Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Švédsko

Hamilton 2: Men inte om det gäller din dotter

Hamilton: Keď ide o vašu dcéru

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 90 min

• kalap

Slabota, s jasným politickým podtonom, kde Amerika a jej CIA sú svine, Švedi sú dobrý, ale veľmi hlúpy a vrchlom je, ked Palestina zachraňuje mier, spravodlivosť a dokonca demokraciu na blízkom východe. A môžem prezradiť, že tretí diel bude záchrana palestínskych teroristov z izraelského väzenia a to bude teroristická bomba.(25.5.2013)

Švédské dřevo podruhé. Lehké a pro mnohé i stravitelné, hih hih. Skladné, ale nepříliš trvanlivé. To takhle agentovi SKRUVSTA unesou komodu... pardon, neteř, a ten se vám tak nazlobí, že dá ihned dohromady gerilovou jednotku složenou z jednoho žoldáka a kamarádky a letí znovu do Libanonu, vymačkat islámákům oči z důlků, jelikož zuby jim vykopal v prvním díle. Byla to stejná ftákovina jako předtím, ale pro mě poněkud přímočařejší a atraktivnější story.(14.10.2014)

• ondrula

Příběh hodný akčních hovadin z 90. let. Úvodních 80 minut, směřujících celou dobu k závěrečné přestřelce, je tak žvaněním o hovně a natahováním stopáže. Finální fight je pak k dovršení všeho dost směšný, islámisti padají po zásahu kulkou teatrálně přes zábradlí apod. Hamiltonova nesympatická zmačkaná držka s neustále nasraným výrazem mi taky moc náladu nezvedla.(20.10.2014)

Nejen, že si švédská tajná služba opět s přehledem vytírá prdel se všemi těmi anglickými nulanulami, scientology na imposibilních misích a identitu zapomnětlivšími Ludlumovci, ale navíc z toho ještě ta katalogová jordánská MILFka dělá dokonalý estetický zážitek a způsobuje reflexivní, horizontální cukání v pravé ruce. (U leváků samozřejmě v levé, aby zase nějaký hnědopich nenarážel na fucktografickou správnost mých komentářů). Takže jako v jedničce. Žádné panáčkování před zdegenerovanou, monarchistickou krávou, Karla Gustafa XVI. nevyjímaje, žádné hrdé mávání hvězdotřpytným praporem před xichtem kenžského demokrata, nikde žádný Žid, co by na pokyn majitele studia zdůrazňoval svou etnickou příslušnost, jen urputná banda arabských tenoristů a plnotučná, napínavá EU akce agenta s povolením filetovat fermentované sledě.(18.2.2013)

Být ropným magnátem a mít podporu amerických tajných služeb, tak bych se asi také dožadoval svého práva zastřelit si koho chci a kdy chci. Kdybych si však stáhl film Hamilton: V zájmu státu s arabskými titulky, tak by mi patrně došlo, že vraždit politiky ve Švédsku je blbost a naštvat Carla Hamiltona únosem jeho kmotřenky není tím nejlepším nápadem z hlediska budoucího si užívání ropných dolarů. Druhý Hamilton zkrátka vsadil na aktuální teroristické téma, neodpustil si rýpnutí na téma americké podpory terorismu a opět tuto reálnou vizi zazdil svou neprůstřelností. Je to škoda, ale kdo má rád satelitní vyhledávání, realistické souboje a trochu toho mučení, ten by s tímto snímkem neměl mít výraznější problém.(17.4.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo okrem Štokholmu a Londýna aj v španielskych mestách Almeria a Granada. (MikaelSVK)

• - Těsně před pokusem o vraždu palestinského politika je možné vidět, že jeden ze strážců v garáži nosí na krku visačku s logem společnosti Dice. Dice je švédská videoherní společnost, kde režisér Tobias Falk dříve pracoval. (Kritiq)