poster

Eva tropí hlouposti

 • anglický

  Eva Fools Around

Komedie

Československo, 1939, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (295)

 • Lima
  ****

  Nataša Gollová byla za prvorepublikové éry českého filmu jedna z mála hereček, která nepřehrávala, byla naprosto přirozená a přitom velmi sexy a zábavná. Dokladem je i tato podařená veselohra, ve stylu hollywoodských crazy komedií, plná brilantních hlášek (Nového milostné tokání - "Také máte ráda vlahé večery?" - "Ano, zajisté. Proč se ptáte?" - "Ale jen tak, kvůli houbám." :o)).....Velká škoda, že Nataša Golová po komunistickém převratu nedostávala více hereckých příležitostí.(19.6.2002)

 • Tosim
  *****

  Nataša hraje roztomilosti.(3.5.2003)

 • Matty
  ****

  „Já jsem ztratil hvízd“ Stále živá a nadstandardně vtipná klasika s půvabně zdivočelou Natašou Gollovou a neméně výborným Oldřichem „Oh, yes!“ Novým. 80% Zajímavé komentáře: Lima, sportovec(28.7.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Nejen vtipný scénář je viníkem velmi povedené taškařice. Kvalitně napsané postavy, dostaly do pusinky zábavné dialogy a mohlo se humorovat o 106. Nataša Gollová má neuvěřitelný komediální talent, nevybavuji si lepší komediální výkon české herečky a že už od roku 1939 uběhlo pár let. U Jiřinky Sedláčkový docela zamrzí, že jsme se minuli v době, protože je to fakt super kočka. Bavil jsem se od začátku až do konce.(5.2.2017)

 • gouryella
  ****

  Film presne pro Natasu Gollovou - zadne sentimentalni romanticke limonady, ale poradne ztrestena komedie.(7.8.2002)

 • B!shop
  ****

  Tenhle film je ze zacatku slusna jizda, ale bohuzel mu ke konci uz krapet dochazi dech. Je fajn, ze film neni zadna romanticka volovina jako vetsina takle starejch ceskejch filmu a i bez pritomnosti Buriana je to dost dobra komedie, tentokrat hlavne zasluhou Novyho a Gollove, ktery tady fakt jedou ve velkym. Ale bohuzel vseho moc skodi, takze ke konci neustaly padani Gollovy zacne bejt krapet otravny a filmu by prospela o 15 minut kratsi stopaz. Ale celkove jsem se dobre bavil.(3.10.2007)

 • Karlos80
  ***

  Stokrát omletá crazy komedie, ale přesto se na ni dá pořád koukat a stále člověka rozesměje:-) Ve svém žánru pak ale zcela určitě jeden z nejlepších a zásadních filmů.(28.10.2011)

 • monolog
  *****

  Je to jedna z nejzářivějších a nejztřeštěnějších komedií, který u nás kdy natočili. A co víc, i přes tu ztřeštěnost není hloupá a nelogická, natož vulgární nebo prvoplánová. Neuvěřitelné, že to Fan Vavřincová napsala, když jí bylo sedmnáct...(4.12.2005)

 • Boss321
  ****

  Zábavná a vůbec jedna z prvních crazy komedií. Nataša Gollová hraje potrhlou Evu výborně a moc ji to sluší. Oldřich Nový je noblesní a elegantní jako vždy. Bohužel k plnému hodnocení mi něco chybělo, možná až to uvidím podruhé, tak hodnocení o hvězdičku zvednu........(27.7.2008)

 • EdaS
  ****

  Eva tropí hlouposti se mi líbí skoro tolik jako jiný výstavní kousek subžánru ztřeštěné komedie - Hawksova Leopardí žena a komický potenciál dvojice Nový - Gollová za Hepburnovou s Grantem příliš nezaostává. A vstup do místnosti skokem oknem mě fascinuje už od dětství.(27.9.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Teta Pa nutí Klotyldu, aby nosila vlněné punčochy, Klotylda dává výpověď a Eva utekla. No tak je všecko v pořádku a já mohu jít na procházku." Ztřeštěná Eva tropí hlouposti a já jsem se bavil při jejím houpání oknem do domu, stylovém překonávání zídky či opileckém loupení. Ovšem na zaměstnávání mé bránice nebyla Eva zdaleka sama, takže jsem si oprášil základy angličtiny pro idioty s "lingvistou" hrabětem Camelem, vylepšil jsem své deduktivní schopnosti se sluhou Janem a s báječně ujetým ctitelem Zdeňkem jsem ztratil hvízd. Tady zkrátka všichni tropili hlouposti, jen pan továrník pěstoval růže. To dává smysl. A mě to baví.(14.8.2018)

 • Skejpr
  *****

  Klasika nad klasiky a film, který mohu pokaždé znova.(27.7.2008)

 • flanker.27
  ****

  Já to vážně doteď nehodnotil? Některé resty mě vyložené bijí do očí. Však to znáte, hemží se to tu falešnými hrabaty, tajemníky, sekretářkami, náramky a Záhorského růžemi. Nataša Golová je roztomile trhlá ještě o kus víc než obvykle, Jiřina Sedláčková v jedné ze svých mála rolí je potěchou pro oko a všichni ostatní zvládají vytvořit na scéně krásně ulítlý organizovaný chaos plný slovních přestřelek i situačních vtipů. "Běh sílí srdce a nervy a já svou sestru miluji."(13.1.2019)

 • xxmartinxx
  ***

  Nevím, proč jsem prvorepublikové Fričoviny nikdy nebral zvlášť vážně. Nějak ve mně nebudí důvěru a zájem. Teď jsem si řekl, že si jich několik oživím. A vykročil jsem levou nohou. V Evě je hodně jednotlivostí, které mě bavily, ale celek mi přišel až moc... "pamětnický". Se všemi negativními konotacemi k tomu výrazu. Takový dojem u zahraniční dobové produkce nemám.(20.11.2012)

 • genetique
  ****

  Jeej. Tak toto bola naozaj kúzelná klasika. Príjemné, jednoduché, bláznivé, miestami, na danú dobu priam šialené a komické miesta neskutočne vtipné. Svoje precízne zohrali aj dokonalý Oldřich Nový a neskutočne milo pojašená Nataša Gollová. Už by to chcelo len vtipne vylepšiť dobre napísaný záver a niektoré príliš jednoduché pasáže. 85%.(3.8.2008)

 • sportovec
  *****

  Taková normální rodinka přenesená na konec prvorepublikové éry i dnes plní to, co tehdy. Baví, vzrušuje, těší. Nespoutané mládí, jemuž nic lidského není cizí, spolehlivě překonává některé stereotypní topornosti-klišé tehdejší tvorby. Jedna z dam mého srdce, podmanivě krásná Nataša Gollová, je slunečnou fatou morgánou unavené, křivděné, uštvané a sebedevastující staré dámy svých posledních filmů ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Tato bravurní komedie zůstává - bohužel - i dnes spíše nedoceňována než přiměřeně přijímána.(25.8.2007)

 • Ainy
  *****

  Další unikát filmu pro pamětníky!(26.8.2011)

 • Sarkastic
  *****

  „Michale, je to skutečně pravda? Ta rozkošná dívka je vaše sestra?“ - „Rozkošná dívka?! Spratek je to!“ Alespoň z toho, co jsem dosud viděl, jde o zdaleka nejpodařenější výkon Gollové. Jakmile se ocitne v záběru, strhává na sebe veškerou pozornost, a její odzbrojující Evě se jen těžko odolává. Nový, který válí i sám, se ve scénách s ní překonává a jejich společné konfrontace jsou k popukání (zvlášť zničující anglické konverzace). Víc než obstojně je doplňuje Baldová a místy i Gruss, ačkoliv některé jeho výstupy jsou přesně na hraně vtipu a trapnosti. Celkově je ovšem tahle komedie nádherně „crazy“. Jistě, nejde o nic dokonalého, neb řada fórů je slabších až naivních, ale ten optimismus, ztřeštěnost a humor jsou silně nakažlivé. A vzhledem k tomu, že s každou další projekcí mám film radši, zvyšuju hodnocení na slabších 5*. „Vy se jmenujete Artur?“ - „Nejmenuji se Artur.“ - „Ještě jednou, Evžene.“ - „Vy se jmenujete Evžen?“ - „Ne, jmenuji se Jiří, slečno.“ - „Jiří se jmenuje, já vám to přece pořád říkal, že se jmenuje Jiří, viď Karle?“(16.6.2019)

 • viperblade
  *****

  Češi jsou holt průlomoví. Nebo snad byla někde jinde a dřív takováto crazy komedie natočena?? Ne. A překrásná Gollová, to je prostě klasika.(26.12.2007)

 • MM_Ramone
  **

  To tu zasa raz budem za exota, hatera, kultúrneho ignoranta, hlupáka a čo ja viem čo ešte. Prečo? No pretože vysoko hodnotenému a všeobecne obľúbenému titulu "Eva tropí hlúposti" dám iba dve slabé hviezdičky. Nedokážem sa stotožniť s nadšenými komentármi, ktoré som si tu prečítal. Nenechám sa strhnúť davom a vyjadrím svoj názor. Mne sa tento prestarnutý čiernobiely film nepáči. Vôbec som sa pri ňom nebavil. Bola to príšená nuda. **(19.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15