• Peytl

V první řadě nutno podotknout, že jsem projekci primárně pojal jako takový test, co vše jsem schopen ještě vydržet a jak vysoký mám práh bolesti. Po téměř smrtelných křečích byl můj první šmátravý pohyb směřován ke klávesnici PC, abych zjistil tu... ano, tu nemilou, zdrcující a krutou pravdu, Bayovi ještě není ani padesát, pokud ho tedy nerozmázne při cestě z hydrocolonterapie špatně transformovaný trolejbus (za což se upřímně přimlouvám), pak jeho Zánik jistě není definitivní a otázkou je, co si chovanci z Opařan ještě dokážou vymyslet. Mark Wahlberg byl až dramaticky příšerný a ač jsem se snažil ze všech svatých sil ostentativně přehlížet jeho neherecký výkon, jeho Milujutějátebetaky mi bude znít v makovici ještě nějaké to století. O tranzistorovi (stylové), se kterým vedl tento plk a i jiné brilantní dialogy se slzou až na prdeli netřeba ani hovořit. Její milec byl navíc transformován z nějakého odfláklého čuráka, protože takovou chuť rozbít někomu hubu jsem neměl již léta... snad jedinej ucházející nerobot (za hvězdu) byl miliardář Tucci, což je ovšem příliš málo, neboť dál již byly jen roboti, roboti, sem tam kokoti, roboti a americká fangle. Ač pro děti, přec nelidské!(6.8.2014)

• Legas

Naprostá disfunkční hrůza, velká filmařská ostuda. Prosím, závěrečnou řež jsem neviděl, protože jsem to už nemohl vydržet. Odešel jsem asi po hodině a půl nedůstujného antifilmařského mučení. Dvojka a trojka byly docela špatné filmy, ale vzhledem k téměř vynikající jedničce vůbec nechápu, jak může někdo natočit něco tak strašného, jako bylo tohle. Film (film?), otravný svými moralitami při padajících kometách při západu slunce s třepotající se s americkou vlajkou, s nechopností vyprávět příběh ve více plánech najednou, aniž by ztrácel tempo. Celé se to odehrávalo v nefotogenickém prostředí, střih na facku (v záběrech nahodile mizí auta, nebo roboti a následně se zase někde objevují apod.), prostě totální humus.(29.6.2014)

• gogo76

Už som Transformerov nadobro pochoval, nemienil som sa k nim vracať a už vôbec nie utrácať nejaké peniaze. Vážne ľutujem všetkých, ktorí na túto trojhodinovú digitálnu nudu boli v kine. Tento "superblockbuster" som mal od môjho brata na usb asi 3-4 mesiace. Áno, tak dlho som váhal, či tomu vôbec venovať čas. Našiel som iný spôsob a sledovanie som spojil ešte s inou činnosťou a preto som sa obetoval, ale aby som neklamal aj kvôli deťom. Očakávania sa potvrdili a ono je to vážne tak stupídne, naivné a detsky hravé, že je to vyslovene pre deti. M. Bay ten film určite nerobí pre deti, ale ja by som ich inej vekovej kategórii ani nedoporučil. Marky Mark je lepšia voľba než splašený Shia, ale ani on filmu nepomohol. A čo nového? Nič...Opäť modelka v čistej košeli, ktorá nevie hrať, opäť roboti s nudnými hláškami, opäť nudné súboje, znova nikto ani škrabanec a znova a znova zachraňujeme svet...Kurva veď už buďte normálny a aspoň trocha originálny! Peniaze na filme vidno, ale čím viac trikov, tým väčšia nuda. Bay zastav to a venuj sa niečomu inému, toto už nemá význam. 40%.(27.10.2015)

• Fr

„ZAČAL NOVÝ VĚK. A VĚK TRANSFORMERŮ... SKONČIL…" /// Technickej masakr v příběhu, ve kterým táta, dcera a její starej pomáhaj zachránit svět. Škoda, že kvůli těm technickejm vychytávkám, nezbyla trocha nadšení pro scénář. Filmu vládne kovovej šrot a na lidi zbejvaj druhý housle. Navíc ta přemrštěná stopáž, ve který sice všechny ty mega nápady mají hafo prostoru, ale brzo začnou splývat v jeden bombastickej, nic neříkající celek. Škoda, že nepatřím k těm, co berou útokem regály s Hasbro kravinama, imaginárně zapínaj mezihvězdnej pohon a nepřestávaj Autobotem flákat do Deceptikona dokuď mamka nezavelí k večeři. Stačil by mně pohled do Driftovejch modrejch očí... Jenže to já ne. To radši budu řešit ten Dolby Atmos na Blu-ray disku a šťourat v tom, proč by Bay konečně nemohl dostat do ruky pořádnej scénář. Tohle bezemoční a bezkrevný pokoukání mi totiž moc radosti neudělalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám návod, jak si hrát s těma divnejma panďulákama. 2.) Zjistím, jakou si chtěj Američani otevřít v Číně hračkárnu. 3.) Thx za titule ,,K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne(27.12.2014)

Vím v čem je problém. Při prvních Transformerech mě bylo 25 let, dnes je mě o 7 více. Když se dneska kouknu na první díl, také mě už tolik neuchvacuje. Jako diváci prostě stárneme a nedokážeme si přiznat, že tahle částečně dětinská série je v rukou stále nevyzrálého režisérského dítěte, vlastné stále stejná. Jen my se na to díváme postupem času jinou optikou. Takže co bychom jako diváci vlastně chtěli. Příběh opět řádně pitomý (který ostatně nebyl?), zase se bojuje o osud Země a zase Optimus vysílá zlovětstný vzkaz, aby už "cizáci" nechali Zemi napokoji. NENECHAJÍ! Za dva nebo tři roky se bude opět bojovat, budou opět lítat rachejtle. Tentokrát jsem se hodně soustředil na exploze a je to neskutečná prča. Míša Bej vyhodí do vzduchu co se jen dá. Těch explozí tady mohlo být určitě více než 50. Pěkná práce, pane! Herci mě vůbec neseděli. Zaujal jen Tucci. Wahlberg mě v první polovině totálně lezl na nervy. Takhle blbou postavu, aby pohledal. Ale opět, je to točené pro cílovou skupinu 8 až 18, takže chápu. Přes soustu nedostatků a že jich panečku bylo, nakonec vše opravdu zachraňují hodně přehledné a nápadité akční scény. Takže 50% s odřenýma ušima. PS: Kdo má náladu na Shakespearovské drama, tady nemá co dělat. Tečka. PS2: Koukám na to podruhé a dvě hodiny se docela solidně nudím, ze strachu raději ani nepomyslím, na to že bych si třeba měl pustit všechny díly pohromadě za sebou. Délka Transformerů povážlivě bobtná a i přes fakt že se toho ve filmu zase tolik neudá, je to celé hodně špatně sestříhané. Postavy hrůza, akce to zachraňuje. Vrať se Míšo zase zpět k Mizerům nebo natoč něco ve stylu Pot a Krev. Prosím!(3.7.2014)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy je Cade Yeager (Mark Wahlberg) pronásledován agentem CIA a padá ze střechy, nemá na zádech mimozemskou zbraň, ale v následující scéně, kdy odchází, se již zbraň na zádech objevuje. (Will_X)

• - První televizní spot se objevil během amerického sportovního svátku Superbowlu. (danys198)

• - Film k říjnu 2014 vydělal přes 1 miliardu amerických dolarů, čímž se posunul na tehdejší 11. příčku nejvýdělečnějších filmů všech dob. (MonicaPixie)