Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

Pantata

Pěkné záběry na losy..... Scénář na houby, vydal by na poloviční stopáž, ale takhle zde bylo asi třikrát víc protočení role zajatec x "chlápek, co už už má napřáhnuto ke smrtící ráně," než by bylo zdrávo. ()

Ondr@932

Celkem dobrý akční thriller v odlehlého Apalačského pohoří spolu s dobrými herci - Robert De Niro a John Travolta. Zajímavý příběh, dobré naháněčky starců po lesích, dobré herecké výkony obou herců. A mezi výrazné mínus řadím, že je to až nadmíru zbytečně ukecané. Jinak ale dobré ... 60% ()

Stíba

Už chybělo jenom aby si ti dva kohouti s nabobtnalým egem co si jdou celou dobu po krku dali v závěru v rámci usmíření pusu. A ač je to místy dost přitažené za vlasy a až trochu úsměvné, na osmdesáti minutách je to ve finále celkem dobře stravitelná béčková jednohubka. 2,5* ()

HenryIvan

Film o zabíjaní, v ktorom nikto nezomrel ( aspoň nie v prítomnosti ), je plný zvratov a fakt sa nedá povedať kto lový, respektíve mučí koho. Krásne, pravdivo, no aj smutne ukazuje na dôsledky tohto krvavého bratovraždenia. Po hereckej a scénaristickej stránke to bolo skvelé, no réžia má pár zádrhelov a aj kamera mohla byť v istých momentoch kvalitnejšia. Travolta opäť v skvelej psychologickej úlohe ( páčilo sa mi, že keď bol v Srbsku tak rozprával po srbsky a nedával tam zbytočne angličtinu ) a ako vždy mu výborne sekunduje De Niro s svojim legendárnym face-om. Bol som príjemne zaskočený koncom, ktorý som nečakal. Na konci spolu sedia ako najväčší kámoši a De Niro mu dorozpraváva ten "trápny" vtip. ()

Acrobat

Je možno namieste aj si povedať, čo vlastne divák riešil v hlave počas sledovania. Ja som si pripravoval závery, že v prípade hnusného najväčšieho konfliktu po WW2, je nemožné vyriešiť otázku „kto začal“. Fuj, čistky, hroby, neľudskosť, ničota a zbytočnosť. Debilný konflikt, ktorý nemám rád, lebo všetci sú proti všetkým a každý hádže vinu na iného. Zverstvá tu aj tam. Ani wikipédia nestačí...Travolta vidí rodnú zem posiatu neviditeľnou krvou, no nech sa nebojí, lebo DeNirovi predkovia osídľovali USA ozajstnou baptistickou vierou a využívali výlučne mierumilovné prostriedky. (Učia sa vlastne američania, teda americký európania, svoje dejiny?) Nie o tom som chcel. Apalačské hory potvrdili, že sú pre každého bez ohľadu na diskriminačné prvky. Lístie padá, voda tečie a slnko presvitá cez okno kostolíka. Na druhej strane je čudné, že človek musí podstúpiť takú tortúru, aby sa vyznal. A na čo vlastne a pre koho. Skrátka, Volvo v lese, excelentná unesco príroda a pre mňa nepochopený príbeh. Nebol som na vojne, v tom to asi je....(videné 03.08.2013, BDrip) ()

Franc1s

Kecy - kecy - žvásty - 3sekundová akce - kecy - žvásty - ještě větší nuda... Ani takovému filmu nepomůžou dvě hvězdy De Niro a Travolta. A Travolta mi do tédle role vubec nesedl, nějakej Srb s extra přízvukem a Američan jako veterán co má střepinu v noze. Nic nového a ztráta 90minut. Škoda tohoto. Za přírodu a chatu 4/10 :) ()

Lumberjack

Velké překvapení ! Srb Travolta nahání Američana De Nira v nádherné americké přírodě. Škoda jen, že se během filmu několikrát (zbytečně) prohodí role lovec-kořist... Při scéně, kdy Travolta vytáhne lahvinku mého milovaného Jägermeistera jsem se jen smutně podíval na moji sklenku naplněnou druhořadým ginem s tonicem... :-( ()

Kenty

1 hvězda za přírodu, 1 hvězda za Travoltův skvělý výkon a 1 za ještě lepší přízvuk Srba. Jinak celkem ucházející thriller, který nemá silný příběh, ale moc nenudí. ()

D.Sleeper

Dějová linie standard, potěší herecké obsazení i "soutěž" formou lukostřelby... ;-) Zejména pak u mě boduje kombinace horské scenérie a přirozeně malebné hudební kulisy :) ()

forkys

Klasickej nízkorozpočťák s omšelými hvězdami. Jedinou útěchou byla délka filmu, protože příběh nebyl nic extra.. 4 herci ve filmu? to by ani nemusel bejt problém, ale tady se to nevyvedlo.. ()

Psycho.R

Pro mě příjemné zpestření večera. Oba herci předvedli výkony hodny jejich velikosti a mile mě překvapil konec a to, jak si De Niro poradií s Travoltou. ()

chaturga

Tentokrát přehlédnu některé nevychytávky a jejich šílenou výdrž ála Terminátor, protože tyhle filmy prostě miluju. Je to fakt dobrý! Než začal hon to bylo na 5 hvězd. Neuvěřitelná atmosféra a jen jsem čekal, kdy a jak mu to dá najevo. Konec jsem předvídal už od první chvíle, protože je to i logický a dokonce jeden takový podobný film je dle skutečnosti. Jinak celkově průměr. ()

rublik05

Travolta a De Nirov jednom akčňáku? To si nemohu nechat ujít. Kdybych ale tušil, co mě to čeká za veledílo, rychle bych si to rozmyslel. Sezóna zabíjení začíná docela nenápadně, nízký rozpočet z filmu číší každým záběrem, pochopitelně se to projevilo i na kvalitě scénáře, který střídá dvě polohy, a sice až úsměvně hloupé scény a zbytečně dlouhé nezáživné dialogy. Natočené je to celé fakt otřesně, nelíbilo se mi ani prostředí, které většinu obdobných snímků vždy zachraňuje. Chybí tomu poutavost, brutalita, napětí, kvalitní zpracování, zkrátka vše, co činí dobrý thriller dobrým thrillerem. Chabý pokus, s takovými jmény se dala natočit daleko povedenější podívaná. 2/10. ()

Looka

70% Celé bych to bral spíše jako metaforu války. Čili nadsazené scény s přeléváním převahy jednoho veterána nad druhým nelze brát příliš vážně. Spíš mě štvalo vyobrazení amerického vojáka De Nira jako polepšeného Dušína, víc nejednaznačnosti by u této postavy nebylo vůbec na škodu. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)