• akisha

Transformers mě nebrali nikdy, i když ten první díl byl aspoň v něčem novej - vystajlovaná robo-akce, nějaký to bouření hormonů, "sexy" hudba...I tak to stálo za prd, ale pár kladů by se našlo. No ale jednou a dost. Pak jsem se nešťastnou náhodou dostala k tomuhle pokračování. Upřímně nechápu, že někoho baví furt čumět dokola na tyhle srajdy o bandě obživlejch postaviček z tyčinek Mars - a je tam Čoko, Koko, Agent Nugát, no všichni! Dyť obvyklou rovnicí pokračování - násobnej efekt - vychází na každej díl další ohromně nesnesitelná porce digitálního chaosu, až to strašně rychle ztratí jakejkoliv pozitivní efekt. Co bude v příštím díle, co jsme ještě neměli, gigantickej autobot Béďa Trávníček demolující New York? Tady navíc ještě přistál největší neherec planety Mark Wahlberg se svým výrazem "vůbec nechápu, kde jsem a co mám dělat, to je jako nějakej film todleto?" Zdatně mu sekundují další paznechti jako jakejsi nagelovanec, jeho vosková figurína a šáhlej strejda. Jediný herci jsou tam Sophia Myles, ta má ale minimum prostoru a Stanley Tucci, za jeho scény s Bingbing Li taky jde většina mýho honoráře. Postupem filmu Markovi dojde, že asi hraje nějaký fotra ("jsem tvůj táta! jako tvůj táta... protože jsem tvůj táta... jako tvůj táta říkám... vždycky jsem přísahal, že jako táta... takhle se k tátovi teda chovat...."), celej film se bolestivě hrne do strašlivě překombinovanýho a neuvěřitelné protahovanýho konce, to mělo snad 4 hodiny a bylo to čím dál nudnější, že kdyby se tam objevil autobot Alan Grant, smekl robo klobouk a řekl: "Víš, Billy, to bylo takhle..." nebylo by na tom nic divnýho. Snad už k dalšímu dílu nepřičuchnu, už teď to pěkně smrdí.(7.1.2015)

Ak si myslíte, že v predošlých dieloch Majkl Bej vyhodil do vzduchu všetko okrem plátna, tak to ste ešte nič nevideli. Tu to plátno naozaj odpáli ... dva krát. Po Dark of the Moon som sa zmieril s tým, že Pán Demolition Man svoj štýl nezmení a celé to zas bude rovnaké. A áno, je to presne také isté. Ja viem, ja viem, že som hovoril, že na tretí raz s tým už u mňa neuspeje, ale Bay prestriedal hereckú formáciu, vylepšil o chlp kameru a svet div sa nenudil som sa. Musím povedať, že úvod kde nebolo toľko akcie ma bavil prekvapivo asi najviac - nové postavy ma zaujali, Marky Mark sypal vtipné a vhodné hlášky a na druhú stranu bolo zaujímavé pozerať ako sa bude vyvíjať situácia po predošlom diely. Ako hovorím úvod bol fajn, autoboti boli nahraný a celé sa to zo začiatku vyvíjalo pre našich plecháčov vážnejšie a drsnejšie. A týmto to končí. Potom už nasleduje Optimus v plnej sile a až dokonca Michael Bay nespustí tlačitkou s explozíí. Je to už stereotyp, ale nové postavy, ludske a aj autobotské, ma zaujali a oproti predošlým dielom som ich nemal chuť zabiť. Okrem Stanleyho Tucci v záveru filmu. Inak Nicola Peltz okrem toho že je fešanda, mi s predošlých ženských hrdiniek prišla najsympatickejšia. Čo sa týka hudby, tak Steve Jablonsky nezložil zlý soundtrack, ale okrem akčného dunenia, tam nič nieje a chýbajú nejaké fajn motívy ako v predošlých dieloch. Najväčšie mínus je prepálená dĺžka a miestami zas ten humor. Inak akcia, efekty, efektné výstupy s aut, Nicola v kratučkých kraťasoch, nový dizajn robotov a viac priestoru pre nich, to všetko je fajn a potešila aj náhrada za Linkin Park - Imagine Dragons a ich Battle Cry. Ja ako fanúšik, výbuchov, akcii a Transformerov sa nemôžem stažovať. Oblúbené soundtracky: Tessa, Leave Planet Earth Alone. 80% - 4*(30.6.2014)

• ORIN

Michael Bay: Unleashed... Tvůrci překračují hranici, za kterou se neměli dostat. Bohužel se z nečeho tak přepáleného a megalomanského (stopáž, postavy, dialogy, příběh a akce celkově a jejich logika) může do pěti let stát standard, protože miliarda v kapse. Bay si měl po třetím díle sebereflexivně zabilancovat a říct třikrát a dost, leč neudělal to a pustil se do další, mnohem šílenější trilogie. Možná je to podvratné, je si toho vědomé a samo ze sebe si utahuje, což mě ale vskutku nezajímá. Po velmi dobré trojce těžké, ani ne zklamání jako spíš nas*ání. Takže jedna hvězda za parádní ball hit a ústřední song od Imagine Dragons, kterým Bayovi vysírám vzkaz: NOBODY CAN SAVE YOU NOW!(20.9.2014)

Vím v čem je problém. Při prvních Transformerech mě bylo 25 let, dnes je mě o 7 více. Když se dneska kouknu na první díl, také mě už tolik neuchvacuje. Jako diváci prostě stárneme a nedokážeme si přiznat, že tahle částečně dětinská série je v rukou stále nevyzrálého režisérského dítěte, vlastné stále stejná. Jen my se na to díváme postupem času jinou optikou. Takže co bychom jako diváci vlastně chtěli. Příběh opět řádně pitomý (který ostatně nebyl?), zase se bojuje o osud Země a zase Optimus vysílá zlovětstný vzkaz, aby už "cizáci" nechali Zemi napokoji. NENECHAJÍ! Za dva nebo tři roky se bude opět bojovat, budou opět lítat rachejtle. Tentokrát jsem se hodně soustředil na exploze a je to neskutečná prča. Míša Bej vyhodí do vzduchu co se jen dá. Těch explozí tady mohlo být určitě více než 50. Pěkná práce, pane! Herci mě vůbec neseděli. Zaujal jen Tucci. Wahlberg mě v první polovině totálně lezl na nervy. Takhle blbou postavu, aby pohledal. Ale opět, je to točené pro cílovou skupinu 8 až 18, takže chápu. Přes soustu nedostatků a že jich panečku bylo, nakonec vše opravdu zachraňují hodně přehledné a nápadité akční scény. Takže 50% s odřenýma ušima. PS: Kdo má náladu na Shakespearovské drama, tady nemá co dělat. Tečka. PS2: Koukám na to podruhé a dvě hodiny se docela solidně nudím, ze strachu raději ani nepomyslím, na to že bych si třeba měl pustit všechny díly pohromadě za sebou. Délka Transformerů povážlivě bobtná a i přes fakt že se toho ve filmu zase tolik neudá, je to celé hodně špatně sestříhané. Postavy hrůza, akce to zachraňuje. Vrať se Míšo zase zpět k Mizerům nebo natoč něco ve stylu Pot a Krev. Prosím!(3.7.2014)

No to mi protlač hovno uchem! Bay se vzpamatoval! Podle všech dostupných informací a po katastrofický trojce, jsem očekával sračku na entou a ejhle, dostalo se mi jednoho z nejlepších blokbásterů poslední doby. Scénář se konečně zaměřuje na otázky robotí mytologie (kde se vzali, proč se vzali) a i přesto, že to nedává skoro sysel, tak je to zábavný jak prase (klasický Bayovský ftípky samozřetelně nechybí, ale díkybohu narozdíl od předešlých dvou dílů neruší, ale pozvedávají na vyšší úroveň - hlavně mistr Stanley Tucci). Akce konečně dokonale přehledná (barvy robotů zřetelnější, výbuchů je méně, takže je i vidět koho kdo propíchnul, popř. prostřelil) tudíž nezačla nudit a celý finále je opravdu bombastický (od epickýho feelingu, přes Jablonskyho hudbu). A jako třešnička na dortu poslouží dokonalý song od Imagine Dragons. Nikdy bych nevěřil že to řeknu, ale těším se na další díl.(21.9.2014)