova nudili. Místy jsem to musel přeskákat, celkově pro mě ztráta času, s čímž jsem počítal, ale občas některé takové déčko (nebo jak to nazvat) překvapí. No tohle nebyl ten případ. ()