• Peytl

V první řadě nutno podotknout, že jsem projekci primárně pojal jako takový test, co vše jsem schopen ještě vydržet a jak vysoký mám práh bolesti. Po téměř smrtelných křečích byl můj první šmátravý pohyb směřován ke klávesnici PC, abych zjistil tu... ano, tu nemilou, zdrcující a krutou pravdu, Bayovi ještě není ani padesát, pokud ho tedy nerozmázne při cestě z hydrocolonterapie špatně transformovaný trolejbus (za což se upřímně přimlouvám), pak jeho Zánik jistě není definitivní a otázkou je, co si chovanci z Opařan ještě dokážou vymyslet. Mark Wahlberg byl až dramaticky příšerný a ač jsem se snažil ze všech svatých sil ostentativně přehlížet jeho neherecký výkon, jeho Milujutějátebetaky mi bude znít v makovici ještě nějaké to století. O tranzistorovi (stylové), se kterým vedl tento plk a i jiné brilantní dialogy se slzou až na prdeli netřeba ani hovořit. Její milec byl navíc transformován z nějakého odfláklého čuráka, protože takovou chuť rozbít někomu hubu jsem neměl již léta... snad jedinej ucházející nerobot (za hvězdu) byl miliardář Tucci, což je ovšem příliš málo, neboť dál již byly jen roboti, roboti, sem tam kokoti, roboti a americká fangle. Ač pro děti, přec nelidské!(6.8.2014)

Míša se nám zase vyřádil! S ním bych do kontaktu přijít nechtěl. Na stole byste si zapomněli propisku, nechali ho na chvíli samotného v místnosti a on by vám ji během pár minut přestavil na hypermoderní supertank s umělou inteligencí, syntetickým brněním, armádní výzbrojí a automatem na instantní nudle. A kam se nám poděly ženský? Megan se rozhodla, že už nebude hrát blbou pičku v předigitalizovaných robotech, tak šla raději hrát blbou pičku do předigitalizovaných želv, Rosie bohužel nestihla vyprcat půl štábu, takže dostává svůj prostor Nikča, samozřejmě v šortkách tak krátkých, že můžeme odůvodněně pochybovat o jejich existenci. Naštěstí nikterak nevybočuje z ojetých kolejí, takže ji scénář klasicky staví do role zbytečného věšáku na neviditelné oblečení. Akce zase standardně nepřehledná, takže to chvílemi vypadá, jako kdyby spolu šukalo několik vrakovišť a zápletka stejně zajímavá, jak náš ranní zelenozelený kemr o hustotě dvou Rytmusů v umyvadle. Tyvole, když vám někdo naservíruje počtvrté to stejně přeplácané a nesmyslné a vy na to stejně jak kokot čumíte, tak Míša zase vyhrál. Zase si smí vyrýt hluboký zářez do své ocelové paže a pak si skočit oslavné saltíčko do stohu dolarovek. A ne ledajakých dolarovek, přátelé, ale stodolarovek! S odřeným žaludem tomu dávám za tři, ale už táhni, Michale kurva vole, do prdele. Btw, Optimovy proslovy na konci každého filmu by se měly začít tesat do podtácků na kofolu, tolik moudra tvl, z toho by se předávkoval i Jirka Jarkovský.(7.9.2014)

• S.Quentin QUALE

Nekoukatelná sračka, která by měla být přístupná od 18 let, protože podobné kousky mají potenciál nadělat z děcek dementy. POZOR!!! Toto je degenerativní materiál, který se spolehlivě vyrovná kvalitnímu fetu! Větší hovadina už opravdu vymyslet nejde. Jelikož vidím připravované další díly, nebude vadit, když tento přejmenuju na Transformers: Orgie debility. Nic, jdu si vzít nějakej prášek na hlavu a pak si skočím za barák zastřílet z meču.... Kristepááááne.....20%(19.9.2014)

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// PLUS: slušní záporáci, jak na straně lidí (Amerika je tentokát ta zlá), tak i na straně transformerů, zajímavá zápletka, pořád je kupodivu o čem vyprávět, Mark Wahlberg je příjemná změna i když Shia bude vždy jen jeden, akce je tu přebytek a je to řež od začátku do konce, efekty jsou opět úžasné MÍNUS: pozdější scény, především ty ve kterých se vyskytuje Stanley Tucci jsou jak z jiného filmu, stejně tak i jeho postavě nevěřím přerod z ekonomického magnáta v komickou figurku, a vůbec humor mi tu chybí nejvíc, v prvním díle byl děj nejen akční, ale i zábavný a dialogy vtipné, ve dvojce pak trapné, ve trojce pro jistotu humor nebyl a zde je sice snaha, ale jaksi se účinek míjí, rovněž hudba není co bývala, je tu sice nový soundtrack a není vyloženě špatný, ale ani není moc výrazný a dřívější skladby zůstávají nepřekonány./// Shrnutí: Jednička zůstává stále nejlepší a zřejmě to tak i zůstane. Přesto, že čtvrtý film může působit jako nastavovaná kupa šrotu, není tomu tak. Fanoušek si přijde na své (kdo jiný by taky na tento film šel) a opět si užije spousty toho co viděl už dříve. Nové postavy a nová zápletka dává pocit něčeho neokoukaného, potěší Dinoboti, i když jsem si myslel, že budou mít zásadnější prostor a potěšil mě náznak v závěru, který napovídá že pátý film se bude odehrávat kdesi ve vesmíru, tak uvidíme za dva roky. A mimochodem necelé tři hodiny je fakt dost, přesto se už teď těším na maraton všech čtyř filmů za sebou./// Celkem 83%///(1.7.2014)

Docela by mě zajímalo, co by Michael Bay dělal, kdyby mu třeba měsíc nesvítilo slunce. To, co předvádí, nemá obdoby. Triky jsou vymazlené, destrukce je vyhnaná do extrému. Poslední desítky minut jsou dechberoucí. Před nimi ovšem tvůrci jaksi ztratili soudnost, Bay posunul spojení nesoudná megalomanie zase do jiných výšin. První dvě hodiny (ano, první dvě, protože výsledek má nějakých 165 minut) jsou sice akční, ale zároveň zoufale bezkrevné. A navíc se snaží působit sofistikovaně. Přehledné robotí hrátky naštěstí ve velkorysém finále přinesou nečekaný náboj. Tak a několika výtečnými akčními scénami se může příště Bay pochlubit v nějakém „standardnějším“ vyprávění á la Armageddon nebo Skála. Pokud ne, jsme docela v prdeli. PS: Předpokládám, že Transformers 9 se budou odehrávat na Saturnu. A budou stát 400 milionů dolarů. Já u toho ale už nebudu.(8.10.2014)

• - V čase 2:31:08 se Cade Yager (Mark Wahlberg) běží ukrýt před Lockdownem za zídku, která má tvar kvádru a je neponičená. V dalším záběru (než Lockdown vystřelí) zídka změní proporce - je větší, horní část je pobořena a levá část má kulovitý okraj. (dom156)

• - Mark Wahlberg požádal, aby se jeho děti Ella Rae, Michael Robert, Brendan Joseph a Grace Margaret objevily ve filmu, protože jsou fanoušci Transformers. (GreatestFan)

• - O roli Tessy (Nicola Peltz) se ucházely Isabelle Cornish, Margaret Qualley a Gabriella Wilde. (GreatestFan)