Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Kdyby se Sofia nechytila do pasti už samotnou článkovou premisou, mohla její cesta po pozlátku klouzat ještě o něco hladším způsobem. Ale jakkoli jsou loupeže snímány tu detailně, jinde z dálky, jednou zpomaleně a podruhé zkratkovitě, dějová smyčka to zkrátka je. Nicméně to, že dějově je Bling Ring vlastně dost velká nuda, mi došlo až na konci. Coppolita totiž audiovizuálně opíjí jak díky energickému soundtracku, tak díky super hercům, kde se triumfující Emmě překvapivě vyrovnává neznámý Israel Broussard. Těch rozjívených 70-ti % mi je nakonec docela líto. Je totiž umění štvát diváka hloupostí hlavní party, naivitou jejich idolů nebo stupiditou rodinných "motivačních" proslovů a přitom působit takhle sympaticky.(30.9.2013)

Sofia Coppola si natočila svůj vlastní Klip. Ale zatímco srbská omladina řeší své hormony přesexualizovanou zábavou, srbským popem, Facebookem a nechází cestu k mezilidským vztahům pěkně naruby, tak americká mládež je "jen" pohlcena celebritami. Sice taky paří, sdílí fotky na Facebooku, ale lásky mají převážně platonické a vzrušení se obejde bez ponižování sebe sama a i ty drogy jsou tak nějak víc v pohodě. To, na čem jedou jako na tripu, jsou módní značky a vloupačky do domů celebtrit, které takových značek mají na rozdávání. Tak proč jim trochu neulechčit, že? Docela pěkně to celé mapuje převrácené hodnoty a ponížení hvězd na rebelizující celebtrity, které mladistvým vymývají mozky. A jako bonbonek je tu cameo Sofiiny múzy Kirsten Dunst.(17.6.2013)

Na Bling Ring jsem se těšila hodně dlouho a moje očekávání byla víceméně naplněna. Pokud se na začátku přenesete přes osmdesáti stránkový scénář plný "yo bitch" a "oh my gosh", plytké vyznění a duckfacy, pak bych řekla, že vám v dobrém zážitku nic nebrání, protože nic z toho rozhodně nebylo bezúčelné. Povrchnost mladých je tu opravdu vyhnána do extrému, což záměrně budí znechucení nad dnešní facebookovou generací. Nad zveřejnováním ukradených trofejí na facebooku a ledabylým chlubením se přátelům "No jo, byli jsme u Paris, it's chill" zůstává prostě rozum stát. Scény z Parisiina domu byly jednoduše nejlepší, ale možná je to jen můj dojem proto, že ji nemám ráda a taky jsem jí to tak trochu přála. :)) Emmu Watson začínám opravdu zbožnovat, navíc jí to s americkým akcentem a tmavými vlasy sluší. Kromě ní si pro sebe všechny scény ukradl Broussard, hodně zajímavý a neokoukaný talent. Coppole se zase jednou něco povedlo, obzvlášt vezmeme-li v potaz, co tím vším chtěla vlastně říct. P.S.: K českému názvu se radši více vyjadřovat nebudu, bez vulgarit by se to neobešlo.(8.9.2013)

Není to špatný film, má nějakou myšlenku, vyznění, poslání. Ale má vůbec někdo mimo USA tenhle film vidět? Chceme o tomhle tématu, případně skutečné události vidět film? Ze zvědavosti možná ano, ale pak se třeba já zarazím a řeknu si, mohl jsem v záplavě filmů, které jsem ještě neviděl a čekají na mě, zvolit jinak. Plusově hodnotím hudbu a výkon Emmy Watson.(24.11.2013)

Sofia Coppola dělala svou hrdinku Marii Antoinettou šťastnou (dortíky, šampaňské, hazard, další a další šaty), i když doba i společnost jí nepřály. Tady dělá radost hned celé skupince z jedné povrchní generace, která trpí na přebytek růžové barvy. Coppola je znovu osobitá, to se musí nechat, ale téhle látce přeci jenom chybí to, co zdobilo třeba výtečné Ztraceno v překladu. Spontánní scény, lehce zapamatovatelné momenty, lehkost, emoce. Bling Ring ve finále nejsou tak povrchní, jak se na první pohled zdálo, nicméně na onom příslibu instantní popularity se film o čtyřech pipkách stavět nedá. Chatují, tráví hodiny na blozích, listují módními časopisy, popíjejí v luxusních barech, nudí se. A nakupují nejen v obchodech. Poměrně naivně se vydávají do honosných sídel hollywoodských hvězd a chtějí si onu hvězdnou auru na čas užít – a ideálně si odnést ty nej botičky, kabelečky nebo halenečku. A zatancovat u tyče, u které se kroutí samotná Paris Hilton. Brakování luxusních vil je samozřejmě cesta do oranžových mundúrů, přesto roli soudce nechává „stále svá“ autorka na divákovi. Možná i proto, že v hollywoodském světě vyrůstala, zřejmě ho moc nemusí a hlavně celý ten kolotoč dokonale zná. Ze všech stran. Nás uprostřed Evropy může štvát ona neúcta k majetku i pohrdání penězi, na druhou stranu oceníme solidní soundtrack, slušný vizuál i prazvláštně přitažlivou atmosféru. A sladkou Emmu Watson. Takže to máme fifty fifty.(17.10.2013)

• - Emma Watson v rámci "MTV Sneak Peek" týdne řekla, že zkoumala svou roli hlavně sledováním různých reality-show, jako třeba Keeping Up with the Kardashians (od r. 2007) nebo The Hills (od r. 2006). Do své postavy se také "dostávala" posloucháním alb zpěvaček Britney Spears. (Weasley)

• - Během natáčení filmu byla Emmě Watson ukradena peněženka. (Mrs.Blue)

• - Herci měli před začátkem natáčení týden na seznámení, ve kterém je Sofia Coppola nechala na zkoušku vykrást cizí dům. Nakonec jim prozradila, že se jednalo o dům jejich známých. (Michi88)