Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

arcticsky

Nojo...film o rusko - americkém nerozborném přátelství ve světle nejnovějších událostí musí být minimálně divný. Nicméně má to jistý říz a akční švih. Je zde minimum nudných okamžiků a slušné obsazení. V zásadě dobrá zábava... ()

warrenur

Film mi prisiel az prekvapivo amatersky a plny predvidatelnych klise. Vzhladom na to, ze "ponorkovych" filmov som par videl, cakal som, ze sa tento od nich nejak odlisi. Zial, nekonalo sa. Bieda. Co si len svet bez tych spravnackych americkych jednotiek pocne? :) ()

LordBeeDoO

Film má scénář děj a scénář tak nějak vyhnaný mimo realitu, ale každopádně není nuda, film odsýpá, akce je dobře natočená a dobře se na to dívá. Pro mě příjemné překvapení. ()

anatheman

Vcelku milé překvapení. Od snímku jsem neměl absolutně žádné očekávání, proto jsem byl ve výsledku potěšen. Osobně musím na začátek říci, že jsem obecně velký fanoušek ponorkových filmů, a tím pádem i pochopitelně ponorek samotných. Je vždy zážitkem zúčastnit se oněch podvodních soubojů, kde musíte být neustále potichu, aby nepřátelské torpédo či hlubinná nálož nezničila vaši železnou rakev. Nutno podotknout, že bohatě dostačuje, když je tento zážitek poskytován prostřednictvím literárních či filmových děl, popřípadě herních simulátorů. Z oné nebezpečné a nesmírně klaustrofobické atmosféry by ve skutečnosti přišel o rozum snad každý z diváků. Co se týče filmů, je mi celkem jedno, zda se jedná o takřka realistickou rekonstrukci (Das Boot) nebo arkádovou akci. Hunter Killer spadá téměř určitě do druhé kategorie. Některé prvky simulace určitě najdete, ale vše je podřízeno akci a tomu, že se na film celkově vzato dobře kouká. Ano, efekty vždy nepadnou na úrodnou půdu, ale dostačují. Líbilo se mi, že se ale podařilo zachovat určité množství napětí. Děj není vždy tak předvídatelný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ano, nečekejte nic převratného, ale ve výsledku je příběh docela konzistentní a má hlavu a patu. Ale - opět - ano, nesmíte přemýšlet nad detaily. Děr ve scénáři byste pak našli také docela dost. Zvláště v závěrečné čtvrtině. Tím chci pouze říci, že pokud očekáváte nabušenější béčkový akčňák, nemůžete být zklamáni a budete odměněni zábavou. Akce je tu opravdu docela dost. To je zaručené tím, že se kromě ponorkových soubojů dočkáte i několika "Call of Duty" sekvencí, kde se po sobě nestřílí torpéda, ale náboje z útočných pušek. Díky tomu je film dobře vyvážen. Sice jsou tu i politické sekvence, ale i o nich nemůžu říci, že by byly nudné. Zkrátka vše funguje, tak jak má. Silnou stránkou filmu jsou i herci. Sice nim není dán pochopitelně prostor, aby předvedli nějaký vysilující dramatický výkon, ale... Butler jako velitel ponorky je zkrátka hustej týpek. Tyhle role mu prostě sedí. Dále tu máme i Oldmana a Nyqvista, pro kterého byl film naneštěstí jedním z jeho posledních počinů. A hudba od Trevora Morrise je také zaručenou kvalitou. Sice se nejedná o hudební masterpiece jako Das Boot, Red October či Crimson Tide, ale i tak se hezky poslouchá. Takže tedy 4 hvězdičky. Opravdu milé překvapení. ()

HyneX

Mám rád filmy podle skutečných událostí, a proto se mi tenhle film velice líbil! Všechno naprosto reálné a uvěřitelné, až jsem si jednu chvíli myslel, že jde o skutečné záběry z této akce. Neuvěřitelně realistické! Ty vole, to byla ale pí****na! ()

Wyder

Spokojenost veliká, Hon na ponorku 2.0! Nemá to hluchá místa, jen nad tím nesmíte moc přemýšlet. Poslední role Mikaela Nyqvista... ()

BOURQUE

Klasická koncepcia s veľkým srdcom stať sa (americkým) hrdinom za každú cenu. Rola šitá pre G. Butlera, ktorý si evidentne užíva rolu podmorského kapitána. Rozdelené akčné scény (suchá pôda versus pod vodou) jeden druhého celkom slušne dopĺňajú, ale film na vyššiu úroveň nedostanú. Záver až príliš idealistický. G. Oldman dobrý, ale pre tento film herec jeho kvalít je „zbytočný“. P.S.: R.I.P. Michael Nyqvist. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Rathalos

Nemam v laske takzvane ponorkove filmy,ale tento akcny thriller sa mi fakt lubil,ani na chvilu som sa nenudil,Gerard Butler ako kapitan sa mi ratal,pribeh fajn,herci tiez a aspon na chvilu sa Americania a Rusi mali radi...:-) ()

sadlokan

Za tůleten kousek dostal kapitán USS-bootu Arkansas půl Arkansasu a vnučku prezidentky za služku.V jednu chvíli jsem zcela vypadl z tenze představujíce si,jak slaňuje český prezident z pátého patra. ()

P.J.2

Bylo to vlastně dost fajn, čekal jsem propadák, jak už to poslední dobou u Butlera je zvykem ale rozhodně jsem se nenudil, příběh je klišé na druhou ale podívaná byla skutečně v pohodě. ()

strikeman

Typ filmu, který jsme mohli obdivovat v devadesátých letech minulého století. Dnes působí spíš směšně a ruský divák, ten si musí ťukat cihlou na čelo ... 40% PS: Teď tu někde čtu, že to bylo v kině - to jako fakt? ()

Faila

Průměrný akční snímek se spoustou zbytečně přehnaných pitomin. Ale od filmů s Butlerem toho v poslední době ani o moc víc neočekávám. ()

helloween93

Hunter killer je oldschoolový typ akčního thrilleru se zajímavým castem, který překvapivě v kino distribuci zapadl a já nechápu proč. Filmů na podobné téma v dnešní době není. Butlerovy kasovně propadly oba filmy v roce 2018 - Den of Thieves i Hunter killer. Člověk si při sledování opět připadá, jak ve studené válce. 3* ()

7ynek

Tak já už nevím, měl jsem za to, že jsem k filmu dávno komentář napsal. Asi jsem si zase zapomněl vzít prášek... Tak nějak už jsem připravený, že když se budu dívat od této chvíle na film s Butlerem, budu očekávat neočekávatelné. Připravte se na ponorkovou jízdu, jaká v tomto žánru nemá obdoby, nehledejte spojení na realitu a bavte se. Pro mě vznikla nová kategorie filmů, která má svá specifika a to je, podržte se, kategorie: Filmy s Butlerem. ()

Dogfish

Tak fantasmagorní zápletku by nečekal ani největší obdivovatel všech amerických slintů, co nám tady přes moře tlačí. Rusové útočí na Rusy aby zachránili Američany. Za studené války. Bliju. ()

Kingjiri

Příběh je na poměry žánru docela slušnej, ačkoliv samozřejmě nelze čekat žádný intelektuální ani logický cvičení. Rusáci nejsou vykreslený stereotypně černobíle, panu kapitánovi se dokonce občas jeho posádka odváží slovně odporovat a hlava USA (tentokrát genderově koretkně pani prezidentka) se objevuje jenom sporadicky. Akční scény byly nakroucený solidně v dostatečnym rozsahu a vizuál taky neurazil. Uvítal jsem, že byla akce pod vodou doplněná i o akci na souši (koukat dvě hodiny na kličkující ponorku pod vodou a odpalování raket by mě asi tolik nebavilo). V rámci akční béčkový produkce posledních let je Hunter Killer jednooký mezi slepými králem. Takže nakonec po zralý úvaze přece jenom přihodim čtvrtou slabší hvězdu za casting (Gary Oldman byl ale fakt jenom počtu), akci, napětí a hudbu. ()