• Pepinec

Potřeboval bych jointa, pastelky a umělecké vedení dvouletého autisty, abych vyjádřil svoje pocity z Transformerů. A kdo ví, možná bych pak po takovéhle dílně dostal chuť zavolat na Pláž a říct mu "hele, Míšo, pojďme natočit pětku!" Pozorovat tři hodiny roboty, roboty, další roboty a Wahlberga by mohlo být povznášející, kdyby se všechno točilo z podhledu skrz nekonečně dlouhé nohy Nikolky. Že ale takový podhled byl jen jeden, zůstává tenhle novodobý Ohňostroj marnosti spíš zarážející. (Dunedin, NZ)(19.7.2014)

• akisha

Transformers mě nebrali nikdy, i když ten první díl byl aspoň v něčem novej - vystajlovaná robo-akce, nějaký to bouření hormonů, "sexy" hudba...I tak to stálo za prd, ale pár kladů by se našlo. No ale jednou a dost. Pak jsem se nešťastnou náhodou dostala k tomuhle pokračování. Upřímně nechápu, že někoho baví furt čumět dokola na tyhle srajdy o bandě obživlejch postaviček z tyčinek Mars - a je tam Čoko, Koko, Agent Nugát, no všichni! Dyť obvyklou rovnicí pokračování - násobnej efekt - vychází na každej díl další ohromně nesnesitelná porce digitálního chaosu, až to strašně rychle ztratí jakejkoliv pozitivní efekt. Co bude v příštím díle, co jsme ještě neměli, gigantickej autobot Béďa Trávníček demolující New York? Tady navíc ještě přistál největší neherec planety Mark Wahlberg se svým výrazem "vůbec nechápu, kde jsem a co mám dělat, to je jako nějakej film todleto?" Zdatně mu sekundují další paznechti jako jakejsi nagelovanec, jeho vosková figurína a šáhlej strejda. Jediný herci jsou tam Sophia Myles, ta má ale minimum prostoru a Stanley Tucci, za jeho scény s Bingbing Li taky jde většina mýho honoráře. Postupem filmu Markovi dojde, že asi hraje nějaký fotra ("jsem tvůj táta! jako tvůj táta... protože jsem tvůj táta... jako tvůj táta říkám... vždycky jsem přísahal, že jako táta... takhle se k tátovi teda chovat...."), celej film se bolestivě hrne do strašlivě překombinovanýho a neuvěřitelné protahovanýho konce, to mělo snad 4 hodiny a bylo to čím dál nudnější, že kdyby se tam objevil autobot Alan Grant, smekl robo klobouk a řekl: "Víš, Billy, to bylo takhle..." nebylo by na tom nic divnýho. Snad už k dalšímu dílu nepřičuchnu, už teď to pěkně smrdí.(7.1.2015)

Série Transformerů měla skončit trilogií. V tomhle případě vzniklo čtvrté pokračování především a hlavně kvůli zisku, ale věrným fanouškům určitě více dílů vadit nebude. Z mého pohledu je čtyřka rozhodně nejslabší. Nemá to takovou šťávu, příběh není úplně to pravé a strašně mě štvaly doplňující dialogy při honičkách. Vždy musel některý z přísedících v autě říct aspoň krátkou větu během pěti sekund, která byla stejně naprosto stupidní, hlavně aby nebylo ticho... Světlejší stránkou jsou ale akční scény, které u transformerů stále fungují.(28.11.2014)

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// PLUS: slušní záporáci, jak na straně lidí (Amerika je tentokát ta zlá), tak i na straně transformerů, zajímavá zápletka, pořád je kupodivu o čem vyprávět, Mark Wahlberg je příjemná změna i když Shia bude vždy jen jeden, akce je tu přebytek a je to řež od začátku do konce, efekty jsou opět úžasné MÍNUS: pozdější scény, především ty ve kterých se vyskytuje Stanley Tucci jsou jak z jiného filmu, stejně tak i jeho postavě nevěřím přerod z ekonomického magnáta v komickou figurku, a vůbec humor mi tu chybí nejvíc, v prvním díle byl děj nejen akční, ale i zábavný a dialogy vtipné, ve dvojce pak trapné, ve trojce pro jistotu humor nebyl a zde je sice snaha, ale jaksi se účinek míjí, rovněž hudba není co bývala, je tu sice nový soundtrack a není vyloženě špatný, ale ani není moc výrazný a dřívější skladby zůstávají nepřekonány./// Shrnutí: Jednička zůstává stále nejlepší a zřejmě to tak i zůstane. Přesto, že čtvrtý film může působit jako nastavovaná kupa šrotu, není tomu tak. Fanoušek si přijde na své (kdo jiný by taky na tento film šel) a opět si užije spousty toho co viděl už dříve. Nové postavy a nová zápletka dává pocit něčeho neokoukaného, potěší Dinoboti, i když jsem si myslel, že budou mít zásadnější prostor a potěšil mě náznak v závěru, který napovídá že pátý film se bude odehrávat kdesi ve vesmíru, tak uvidíme za dva roky. A mimochodem necelé tři hodiny je fakt dost, přesto se už teď těším na maraton všech čtyř filmů za sebou./// Celkem 83%///(1.7.2014)

• Gilmour93

Transformers: Průnik, aneb Bay už počtvrté se zuřivostí i slastí přiráží do ústí chromovaného výfuku Optima Primea. Bolí to mě, bolí to ctnostného šéfa, co se mění v tahač a bolí to už bohužel i obdivovatele Michaelovy komerčně úspěšné činnosti, protože ta repetitivnost vysušila veškeré zbylé mazivo. Pokud se mi něčím blockbustery hnusí, tohle je katalogové dílo. Jenže když tržby pětinásobně převýší neskromný rozpočet, proč by ho tam šoumen Míša šéfovi Autobotů nešoupl zase. A pak znova. A znova..(24.7.2017)

• - Peter Cullen, ktorý nahovoril Optima Primea, je jediným hercom, ktorý sa objavil vo všetkých štyroch filmoch série. (GAZ789)

• - Keď Joshua Joyce (Stanley Tucci) uteká chodbou obytného domu v Hongkongu, stoja mu v ceste tri babičky, v jednej scéne tá vľavo telefonuje, v nasledujúcej už aparát v ruke nemá. (johnsnow)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj názvy Transformers 4 či Transformers: Lost Age. (MikaelSVK)