• DaViD´82

Ve světě střídmých devadesátiminutových stopáží mohlo jít o zdařilý blockbuster nárokující si titul "nejlepší díl ságy"; materiál tu na to nesporně je. Ze záhadných důvodů to však neopodstatněně nabobtnalo do rozsahu rovnou dvou celovečeráků a tak tu na každou jednu povedenou minutu/scénu/hlášku připadají dvě až tři minuty/scény/hlášky, které jsou nudnou bezpředmětnou vatou (v tom lepším případě) či ad absurdum dovedenou bayovsky kýčovitou infantilitou (v tom horším a bohužel i častějším případě).(21.9.2014)

Pro mě jako fandu TS velké zklamání, to nemělo nikdy vzniknout, měl to nechat Bay u ledu, peněz už má dost. Je to jedna z největších přehlídek patosu, product placementu (gucci, victoria secret, armani atd) a totálně debilních, amerických dialogů. To, co se líbilo 3x za sebou se už nemusí líbit po 4té, jen velcí roboti a triky (dnes už standart) nestačí k tomu aby mě Bay uspokojil.(26.6.2014)

• Pepinec

Potřeboval bych jointa, pastelky a umělecké vedení dvouletého autisty, abych vyjádřil svoje pocity z Transformerů. A kdo ví, možná bych pak po takovéhle dílně dostal chuť zavolat na Pláž a říct mu "hele, Míšo, pojďme natočit pětku!" Pozorovat tři hodiny roboty, roboty, další roboty a Wahlberga by mohlo být povznášející, kdyby se všechno točilo z podhledu skrz nekonečně dlouhé nohy Nikolky. Že ale takový podhled byl jen jeden, zůstává tenhle novodobý Ohňostroj marnosti spíš zarážející. (Dunedin, NZ)(19.7.2014)

• Legas

Naprostá disfunkční hrůza, velká filmařská ostuda. Prosím, závěrečnou řež jsem neviděl, protože jsem to už nemohl vydržet. Odešel jsem asi po hodině a půl nedůstujného antifilmařského mučení. Dvojka a trojka byly docela špatné filmy, ale vzhledem k téměř vynikající jedničce vůbec nechápu, jak může někdo natočit něco tak strašného, jako bylo tohle. Film (film?), otravný svými moralitami při padajících kometách při západu slunce s třepotající se s americkou vlajkou, s nechopností vyprávět příběh ve více plánech najednou, aniž by ztrácel tempo. Celé se to odehrávalo v nefotogenickém prostředí, střih na facku (v záběrech nahodile mizí auta, nebo roboti a následně se zase někde objevují apod.), prostě totální humus.(29.6.2014)

Docela by mě zajímalo, co by Michael Bay dělal, kdyby mu třeba měsíc nesvítilo slunce. To, co předvádí, nemá obdoby. Triky jsou vymazlené, destrukce je vyhnaná do extrému. Poslední desítky minut jsou dechberoucí. Před nimi ovšem tvůrci jaksi ztratili soudnost, Bay posunul spojení nesoudná megalomanie zase do jiných výšin. První dvě hodiny (ano, první dvě, protože výsledek má nějakých 165 minut) jsou sice akční, ale zároveň zoufale bezkrevné. A navíc se snaží působit sofistikovaně. Přehledné robotí hrátky naštěstí ve velkorysém finále přinesou nečekaný náboj. Tak a několika výtečnými akčními scénami se může příště Bay pochlubit v nějakém „standardnějším“ vyprávění á la Armageddon nebo Skála. Pokud ne, jsme docela v prdeli. PS: Předpokládám, že Transformers 9 se budou odehrávat na Saturnu. A budou stát 400 milionů dolarů. Já u toho ale už nebudu.(8.10.2014)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Optimus Prime a Cade Yeager (Mark Wahlberg) v závěru filmu bojují s Lockdownem, Cade se krčí za stěnou a vedle něj se objeví mužská postava s bílou košilí, modrými riflemi a kšiltovkou. Jedná se o jednoho člena štábu, který se připletl před kameru ve špatný čas. Michael Bay o té to chybě věděl, přesto ji neodstranil a ani se k situaci nijak nevyjádřil. (Yoshitsune)

• - Během sekvence, která se odehrávala v Hongkongu, je možné vidět, že všechna vozidla mají klasické pravostranné řízení. Jakožto v bývalé britské kolonii se zde však jezdí vlevo a většina automobilů by tedy měla mít řízení levostranné. (Zdroj: moviemistakes.com) (Adrai)

• - v čase 2:31:09 je možné na okamžik vidět, že za Cadem Yagerem (Mark Wahlberg), který se kryje za zídkou, stojí kaskadér v šedém oblečení, který je zasažen sutinami po výstřelu Lockdowna. (rossi001)