Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Mnozí namítají, že se jedná o povrchní film. Ale vždyť o tom to je, film působí povrchně tak, jak působí lidé, o kterých film je. Parta teenagerů chce žít své vysněné povrchní životy v luxusu ve stylu hollywoodských hvězd a tak začnou vykrádat jejich domy. Nicméně se nejedná zrovna o sortu inteligentních adolescentů a netrvá dlouho a nechaj se chytit. Sofia Coppola se s tématem vypořádala skvěle, byť prostředí tohoto snímku není zrovna mě blízké. Co si budeme povídat, na film jsem se těšil hlavně kvůli Emmě, která tentokrát vzala roli nehorázně tupé krávy a zahrála ji tak dobře, že jsem ji žral každé slovo.(22.9.2013)

Tenhle kousavý film udělal z Emmy Watson konečně bezkompromisní top sexsymbol jedenadvacátého století, a mě fascinuje, jak málo lidí si to nejspíš uvědomuje. Herecká módní policie podle Sofii Coppoly a zároveň bezkonkurenční modla pro magory, kteří potešeně sledují jepičí životy celebrit. Fetishist and proud.(21.1.2015)

Trailer sliboval spíš teen komedii pod vedením vynikající režie, jenže Sofia Cappola se vydala jinudy. Ústřední pětice dětí je zatraceně kůl'n'seksy a klubová hudba jim hraje do noty, ale stylem Bling Ring připomíná spíš skoro dokumentárně laděný festivalový film pro úzké publikum, kterým není ta cílená povrchní Californská mládež, jako spíš my nerdi, kteří se takovému životnímu stylu smějeme a zároveň jim ho tak trochu závidíme. Výsledek pak není ani ryba ani rak protože mu chybí náboj svižného teen filmu, který by pomohl se přenést přes ty účelově plytké postavy (kromě překvapivě uvědomělého Marca), přesto je tak nějak sympatickej a já si svoje skřípání zuby vlastně užíval. P.S. Výbornému soundtracku chybí snad jen toto.(18.9.2013)

Život jako póza. Hlavní hrdinové Bling Ring jako nesympatičtí fracci, s nimiž se na rozdíl od ostatních filmů Sofie Copolly nemůžeme ztotožnit. A celý film jako vyprázdněný pohled do zhýralé duše dnešního teenagera generace 2.0. Autorský záměr je jasný, ale udivuje mě to, že nejde moc do hloubky, spíše klouže po povrchu a nenačrtává žádná hlubší otázky. Pokud by se jednalo o režijní debut, tak by bezpochyby šlo o chvályhodný výsledek, od zkušené režisérky formátu Copolly bych ale čekal mnohem víc než takhle čitelnou podívanou. Z toho hlediska mi přijdou více sympatické tématicky spřízněné Spring Breakers, jež s diváckými očekáváními a vyobrazením MTV generace zašli přeci jen o kousek dál. P.S. Pro fanoušky Emmy Watson však povinnost.(14.7.2013)

Fascinující, Bay si letos natočil Pain & Gain, Sofia tohle, a obojí je přitom o tom samém, jen s tím rozdílem ala "zábavně mužský/hloubavě ženský přístup". Polodocu příběh skutečně žijících ultradementů a exploitování dokonale zdegenerovaných kultur - ať už kulturisti, nebo celebrity, obojí je bizarním peklem do kterého ty lobotomické hlavní postavy vlastně tak nějak přirozeně sedí. A obojí jako filmy dojíždí taky v podstatě na to samé, i když Pain & Gain tedy výrazně víc - ti lidé jsou prostě takoví mamrdi že se na ně nedá dívat, obzvlášť když je ty filmy do jisté míry ikonizují jako hlavní postavy příběhu. U Bling Ring to tedy platí víceméně jen o první polovině, která je kvůli tomu fakt dost těžko koukatelná, v druhé půlce už se režisérka konečně trochu víc vzchopí od nezúčastněného pozorování k aspoň tomu dokumentárnímu vsazování do souvislostí a vyprávění příběhu, takže finále je hodně fajn (chápu proč ten začátek tak udělala, ale prostě pro mě bylo dost útrpné to sledovat). 7/10(2.12.2013)

• - Emma Watson musela ve filmu mluvit americkým přízvukem. (Weasley)

• - Natáčení probíhalo zejména v Los Angeles, a to ve známých čtvrtích jako Calabasas, Venice Beach nebo Venice. Skupina za necelý rok svého působení dokázala okrást hvězdy o majetek v hodnotě 3 miliony amerických dolarů. Mezi okradené patří například Paris Hilton, Audrina Patridge, Rachel Bilson, manželé Orlando Bloom a Miranda Kerr, manželé Brian Austin Green a Megan Fox a Lindsay Lohan. (TheVerczaaa)

• - Příběh je postavený na skutečné události a skutečných osobách, kterým ale Sofia Coppola změnila jména. (Weasley)