Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

tonton78

lhal bych, tvrdíc že jsem závěrečné melodramatické usmíření nečekal..nicméně že si oba hlavní, na smrt znepřátelení hrdinové skočí takovým stylem do prdele? no tak to baret dolů. kdo tohle pustil do kina, by potřeboval pověsit za lýtkový sval a do šípem prostřelené držky nalít citronovou šťávu se solí. ()

route60

Zase jeden zlý srb který vraždil neprávem v Bosně a teď se mstí jednomu jak jinak hodnému Amíkovi no a to má být nosné téma pro film? Ve filmu se sice naháni dvě hvězdy světového formátu ale není to už trochu ohrané? no prostě je! a Robert De Niro si poslední léta vybíra čím dál tím horší scénáře a už je na čase s tím něco udělat. ()

a0001

Neuveriteľná výmena ako v tenise, raz jeden, raz druhý. Žiaľ omáčka okolo už ide hore krkom kvôli nedochuteniu, chýbajúcim ingredienciám a "šéfkuchárovému" postupu. Výsledkom je pokrm, ktorý máte chuť vrátiť bez zaplatenia a o tomto "zážitku" napísať sťažnosť. 30% ()

elanista1

Realne by scenar vysiel tak na 40 minut, aby bol uveritelny..cim dlhsie som sa na to pozeral, tym mi to bolo vzdialenejsie. Kto by to povedal, ze tito dvaja sa raz stretnu vo filme pod tak lacnou reziserskou taktovkou, ktora neponuka vobec, ale vobec nic nove. Absencia inteligencie ci logiky je samozrejmost, prekvapenie ziadne, napatie pod bodom mrazu, strata casu. Jedine pozitivum ostava zabavny verbalny prejav Travoltu. ()

VanBradley89

Mohla to bejt průměrná naháněčka, kdyby okolo toho nebylo tolik keců. Styl já tě chytnu, budu mučit a povídat o traumatech a pak si to vyměníme, začal po druhé výměně dost nudit. De Niro nic moc. A ukecanej Travolta měl vtipnej přízvuk a divný vlasy. Ale zase mě to mohlo napadnout, že od břídila Johnsona se ničeho extra nedočkám. ()

gotham

No docela by mě zajímalo, jestli by mě můj lýtkový sval udržel, každopádně ta scéna byla opravdu drsná. Mrazivý thriller, kde vystupují v podstatě jen dvě postavy, velmi solidně natočeno, skvěle zahráno De Nirem a zejména Travoltou, ale na to, jak to bylo krátké, tak už po hodině se člověk začne nudit a až do konce se to bohužel nezlepší. Zde se příběh jakoby zastaví, opakují se pořád stejné scény a ani konec není nijak uchvacující. Zkrátka slušné zahraný a rozjetý thriller, který do cíle jen doklopýtal. 60% ()

PamelaJJK

Film se skvělými herci, vynikající atmosférou, nádhernou přírodou a pomalejším tempem. Čekal jsem mnohem více moralizování a byl mile překvapen. Film krásně ukázal, že každý účastník jakékoliv války páchá z různých pohnutek a úmyslů (ať už sebevznešenějších) zvěrstva, která se dají nahlížet z různých stran a úhlů. Ale kde je pravda??? Hudba vcelku povedená, stopáž ideální pro pomalé tempo, takže nuda nehrozí. V podstatě naprostá spokojenost. ()

Wulz

Přijemné překvapení... Dobrý film. Dobrý De Niro i Travolta... Není to můj žánr, ale...je to dobrý. Joo. A dobrá hudba... ()

ZHODNOTITEL

Pěkné obrázky v přírodě. Film s napětím a bolestí střelených šípů, ale nakonec je to spíš takový drsnější Tom a Jerry. Autoři mají asi rádi drsný filmy s fajfkou a tak scénář nejde nějak spešl do hloubky. Vlastně je to jenom o tom, že kdosi přijede zabít kohosi. ()

cerdax2

Nescetnekrat opakovany film o nepratelich, kteri se potkaji. Travolta bere svou roli vicemene vazne, ale De Niro jako by hral v "Denis postrach ulice". 35%, jedna hvezdicka za prirodu a jedna za "Robertovu citronovou kucharskou show" :). ()

paradoxman

Těžký průměr, jehož zajímavou snahu o myšlenku vyrovnání se s válečnými dramaty ničí americky jednoduchý kabát, kladoucí důraz na efekty, souboje a (US filmaři v poslední době oblíbený) waterboarding. Tato praktika je přeci OK, když ji používá i pan De Niro! Nakonec byly nejzajímavější závěrečné titulky, kdy překrásné scenérie americké divočiny doplnila například informace i o tom, kdo řídil hlavním představitelům karavan. 50%. ()

Ace.A.T.L.

Přežijeme všechno, bolest je jen pojem, nenávist se logicky přemění na úctu a časem souznění. Ale tak za Roberta a Johna dávám 2*. Jinak je to film, kterej si už znova asi nepustíte, ale při shlednutí neurazí. Za mě 2* a tak nějak NEDOPORUČUJU ()

Paserak

Nakonec ani ne nudný film "nastavující nemilosrdně zrcadlo tomu, že válka je vůl" (děkuji J.Menzelovi a Švejkovi za citace). Dávám 31/2. ()

Rodriguess

Ani zachmureny Travolta ktory kvoli vojne je nahnevany na cely svet nezachrani tento film. De Niro mi uz prisiel ze nie je vhodny na takyto tip filmu. Mohlo sa tam toho udiat ovela viac, uplne klasicky scenar. ()

Ondrew

Zial, na viac ako cca 3 hviezdy to skutocne nevidim. Tesi ma, ze sa na jednom place stretli herecki veterani typu Robert De Niro a John Traovolta. Cosi podobne sa len tak lahko nevidi. Zial, asi to chcelo o cosi napinavejsi scenar, i ked ktovie... uz i toto dielo iste potesilo srdce nejedneho fanusika spominanych hercov (viem o com hovorim ;))... Napriek vsetkemu, chybal mi tu o cosi prepracovanejsi celkovy pribeh, ktory by cloveka este viac ponoril do deja. Rozhodne ide o nadpriemerne dielo, vsetka cest, no stacilo skutocne malo a mohla z toho byt totalna bomba. 60%. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)