• Česko

Příběh z Brooklynu

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Tak já nevím s tou nominací na Oscara. Krom těch přízvuků mi na tom nepřijde nic zvláštního. Je to prostě takové romantické drama. Samozřejmě je moc hezké, ale není to nic extra. Pokud jde o skotskou romantiku, mnohem víc se mi líbil film About Time (2013). Tohle má v sobě celou dobu takový zvláštní podtón, který vás donutí si myslet "proč by mě to vlastně mělo zajímat?". Slečna není ničím zajímavá, taková nijaká a bez chuti, a v druhé polovině filmu je ještě ke všemu hloupá. Z nějakého důvodu jsem neměla tendence s ní soucítit. Ale dávám 4*, protože jako romantické drama to funguje. Jen by to nemělo fungovat na ty Oscary. 4*(7.2.2016)

• Marigold

Taková úhledná zrzavo-zelená knihovnička s pastelovou ořízkou. Jestli to má víc vrstev než cituplné váhání Šorše nad tím, jestli spíš zahoří k zakrslému italskému opraváři bidetů, nebo k zazobanému irskému náckovi ze Star Wars, tak jsem je asi přehlídl, ale může za to předávkování barvou, měkkým světlem a irskou muzikou. Ani se na ten film moc nezlobím, je to prostě jen kompilát všeho, co mě na podobných dramatech zabíjí. Ten konec už fakt čisté heslo z encyklopedie klišé pro začínající a končící scenáristy.(10.3.2016)

Typicky šablonovitě pojatý romantický film, který ctí všechna pravidla daného žánru, ale na druhou stranu je velmi kvalitně řemeslně natočen a finále nabízí několik zajímavých otázek. Brooklyn sleduje příběh mladé Irky Eilis, která se vypraví za velkou louži do New Yorku za novým životem. Daří se jí, zamiluje se, ale neodkladné záležitosti ji přivedu zpět domů, kde následně vyvstane situace, jejíž řešení pro ní nebude rozhodně jednoduché. Kvalitně natočená romantika, která rozhodně neurazí. Snad jenom nominace pro Saorsie Ronan v hlavní roli mi přijde poněkud nezasloužená.(18.2.2016)

Toto že má 3 nominácie na Oscara (vrátane na najlepší film)? Nieže by to bol totálny brak, ale nepovedal by som, že to bolo niečo prevratné. Taká obyčajná love-story, akurát že zasadená do príjemnej atmosféry povojnového obdobia a emigračnej vlny s príchuťou amerického sna. Začiatok bol sľubný (zrejme najlepšia časť filmu), a potom to už akosi voľne upadalo - aj keď s niekoľkými impulzmi, ktoré ešte zopár krát pozdvihli úroveň tohto filmu. Páčilo sa mi, že sa to ku koncu skomplikovalo a prišla na rad dilema, ale napokon jedna vetva dilemy (reprezentovanej Jimom) úplne odstrihnutá, teda bez akéhokoľvek vysvetlenia, takže dosť podivné. P.S. Saoirse Ronan bola výborná (do tváre mi akosi v niektorých momentoch pripomínala Jennifer Lawrence)(20.1.2016)

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle snímek prostě nedokázal naplno oslovit. Ten příběh mě nebavil, i když v něm spatřuji určitou hloubku, která se dostavuje s tou pointou. Jako romance je to takové příjemně poklidné, nejsou zde žádné vyhrocené scény, což se mi líbí. Dobře je zpracováno to, jak se snaží svět ovlivňovat jeden život. A on se nenechá. Ale nadšený z filmu nejsem.(24.1.2016)

• - Původně byla do hlavní role obsazena herečka Rooney Mara, následně ji však nahradila Saoirse Ronan. (willy1)

• - První den Eilis (Saoirse Ronan) v práci ji v šatně jedna z dívek vypráví, že byla s přítelem v kině. Zmiňuje, že viděla film Tichý muž (1952), který se odehrává v Irsku, odkud Eilis pochází. (hansel97)

• - Natáčení probíhalo ve třech lokalitách v Irsku, a to ve městech Enniscorthy, Wexford a Dublin. Natáčení v Enniscorthy se zúčastnilo 300 místních, z toho 70 z nich se zúčastnilo ještě natáčení taneční scény. Plážové scény v Irsku se natáčely na pláži Curracloe Strand, na stejném místě, kde se natáčel Den D v Zachraňte vojína Ryana (1998). Dále se filmovalo v Kanadě, konkrétně v Montrealu. (Pria)