Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring, The

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

Kdyby se Sofia nechytila do pasti už samotnou článkovou premisou, mohla její cesta po pozlátku klouzat ještě o něco hladším způsobem. Ale jakkoli jsou loupeže snímány tu detailně, jinde z dálky, jednou zpomaleně a podruhé zkratkovitě, dějová smyčka to zkrátka je. Nicméně to, že dějově je Bling Ring vlastně dost velká nuda, mi došlo až na konci. Coppolita totiž audiovizuálně opíjí jak díky energickému soundtracku, tak díky super hercům, kde se triumfující Emmě překvapivě vyrovnává neznámý Israel Broussard. Těch rozjívených 70-ti % mi je nakonec docela líto. Je totiž umění štvát diváka hloupostí hlavní party, naivitou jejich idolů nebo stupiditou rodinných "motivačních" proslovů a přitom působit takhle sympaticky.(30.9.2013)

• Mr. Filuta

KILL IT WITH FIRE before it lays eggs. Nejprve sem si myslel, že jsem napíšu značně generačně pobouřený a znechucený komentář... pak jsem trochu vychladl a zařekl se, že Bling Ringu nedopřeju, aby ve mě splnil svůj účel. Jedná se totiž pouze o prvoplánovou provokaci a trolling, který ve mě chvílemi vyvolával tak silné davivé reflexy, že by na ně mohl být hrdý Herschell Gordon Lewis. Těžko se pak člověk může ovládnout, aby dokázal odlišit rozhořčení z náplně filmu nad jeho kvalitou. Jeden z mála filmů, který opravdu nedoporučuji ke shlédnutí.(12.8.2014)

Zbytečně natahované, ale určitě lepší než dost podobné (jen zbraně vystřídaly hadry) Spring Breakers. Celkem spokojenost, sice jde spíš o film, který zabaví mladší publikum a holky hlavně, než aby byl naléhavý jako třeba Třináctka, ale i tak slušnej relax, který mě častěji bavil než prudil (narozdíl od zmíněných SB). Na Coppolu ale překvapení, byla jsem zvyklá, že chce svými filmy něco sdělit, jediné, co sděluje s Bling Ring je "dej si pop corn (nebo něco ostřejšího) a buď v klidu." 60% PS: Farmiga ladies jsou sakra vydařenej klan.(1.10.2013)

Přiznám se, že módě a značkovému oblečení opravdu vůbec nerozumím, nicméně tento film je evidentní ukázkou, že pro mnoho lidí je právě oblečení prvkem začlenění se do společnosti nebo při nejmenším prostředkem k hledání svého já. Film vlastně nepřekvapí vůbec ničím, jen nabídne zajímavý pohled do života celebrit a rádoby celebrit a známého faktu, že projde-li mi jedna menší levárna, budu chtít příště udělat větší a čím více mi to bude vycházet, tím odvážnější budu příště. Hranice přestanou existovat. Až do tvrdého pádu zpět na zem. Rychlého návratu k morální realitě :-)(22.9.2013)

The Bling Ring - pohled na zhýralé dětičky, které listují časáky, pozorují své celebrity a chtějí k nim mít blízko - a to tak, že jim prostě lezou do baráků a berou si jejich věci. Nepotřebují je, jen je prostě chtějí. Sofia Coppola je jako kritička soudobé (americké?) společnosti prostě vynikající. S lehkostí sobě vlastní a nenásilnou formou servíruje výtvory světa showbyznysu, resp. zde se zaměřuje na jeho konzumenty. // Jsi zloděj? Neboj. To znamená, že se tak můžeš stát i slavným a napsat o tom knihu. Oni si ji koupí. Protože ačkoli tě na jednu stranu odsuzují, na druhou stranu ti závidí - byl jsi přece u Paris Hilton na pohovce! Co na tom, že bez pozvánky. Zato jsi odešel s její kabelkou. Waw. A pokud ti to někdo nevěří, ať se koukne na facebook - tam najde i fotky, důkaz doličný. // Vítejte ve světě barevných fotografií a vysokých podpatků. Svět pro mnohé natolik vzdálený a nepochopitelný, že se může zdát divákům až nudným - prostředí amerických dětiček z předměstí, kteří se z nudy vloupávají do domů celebrit, aby se prohrabali jejich šminkami a botičkami, není tématem vděčným, nicméně za ten odkaz, který říká "dnes neexistuje soukromí" a "kariéru uděláš vždycky, i když třeba nic neumíš" dávám 3 a půl.(13.7.2014)

• - Maskéři museli Emmě Watson na natáčení prodlužovat vlasy. Její vlastní byly totiž o poznání kratší. (TheVerczaaa)

• - Většina lidí si myslela, že hlavní roli ve filmu ztvárňuje Emma Watson, ačkoliv za hlavní roli byla považována postava herce Israela Broussarda. (Weasley)

• - Hlavní důvod, proč Emma Watson roli Nicki přijala, byl pracovat se Sofií Coppolou, jejíž je velkou fanynkou. Spoluprací s režisérkou si herečka splnila svůj sen. (Michi88)