Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)
Trailer 2

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

Trailer 2

kalap

Slabota, s jasným politickým podtonom, kde Amerika a jej CIA sú svine, Švedi sú dobrý, ale veľmi hlúpy a vrchlom je, ked Palestina zachraňuje mier, spravodlivosť a dokonca demokraciu na blízkom východe. A môžem prezradiť, že tretí diel bude záchrana palestínskych teroristov z izraelského väzenia a to bude teroristická bomba. ()

Kryton

Pokud předchozí Hamilton byl více jako švédská verze Bourna, tak druhý díl je více jako švédská verze Taken 1&2. Hamiltonovi unesou kmotřenku a ten se nasere a najde si ty špinavý teroristy a pěkně jim to dá sežrat. Do chvíle než unesou tu holku, tak je to nuda, ale pak se to pěkně rozjede. Tato švédská akční série se mi líbí a je to dobrá alternativa k hollywoodu. Sice by tu člověku chybělo více akce a okázalosti, co se týče stylu, ale o to více se snaží být reálnější. Btw. vůbec mi nevadil hranatý Hamilton, protože mi naopak více sedí než uhlazený Tom Cruise v Jack Reacher. Hodnocení OST:švédská elektro rutina. 5/10 ()

Johnny.ARN

Jednotka bola super, preto som sa tešil na dvojku. A konečne som sa dočkal. Hamilton sa radí medzi postavy, s ktorými si rád pozriem film. Tak ako jednotku, ani dvojku nemôžete porovnávať s Bondom. Hamilton si ide svoje, nerieši nejakú politiku, koho môže a koho nemôže zabiť, nie je nad ním nikto, kto by mu pozeral cez rameno. Voľná ruka a pomsta ho ženie dopredu. Asi tak do 3/4 sa mi to zdalo lepšie ako jednotka. Reálnejšie, možno trochu pútavejšie, ale .... Opakovali sa chyby ako v predchádzajúcom diele, či to bol strih osobných súbojov alebo zbytočné zamrznutie deja. Presne tá časť, kedy sa chystali na akciu. Tam, kde to malo gradovať, to nepochopiteľne zamrzlo a ubralo to filmu. Ale zase raz Švéd nakope všetkým prdel, ukáže svoje taktické schopnosti, povozí sa na krásnom Lexuse a pridá sa aj špionáž. Jednotke som dal tri, aby som mal rezervu. Dvojka si síce tie štyri nezaslúži, ale je tam pokrok a filmy s touto tématikou môžem, preto veľmi, ale veľmi slabé 4 z 5 ()

laik_60

další Hamilton obohatený zmesou konšpiračných teorii o moci a vzajomnej spolupraci medzi hladanými a hladajúcimi medzi teroristami a ... kurnik aký je "proťajšok" teroristu ??? všetko jedna banda !!!! ked ide o moc a prachy !!!! Persbrandt sa zase osvedčil až na ten záver, ale čo už niekedy treba aj dievčenske srdiečka diváčok pohladiť. ()

• Těsně před pokusem o vraždu palestinského politika je možné vidět, že jeden ze strážců v garáži nosí na krku visačku s logem společnosti Dice. Dice je švédská videoherní společnost, kde režisér Tobias Falk dříve pracoval. (Kritiq)
  • Natáčanie filmu prebiehalo okrem Štokholmu a Londýna aj v španielskych mestách Almeria a Granada. (MikaelSVK)