Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (CinemArt)

DwayneJohnson

Brooklyn je naprostá superpohodovka. Nejen, co se týče věrohodného znázornění doby, ale také přesvědčivé atmosféry, která na Vás dýchá každou minutou víc a víc. Jednoduchý, skoro všední příběh s výtečnou hlavní hrdinkou. Saorsie tímhle filmem dokázala, že její dětská léta už jsou pryč a že přestupuje do první, herecké ligy. Uvidíme, jak dopadne. Já osobně jí bezmezně věřím. ()

silentname

Málokedy sa dnes človeku podarí nájsť dobrý romantický film, no musím povedať, že "Brooklyn" by som si pokojne mohol niekedy pozrieť znovu. Je to príjemný, pekný film, ktorý netlačí na emócie, no nechá nás, aby sme sa do pocitov našich hrdinov vžili sami. Musím povedať, že jeho výhodou je veľmi sympatické herecké obsadenie, ktoré budeme počas celého filmu veľmi radi sledovať a rovnako aj zachytenie obdobia 50-tych rokov. Mne sa to veľmi páči. Saoirse Ronan je mi maximálne sympatická, je pekná a okrem toho pôsobí aj ako milá dievčina. A preto sa na ňu človek aj rád pozerá. Plus musím povedať, že je super, že sa musí tiež niečo naučiť a pochopiť. Pretože hoci domov je domov, tak nakoniec si človek uvedomí, že doma je tam, kde sa človek cítit najlepšie, a kde je osoba, s ktorou sa človek cíti najlepšie. Príjemný film, ku ktorému sa určite ešte niekedy vrátim. Hodnotenie: B+ ()

misterz

Zvláštny snímok, ktorý ma očaril predovšetkým svojou magickou pastelkovou atmosférou a ústrednou postavou, ktorá aj napriek svojej nie extra kráse ma doslova uhranula. Krásny príklad toho, že obrovskú charizmu môžu mať i obyčajne pekní ľudia, pričom nemusia byť ani žiadni krásavci. Dejovo to síce nie je nič moc a v tomto smere film často nudí, ale aj tak mi nešlo odtrhnúť zrak od obrazovky. Naozaj krásne farebný vizuál, pekné zábery a sýte, jasné farby. Keď sa máme baviť o Saoirse Ronan tak vidno, že od čias Pokánia (2007) ušla dlhý kus cesty, na ktorej veru nelenila a herecky významne podrástla, čaká ju veľká budúcnosť. Navyše si neviem predstaviť nájsť do filmu typovo lepšiu Írku ako je ona. Jej červené vlasy a pekná alabastrová pleť slovo Írsko kričia už z veľkej diaľky. To bol výborný ťah. Počas filmu som bol zvedavý hlavne na koniec, obával som sa nejakej cukríkovej šialenosti, ale našťastie sa to uzavrelo celkom fajn, ako zo života. Keď sa zosumarizujú všetky pre a proti tak myslím, že to na ten solídny nadpriemer hádam aj stačí, najmä vďaka obrovskej charizme S. Ronan. 75/100 ()

Streeper

Myslela jsem si, že to bude patřit k těm průměrnějším filmům a že mě to tolik nenadchne a nakonec jsem z toho nadšená byla. Saoirse Ronan se mi v roli Eilis strašně líbila a je to vážně úžasná herečka. Příběh není úplně dokonalý, ale díky režii to skvěle utíká a plyne, takže se společně s hlavní hrdinkou zamilováváte, pláčete, trpíte a smějete se a celým tím filme proplouváte. ()

sniper18

Veľmi príjemný film. Brooklyn síce nepatrí medzi filmy, ktoré by dokázali niečím výraznejšie prekvapiť, možno až na jeden moment a ani záver nebol úplne istý, ale ťažko sa tu dá niečo skutočne vytknúť. Dejovo mi to v rámci žánru prakticky naplno vyhovovalo po celý čas, jedine to možno chcelo ešte pridať nejakých dvadsať minúť aj pre tú poslednú fázu, aby boli línie v Amerike a aj následne v Írsku vyrovnanejšie, takto som si ako divák jednoznačne zvolil práve tú americkú a dúfal som, že ma ani hlavná hrdinka v tomto nesklame, inak tu nemám žiadnych výhrad, podané je to s jemnou citlivosťou, takže sa mi na to pozeralo až mimoriadne dobre. A môže za to aj absencia nejakých samoúčelných prekážok, takéto realistické stvárnenie ocením viac. Veľkým plusom je rozhodne obsadenie, hlavne moja veľká obľúbenkyňa Saoirse Ronan, ktorá nikdy nesklame, svojou charzimou a bezchybným herectvom to opäť ťahá s najväčšou ľahkosťou, dvojica mladíkov mi tiež prišla sympatická, toto by sa v americkom filme určite nestalo, Jim Broadbent v úlohe kňaza, ale všetky vedľajšie postavy mi prišli úplne ideálne. John Crowley ma tiež ani v najmenšom nesklamal, vizuálne je to v poriadku, no hlavne si ma to získalo tou mimoriadne príjemnou atmosférou a ešte v kombinácii s veľmi peknou hudbou. Takže tu nič výraznejšie vytknúť nemôžem, dostal som presne to, čo som aj očakával, mimoriadne sympatický film, ktorý si pri správnej nálade s radosťou pozriem znovu. 77% ()

• Do filmu se vloudilo několik věcí, které by v 50. letech 20. století v Irsku zajisté nebyly. Na autech v Irsku je například použita státní poznávací značka psána fontem písma, který se začal používat až v 90. letech. Stejnou chybou je styl lamp, které tak v této době také nevypadaly. (hansel97)
  • Eilis (Saoirse Ronan) a Tony (Emory Cohen) spolu byli na snímku Zpívání v dešti (1952). Tony se poté dokonce zhoupne okolo lampy ve stylu filmu. Jedná se však zároveň o filmovou chybu, jelikož postavy se na snímek jdou podívat v roce 1951, přestože byla premiéra až o rok později. (hansel97)
  • Ve filmu se původně měla objevit i Sarah Gadon, ale nakonec z časových důvodů nemohla. (hansel97)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016