Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

Platom

Hodně špatný film... Troufám si tvrdit, že toto byly jedny z nejhorších hereckých výkonů Roberta De Niro a Johna Travolty. K tomu špatně napsaný příběh, který je neskutečným způsobem hloupý a polopatický. A ten závěr? Bavil jsem se u toho dobře, jen škoda, že se nejednalo o komedii. ()

Hapretor

Kdyby tam hrál někdo jiný (ne tak známý), tak ani nemá cenu na to koukat. Čekal jsem naháněčku - parta namachrovanejch hovad vs. jeden chytrý děda zálesák - tím spíš mě překvapilo, jak to bylo "komorně" podané. Rozvláčný film o usmíření a odpuštění. Přes očekávaný a slaďoučký konec se mi to líbilo, dokonce i dojalo. A stojí za to vidět, jak Travolta ze sebe dere "srbský" přízvuk a účes má snad namalovaný fixem ?! - a ta bradka byla jako kus koberce ?! - jako vypadal drsně, to jo, ale vůbec to nevypadalo přirozeně - smekám před stylisty/tkami a maskéry/kami. ()

sadlokan

Tohle je ta NEJLEPŠÍ parodie na survival Rambo filmy jakou jsem kdy viděl.Hvězdní herci se potácejí po lese ve stylu"Každej chvilku tahá luk".Například scéna,kdy je za svitu ouplňku přišpendlen balkánec ke dveřom za xicht jako motýl,s tim by měl hoňku i Robin z Loxley!Nebo!!!Je to nějakej vyšší level lidského,a zejména amerického,sebezpytování a vyrovnávání se s válečnými posttraumatickýmy běsy.Což ovšem stejně nic nemění na tom,že je to ukrutná prdel B-) ()

Evander

Vynikající výkon Johna Travolty, možná i nejlepší jaký jsem viděl. Velmi dobrý výkon podal též Robert de Niro. Film samotný mě ovšem neoslovil. Téma je zajímavé, netradiční, ale zábavné mi nepřijde a že by mělo nějakou "vyšší" hodnotu, to určitě ne. Vidím to na další zbytečné dílo s hvězdným obsazením. ()

Lyžař

Jsou to staří bardi. Staří harcovníci. Jak Travolta, tak De Niro. A tahle role sedne oběma. Žádný velký honičky. Pěkně v poklidu. Ale napínavě až do konce. A dost lituju, že jsem na tenhle snímek nešel do kina. Nádhera hor, lesů, kopců, by byla na plátně dokonalá. ()

Raziel_cz

Zase jednou nechápu, co osazenstvo těchhle stránek sere. Čekali jste sofistikovanou kritiku války nebo co? Killing Season je akční thriller o dvojici veteránů, kteří si konflikt protáhli o osmnáct let. Travolta vypadá dobře, De Niro na to ještě pořád má (v jeho letech bych fakt nečekal, na co si troufne) a film pěkně odsýpá. Konec je sice trochu slabší, ale asi se s ním dalo počítat. I díky nenásilnému, byť otřepanému poselství víceméně spokojenost. ()

mala_kea

Hru na kočku a myš mám prostě rád. Důležité je, aby kočka chytla myš a skoncovala to s ní. Tady se sice divákovi nabízí dva pohledy - kdo je vlastně ta myš, ale nedává nám žádné odpovědi, čeho se chytit a komu fandit. A ve své podstatě si je kočka rovna s myší a to je docela špatně. A pokud mě ta přírodní scenérie pohltí víc než samotný příběh, někde asi nastala chyba. ()

Doomedx

No sakra to byla blbost aneb vsechny cesty vedou do kostela, ale aspon sem tim zabil cas a trochu se u toho i bavil, nebyt toho twisted fucked up prekombinového konce u kterého jsem proste uz kroutil hlavou a zaroven jsem se smal, tak bych dal asi mene nez 50% /Edit: Jebat, byla to fakt sracka davam 2* ()

BOURQUE

Vojna nikdy nebola jednoduchá a ľudia, ktorí bojovali, nesú na (v) sebe jej následky celý život. Túžba po pomste žije najďalej, ale vždy existuje aj iná cesta. Dvojica R. De Niro a J. Travolta v podstate dokázali, že v nich ešte tečie krv - a nie malou rýchlosťou. PS: Fúzy pána Travolti sú cool! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

brumbrum

Tot jaka debilina :-D! Terminator by viac nevydrzal, nez tito dvaja titanovi muzi! Si robia furt dobre cely film: jeden zavesi druheho cez lytko (citaj: cez sval prespikovany sipom) na spagat, ten sa nozom odsmykne, preplava vodopad, osti si ranu, ktora sa hned zahoji, zozere varenu travu na ohniku z nozika - vysmidli luk z kriku, streli druheho cez hubu sipom, proste krizom cez lica, az sa mu trepu nohy, poviaze ho, zaleje citronom so solou, osekava sekerkou, pri tom ho nechtiac odputa, ten mu vrazi do huby, zasa sa nahanaju, padnu autom, asi kilometer sa kotulaju dolu z kopca v aute, vsade hektolitre krvi, furt ale behaju a strielaju sa, jeden rozobere klavir a strunou zhodi pol domu, druhy ho chce odbachnut, tak reku mu najprv rozflaka nozom nohu - tam je ale srapnel, v tej nohe akoze!.., tipek si ho vytiahne zo svalu a podreze nim (tym srapnelom!!!) toho s flintou.. potom zrazu su na kopci a sedia pri zapade slnka a spominaju na vojnu.. Lubovolny pacient na liekoch vypoti vydarenejsiu story, nez tato retardactina. Davam 1*, lebo sa snazili o pozitivnu message, ze aka je zla akoze vojna.. Ale z vojny ukazali len vysusenu mrtvolu, jak jej muchy vylietaju z nosa.. Skoda casu.. To su na tom inak dost zle De Niro a Travolta, ked sa daju najat na hentakuto pizmoninu.. Smutne vzdy vidiet odchadzat hrdinu holyvudu do srotu zo staroby, takto nevkusne; keby tocil psychologicke starecke filmy, dakeho alchajmeraka, clovek by s nim plakal, ale taktok, ved sa mu to nehodi, jak robi kliky/zhyby/striela z luku/sti si na ranu/vyhraza sa.. dedek jeden blazniva.. ()

hEROic

velke becko... nechapu jak se tomuhle mohli ti dva upsat... plkani, mrzaceni, plkani, tyrani, plkani... a tak mnohokrat dokola... tohle by nezbastil ani Babica... 45% ()

P.J.2

Sezónu si buď zamilujete nebo jí z fleku odsoudíte. Já v tom filmu vidim víc než jen naháněčku, je v tom zpráva o dávné a nezapomenutelné rivalite, zpráva o hnusech války, která dohnala lidi k hnusným věcem a jejich snahu o zapomenutí či aspoň smíření. Za mě super. Ano je to jiný film, mainstream tu nehledejte. ()

Heavyman

Robert zabije Travoltu v balkánský válce a ten se mu přijede pomstít do srubu.... moment už tady to vázne. Oba se nahání po lese a střílí z luku, aby si na konec "podali ruku" . Strašná nevyrovnanost, kde hodně zachraňuje prostředí a trochu i ten De Niro. ()

darkreider

A to sa to začalo veľmi solídne, človek prežil dlhé zoznamovanie pri fľaške jegermajstra a namlsaný čakal na poriadny lov. A keď sa to konečne rozbehne na ostrie šípu, tak sa začne kolotoč, ktorý žiadny súdny človek nemôže myslieť vážne. Hore dole, bez ladu a skladu, len aby sa to točilo, kým ešte ostáva stopáž. Korunu nasadil záver, ten je samozrejme pekelný. Pri písaní komentáru a celkovej rekapitulácii, tú tretiu zo súcitu predsa len nedám. ()

Kingjiri

Je pravda, že De Niro ani Travolta přes svý herecký schopnosti v posledních letech v žádnejch úžasnejch filmech pořádně nehráli, takže by se Sezóna zabíjení dala brát jako důkaz jejich upadající kariéry. Příběh společně s poselstvim o válce byl "příkladně" vyprázdněnej a nic nezachránila ani sotva průměrná filmařina spolu s debilnim závěrem. Menší plus za dostatek soudnosti ve střižně v podobě krátký stopáže a za herecký obsazení. Čekal jsem však mnohem víc, bezpochyby zklamání, dvě silnější hvězdy. ()

IXOXI

Celý film je rozdělen na dvě části. První poměrně zdařile popisuje poklidný život vysloužilého válečného veterána a druhá spíše akční část je založena hlavně na dialozích k zamyšlení. I přes pár Chuck Norrisovských scén mohu na jedno podívání doporučit, moje hodnocení je 70%. ()

figliar

Zabij, nebo budeš zabit!!!! Tieto slová úplne sedia k tomuto filmu. A aj vystihujú to jediné, čo sa o ňom dá napísať. ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)