poster

Brooklyn

 • Česko

  Příběh z Brooklynu

 • Velká Británie

  Brooklyn

 • Slovensko

  Brooklyn

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happens
  *****

  Naplněný americký sen jedné dívky z Nulákova (jak by řekl Rocky Balboa). Film atmosfericky skvěle naladěný do doby imigrantských vln. Film si pohrává s romantickou duší naivity mladé slečny s až pohádkovým podtónem. Uvěřitelný příběh, co nemá ambice roztrhat city, ale spíš pohladit po srdci v pátek na večer.(21.5.2016)

 • JohnMiller
  **

  Brooklyn je taká nemastná-neslaná drámíčka. Nie je to zlé ale vyprchá to z hlavy rýchlejšie ako poldecák tvrdého. Kostýmy, prostredie úchvatné ale, že by to bolo niečo viac ako hociktoré iné budgetové filmy z prostredia 50´s to rozhodne nie. Príbeh dievčaťa ktoré chce začať v USA nový život je síce milé ale neprináša to do kinematografie nič nového. Netvrdím, že teraz má každý nový film doniesť niečo úplne iné ale už z obrazu je cítiť, že si to pýta Oscara ako smutnučlé oči psíka ktorý si pýta granulku a takéto ambiciózne filmy by mali. Takže nič moc hoci je to nakrútené dobre. Jedna scénka sa mi však náhodou vryla do pamäti. A to prvý rýchli sex bez nežnosti ktorý trval asi 15 sekúnd. Zasmial som sa aspoň.(23.12.2015)

 • Darth Revan
  ****

  Brooklyn je krásným případem toho, čemu se dá říkat romantické drama. Dívka je vržena do úplně odlišného světa a musí se v těchto vodách naučit plavat. Po smutné události se vrací domů, kde jí začne nadbíhat jakýsi Hux :D. Film je plný srdcervoucích scén i úsměvných momentů. V hlavní roli exceluje Saoirse Ronan, jíž zdatně sekunduje Domhnall Gleeson v roli irského zbohatlického synka. Píši to již poněkolikáté, ale tohoto Ira čeká zářná kariéra. Celkově je film výborný, jen mu trochu ubližuje italská rodina, se kterou má hlavní postava jisté pletky. 4*(28.2.2016)

 • lamps
  ***

  Slaďárna jak od Rosamunde Pilcher s americkou zástavou na prdeli, která je přímo ukázkovým akademickým a citovým kalkulem. Tudíž je vše na vysoké řemeslné úrovni a se skvělými herci, kterým ty emoce zkrátka uvěříme, ale zároveň je příběh strašně patetický, předvídatelný a uměle lidský, ceděný skrze ženské slzy a milostná utrpení. Co zaslouží určitě největší pochvalu, je výkon Saoirse Ronan, zbytek zanedlouho zapadne v našlapané kinematografické paměti...(22.7.2016)

 • MontyBrogan
  ****

  Film, ktorý vyvoláva podobné pocity ako varené víno na Vianočných trhoch. Zahreje vo vnútri a ucítite, ako vám spolupatričnosť rýchlo stúpa do hlavy, pretože na ňu dávno nie ste zyknutí. Pre mňa je to hádam najkrajšie retro od Great Gatsby. Predlohu Brooklynu som síce nečítal, ale aj tak ho nechcem úplne prirovnávať k F. Scott Fitzgeraldovi. Treba však uznať, čo hádam nikto nepoprie, že tento príbeh je asi o kilometer optimistickejší. Teda o míľu.(17.2.2016)

 • - Eilis (Saoirse Ronan) a Tony (Emory Cohen) spolu byli na snímku Zpívání v dešti (1952). Tony se poté dokonce zhoupne okolo lampy ve stylu filmu. Jedná se však zároveň o filmovou chybu, jelikož postavy se na snímek jdou podívat v roce 1951, přestože byla premiéra až o rok později. (hansel97)

 • - Představitelka Ellis, Saoirse Ronan, sdílí některé podobnosti se svou postavou. Saoirse je Irka, která se narodila v New Yorku a byla vychována v Irsku, Její postava Ellis je Irka, která se narodila v Irsku, ale později začala žít v New Yorku. (hansel97)

 • - Ve filmu se původně měla objevit i Sarah Gadon, ale nakonec z časových důvodů nemohla. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace