Je to už nějaký ten pátek, co jsem z garáže vytlačil Bumblebeeho a nahradil ho rodinným vozem. Přesto jsem se pustil do čtvrté akce falešných aut a rozhodně musím pár povedených jednotlivostí vynachválit - jenže jsem díky nekonečné stopáži zapomněl jaké. Zkrátka první hodinu mě to celkem bavilo, druhou to už jen standardně bouchalo a během přibližně desáté hodiny jsem toužebně vyhlížel konec. Ten nastal a já si skutečně nemohu vzpomenout, jak to vlastně dopadlo a to jsem to poměrně pozorně sledoval mezi vařením, žehlením a hraním na tabletu.(17.11.2014)

• Enšpígl

Já nevím jestli tohle skutečně Míša chce, do smrti věnovat svou energii přerostlým mluvícím plechovkám a nebo ho k tomu tlačej penězuchtivý manažeři Paramountu, protože i když pominu úplně všechno, tak z prvních dvou dílů jsem cítil Míšovu radost, bylo to sice pitomý a naivní, ale bylo v tom vidět srdce, ale tohle ? To bylo neskutečně odosobnělý. Přepálený hlavně v dialozích. Mark tam zdůrazňuje jakej je tatínek tolikrát, že už mě tam chyběli jen Lunetic se svým songem "nepřines mě čáp už to vím, jsi můj táta, můj táta....", fakt hrozný. Plechovky komentovaly snad každou svou akci a vůbec mě k nim ty kecy nešli. Vrcholem všeho byla umělá love story těch dvou bezcharismatickej neherců. Můžete si stokrát nadávat na Megan, ale ta holka měla v sobě víc než jen kozy a našpulený rty, tahle okrasná rašple, to byl trest. A o tom frajerovi už radši ani nemluvím, ten by se měl vrátit zpátky do kadeřnickýho studia a celej den se česat, protože učes je to jediný čím se může pochlubit aneb i kdybych byl v největší akci století, svůj účes si udržím. Mark se tady začne chytat až ke konci, když zapomene že je tatínek a rozejde se konečně jako drsoň. Plechovky nic hrát nemusí, ty tam sou od akce, která je někdy efektní, někdy neskutečně trapná (tolik náhod, zpomalovaček ) , ale v každým případě přepálená. Miša udělal rutinu, velký souboje bez duše a upřimně řečeno, ty dialogy, stopáž a hloupost na každým kroku přebijou i to málo co je ve filmu dobrý. Pokud jde o dabing zvolil jsem si ho sám v rámci csfd premiéry, tak ho nebudu kritizovat, nikdo mě nenutil na to chodit, ale jednu věc si neodpustím, chudák Mark, ten teda dostal s češtinou na prdel.(25.6.2014)

• S.Quentin QUALE

Nekoukatelná sračka, která by měla být přístupná od 18 let, protože podobné kousky mají potenciál nadělat z děcek dementy. POZOR!!! Toto je degenerativní materiál, který se spolehlivě vyrovná kvalitnímu fetu! Větší hovadina už opravdu vymyslet nejde. Jelikož vidím připravované další díly, nebude vadit, když tento přejmenuju na Transformers: Orgie debility. Nic, jdu si vzít nějakej prášek na hlavu a pak si skočím za barák zastřílet z meču.... Kristepááááne.....20%(19.9.2014)

• DaViD´82

Ve světě střídmých devadesátiminutových stopáží mohlo jít o zdařilý blockbuster nárokující si titul "nejlepší díl ságy"; materiál tu na to nesporně je. Ze záhadných důvodů to však neopodstatněně nabobtnalo do rozsahu rovnou dvou celovečeráků a tak tu na každou jednu povedenou minutu/scénu/hlášku připadají dvě až tři minuty/scény/hlášky, které jsou nudnou bezpředmětnou vatou (v tom lepším případě) či ad absurdum dovedenou bayovsky kýčovitou infantilitou (v tom horším a bohužel i častějším případě).(21.9.2014)

Transformers: Zánik sice není rebootem série, na to je až moc podobný předchozím dílům - aby taky ne, když se víceméně změnilo jen herecké osazenstvo. Ale Bayovi se musí nechat, že Mark Walhberg je o několik tříd lepší a sympatičtější protagonista než uječený Shia LaBeouf, a to i přesto, že mu sekunduje otravná dospívající dcera (Bay nikdy neuměl a stále neumí ženské hrdinky). Co si ale budeme nalhávat, hlavní roli tu hrají plecháči, a musím přiznat, že tentokrát nejen působí více jako plnokrevné postavy, ale navíc jsou při soubojích konečně rozpoznatelní! A čtyřka Transformers má na rozdíl od dvojky a trojky fajn drive a funguje i po emoční stránce (a ne, nemluvím tu o vztahu otec-dcera). Ideální letní blockbuster - super akce, epičnost, exotické lokace, cool záběry na krásné lidi a krásná auta... A zmínila jsem se, že tenhle film vypadá naprosto úchvatně? Jsem ten poslední člověk, který by Bayovi vyčítal, že jeho filmy vypadají jak od Michaela Baye. S tím děte vy víte kam...(26.6.2014)

• - Natáčelo se v amerických státech Washington, Austin a Texas v Údolí monumentů, v Chicagu, v Hong Kongu a ve vnitrozemní Číně. (Žralok)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je Cade Yeager (Mark Wahlberg) pronásledován agentem CIA a padá ze střechy, nemá na zádech mimozemskou zbraň, ale v následující scéně, kdy odchází, se již zbraň na zádech objevuje. (Will_X)

• - Bumbelbee je v tomto filmu nejnovější model Chevrolet Camaro 2014. (GreatestFan)