Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

maddy

Sere ma tá Serena. Opäť vynikajúca dvojica Jennifer Lawrence s Bradley Cooperom obsadená v takto rutinnej dráme? Po technickej stránke tu síce nie je čo vytýkať, má peknú kameru, kostými, výpravu (poteší obzvlášť česká krajinka) a kvitujem aj režisérkine pomalšie tempo a surovejšiu, chladnú, až odťažitú atmosféru. Problémom je tu plytký scenár, ktorý (údajne) skvelú knihu nedokázal nijako zaujímavo podať. Príbehovo je to v podstate úplne ploché, odohráva sa na jednej lesnej čistinke v 30. rokoch 20. storočia, kde Bradley Cooper s Jennifer Lawrence ťažia drevo. Titulná postava Jennifer aka Serena nie je dostatočne vykreslená, hlavne chýba zdôvodnenie motivácie jej konania a v druhej polovici je navyše odsunutá na druhú koľaj. Pritom času tu bolo dostatok, pretože väčšina filmu plynie pekne pomaly na to, aby rozpracovala postavy alebo načrtnuté témy (finančnú krízu, nebezpečenstvo lesníckej profesie, resp. časté úmrtia pracovníkov lese a pod.), až v závere sa uchýli k vyhroteniu situácie, ale deje sa tak náhle doslovne zo scény na scénu. Všetky vedľajšie postavy sú zbytočné a sú tu len preto, aby titulnej dvojici robili křoví. Pozrieť sa na Serenu bez problémov dá vďaka réžii, ktorý z filmu nerobí romantickú drámu ako z omaľovánky, ale podstatne chladnejší film čo mi imponovalo, akurát scenár a príbeh tu nie je nijako zvlášť pútavý a tak si na ten film nikto na druhý deň nespomenie. Čo je škoda, pretože s takými hereckým duo podávajúcim skvelé výkony z toho mohla byť veľmi slušná dobová dráma. Takto však len obyčajná, nevzrušivá rutina, ktorá nič vyslovene nekazí, ale ani nepridáva absolútne nič navyše. CELKOVO: 3* (6/10) ()

MartinezZ

To bylo takové drámo, že by mi asi stačilo pár obrázků pro navození atmosféry a stručný textový popis děje. Na 109 minut stále trochu přetažené a věřím, že kniha může být lepší. Jen to zahrála dobře, Bradleyho roli mohl zastát kdokoliv jiný. Kamera i prostředí byly dobré, technicky to moc hezky vypadalo, ale dějově to nebylo nic, u čeho bych chtěl trávit večer. Jediné plus tam byla role Sereny, celé to mělo být pojato spíše z jejího pohledu. ()

kaylin

Docela jsem se snímku bál a mám pocit, že to bylo oprávněné. První záběry na nádhernou krajinu mě dostaly, to zase ne že ne. Carolina je prostě božská a lesy jsou úchvatné. Jenže příběh, ač je jak chce dramatický, mi přišel křečovitý a nudný, se zaměřením pouze na herce a jejich výkony, které doslova křičí, že někdo chce Oscara. Ne, děkuji. ()

Aljak

V prvom rade som bol zvedavý ako dopadlo 3.stretnutie Bradleyho a Jennifer na plátne. No popravde, ich predchádzajúce dva filmy sa mi oba pozdávali viacej. Síce ani táto Serena nebola vôbec zlá, príbeh bol zaujímavý, akurát že to nemalo ten potrebný spád, ktorý by to celé o čosi viac zvýraznil. Atmosféra prelomu 20tych a 30tych rokov sa mi celkom pozdávala, aj postavy a zápletka, ale niečo tomu proste chýbalo. Niektoré fázy sa strašne vliekli, no a iné by si zas zaslúžili oveľa viac pozornosti a času. Ale tak čo už, aspoň na tie 3* to predsa len stačí. ()

Marqta

Knihu jsem nečetla. Co se týče filmu, tak povedený podle mě není. Je to nemastné neslané nezáživné a nezajímavé. Nevím nakolik je to samotným příběhem a nakolik nepovedeným scénářem. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo, mohl to být i záměr ale pochybuju o tom. Postavy byly charakterizovány jen několika málo znaky a působilo to naivně lacině a nereálně. Nechápu že se Cooper a Lawrence upsali k tomuhle veledílu, oba je mám za dobré herce ale tady to stejně nefungovalo. Chtěla jsem dát původně dvě hvězdičky, nevím pořádně za co by byla ta druhá a po tom klišé nudném a silně umělohmotném závěru (a vůbec celé druhé polovině) SPOILER ve stylu hurá sláva to je náš kladný hrdina mě vážně přešla chuť. ()

dr.fish

Film je pomalý, postavený především na hereckých výkonech, většina děje se odehrává v obličejích jednotlivých postav. Vůbec si nemyslím, že je to chladné a bez emocí, naopak. Je to o rozkladu citových pout následkem rodinného neštěstí. Je to všechno jen a jen o emocích. Možná nebyl výběr představitelů hlavních rolí nejšťastnější. Cooper i Lawrence zkrátka na svůj úkol ne úplně stačili. Kamera, příroda, exteriéry i výprava celkově výtečné. 70% ()

vesper001

Sere na jelena, zato má chutě na chotě, dítě či kotě. Dost dobře jí to myslí, takže si buďte jistí, že řezy a seky tu budou taky, poetika žádná, na to je bloncka moc chladná, zato to umí se sekerou, a tak kosí všechny, co jí s…., ale to už tu bylo, tak aby to nenudilo, už raději skončím a půjdu za lepším filmem, pokud možno i s příběhem. ()

alisa.upir

Budu upřímná, na tohle se fakt moc nedalo koukat. Jak moc jsem si říkala, že se aspoň vydržím dívat na Bradleyho ostře řezanou čelist, tak to se prostě nedalo, a od půlky do konce jsem film rychlým proklikláváním dokoukala asi za 4 minuty. Což mi asi některý důležitý části utekly, ale ten film je tak naprosto nesmyslně protahovenj a většina herců působí strašně strojeně, že na moje nervy to bylo fakt už moc. Jestli jste masochista, prosím, užijte si to. ()

Mirokukii

Nedotažené psychologické drama odehrávající se v krásném a přitom drsném prostředí, které jakožto prostředek je jediné vyždímáno na maximum a film tak dostává i díky napínavějšímu závěru malinký westernový nádech. Scénář však pokulhává, jelikož herci nedostali dostatek prostoru předvést své charaktery, a střih byl kolikrát... no zvláštní. Jakoby se při natáčení nevědělo, co vyprávět. Bradley a Jennifer, ikdyž se jedná, v několika scénách, o jejich nejintimnější počin, už spolu natočily hezčí a lepší filmy. ()

Johnny.ARN

DO polovica solídne, od polovice mierna depkárina s vygradovaným koncom. Tak nejako by sa to dalo zhrnúť, ale treba brať do úvahy aj to, že cez to všetko preráža istá dávka nudy, ktorú nezachraňujú ani české lesy. Ústredná dvojka príjemná, veď ako inak. 3 z 5 ()

terunka003

Lesařské, chladné, uměle citové, vztahové, žensky podlé, manipulující × podle knížky jako fakt? Knížka byla zajímavá, film je taky svým způsobem zajímavý, neobvyklý. Příběh o zvláštní ženštině, která jde přes mrtvoly za svým cílem, a to doslova. Změna nastane v půlce filmu, kdy si hlavní hrdinka snaží vyléčit svou zlomenou osobnost likvidací všeho co je spjato s manželem. Konec se mi ovšem nelíbil, nebyl podle knížky, a ze Sereny tak udělali filmaři obyčejnou hysterickou pipinu (což dle předlohy není). Dost mi chyběl obchodní boj, který celý příběh vyzvedává na víc než na vztahové drama. Tak jako tak, zajímavé zpracování, česká příroda, surovost, herecké výkony naprosto uspokojující, dobré drama, které zaujme. ..no chtělo by to trošku vyladit, ale ta studená zablácená scéna.. ()

venison

Podle hodnocení jsem se do filmu moc nehnala, ale nakonec mě to celkem mile překvapilo.. Příběh je napínací a zajímavý, zase jiný vhled do historie USA a sonda do jednoho kritického manželství. Příběh vyprávěn hodně ploše a klouzal po povrchu.. Kdyby se to natočilo jinak mohlo to být mnohem silnější, takhle je to "jenom" zajímavé. Neurazí - nenadchne - neutkví v hlavě ;-) ()

MichelSmith

Serena je drama nasnímaná prepychovou senzitívnosťou scenáru a kamery prehlbená fragmentovou pomernosťou akčno zvratových prílepkov z čoho vyplýva výborný podklad zoseženia početnej textovej vyfundovanosti frapantnej pre daný žáner a schopnosť zainteresovať aj publikum oscilujúce medzi mainstreamom a alternatívnou kultúrou,takže neolutujete,možno ano... ()

zsn

Tak tohle je romantika až za hrob! Silný příběh, hra osudu, tvrdí chlapi při práci... hmmm... Bradley je k zakousnutí. ()

pavcas

Miluju kombinaci Bradleyho a Jennifer, takže moje srdce zaplesalo, že spolu natočili další film. Bohužel ta chemie, co tak fungovala v Terapii láskou, ta uvěřitelnost a opravdovost tady bohužel nefungovala vůbec a při milostnejch scénách měl člověk pocit, že je to samotným hercům trapný. Ono taky předstírat na kameru sex se svým dobrým kamarádem musí bejt fakt síla a možná už to nebude fungovat nikdy, protože se ty dva prostě moc znaj a vy víte že se znaj. Ne že by se Bradley nesnažil, jeho charisma funguje a Jennifer je sexy, oba dva jsou výborný herci, ale prostě ne. Hlavně samotnej příběh byl tak špatně podanej, některý postavy fakt zbytečný a nesympatický, rádoby drama, který ale moc napětí nevyvolává a máte pocit že vás tvůrci nutí, abyste něco cítili, ale vy fakt nechcete. Prostě celý to bylo takový chladný jako ta krásná příroda kolem nich . Abych to zase nestrhala úplně, dalo se na to koukat,ale ten závěr tomu taky moc nepomoh, ani mně to nedojalo. Slabý 3* a to fakt ze starý známosti. ()

MsUtahraptor

Takový ten typ filmu, co mne zaujme a pak schválně ošklivě skončí. Serena není jen překrásná, ale především schopná, inteligentní a samostatná. Bohužel ji potká (další) poněkud traumatická událost, neupřímný manžel a tak to dopadne asi tak dobře, jak by se dalo čekat. Hlavně, že chlap má aspoň trochu důstojný konec, že... :( Plus za překrásnou přírodu. ()

sedm.1

Serena je dobové drama, které určitě vyniká výrazným castingem, působivým vizuálem, výpravou a slušnou atmosférou, jenže k čemu to je všechno platné, když se to celé utápí ve strašně nezáživném příběhu, který se jednak fakt táhne a jednak jde skutečně jen o přehlídku všemožného klišé, které ovšem není navíc ani trochu poutavé, zajímavé, či jakkoliv jinak působivé. Sice se tam prakticky neustále dějí všem jen samé špatné věci, ale emoce z toho cítit nejsou a i lavinovitě se valící dramatické situace vyznívají vesměs ploše a bez potřebného efektu, a přestože to může vyznívat, že by se mohlo tedy alespoň jednat o nějakou slušnou depku, tak ani to se nepovedlo, na to se tu v tomto ohledu zas netlačí na pilu tím správným směrem, vše se prostě odehrává jen v nefungujících náznacích. Postavy pak mohou sice působit zajímavě, ale ani od nich se člověk nedočká nějakého výraznějšího přínosu pro film, jejich charaktery a chování jsou totiž velmi neprůhledně zpracované, respektive spíš až jen tak načrtnuté, takže si nikdo z nich nemá ani šanci získat od diváka nějaké sympatie, a co se týče hereckých představitelů, tak minimálně ani ústřední dvojice, tedy Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, nepůsobí ve svých postavách kdovíjak zapáleně, a tím pádem tudíž ani příliš přesvědčivě. Film Serena podle mě zkrátka měl původně možná velké ambice, ve výsledku se ale jedná jen o nezáživnou a nevýraznou nudu. ()

korndaddy

Zůzo... Vyser se na tu americkou vatičku a drž se toho co umíš nejlíp. Jo. Já vím že se ti to určitě líbí a že doufáš, že ti Bradley a ta coura z hunger games pomůžou k další sošce, ale stojí to za to? Sama dobře víš, že to není uplně tvoje parketa a směr kterým máš jít si už předvedla ve své dřívější tvorbě, tak proč se jí nedržíš? Vždyť vy dánové máte takovej dar od boha na ty filmy a snažíte se akorát přibližovat zkurvenýmu hollywoodu, ve kterém se akorát zaseknete.... Nemám pravdu Zuzi? ()