Reklama

Reklama

Transformers: Zánik

  • USA Transformers: Age of Extinction (více)
Trailer 1

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (26)

Trailer 1

Recenze (1 142)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $210miliónovTržby USA $245,439,076 Tržby Celosvetovo $1,104,039,076Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,641,746 //počet predaných kusov 2,119,731Tržby za predaj DVD v USA $24,652,699 //počet predaných kusov 1,546,900║ tak toto som si pekne pretrpel, povrchná výplachovka roka 2014. bez kúska lepšieho deja, súhry, absolútne bez iskry, trikovo pekné ale to je jediné pozitívum. Bay sklamal na plnej čiare /videl v kine: 35%/ ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Pro mě jako fandu TS velké zklamání, to nemělo nikdy vzniknout, měl to nechat Bay u ledu, peněz už má dost. Je to jedna z největších přehlídek patosu, product placementu (Gucci, Victoria Secret, Armani atd) a totálně debilních, amerických dialogů. To, co se líbilo 3x za sebou se už nemusí líbit po 4té, jen velcí roboti a triky (dnes už standard) nestačí k tomu aby mě Bay uspokojil. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Bay mě tentokrát příliš nepotěšil. Noví Transformeři mají nejméně zajímavý příběh ze všech předchozích, je to vlastně 2 1/2 hodiny explozí a CGI s dobrými,ale nezajímavými postavami. Velmi mi zde scházel Shia LaBeouf, 3D opět zbytečné, film je zbytečně natáhnutý a dokonce i já milovník těchhle popcornových blockbusterů, jsem si přál už konec, ale přece jen nebýt Baye, tak něco takového v životě neuvidím a za to mu jsem vděčný a zavázán. Dinosaři a pár momentů zde bylo vskutku úchvatných. Eyecandy, ale bez duše. 75% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Age of Extinction je zatiaľ najkolosálnejší stret a výzva, zatiaľ najhorší film zo série a hrniec ešte viac napakovanej digitálnej "krásy" ako nikdy predtým. Mišo Bay si ide už takmer dve dekády svojou cestou, je mu to jedno a tak je to dobre. To, čo jeho filmom chýba, neskrýva za efekty. Efektami to nahrádza. Kto sa dokáže ešte stále, aj po štvrtom filme, pozastavovať nad slabým scenárom a celkovo nad čímkoľvek mimo vizuálu a zvuku, tomu niet pomoci. V skratke... od dvojky čakaj stále to isté. --- "I don't think you can own someone. That was, like, a while ago, even in Texas." ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Ehren Kruger | Hudba: Steven Jablonsky | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: di Bonaventura Pictures, Hasbro, China Movie Channel, Jiaflix Enterprises | Rozpočet: 210 miliónov $ | Tržby: 1,087,404,499 $ | Ocenenia: - || Zlatá baňa Baya, ktorá má zdá sa nekonečné dno. A to je práve ten problém. Vie, že film bude mať komerčný úspech, aj keď už ani z polovice nemá toľko duše, jak mal prvý diel. Prázdny však neni ani 4. diel, Wahlberg doniesol nový vietor. Robotie kúsky sú však už naozaj opozerané, darmo krištálovej prehľadnosti, o ktorej sa prvým dvom dielom nemohlo ani zdať. Slabá stránka Zániku je samotné spracovanie transformácie: už sa premena nekoná mechanickým spôsobom, ale molekulárnym, a vizuálne to nie je zďaleka tak atraktívne, ako tomu bolo v prvých troch filmoch. Veľká škoda. Chlapci za dizajnérskymi počítačmi si to dosť uľahčili... Ps: Kto tu hľadá nejaký presah, je u zlej série vôbec :) 60% | FullHD, THX, EN DTS | ()

Galerie (212)

Zajímavosti (61)

  • Při prvním rozhovoru, kdy mluví Cade Yager (Mark Wahlberg) s Optimem (Peter Cullen) je jasně řečeno, že ho dokáží opravit pouze autoboti, ale poté, co "naskenuje" protijedoucí nákladní auto, je náhle naprosto v pořádku. (Will_X)
  • Mezi hudebníky, kteří nahráli původní filmovou hudbu Steva Jablonského, usedl za bicí nástroje i skladatelův syn John Jablonsky. (=woody=)
  • V amerických kinech film vydělal 245,4 milionu amerických dolarů, celosvětově to pak bylo 1104,1 mil. (NIRO)

Související novinky

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (více)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (více)

Reklama

Reklama