Bling Ring: Jako VIPky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

• eLeR

Ja osobne som si myslela, že ma to bude baviť. Kopec pekných handier, žiadne fejky, nezamknuté dvere, muzika, žúrky, celkom pekné baby, ešte lepšie autá ... ale nieeee ... toto bola teda riadna kravina. Jeden bod za tie čierne vybíjané topánky a jeden za Emmu W. ... tu trúbu dávala celkom dobre :-).(5.2.2014)

V podstatě první film na který jsem šel s tím, že to bude sračka, protože dokonalé outfity a svět značkovýho oblečení a luxusu je skutečně něco s čím se ve svým životě docela obstojně míjím. Leč sexy Emička je sexy Emička a tak jsem se rozhod jít do kina a kvůli pár minutám protrpět zbytek. K mému velkému překvapení však na mě film žádné právo utrpné nenasadil, samozřejmě pár scén bylo ryze pro pipiny, ale to jsem hrávě překous, protože mě čím dál tím víc fascinovalo s jakou drzostí si ta partička počínala. Vůbec se mě nechce věřit, že by bylo tak lehký se dostat k Megan Fox do postele, bych si tam na ní počkal, ta by se pak divila, bréca jedna, kdyby udělala hup do postýlky a tam už Enšpígl v plný polní. Možná kdyby se ulevilo na pipinství, mohla to bejt docela zajímáva psychárna, protože mě ty mladý fakt normální nepřišli. Zvláštní, film nemá nějaké velké napětí, o osud okradených celebrit se těžko člověk může bát a ta zlodějšká partička taky nebudí žádný velký sympatie. Vyjma Emička samozřejmě, ta by měla zákaz mít na sobě příliš oblečení a příkaz tvářit se pořád svůdně, jaká to škoda, že nejsem zákonodárce já, fakt že jo. Film jehož prostředí a obsah je nám smrtelníkům tak vzdálenej, až je pro nás zajímavej, jinak si své sympatie k tomuto filmu na rozdíl od sympatií k Emičce neumím vysvětlit.(25.6.2013)

The Bling Ring - pohled na zhýralé dětičky, které listují časáky, pozorují své celebrity a chtějí k nim mít blízko - a to tak, že jim prostě lezou do baráků a berou si jejich věci. Nepotřebují je, jen je prostě chtějí. Sofia Coppola je jako kritička soudobé (americké?) společnosti prostě vynikající. S lehkostí sobě vlastní a nenásilnou formou servíruje výtvory světa showbyznysu, resp. zde se zaměřuje na jeho konzumenty. // Jsi zloděj? Neboj. To znamená, že se tak můžeš stát i slavným a napsat o tom knihu. Oni si ji koupí. Protože ačkoli tě na jednu stranu odsuzují, na druhou stranu ti závidí - byl jsi přece u Paris Hilton na pohovce! Co na tom, že bez pozvánky. Zato jsi odešel s její kabelkou. Waw. A pokud ti to někdo nevěří, ať se koukne na facebook - tam najde i fotky, důkaz doličný. // Vítejte ve světě barevných fotografií a vysokých podpatků. Svět pro mnohé natolik vzdálený a nepochopitelný, že se může zdát divákům až nudným - prostředí amerických dětiček z předměstí, kteří se z nudy vloupávají do domů celebrit, aby se prohrabali jejich šminkami a botičkami, není tématem vděčným, nicméně za ten odkaz, který říká "dnes neexistuje soukromí" a "kariéru uděláš vždycky, i když třeba nic neumíš" dávám 3 a půl.(13.7.2014)

• Dont

Hodinu a půl koukat na zlodějíčky, kteří si krádež pletou se zábavou, mě moc nebavilo. Na módu ani rolexky si taky nepotrpím, takže tyhle pasáže jsem moc neocenil. Od Sofie Coppoly jsem čekal něco hodnotnějšího. Do hlavy mi taky nejde, proč si žádný z těch multimilionářů nepořídí alarm, anebo to bylo jen tím, že by pak šlo jen těžko natočit Bling Ring?(30.9.2013)

Plytký a vyprázděný film zajímavým způsobem ilustruje život amerických teenagerů, který je stejně prázdný. Sofia Coppola dosáhla mistrovství v odosobněné filmařině, které se věnuje od Marie Antionette. Já ji na tenhle styl letím jak vosa na med a patřičně si ho užívám. Drobné výtky mám pouze k přílišnému opakování identických záběrů, i když snad rozumím důvodům, proč se ve filmu objevují. Co mě však, jako ostatně u Coppoly vždycky, přesvědčilo o vysokém hodnocení, je hudba. Skvěle vybrané popové a elektro tracky přesně ilustrují a doplňují prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Hudba hraje "na plný pecky" a strhává na sebe hodně pozornosti. Vyloženě mě potěšil track Freeze od Klause Schulzeho (složen pro film Angst a použit už pro Mannova Mannhuntera), který podbarvoval jednu z mála melancholických scén filmu. EDIT: Koukám, jak tu všichni žehrají, že je snímek bez emocí, vývoje postav a že je nudný. Ale přece - vždyť o to tu jde!(4.7.2013)

• - Herci měli před začátkem natáčení týden na seznámení, ve kterém je Sofia Coppola nechala na zkoušku vykrást cizí dům. Nakonec jim prozradila, že se jednalo o dům jejich známých. (Michi88)

• - Během natáčení filmu byla Emmě Watson ukradena peněženka. (Mrs.Blue)

• - Film sa nakrúcal na približne 20 miestach v Los Angeles. (peiton)