Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

vnimatkrasu

Sračka od srdíčka. Pokud nebudete čekat druhýho Clancyho nebo politicky vyváženou studenou podívanou, je Hunter Killer dokonalej zástupce žánru "je neděle podvečer, tak si pls pusťme něco, u čeho nemusíme přemejšlet". V bezmozkovým subžánru je takřka bez chyby. V jakýmkoliv jiným šíleně mimo. ()

chelseaman22

I přes stereotypní scénář jsem se královsky bavil a současně dostal od filmu to, co jsem očekával. Proto jsem se ani nemohl zlobit na scénáristu, který nepřekvapivě zvolil extrémně pozitivní závěr reprezentovaný poplácáváním se po zádech ze strany všech přeživších. 74 % Celosvětový příjem k 8. 8. 2019: $ $15,767,460, což je 0,39 násobek rozpočtu ()

eJacques

Béčko přitažené za vlasy, které nenudí ani minutu a je nabité jednou bitevní scénou za druhou s hi-tech military vychytávkami. Žádné kecy kolem, hned lítají torpéda, miniponorky, rakety, samotáže, miny, tajná přepadová komanda, převraty, podmořské tunely, sniper, hrozba třetí světové... Steroidy vyhoněná přehlídka vojenské techniky! ()

Johnny.ARN

Len ďalší americký výplach, plný hrdinstva, chlapov, čo si stoja za slovom a napínavých scén. Narozdiel od iných sa toto dalo aspoň dopozerať bez pocitu akútneho dávenia a neobsahovalo to veľa samoúčelných alebo hluchých scén. Butler s jedným ksichtom celý čas a Oldman ako vyšinutý generál. Nanešťastie, ruské špecialne jednotky nedokázali z pár metrov trafiť amíkov ako hora, ponorková základňa bez raketovej ochrany a ponorka, čo sa proste odmieta potopiť. Ale ako výplach dobré. 3 z 5 ()

BROKEN_

Kámoš byl na tom v kině, a jelikož má tenhle typ filmu rád, tak ho označil za to nejlepší z roku 2018. A má zvědavost tak byla velká. Jenže nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal, a až teď jsem se k tomu konečně dostal. A bylo to tak dobrý jak říkal kamarád? Nejlepší roku rozhodně ne, ale mega moc se mi to líbilo. Je to skvělý akční béčko, který neurazí. Zápletka může znít k smíchu, ale asi tak nějak by mohla začít 3. světová válka. Ano válka, přesně o tohle ve filmu jde. Od začátku až do konce to má rychlé tempo, takže se nenudíte, paráda, neříkám že mi vadí nudné pasáže, ale tenhle film to má správně udělaný. CGI triky nejsou dokonalé, ponorka vypadá někdy jak ze hry, ale není to tak moc hrozný aby jste obracely oči během sledování, ne, je to fajn. Akční scény vypadají béčkově, aspoň teda některé, ale je to tak dobrý, že tomu odpustím leda cos. A teď se dostávám právě k věcem, které nejsou dobré, a nebo zkrátka laciné. Předvídatelné scény, jejich jen pár, nesrovnalosti, jsou jen malé ale i tak, či postava Gary Oldmana, která mi přišla, že tam byla jen na o krasu. Ale tohle všechno mi vůbec nevadí, protože to rychle odsýpá, nenudí, a má to tu správnou akční atmosféru. Gerald Butler sympaťák, který mně bavil. Není tam nikdo kdo by mi přišel hrozný. Hudba není zrovna taková, že bych si ji poslouchal, ale i tak dodává daným scénam, ten správný tón. Závěrečná scéna na ponorce mi udělala úsměv na tváři. Neberte tenhle film vážně a budete se bavit, já se bavil královsky! Blu-ray disc? Možná si ho pořídím. :) ()

ivan_drago

ty pohledy na kapitáském můstku... ta nedůvera, která by se dala krájet... povedený politicko-špionážní napínák, který tedy musíte brát tak s deseti metrovou rezervou... ()

plechulka

Hrdinní Američané musí nastolit pořádek přímo v Rusku a zachránit ruského prezidenta před pučisty.... ufff.... Nicméně je to docela napínavé a i když jsme podobné filmy všichni viděli mockrát a proto se nemusíme bát, že to pučisté vyhrají, ponorkové scény patří k těm lepším. ()

žvanimírek

Jedna z dalších klasickejch rolí Gerarda Butlera. Zloduchy hrozně zničí a zabije, správňáky ochrání, s ničím a nikým se nesere a všechno přežije a odpruží. Jo, víceméně všechny jeho akční filmy jsou na stejný bázi, ale mně to pořád baví. Tahle ponorka ve studenej ruskejch vodách mi docela hezky zpříjemnila jeden z těch posledních večerů víceméně posranýho roku 2020. ()

Cocacolix

LOL. Fakt že jo. Béčko s céčkovým příběhem a místy až déčkovým CGI. Fakt jsem se dost smál, ale asi to nebyl tvůrčí záměr. ()

noriaki

Mám rád ponorkové filmy. Odpustím jim lecjakou blbost, ale tenhle napjal moji toleranci až do krajnosti. Scénář vypadá jako relikt z osmdesátek. Nedával by smysl tehdy a dnes je úplně mešuge. To platí jak o zápletce, tak o jednotlivých scénách. Takže se připravte na válečné drama, v němž ponorky manévrují jako auta na dálnici a děj je poskládaný z nekonečné řady filmových klišé. Musím režisérovi přiznat, že akci zvládl alespoň na průměr, postprodukci přiznám že se efekty povedly a hercům odpustím mírné nedostatky, protože o ně nejde ani v první, ani ve druhé řadě. Gerard Butler si zahrál svůj standard a vylepšil každou scénu v níž se objevil. Všechny slabiny bych klidně prominul, kdyby film vykouzlil tísnivou atmosféru. Zoufale se o ni snažil, ale zvládl jen slabý odvar. ()

Krysa SPK

Reaganovy osmdesátky jsou zpátky ! Ruskýmu ministru obrany šibne, zajme ruskýho prezidenta a chce zaútočit na USA. To se ale přepočítal. Nedaleko totiž číhají čtyři Navy SEALs a ponorka, kterou řídí Gerard Butler. Těžce militaristický, chlapácký a od začátku do konce napínavý akčňák s hrdinskou hudbou a západem slunce na konci. Co víc si přát. ()

Sany33

Chladné vody Severného ľadového oceána sú miestom, kde sa studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí sa tam konajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Najmodernejšie nukleárne ponorky na oboch stranách majú nepriateľa odstrašiť od útoku, ktorého následkom by bola rovnako strašná odveta. Teraz je koniec hry – ruská ponorka pošle bez varovania svojho soka na dno. Nad hladinou potom zmizne ruský prezident Zakarin (Alexander Djačenko) a velenie nad armádou a jadrovým arzenálom preberie nebezpečný generál s túžbou svoju mocnú armádu konečne použiť. Vojna už nie je hrozbou, ale skutočnosťou. Kým na súši uprostred nepriateľského územia má americké komando nájsť a zachrániť ruského prezident, pod hladinou sa plaví do akcie špeciálna ponorka Hunter Killer, ktorej velí kapitán Joe Glass (Gerard Butler). Musí využiť svoje dlhoročné skúsenosti z podmorských hier na mačku ma myš, aby prenikol az do tyla nepriateľských plavidiel. A v prípade nutnosti má aj zaútočiť. Pri svojej misii v hlbinách nájde neičakávaných protivníkov i spojencov... Pre zaujímavosť dodávame, že v Rusku odložili (na neurčito) premietanie snímky iba deň pred premiérou, hoci oficiálne to bolo pre nízku kvalitu kópií, skutočnú príčinu si poľahky domyslíme... 85% ()

VanTom

Solidní a nečekaně rozmáchlá ponorková akce si na realismus opravdu jenom hraje, manévry podvodních kolosů by tudíž nezahanbily ani ty vesmírné federativní. Prst na spoušti (nohu na plynu) drží od úplného začátku a námořní válku mezi mocnostmi (ve stylu Krvavého přílivu feat. SEALs) odvrací pomalu bez hluchých míst. Účast Garyho Oldmana mi je záhadou, zato rozhodný kapitán je přesně parketa Gerarda Butlera (i charismatického Michaela Nyqvista z Rudého října, ehm :)). Mnoho nechybělo a torpédoval jsem za 4 *. ()

m.a.t.o.

„Máš peknú sestru, Martinelli. Je voľná?" Neveril by som tomu, že v druhej dekáde dvadsiateho prvého storočia ešte vznikne ponorkový kinofilm. Ale zázrak sa stal. Gerard síce trestuhodne nevyužitý (jeho statickú rolu si kľudne mohol zahrať aj vozíčkar), ale to nevadí. Ponorky, bojová loď, lietadlová loď, stíhačky, lietadlo, vrtuľníky, army of four, ktorí na nepriateľskom území zachraňujú zvrhnutého ruského prezidenta, aby zabránili tretej svetovej vojne... aaah, skrátka, béčko all-in. Citíl som sa ako malý chlapec na Vianoce :)) 60 % P.S.: bulharské exteriéry konečne našli svoje uplatnenie. P.P.S.: prečo sa Rusi medzi sebou vyprávajú po anglicky? To som si, mimochodom, všimol už asi v treťom filme z produkcie Millenium. ()

cross

Tohle byl tak naivně stupidní oldschoolový akčňák, že se to všem, kterým chybí ta prostota osmdesátkových filmů prostě musí líbit... Slušné obsazení, ale jinak vše jako z minulého století, až si člověk říká, že to prostě musel být záměr!:) Ale chápu, že z dnešního pohledu je to pro spoustu diváků už hodně "off topic"... Pro mě ne!!! :))) ***1/2 ()

drackula

Čakal som nejakú prepálenú hlúposť, ale príjemne to prekvapilo. Ak si človek odmyslí tie rôzne usa vs rusko kecy, tak ide o vcelku svižný akčný ponorkový film. A také ja rád. Postava Garyho Oldmana mi neskutočne liezla na nervy, takže super výkon. A Gerard sa tiež prekonal. Takže spokojnosť. 70% HBO GO ()

blackJag

"NEJDE O VAŠI STRANU NEBO MOU STRANU. TADY JDE O NAŠI BUDOUCNOST." No béčko nehorázné, naštěstí poměrně zábavné. Charisma filmových postav trochu na příděl, některé záběry laciné jako filmečky z PC hry Red Alert, ale jó, zábavné to ještě je. 50% ()

zsn

Úžasné prostředí. Fascinující svět ponorek. Příběh mohl být ale lepší, a to i přes veškerou kvalitu scén. ()

herr_carter

Je to naprosto stejná situace jako před časem, když spadl Bílý dům.. v dnešní době nereálný, emmerichovinami nacpaný konflikt mezi ruskem a amerikou, kdy máte občas pocit, že se místo reálného válečného konfliktu hrají monopoly..z logického hlediska je to úsměvné, z toho akčního ale moc dobré, až jsem byl překvapen jak mě to bavilo (pochopitelně při zapnutém vlastním módu IQ zmrzlá makrela)...a to že herec s velkým H pan mistr Nyqvist už není mezi námi, je mi vážně líto, pokud si to člověk uvědomí, je závěr filmu vážně silný, smutný a dojemný............. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()