Reklama

Reklama

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (CinemArt)

(více)

Videa (14)

Trailer 3

Recenze (299)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Myslela jsem si, že to bude patřit k těm průměrnějším filmům a že mě to tolik nenadchne a nakonec jsem z toho nadšená byla. Saoirse Ronan se mi v roli Eilis strašně líbila a je to vážně úžasná herečka. Příběh není úplně dokonalý, ale díky režii to skvěle utíká a plyne, takže se společně s hlavní hrdinkou zamilováváte, pláčete, trpíte a smějete se a celým tím filme proplouváte. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Brooklyn je velmi jemný a emotivní snímek, který sice není ničím neviděným, ale působí velmi podmanivě a diváka k sobě těžkým příběhem Eilis velmi připoutá. Řekl bych, že z většiny se tu zakládá na opravdu Oscara hodném výkonu Saoirse Ronan, která celý film velmi dobře utáhla. Ale pár nudnějších hluchý míst se tu vyskytuje, jako celek však velmi schopně natočené a určitě bych tu čekal oscarové nominace. A musím vyzdvihnout ten plakát na šířku tady nahoře, protože ten se opravdu povedl jen samotným nápadem toho jak Eilis vnitřně rozervána mezi dvěma světy. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

S. Ronanová mi vyrástla pred očami. Iba nedávno ma upútala vo filme Pokánie a o pár rokov je z nej dospelá žena a úžasná herečka, ktorá v pohode potiahne i náročné scény. 50-te roky jej pristanú, jej tvár do filmu jednoducho krásne zapadla, nie je to žiadna namyslená sexi herečka, srší z nej úprimnosť a pokora a práve preto ju mám rád. Príbeh o chudobnom dievčati, ktoré hľadá šťastie v Amerike je natočený v príjemnom a pomalom tempe, rozpráva s ľahkosťou a pozerá sa na to fajn. Možno to chcelo jednu silnejšiu scénu, ale i tak ma tá jemná a nenásilná love story medzi mladou Írkou a Talianom bavila. Krásny film, ktorý asi viac ocení ženské publikum, ale mne sa to páčilo. Kurva, asi začínam starnúť... 80%. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý vyvoláva podobné pocity ako varené víno na Vianočných trhoch. Zahreje vo vnútri a ucítite, ako vám spolupatričnosť rýchlo stúpa do hlavy, pretože na ňu dávno nie ste zyknutí. Pre mňa je to hádam najkrajšie retro od Great Gatsby. Predlohu Brooklynu som síce nečítal, ale aj tak ho nechcem úplne prirovnávať k F. Scott Fitzgeraldovi. Treba však uznať, čo hádam nikto nepoprie, že tento príbeh je asi o kilometer optimistickejší. Teda o míľu. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Slaďárna jak od Rosamunde Pilcher s americkou zástavou na prdeli, která je přímo ukázkovým akademickým a citovým kalkulem. Tudíž je vše na vysoké řemeslné úrovni a se skvělými herci, kterým ty emoce zkrátka uvěříme, ale zároveň je příběh strašně patetický, předvídatelný a uměle lidský, ceděný skrze ženské slzy a milostná utrpení. Co zaslouží určitě největší pochvalu, je výkon Saoirse Ronan, zbytek zanedlouho zapadne v našlapané kinematografické paměti... ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • První den Eilis (Saoirse Ronan) v práci ji v šatně jedna z dívek vypráví, že byla s přítelem v kině. Zmiňuje, že viděla film Tichý muž (1952), který se odehrává v Irsku, odkud Eilis pochází. (hansel97)
  • Představitelka Ellis, Saoirse Ronan, sdílí některé podobnosti se svou postavou. Saoirse je Irka, která se narodila v New Yorku a byla vychována v Irsku, Její postava Ellis je Irka, která se narodila v Irsku, ale později začala žít v New Yorku. (hansel97)
  • Eilis (Saoirse Ronan) a Tony (Emory Cohen) spolu byli na snímku Zpívání v dešti (1952). Tony se poté dokonce zhoupne okolo lampy ve stylu filmu. Jedná se však zároveň o filmovou chybu, jelikož postavy se na snímek jdou podívat v roce 1951, přestože byla premiéra až o rok později. (hansel97)

Související novinky

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (více)

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky

06.04.2014

Saoirse Ronan patří mezi současné nejtalentovanější mladé herečky. Již ve svých třinácti letech byla nominována na Oscara za vedlejší roli ve filmu Pokání a od té doby jde z filmu do filmu. Nyní bude… (více)

Reklama

Reklama