Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Nechapem take negativne reakcie na tento film. Pre mna pecka a o 1000% lepsi film nez Springbreakers! Velmi autenticke dielo o americkej mladezi. Vo veku, ked my sme sa trapili nad fyzikou, chemiou a pod., americke home schooled deti uz veselo koksuju, vykradaju auta a honosne vily celebrit, aby si vecer mohli zmenit profile picture. Takisto sokujuce IQ celebrit, ktore si nechavaju kluce pod rohozkou a peniaze pod postelou?!:D Nevravim, ze u nas nie su povrchni a hlupi ludia, ale v tej Amerike sa jednoducho deju veci, ktore by clovek od tak vyspelej krajiny necakal. Ocenujem namet i reziu a Emma Watson definitivna ikona.(7.4.2015)

• eLeR

Ja osobne som si myslela, že ma to bude baviť. Kopec pekných handier, žiadne fejky, nezamknuté dvere, muzika, žúrky, celkom pekné baby, ešte lepšie autá ... ale nieeee ... toto bola teda riadna kravina. Jeden bod za tie čierne vybíjané topánky a jeden za Emmu W. ... tu trúbu dávala celkom dobre :-).(5.2.2014)

The Bling Ring - pohled na zhýralé dětičky, které listují časáky, pozorují své celebrity a chtějí k nim mít blízko - a to tak, že jim prostě lezou do baráků a berou si jejich věci. Nepotřebují je, jen je prostě chtějí. Sofia Coppola je jako kritička soudobé (americké?) společnosti prostě vynikající. S lehkostí sobě vlastní a nenásilnou formou servíruje výtvory světa showbyznysu, resp. zde se zaměřuje na jeho konzumenty. // Jsi zloděj? Neboj. To znamená, že se tak můžeš stát i slavným a napsat o tom knihu. Oni si ji koupí. Protože ačkoli tě na jednu stranu odsuzují, na druhou stranu ti závidí - byl jsi přece u Paris Hilton na pohovce! Co na tom, že bez pozvánky. Zato jsi odešel s její kabelkou. Waw. A pokud ti to někdo nevěří, ať se koukne na facebook - tam najde i fotky, důkaz doličný. // Vítejte ve světě barevných fotografií a vysokých podpatků. Svět pro mnohé natolik vzdálený a nepochopitelný, že se může zdát divákům až nudným - prostředí amerických dětiček z předměstí, kteří se z nudy vloupávají do domů celebrit, aby se prohrabali jejich šminkami a botičkami, není tématem vděčným, nicméně za ten odkaz, který říká "dnes neexistuje soukromí" a "kariéru uděláš vždycky, i když třeba nic neumíš" dávám 3 a půl.(13.7.2014)

Bling Ring je nádhernou ukázkou extrémně povrchního světa. Zasazený do LA a ukazující líbivé prvky i tu odvrácenou ošklivou stránku tohoto životního stylu, má tento film určitě lecco nabídnout. Táhne to samozřejmě Emma Watson (sama se přiznám, že nebýt ní, tak bych na tenhle film do kina snad ani nešla). Je fajn, že od dob Harryho Pottera se stále víc jako herečka vyvíjí a dokáže zvládnout i podobné negativnější role. Zaujal mě ale i Israel Broussard, jehož postava se jako jediná ukázala na konci být vnitřně čistá a osobnostně méně překroucená než ty ostatní. Film jako celek nutí k zamyšlení hlavně proto, že je natočený podle skutečných událostí. Z toho důvodu mě napadlo i to, jestli je vážně pravda, že si bohatší lidé v Kalifornii tak málo zabezpečují své domy, když je tak jednoduché se do nich vloupat... LA musí být vážně úplně jiný svět. ~(3,3)~(6.7.2013)

Z hlediska stylu mimořádný film. Režisérka střídá vypravěčské polohy, point of view i různé druhy zcizovacích efektů tak zajímavým způsobem, že by to stálo za analýzu. Obsahově mě to minulo stejně jako předchozí filmy Sofie Coppoly. Jasně, je to určitým způsobem podobenství o podobě současného světa, komentář k aktuálnímu modelu surface play, ale skutečnou hloubku to postrádá.(28.12.2013)

• - Jedná se o první film Emmy Watson, který nebyl natočen podle knižní předlohy. (Hromino)

• - Během natáčení filmu byla Emmě Watson ukradena peněženka. (Mrs.Blue)

• - Hlavní důvod, proč Emma Watson roli Nicki přijala, byl pracovat se Sofií Coppolou, jejíž je velkou fanynkou. Spoluprací s režisérkou si herečka splnila svůj sen. (Michi88)