Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

fanik15

Ano je to nelogická blbost. A hraný přízvuk Johna Travolty je příšerný. Ale zase se tam něco pořád děje takže se nenudíte. Ale neustálé střídání hraní si na kočku a myš si mohli tvůrci odpustit, je to postupně docela otravné. ()

srncek

Výborný De Niro v nevýbornom a ťažkopádnom filme..a najhoršie čo môže byť je,keď americký herec ( Travolta ) hrá cudzinca s prízvukom..to sa nedalo počúvať! 44% ()

kubilov

Dva super herci, krásná příroda, trochu té krve, násilí a nakonec sentiment. Johny Travolta s dost přehnaným přízvukem a s pěkně morbidní touhou po pomstě a na druhé straně léty zlomený páprda, který se ale postupem času stává lepším a lepším (citrónový koktejlek) v podání Roberta De Nira. Jelikož je zvrat v počáteční idyle naprosto očekávaný, tak mě docela překvapil a potěšil mě, jak dobře byl zvládnutý. S ubývajícím časem sice nadšení lehce vyprchalo, ale jako celek není Sezóna zabíjení vůbec špatný film. Takové béčko s hereckou extratřídou, které rychle uběhne a hlavně fanda těch dvou borců bude spokojený. ()

Moonrise

Dvě herecká esa v akčním thrilleru o vině a o mstě. Škoda, že se nepovedlo vytvořit lepší temnou atmosféru a nezapracovalo se na hlubším vybudování charakterů obou hlavních představitelů. Přesto jsem se bavil. 60%. ()

Bigfuckman

Zuřící býk z hájenky nastartuje napomádovaný ránko s kocovinou a nevybíravě dotěrným L´bigMacem docela zajímavým tempem, které chvílemi upadá a nevzkřísí ho ani přesolená citronová štáva. Od teďka se radši rozhlédnu kolem sebe než si dám po kalíšku vínka. ()

Pitryx

Za prvních půl hodiny by autoři potřebovali vytahat za uši. Pak se to zlepší, začne akce, ale i tato je prokládána filosofováním a jinými cancy. Situace se opakují, jednou on, podruhé druhý on, takže vlastně je to takové furt dokola. Pár dobrých okamžiků tu je, takže ty hodnotím, zbytek je odpad a klidně to mohli vystříhat a zahodit. ()

subic

Relativně velmi krátký film v podstatě jen se 2 herci, jeden byl srbský zabiják a druhý byl plukovník americké armády zasahující začátkem devadesát v Bosně právě proti řádění Srbů. První toho druhého vyhledá, aby si srovnali staré rány. Travolta tu má strašlivou šlupku, tak jako posledních asi 10 let, zase hrozivě obarvený na černo. Navíc jeho postava ke konci tak nějak vyměkne až zhloupne. Snímek měl asi mnohem více ukázat na hrůzu bosensko-srbské války, ale tak nějak mě nechal citově chladným. 56% ()

anyonecek

Krásná příroda a opravdu mistrovské obsazení hlavních rolí. Bohužel samotná pointa filmu a celkový příběh stály za nic, takže od De Nira a Travolty se nám dostalo velice málo. Trochu mě nudilo jak tam oba pobíhali v 50 letech 10x prostřelení a stále vesele přežívali. To co tam přežili to je asi zázrak. Velice dobrý film, který uteče jako nic, ale bohužel to byla naprostá kravina. ()

borohub

Ale jo, mě to docela bavilo, Travolta a De Niro to zahráli skvěle. Hodnotil bych asi o hvězdu méně nebýt konce, uznávám, že je to takové klišé, ale k tomuto filmu se fakt hodil. 70% ()

johnsnow

na jedno pozretie dobré. Príroda je pekná, len mohla byť využitá viac, DeNiro a Travolta sú dobrá dvojka, postavy im veríte, len ma sralo, že sa furt navzájom chytajú a potom zrazu jeden sa oslobodí je na koni o chvíľu druhý a tak to pokračuje. K happyendu samozrejme ale prekvapivo nie až tak blbému. Takže 4* dám. ()

Murdoc01

Herecký koncert dvou legend.Strhující a nabité emocemi od první do poslední minuty a o to překvapivější to je, jelikož to má na svědomí patlal Johnson.Travoltův Emil Kovac byl tak famózní, že místy dával zapomenout na Vincenta Vegu.De Niro se konečně probral a na chvilku zase dokázal, že patří do herecké ligy a ne do dvd žumpy.Můj první komentář, který není "vtipný", protože tohle si zaslouží respekt, obdiv a úctu.Jeden z nejnapínavějších filmů za posledních 20. let, který staví na čistě hereckých výkonech, prostředí a poctivé filmařině, což je v záplavě velkolepých vizuálních hoven poslední dekády docela příjemné osvěžení. ()

Zed70

Trochu mi tam vadilo s jakými zraněními dokázali běhat po lese jak koloušci. Ale jinak mě to bavilo. Navíc Vincent Vega v hlavní roli... ()

DonBraso

Lukostřelci Pozor!Pohov!Tak nějak bych označil tento lesní public o dvouch muškách,hromadou patosu,scenách který by ani pralesní muž nepochopil a ultra krvácející nohy De Nira,jako by ho to vůbec nebolelo.No vskutku vystřel toho nejhoršího zrna.Travolta až hraje něco jinýho a nesnaží se být něco co Segall už pár dekád je,to že nahodí akcent dejme tomu,ale divák to musí rozdýchavat dlouho,ale pointa filmu je tak příšerná,která stříká o genocitidě a přitom je to výplň do naprosto zbytečnýho fimu roku,protože akční to není,drama to není,ono to není nic.Člověk by čekal nervydrásající naháněčku a Rambo z toho filmu tryská hnedka,ale John je na dovolený,tak se nedočkáme vůbec ničeho,protože si někdo řeknul,že když už vysolim bakšič za dvě hvězdy,musí na tom plátně vyniknout pokud v jednom záběru oba dva a je nám to jedno.Takže je to pořád ukecená slátanina v lese,která se hemží kroky františka janečka do finiše.Přesto ten De Niro jako veterán se ještě trochu dá uvěřit,ale tohle není snad béčkový či céčkový film,aby člověk si řeknul,co bych od toho čekal,no tady čekat nemusíte na nic,jenom na to,že luk v hubě vážně nevadí a jenom Vám to nažene facelit abyste mluvil snad ještě lépe srbsky.Jestli někdo viděl tento film jako napínák,tak nejspíš Slunce seno série je čistý porno :D Jenom si řikám,proč Roberte lezež někam a nevyprdneš se na to,zahraj si komedii a nech experimenty na těch režisérech,ikdyž Ghost Raider jak to bylo prdlý tak aspon od začátku,bohužel tady žádná ohnivá hlava nebyla,možná škoda,mohl být požár v lese a konečně by tam byla první delší akční pasáž :) ()

maniacxl

Ajajaj,no ještě chyběla na konci pořádná pusa na čelo a bylo vymalovaný úúplně ty vole!To byla zas kravina.Travolta s trapným přízvukem(kdo tohle vymyslel) se honí s De "parukou"Nirem jen tak pro nic za nic.A to jsem si po slibném úvodu říkal,že by to mohla být docela prdel.No,tak nebyla ani náhodou.45%. ()

Facerr

Travolta je prosě božíííí (a to nejsem gay:)... pravda, má možná jednu malou nevýhodu. I když hraje toho nevětšího hajzla pořád je za sympaťáka:). V tomhle případě se to potvrzuje už od začátku a graduje koncem. Co se týča De Nira, tak to je v poslední době klasika - uprděnej morous, kterej dokáže překvapit. Film celkově docela odsejpá a i když tady podobný náměty byly, musí se nechat, že v tomhle případě jde o originální zpracování, obzvlášť co se finále týče. ()

pafka

Skveli herci, ale velmi slaby dej. Slo to do pulky, kde oba velmi slusne hrali. Ale v pulce se spustila tak akcni cast, kdy se meli ti dva proti sobe postavit a v tu chvili tvurci vlozili pisek do stroje misto vazeliny. Pak to skripalo, zazivne to nebylo, stale stejna omacka az do heppackeho konce. Takhle mrhat herci! Skoda. A to se mi Travolta diky sve mluve ze zacatku velmi libil, ale pak to spolecne s filmem nejak vysumelo... 50% ()

CrazymanM

S troškou sebezapření se na to dá dívat,ale vážně žádná sláva.Travolta mě poslední dobou nějak začíná lézt na nervy,De Niro ušel,pěkné scenérie,příroda,jinak nic moc! ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)