Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

fikee

Šumperská tarantinovka potácejí se mezi průměrnou komedií a slušným thrillerem. Sokolovi se několikrát zadařilo udeřit hřebíček na hlavičku a zbytek dvouhodinové stopáže ustál se ctí. ()

Hombre8

Nebylo by to zlý, kdyby to chvílemi nebylo tak hloupý. Kdyby to točil jiný režisér tak by to určitě viděl z jiného nadhledu a vyvaroval se těch hloupostí. Přesto ale tento ryze autorský film nezavrhuji. Byla to prvotina (zdá se že nadlouho) a tím pádem se to dalo. ()

focusreviews

Rozhodně to není jeden z filmů, který by se snažil zasáhnout co nejširší publikum. Podle mě je potřeba dost typického humoru (černého), aby jste si film užili. A ano, u mě to zafungovalo perfektně. Film předčil má očekávání. Možná jsem mu nasadil dosti nízkou laťku, jelikož jsem to bral jako prvotinu Ondřeje Sokola, ale klobou dolů. Ano, pár zdlouhavým scén tam bylo, ale dle mě do filmu prostě zapadly a bez nich by to nebylo ono. O perfektní kameře a hudebního doprovodu nemluvě. Kdyby každý začínající režisér udělal svůj první film jako Krásno, česká kinematografie by byla někde úplně jinde. Doufám, že se dočkáme nějaké další tvorby od Ondřeje Sokola. Stavím se proti názorům psaným níže, že film nebyl originální. Podle mě rozhodně originální byl. A nepředvídatelný též. Možná to je tím, že jsem nesledoval každý den kampaň na sociálních sítích a tak dále, nevím. Dále si myslím, že česká kinematografie experimenty rozhodně potřebuje. Už dost rodinných komedií, které jsou pořád o tom samém, či se snaží přiblížit mladšímu publiku. Je to nudné, ale chápu, že peníze zde asi jiný film nevydělá. Pardon za převládající subjektivitu, každý máme svůj vkus. ()

Jegynek

Na úvod, nesnáším recenze k filmům. Nikdo nemá právo kritizovat snahu a práci jiných a říkat že je to špatné nebo dobré, když nikdy sami nic nevytvořili a jsou jen ikonkou, která si myslí, že je něco víc než tvůrce filmu. Myslím si, že na filmech by se neměly hledat jen chyby, ale měli bychom si uvědomit co si z filmu odnášíme. Já jsem si film náramně užila a jsem ráda, že jsem zrovna na tomto filmu mohla oslavit narozeniny. Film ve mě zanechal spoustu vzpomínek a podnětů k zamyšlení a na prvotinu Ondry Sokola si myslím, že je to velmi dobré, vyrovnané a doufám, že od něj ještě nějaký film uvidíme. Mrzí mě, že nemá červenou barvu, ale to se třeba změní. ()

Dodge-I

Pokud by se povedlo scenar trochu zkratit a provázat do sebe par scen, byla by to událost roku! V této podobe to bude "jen" podivana,ale i po letech to bude "nabijet" a bavit, byt nekdy se slzami v ocich - to je to oc tu bezi. Diky za zaverecny dialog. ...a do truhly chci slunecni bryle... ()

PavlosPM

Dnes jsem asi už na poslední chvilku navštívil film Krásno. Těšil jsem se moc! Ondřeje Sokola mám moc rád, jeho herecký výkon byl velmi dobrý, ostatně jako většiny herců. Film byl hezky udělaný, hudba byla příjemná, stejně tak kamera, divák se musel některým scénám jistě zasmát. Překvapila mi mini role Davida Matáska, čekal bych, že herec jeho kvalit nebude hrát postranní roličku recepčního. Co se mi rozhodně nezamlouvalo byl děj filmu a hlavně konec filmu, kdy zemře pět lidí poměrně otřesnou smrtí. ()

GarageFlower

Rozhodně se nejedná o filmový zázrak, ale celkově jde o slušný film. Průměrná zápletka, občas slabší scény, dorovnané však přiměřenou dávkou zdařilých vtípků (viz. závěsy). Závěrečná scéna má obstojnou gradaci a napětí. Ovšem… ten konec… První část závěru (Sokol, Finger) povedená a uspokojující, druhá část (Roden, Krausová a ten třetí) silně rozpačitá. Dalo se čekat, že se něco semele, ale tohle (nechci příliš prozradit) byla spíš parodie. Až těžko věřit, že to mohlo být myšleno vážně. A ještě jeden mínus na závěr: Možná jsem málo dávala pozor, ale nějak mi unikla odpověď na základní otázku celého příběhu. Děj nebyl zase až tak silný, aby vyvážil absenci pointy. ()

filimoni

Ondřej Sokol a jeho hlášky, styl pohybu a jeho výraz v obličeji při každém vtipu je fenomenální, ale závěr mě moc nenadchnul, pouze za Ondru Sokola 3* ()

mylhaus

Kdybych to viděl cca před 20 lety, no prostě dřív než Fargo, dal bych o hvězdu víc. Scéna s psem v autě, s Rodenem jako nájemným vrahem, s Malým, který si místo kamery rovnou nese kulovnici (proč?)... Moc šroubovaný pro potřebu děje. Ale občas jsem se pěkne pochechtal. Sokola bych do budoucna určitě nezatracoval. ()

CostOnerOne

Tak nevím, bavil jsem se, ale působí to jako hra v TV show Partička. Na druhou stranu to asi funguje, ale prostě ten konec, no od toho jsem čekal víc. Takovej Kameňákov s prsama. ()

Mi.chals

Předem upozorňuju že Partička mě nebere, ale proti Ondrovi jsem nikdy nic neměl a už ve filmu Perfect Day mě celkem i bavil. Tenhle film obecně přehlížený a reklamou nepoznamenaný jsem si pustil až na doporučení a rozhodně jsem nebyl zklamaný, ba naopak. Konec bych zkousnul jiný, ale jinak vůbec nic proti. Od prvního retro pohledu od rybníka do závěrečné akce na nádraží to byla jedna perla za druhou a těším se na další Sokolovi snímky. Já jsem se moc bavil. ()

sedlis

Nejhorší na tomto filmu je celý film. Přišlo mi to strašně trapný, snažící se napodobit amerckou či anglickou cool movie doplněnou vtipem v každém záběru..už tak trapný scénář podpořil svým vlastním obsazením pod svoji vlastní taktovkou (dokonce i jako koproducent) nýmand současné české scény a bývalá hvězda Ordinace v růžové zahradě ( do té doby jsem o něm tedy nic neslyšel..) pan doktor Ondra Sokol..souhlasím, každá druhá scéna jak vystřižená z Partičky, stejné kecy,pohyby a grimasy...jednu hvězdu dávám za celkem obstojnou hudbu H.Muchowa a úsměvný výkon Karla Rodena. Jinak s tím na hnůj hned vedle zmíněné Ordinace.. ()

nihiliste

Bohužel musím konstatovat, že od Sokola jsem toho čekal trochu víc. Pokus o černou komedii v kombinaci s krimidramatem nevyšel a těch pár vtipných scén mě bohužel příliš nenadchlo. S velkým sebezapřením jsem snímek Krásno dokoukal až do konce. ()

Miisha24

Téma dobré, akorát se dalo zpracovat mnohem lépe. Snímku by prospělo, kdyby se zdržel absurdit a působil jako tragi pohled na nevyřešený případ, ne s rádoby komediálními prvky á la Partička. Škoda. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST