• Česko

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,678,249Tržby Celosvetovo $51,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ poctivá nevtieravá filmárčina s dobrými hereckými výkonmi na čele zo Saoirse Ronan, dejovo pútavé, dejová dramatizácia silná, plus som troška čakal že sa to trošku viac zvrtne v závere ale aj tak spokojnosť /75%/(3.3.2016)

Ničím výjimečný příběh jednoho milostného trojúhelníku, který je mezi ostatními filmy nominovanými na Oscara opravdu jenom do počtu. Na hlavní hrdinku jsem byla pro její myšlenkové pochody v druhé polovině filmu celkem naštvaná, ale dýchla na mě atmosféra 50. let a hudební doprovod byl velmi příjemný. P. S. Gleesona by měli zapsat do Guinnessovy knihy, ten chlap loni hrál úplně ve všem.(20.2.2016)

Jalový příběh s brilantní herečkou, na jejímž jméně by si jazyk zamotal i slovutný potomek Salazara Zmijozela. Rozhodně se lze podivovat na tím, jak ta naše prodavačka nechává svého milého Taliána v očekávání, kdyžepak svolí k vodění se za hnátičku či snad něco více. Po roce randění mu nabídne svou ruku a náš šarmantní amigo italiano může konečně jít s tou naší poctivkou do lože manželského. 76%(9.3.2016)

• JohnMiller

Brooklyn je taká nemastná-neslaná drámíčka. Nie je to zlé ale vyprchá to z hlavy rýchlejšie ako poldecák tvrdého. Kostýmy, prostredie úchvatné ale, že by to bolo niečo viac ako hociktoré iné budgetové filmy z prostredia 50´s to rozhodne nie. Príbeh dievčaťa ktoré chce začať v USA nový život je síce milé ale neprináša to do kinematografie nič nového. Netvrdím, že teraz má každý nový film doniesť niečo úplne iné ale už z obrazu je cítiť, že si to pýta Oscara ako smutnučlé oči psíka ktorý si pýta granulku a takéto ambiciózne filmy by mali. Takže nič moc hoci je to nakrútené dobre. Jedna scénka sa mi však náhodou vryla do pamäti. A to prvý rýchli sex bez nežnosti ktorý trval asi 15 sekúnd. Zasmial som sa aspoň.(23.12.2015)

Čirá romantika, radost pohledět. Pokud filmovat červenou knihovnu, tak prosím takhle. Příjemně, s nadhledem (předlohu adaptoval Nick Hornby), s povedenou dobovou atmosférou a především s herečkami a herci, kterým všechno věříte, každý úsměv, každou starost. Obzvlášť tedy do postupně rozkvétající Saoirse Ronan by se zamiloval snad každý, no a když se to křehké éterické stvoření rozpláče, dojalo by i kámen. Nevidím důvod dávat nižší hodnocení jen proto, že "to je obyčejná romance", což je možná pravda, ale záleží na dojmu, jaký na mě udělala. A ten dojem je stoprocentní.(11.3.2016)

• - Eilis (Saoirse Ronan) a Tony (Emory Cohen) spolu byli na snímku Zpívání v dešti (1952). Tony se poté dokonce zhoupne okolo lampy ve stylu filmu. Jedná se však zároveň o filmovou chybu, jelikož postavy se na snímek jdou podívat v roce 1951, přestože byla premiéra až o rok později. (hansel97)

• - Představitelka Ellis, Saoirse Ronan, sdílí některé podobnosti se svou postavou. Saoirse je Irka, která se narodila v New Yorku a byla vychována v Irsku, Její postava Ellis je Irka, která se narodila v Irsku, ale později začala žít v New Yorku. (hansel97)

• - Natáčení probíhalo ve třech lokalitách v Irsku, a to ve městech Enniscorthy, Wexford a Dublin. Natáčení v Enniscorthy se zúčastnilo 300 místních, z toho 70 z nich se zúčastnilo ještě natáčení taneční scény. Plážové scény v Irsku se natáčely na pláži Curracloe Strand, na stejném místě, kde se natáčel Den D v Zachraňte vojína Ryana (1998). Dále se filmovalo v Kanadě, konkrétně v Montrealu. (Pria)