Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Nebudu chodit kolem horké kaše. Otevřete si galerii, podívejte se na druhý obrázek na Emmu Watson (pro negramotné je to ta v růžovém) a zjistíte, proč jsem si tento film pustil. Ta Amerika je stejně zvláštní. Nezamčený auta, nezamčený domy. V Čechách by stačilo, abych si nezamkl kolo, když jdu do hospy a za půl hodiny by bylo fuč. O domech ani nemluvím,v Čechách se zamykaj i pitomý kůlny na dříví. Celkem nenáročný film z prostředí hollywoodské zlaté teen smetánky, kterému moc bodů nepřidá ani to, že je prý podle skutečné události. Jako pohodová tříhvězdová jednohubka s Emmou to ale stačí.(15.12.2013)

Z hlediska stylu mimořádný film. Režisérka střídá vypravěčské polohy, point of view i různé druhy zcizovacích efektů tak zajímavým způsobem, že by to stálo za analýzu. Obsahově mě to minulo stejně jako předchozí filmy Sofie Coppoly. Jasně, je to určitým způsobem podobenství o podobě současného světa, komentář k aktuálnímu modelu surface play, ale skutečnou hloubku to postrádá.(28.12.2013)

• hous.enka

Tak povrchní film jsem dlouho neviděla. Neomámí mě honosné vily, šaty od Diora, boty od Laboutina ani taška LV. Nenadchly mě herecké výkony (kromě Emmy Watson a Taissy Farmigy jsem jednotlivé postavy nedokázala ani odlišit - natolik byly všechny stejné: hráli stejně stejné role), nezaujala mě hudba a to, co mělo vypadat jako sonda do života americké mládeže, která se po večerech nudí, a tak podniká dobrodružné výpravy za luxusem (což jí velmi snadno prochází), tak to mě nechávalo chladnou. Proč aspoň někdo neumřel, když si hráli se zbraní? Proč se nikdo nepředávkoval, když se pořád sjížděli (nejrůznějším) fetem? Proč proboha aspoň někdo nepronesl nějakou moudrou myšlenku... NE, NE, NE. Moje filmová cesta nevede přes (sofia)coppolovsky pojaté domy na Hollywood Hills.(17.9.2013)

Není to špatný film, má nějakou myšlenku, vyznění, poslání. Ale má vůbec někdo mimo USA tenhle film vidět? Chceme o tomhle tématu, případně skutečné události vidět film? Ze zvědavosti možná ano, ale pak se třeba já zarazím a řeknu si, mohl jsem v záplavě filmů, které jsem ještě neviděl a čekají na mě, zvolit jinak. Plusově hodnotím hudbu a výkon Emmy Watson.(24.11.2013)

• becki_tu

Pokud je povrchnost zábavy moderní americké mládeže zobrazována zkrze povrchní film, pak byl cíl splněn. Bohužel největší problém je právě v námětu, který nepředstavuje dostatečně zajímavý materiál pro celovečerní film a výsledkem je i vyloženě nezáživný a hloupý scénář. Jediné skutečné lákadlo tak představuje Emma Watson, jejíž marketingový potenciál zajišťuje filmu daleko větší publicitu než by si skutečně zasloužil. A největší poselství? Krást se nemá a krást boty a kabelky u Paris Hilton nebo Lindsay Lohan už vůbec ne.(21.9.2013)

• - Film sa nakrúcal na približne 20 miestach v Los Angeles. (peiton)

• - Scéna, která se odehrává v domě Paris Hilton, byla natáčena v jejím skutečném domově. (BlackJoanna)

• - Natáčení probíhalo zejména v Los Angeles, a to ve známých čtvrtích jako Calabasas, Venice Beach nebo Venice. Skupina za necelý rok svého působení dokázala okrást hvězdy o majetek v hodnotě 3 miliony amerických dolarů. Mezi okradené patří například Paris Hilton, Audrina Patridge, Rachel Bilson, manželé Orlando Bloom a Miranda Kerr, manželé Brian Austin Green a Megan Fox a Lindsay Lohan. (TheVerczaaa)