Bling Ring: Jako VIPky

Bling Ring: Ako VIP-ky

(festivalový název)

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo / Japonsko, 2013, 90 min

V podstatě první film na který jsem šel s tím, že to bude sračka, protože dokonalé outfity a svět značkovýho oblečení a luxusu je skutečně něco s čím se ve svým životě docela obstojně míjím. Leč sexy Emička je sexy Emička a tak jsem se rozhod jít do kina a kvůli pár minutám protrpět zbytek. K mému velkému překvapení však na mě film žádné právo utrpné nenasadil, samozřejmě pár scén bylo ryze pro pipiny, ale to jsem hrávě překous, protože mě čím dál tím víc fascinovalo s jakou drzostí si ta partička počínala. Vůbec se mě nechce věřit, že by bylo tak lehký se dostat k Megan Fox do postele, bych si tam na ní počkal, ta by se pak divila, bréca jedna, kdyby udělala hup do postýlky a tam už Enšpígl v plný polní. Možná kdyby se ulevilo na pipinství, mohla to bejt docela zajímáva psychárna, protože mě ty mladý fakt normální nepřišli. Zvláštní, film nemá nějaké velké napětí, o osud okradených celebrit se těžko člověk může bát a ta zlodějšká partička taky nebudí žádný velký sympatie. Vyjma Emička samozřejmě, ta by měla zákaz mít na sobě příliš oblečení a příkaz tvářit se pořád svůdně, jaká to škoda, že nejsem zákonodárce já, fakt že jo. Film jehož prostředí a obsah je nám smrtelníkům tak vzdálenej, až je pro nás zajímavej, jinak si své sympatie k tomuto filmu na rozdíl od sympatií k Emičce neumím vysvětlit.(25.6.2013)

sú filmy, ktoré sú vyslovene mužské (séria fast and furious...), ženské (sex v meste...) a potom sú tu filmy sofie coppoly, ktoré sú mužské, ak sa na to pozeráte z jednej perspektívy (kopa krásnych mladých šušuliek, sporo odetých, v slow motion tancujúcich, prezliekajúcich sa, pózujcich, maznajúcich sa...) a zároveň ženské, ak sa na to pozeráte z tej opačnej perspektívy (rieši sa tam móda, handry...); zároveň sa v celej jej filmografii prepletajú 2 hlavné témy, ktoré sú buď prítomné obe naraz (Virgin Suicides) alebo buď dominuje jedna (Lost in Translation, Somewhere) alebo druhá (Maria Antoinetta, Bling Ring); zo začiatku mi to prišlo, ako Hollywoodska verzia srbského KLIPu (mladé, nevybúrené a po zábave bažiace tínedžerky, neustále sa fotiace na mobily), no, samozrejme, tematicky a ideovo sa to veľmi skoro rozchádza a ide svojim vlastným smerom; po predošlom geniálnom SOMEWHERE nemôže byť Bling Ring za 5 *, aj keď je to veľmi dobrý film, hoci odstup, ktorý režisérka vytvorila medzi sebou a svojimi hrdinami môže na niekoho, kto nenazerá na svet s podobne veľkou dávkou cynizmu, irónie a sarkazmu, pôsobiť ako chlad a pre niekoho, kto si voľká v štýlovej a formálnej čistote môže pôsobiť tiež rušivo spôsob rozprávania, ktorý eklekticizmus a nerovnomerné a zdanlivo nahodilé inkorporovanie všetkých možných médií používa zámerne, konceptuálne a v kontexte celého filmu, v kotexte toho, o čom to celé je, čím vytvára dosť dobrý "bordel", podobný tomu, aký majú dotyční v šatníkoch a hlavách...(9.8.2013)

The Bling Ring - pohled na zhýralé dětičky, které listují časáky, pozorují své celebrity a chtějí k nim mít blízko - a to tak, že jim prostě lezou do baráků a berou si jejich věci. Nepotřebují je, jen je prostě chtějí. Sofia Coppola je jako kritička soudobé (americké?) společnosti prostě vynikající. S lehkostí sobě vlastní a nenásilnou formou servíruje výtvory světa showbyznysu, resp. zde se zaměřuje na jeho konzumenty. // Jsi zloděj? Neboj. To znamená, že se tak můžeš stát i slavným a napsat o tom knihu. Oni si ji koupí. Protože ačkoli tě na jednu stranu odsuzují, na druhou stranu ti závidí - byl jsi přece u Paris Hilton na pohovce! Co na tom, že bez pozvánky. Zato jsi odešel s její kabelkou. Waw. A pokud ti to někdo nevěří, ať se koukne na facebook - tam najde i fotky, důkaz doličný. // Vítejte ve světě barevných fotografií a vysokých podpatků. Svět pro mnohé natolik vzdálený a nepochopitelný, že se může zdát divákům až nudným - prostředí amerických dětiček z předměstí, kteří se z nudy vloupávají do domů celebrit, aby se prohrabali jejich šminkami a botičkami, není tématem vděčným, nicméně za ten odkaz, který říká "dnes neexistuje soukromí" a "kariéru uděláš vždycky, i když třeba nic neumíš" dávám 3 a půl.(13.7.2014)

Sofia Coppola dělala svou hrdinku Marii Antoinettou šťastnou (dortíky, šampaňské, hazard, další a další šaty), i když doba i společnost jí nepřály. Tady dělá radost hned celé skupince z jedné povrchní generace, která trpí na přebytek růžové barvy. Coppola je znovu osobitá, to se musí nechat, ale téhle látce přeci jenom chybí to, co zdobilo třeba výtečné Ztraceno v překladu. Spontánní scény, lehce zapamatovatelné momenty, lehkost, emoce. Bling Ring ve finále nejsou tak povrchní, jak se na první pohled zdálo, nicméně na onom příslibu instantní popularity se film o čtyřech pipkách stavět nedá. Chatují, tráví hodiny na blozích, listují módními časopisy, popíjejí v luxusních barech, nudí se. A nakupují nejen v obchodech. Poměrně naivně se vydávají do honosných sídel hollywoodských hvězd a chtějí si onu hvězdnou auru na čas užít – a ideálně si odnést ty nej botičky, kabelečky nebo halenečku. A zatancovat u tyče, u které se kroutí samotná Paris Hilton. Brakování luxusních vil je samozřejmě cesta do oranžových mundúrů, přesto roli soudce nechává „stále svá“ autorka na divákovi. Možná i proto, že v hollywoodském světě vyrůstala, zřejmě ho moc nemusí a hlavně celý ten kolotoč dokonale zná. Ze všech stran. Nás uprostřed Evropy může štvát ona neúcta k majetku i pohrdání penězi, na druhou stranu oceníme solidní soundtrack, slušný vizuál i prazvláštně přitažlivou atmosféru. A sladkou Emmu Watson. Takže to máme fifty fifty.(17.10.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Svět nafintěných celebrit, které se obklopují drahými zbytečnostmi, je mi naprosto lhostejný a patrně proto nebudu plakat kvůli tomu, když jim někdo ukradne nějakou tu kabelku, koks nebo čivavu. Zejména, když si hvězdy majetek nechrání vyšším plotem, alarmem, kamerovým systémem ani zámkem na dveřích. Na druhé straně však, bohužel, nejsou žádné Jánošice, které by bohatým braly a s chudými se alespoň rozdělily. Jsou to jen rozmazlené blbky, kterým dosud všechno prošlo. Takže, komu mám fandit, když ani jednu stranu nemám rád? Nezbývá mi, než se nezaujatě postavit na stranu zákona a čekat na zjištění, zda budou pouta na dívčích rukou dostatečně sexy.(20.11.2015)

• - Premiéra snímku se konala na filmovém festivalu ve francouzském Cannes. (Weasley)

• - Většina lidí si myslela, že hlavní roli ve filmu ztvárňuje Emma Watson, ačkoliv za hlavní roli byla považována postava herce Israela Broussarda. (Weasley)

• - Dům, který Rebecca (Katie Chang) s Marcem (Israel Broussard) vykradli jako první, se také objevil v seriálu Californication (od r. 2007), kde představoval sídlo Stua Beggse (Stephen Tobolowsky). Najdete ho na adrese 9361 Farralone Ave, Chatsworth, CA 91311. (Coleator)