Reklama

Reklama

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

  • Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)
Trailer 2

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (89)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Film pro ty, kteří ještě bláhově věří, že Američané jsou strážci demokracie na Zemi. Zde je podrobný příklad toho jak jim to jde a jakými prostředky to dělají. Jsou to tradiční metody, které jsou koneckonců staré jako lidstvo samo. Dělali to Římani i Britové. A nikdo nemá rád, když mu nějaký cizinec okopává zahrádku. Amíci jako ředitelé zeměkoule neštítící se jakéhokoliv násilí? Ano! Amíci mučící člověka? Dvakrát ano! A ve švédském filmu? No to už je k popukání! Já z toho fakt nemůžu, ti Švédi jsou prostě superdrsní. Oni si už zdá se svou stranu vybrali... 80% ()

kalap 

všechny recenze uživatele

Slabota, s jasným politickým podtonom, kde Amerika a jej CIA sú svine, Švedi sú dobrý, ale veľmi hlúpy a vrchlom je, ked Palestina zachraňuje mier, spravodlivosť a dokonca demokraciu na blízkom východe. A môžem prezradiť, že tretí diel bude záchrana palestínskych teroristov z izraelského väzenia a to bude teroristická bomba. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Být ropným magnátem a mít podporu amerických tajných služeb, tak bych se asi také dožadoval svého práva zastřelit si koho chci a kdy chci. Kdybych si však stáhl film Hamilton: V zájmu státu s arabskými titulky, tak by mi patrně došlo, že vraždit politiky ve Švédsku je blbost a naštvat Carla Hamiltona únosem jeho kmotřenky není tím nejlepším nápadem z hlediska budoucího si užívání ropných dolarů. Druhý Hamilton zkrátka vsadil na aktuální teroristické téma, neodpustil si rýpnutí na téma americké podpory terorismu a opět tuto reálnou vizi zazdil svou neprůstřelností. Je to škoda, ale kdo má rád satelitní vyhledávání, realistické souboje a trochu toho mučení, ten by s tímto snímkem neměl mít výraznější problém. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Švédi to tu rozbehli naplno. Štokholm, Paríž, Bejrút, Rijád a nejaká púšť v Jordánsku. Len škoda, že tieto atraktívne prostredia až tak na obrazovke neukážu. Možno je to aj jednoduchosťou príbehu, kde nejde o nič iné, ako o záchranu jedného dievčatka z rúk islamistov. Politické pletky v pozadí sú skôr takou omáčkou, vďaka ktorej film pôsobí ambicióznejšie. Lenže to by sme nesmeli počúvať klišé typu čo je to tá západná civilizácia a podobne. Ale všetko je v norme, Hamilton je charizmatický, akcia funguje, len ako som už písal minule, v takých Greengrassových rukách by to bolo úplne iné kafe. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Tři dávám pouze proto, že švédská trojka zní tak lákavě. Ve skutečnosti je toto styk s jednou Švédkou rachiticko-bezkoznou a druhou komatózní.... Monstrum, kterému osud nedopřál zroditi se ve správné době, jinak by bylo jasným vítězem výběrového řízení o šéfika 5. tankové divize SS „Wiking“, pobíhá po glóbu, zachraňuje unudlanku, kouká jak puk a je úžasně bezpohlavní. Jak by mohla dosvědčit nejen paní vyšetřovatelka, trpící ve feminizované zemi za feministický výrok (sic!), ale i ,,šéfka rozvědky OOP". Eh.... Ku Bondovi chybí větší rozmach, rozpočet a roznožka snědé cácorky, k nadhledu nebo Bournovi solidní scenárista. Nadsazuji za Evropu, ovšem pozor. Seveřané, zpitomělí z úspěchu jedné frndy, co do kdečeho kopla, začínají zahlcovat nejen knižní trh, ale i promítací sály slabší sortou svých výpotků. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Těsně před pokusem o vraždu palestinského politika je možné vidět, že jeden ze strážců v garáži nosí na krku visačku s logem společnosti Dice. Dice je švédská videoherní společnost, kde režisér Tobias Falk dříve pracoval. (Kritiq)
  • Natáčanie filmu prebiehalo okrem Štokholmu a Londýna aj v španielskych mestách Almeria a Granada. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama