poster

Jméno

 • Francie

  Le Prénom

 • Belgie

  Le Prénom

 • anglický

  What's in a Name

 • Slovensko

  Meno

Komedie / Drama

Francie / Belgie, 2012, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (196)

 • mala_kea
  ***

  Tyhle situační sitcomové dialogy jsem nikdy neměl v lásce. Delaporte mě však možná přesvědčil, abych dal někdy nějakému sitcomu ještě naději. Vybroušené dialogy, emotivní výkřiky, dramatické myšlenkové pochody. Tohle všechno za pár korun. Do 110 minut nacpat tolik gagů a dát prostor všem (nesympatickým) zúčastněním umí poslední dobou málokdo. Film je to perfektní, ale bohužel pro mne, tohle běžné rozprávění o běžných věcech okořeněné tím nejlepším francouzským humorem občas střídají ty (pro mě) nudné scény, které prostě ubírají na tempu. Prosím všechny fanoušky, nekamenujte mne. Dám-li si to ještě jednou, třeba změním názor. Jedna hláška však zůstane nesmrtelná : "Heil Pepito". P.S. zajímavý komentář uživatele Fr(15.1.2014)

 • cingi.t
  *****

  Koľko chlapčenských mien na A existuje? Alexander? Albert? Arthur? Alban? Agnan? Artemis? Aurelio? Antonin? Aymeric? Antoine? Albator? Alphonse? Annonce! Anicet? Asterix? Aramis? Arsene? Aragon? Anatole? Alain? Abbas? ADOLPHE! To je skvost. Skvelá situačná komédia v jednej miestnosti s piatimi postavami. Takto sa zo žartu stane atómová bomba, keď nemá niekto zmysel pre humor, pokoj ich dušiam. 5*(24.11.2018)

 • kujon
  ***

  Je to taková vesele-neveselá francouzská taškařice, která člověka dokáže dosti překvapit. Herecky skvělé, akorát se pořád nemůžu popasovat s tou francouzskou schopností přecházet neustále z humorné konverzace v jedné větě do nasranosti ve větě druhé. Ale zase na druhou stranu - kdyby tohle bylo jediné, co mi na Francii není košér, tak by to byl úspěch :) Zasloužené 3,5*.(18.3.2019)

 • Gabretta
  *****

  Svěží francouzský vítr zavál v ten pravý čas. Už pěkně dlouho jsem se u sledování filmu tak nepobavila, naposledy mě takto okouzlili Nedotknutelní (2011). Komedie, ve které hlavní postavy v podstatě neustále mluví - jestli bylo ticho 5 minut, tak je to hodně! Ten jazykový vodopád byl chvílemi až neuvěřitelný! :-D Hlavní postavy jsou obyčejní lidé se svými starostmi a svérázným smyslem pro humor, navíc perfektně ztvárněné neokoukanými hereckými tvářemi. Nevím, jak kdo, ale já jsem se v tom filmu částečně i našla a musela jsem se sama sobě smát. :-) Zkrátka skvělý film, který si mě zcela získal a budeme se vídat častěji! Heil, Pepito! :-D(15.7.2013)

 • Aya.chan
  **

  Úvodní část kdy pizza-boy jede Paříží se mi vážně líbila a tak pro mě celý filmy vypadal slibně. Jenže pak už to šlo od desíti k pěti. Už dlouho jsem nekoukala na žádný film, který by mě tak hrozně štval. Nešlo ani tak o to,že postavy byli nesympatické, to že je někdo sobec a jinej lakomec je normální, každej jsme nějakej. Spíš šlo o vztahy mezi jednotlivými postavami. Na první pohled jsou to milující manželé a přátelé, ale jakmile dojde ke konfliktu, všichni si pěkně z plných plic vyříkají co si o sobě vlastně myslí. Tolik předsudků, hořkosti, závisti a hněvu, mezi těmi co si o sobě mysleli že jsou si nejbližší, které najednou vyplavali na povrch mi úplně vzali chuť koukat dál. Přesto jsem to ale vydržela až do konce. A konec kde se stejně všichni usmíří a dělají jako že se nic nestalo to vůbec nezachránil, protože já být někým z nich,tak bych rozhodně kolem sebe nechtěla mít kruh lidí kteří jsou jen samá přetvářka. Ale dávám 2* za pár povedených fórků.(29.7.2013)

 • REP_ReZeNT
  *****

  Zpočátku to vypadá na velmi nezajímavý a další z řady nudných francouzských filmů, je to ale asi jediný film který dokázal proměnit 2/5 z prvního dojmu na celých 5/5 a to mám na francouzštinu úplnou averzi. Le Prénom je vskutku velmi originální snímek, místy jsem se opravdu bavil a když máte pocit, že jde do tuhého, opět z toho vleze nějaký ten vtípek. Neříkám že film je to stoprocentní, ale je to vynikající slovíčkaření a to se mi hrozně líbí.(8.9.2013)

 • Franc1s
  *****

  Večer na téma: "Bez omluv." To se jednou takhle sejde rodinka na společné večeři a někomu se má narodit dítě, no ale jak zbytek osazenstva zjistí jméno, které má mít, vypukne řádné peklo... Na každého něco padne, nikdo to nevzdá a upřímost se taky ukáže.. Kdo vymýšlel tyhle dialogy - klobou dolů! Takhle konverzační komedie mezi 5 lidma u jednoho stolu stojí za to, sice se to odehrává v jednom bytě, ale když víš do čeho jdeš, budeš se bavit jako já :) Film uběhl jako voda, rozhodně se zase někdy podívám! 9/10(17.9.2013)

 • Saur.us
  ****

  Další z řady zfilmovaných konverzačních divadelních her. Chytrý, komplexní scénář, který mě zvraty nedokázal přestat překvapovat, neuvěřitelný slovní boj jednotlivých postav. Výlevy, nadávky ale žádné omlouvy. Delaporte a de La Patelliere nás na začátku nechávají celkem dlouho čekat, ale jakmile rozjednou první komfliktní situaci, jakmile pochopíme jejich záměr, už se jen bavíme nad skvělým vtipem a parádními výkony místních hádavců.(30.5.2014)

 • Kamas
  *****

  Obdivovala jsem všechny protagonisty, že se v průběhu večeře nesebrali od stolu a nepráskli dveřmi. Chytré dialogy, nálada ve vlnách. Ze všech nejvíc se mi líbil bonviván "rynglička" v podání Guillaume de Tonquédeca, jehož charakter nekonfliktní, umění milující Váhy s ascendentem Váhy dokážu jako Váha plně pochopit. :)(7.11.2017)

 • Brinkley
  *****

  Během počáteční jízdy Paříží jsem si polozklamaně říkala, že si tvůrci Jména vypůjčili vypravěčský styl od rodačky Amélie a výsledek je sice solidní, člověk se rozhodně nenudí, ale už to není taková bomba. Posléze se však kamera trvale uhnízdí v bytě hostitelů, pozornost diváka se zvyšuje a přistupuje se k tipování přítomných ohledně jména dítěte in utero. Nám všem přihlížejícím je už nějakou dobu jasné, kam to všechno asi směřuje, ale o to víc se těšíme na následnou katarzi. A nejsme zklamaní, od této chvíle už je totiž všem jistotám filmu konec. Matthieu Delaporte nám servíruje inteligentní, vtipnou konverzačku o tom, jak může dopadnout rodinně-přátelská večeře, když jsou všichni přítomní stiženi náhlou potřebou ventilovat své nejniternější pocity, názory a křivdy.(19.8.2013)

 • markotter
  ****

  Po zhruba půlhodině jsem to chtěl vypnout, protože mi neskutečně lezl na nervy manžel paní domácí s jeho levicovo intelektuálními názory a bál jsem se, že to tak bude pokračovat až do konce. Naštěstí jsem byl líný vstát a dočkal se konce, protože potom se ke slovu dostaly také ostatní postavy a "normální" život a začalo to být hodně zajímavé. Nikdo na nikom nenechal nit suchou a pokrytectví, egoismus a arogance stříkaly pěkně na všechny strany.(29.8.2013)

 • Dm1tr1j
  **

  Keď už izbovica, tak boh masakru bol lepší,.(31.12.2013)

 • kukie

  prijemne nocne prekvapenie(23.9.2014)

 • jura-roy
  *****

  Vynikající zábava. Chytré a brilantně vystavěné rozhovory. Herci ze sebe vydali vše a proto je film opravdovou špičkou v žánru debatových filmů.(4.10.2014)

 • De Large
  *****

  Brilantné...(16.7.2016)

 • boombang
  ****

  Po přečtení obsahu mne ještě před shlédnutím filmu napadlo to jméno, které tam pak opravdu padlo - ale to asi napadlo spoustu lidí. Každopádně to byl od Vincenta hodně krutý žert - ale aspoň mne to připravilo na tp, co se rozpoutalo potom. To bylo fakt peklo, srovnatelné snad jen s Bohem masakru, tím spíš, že Judith El Zein je hodně podobná Kate Winslet - a to už ani nemluvím o tom, že jsem čekal, že její Anna v tom nerváku každou chvíli předčasně porodí. Porod samotný tam už vůbec být nemusel, díky němu to skončilo téměř pohádkově, což je v dost prudkém kontrastu k předchozímu ději.(14.6.2013)

 • touchud
  *****

  Jedním slovem geniální, pomalý start, ale pak ... A to neznám jediný konverzační film, co by se mi líbil. No možná 12 rozhněvaných.(8.2.2014)

 • Eventyrer
  *****

  Veľmi mi to pripomínalo film Carnage, ale asi preto, lebo sa jedná o rovnaký typ film. Le Prénom je však oproti Carnage vtipnejší, dokonalejší, zaujímavejší a cítim z neho čaro normálneho života v rodine. Šialene zábavný a reálne dramatizujúci a možno aj poučný.(8.5.2014)

 • bohhous22
  ****

  Musím říct,že na tak vymazlenou a přesto velmi minimalistickou(co do exteriérů) lahůdku jsou téměř dvě hodiny moc a moc.Přesto lepší čtyři za sympatické postavy,inteligentní humor,parádní plynulost a hlavně za to.....i když se milujeme sebevíc,vždy v sobě vůči někomu blízkému máme určitý nesouhlas s něčím konkrétním a prostým,v rámci jisté rovnováhy ovšem zůstáváme ,,diskrétní''.Oddychovka se vším všudy.(26.12.2015)

 • Arsenal83
  ****

  Kto videl Úplných cudzincov alebo Carnage tak toto je presne niečo medzitým. Presne ten istý žáner dialógovky, ktorý má dve základné témy. Ako sa z blbosti alebo žartu stane veľký problém a myšlienku, že proste všetci máme svoje tajomstvá. 15 minútový rozbeh bol trochu nadmieru, ale potom sa to skvele rozbehne. Takýto scenár si zaslúži potlesk.(24.8.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace