Bling Ring: Jako VIPky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

• bouncer

Film je asi ok (teda jakože průměr), jen není jasné zda je to kritika situace nebo naopak oslava. Což je trochu škoda, protože ten svět, který to ukazuje, je zvrácený... že oslavujeme celebrity, které nic neumí, je špatné, ale když ještě víc oslavujeme ty, které je vykrádají, aby si na ně mohli hrát, to už je katastrofa.(10.5.2017)

Nebudu chodit kolem horké kaše. Otevřete si galerii, podívejte se na druhý obrázek na Emmu Watson (pro negramotné je to ta v růžovém) a zjistíte, proč jsem si tento film pustil. Ta Amerika je stejně zvláštní. Nezamčený auta, nezamčený domy. V Čechách by stačilo, abych si nezamkl kolo, když jdu do hospy a za půl hodiny by bylo fuč. O domech ani nemluvím,v Čechách se zamykaj i pitomý kůlny na dříví. Celkem nenáročný film z prostředí hollywoodské zlaté teen smetánky, kterému moc bodů nepřidá ani to, že je prý podle skutečné události. Jako pohodová tříhvězdová jednohubka s Emmou to ale stačí.(15.12.2013)

Oh my gosh, moje oblíbenkyně Taissa Farmiga a oblíbenkyně všech Emma Watson v roli hloupoučkých, povrchních slečinek žijících s mámou, která je učí nástrahám života na základě filozofie The Secret. To jsem si těžko mohl nechat ujít, že ano? A kupodivu jsem spokojen, yo bitch. Ono je to teda hodně jednoduché, ale na druhou stranu dosti trefné. To "značkové náboženství" v propojení s naší "facebook generací" funguje jako ideální obrázek toho, jak se lidé snaží zaujmout lidi, které často ani nemají rádi. Mít ty nejlepší fotky na fýbýčku, nosit ty nejznačkovější brýle a žít život jako Paris Hilton, co víc si přát? Smutné. No, ale prostě co se týče filmu tak it's chill. P.S. Jako VIPky? Achjo.(8.1.2014)

• hous.enka

Tak povrchní film jsem dlouho neviděla. Neomámí mě honosné vily, šaty od Diora, boty od Laboutina ani taška LV. Nenadchly mě herecké výkony (kromě Emmy Watson a Taissy Farmigy jsem jednotlivé postavy nedokázala ani odlišit - natolik byly všechny stejné: hráli stejně stejné role), nezaujala mě hudba a to, co mělo vypadat jako sonda do života americké mládeže, která se po večerech nudí, a tak podniká dobrodružné výpravy za luxusem (což jí velmi snadno prochází), tak to mě nechávalo chladnou. Proč aspoň někdo neumřel, když si hráli se zbraní? Proč se nikdo nepředávkoval, když se pořád sjížděli (nejrůznějším) fetem? Proč proboha aspoň někdo nepronesl nějakou moudrou myšlenku... NE, NE, NE. Moje filmová cesta nevede přes (sofia)coppolovsky pojaté domy na Hollywood Hills.(17.9.2013)

Když se režisér(ka) věnuje dlouhodobě jednomu tématu, čekal bych, že se bude dostávat hlouběji, ne se víc a víc topit na povrchu. Bling Ring ale trpí generalizací a zploštěním na všech úrovních a těží jen z toho, že když se povrchnost zobrazuje skrze povrchnost, nelze to odsoudit. Nová Coppola tvoří nízkorozpočtovou paralelu k Luhrmannově Velkému Gatsbymu, jen je mnohem jednodušší na všech úrovních.(17.6.2013)

• - Maskéři museli Emmě Watson na natáčení prodlužovat vlasy. Její vlastní byly totiž o poznání kratší. (TheVerczaaa)

• - Claire Julien pochází z Los Angeles a ovládá proto místní přízvuk, se kterým proto mohla během natáčení pomáhat ostatním hercům. (Michi88)

• - Scéna, která se odehrává v domě Paris Hilton, byla natáčena v jejím skutečném domově. (BlackJoanna)