Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (Cinemart)

sedm.1

Sakra, já vůbec nemám tušení, jak mám vlastně Sousedy okomentovat a co si o tomto filmu ve výsledku vlastně i myslet. Nicholas Stoller u mě zabodoval na 100% hned svými prvními dvěma filmy, neboť jak Kopačky, tak Dostaň ho tam, byly jednoduše fantastický komedie, ovšem už jeho třetí počin, Zásnuby na dobu neurčitou, vyzněl jako poměrně dost zvláštní snímek a v tomto duchu tedy pokračuje i se Sousedy. Žánrově to má pořád určitě nejblíže ke komedii, ale určitě už to není jen nějaká klasická třeskutá šílenost, disponující lavinou neortodoxního humoru, ale jde spíš o hodně poklidný filmeček, kde se tedy pár těch ujetinek také ještě najde, jako kojení, či v podstatě každá sexuální chvilka Maca a Kelly, hlavní náplní Sousedů je každopádně ale již reálný konflikt a jeho následné řešení, které sice pořád probíhá v hodně odlehčeném pojetí, ale už to není prostě jen lehkovážná taškařice bez nějakého hlubšího významu. Problém nicméně spočívá v tom, že zde navozená zápletka nemá prakticky žádný spád, není ani příliš důvtipná a nápaditá, většina postav, a to mám na mysli především ty hlavní, se chovají opravdu hodně nepřirozeně a zvláštně, nebo-li jejich chování má dost nesoudné parametry, a vlastně celé mi to přišlo až nehorázně naivní a z prstu vycucaný. Tento dojem ve mně vyvolali i samotní představitelé v hlavních rolích, Rogen s Byrne jako manželský pár jsou fakt divný a afektovaní, a Efron s Francem zas strojení a až vyumělkovaně vystupující. Sousedům zkrátka chybí šťáva, šmrnc, energie, živočišnost, či alespoň nějaký příjemný nápad, a absence tohoto všeho z nich tak dělá sice stále ještě pohodovou, ovšem v žádném ohledu už nijak výraznější zábavu. ()

Firebug

Hodnocení na IMDb: 64%, Rotten Tomatoes: 73%, takže pokud jste fanoušky komedií se Sethem Rogenem, tak neváhejte. Neighbors je zábavná jízda s parádním obsazením. Rogen s Rose Byrne tvoří nesmírně sympatický a uvěřitelný pár. Efron se pro roli prezidenta bratrstva narodil a Dave Franco s rolí věčně pařícího studenta psychologie očividně taky nemá žádný problém. Film nesklouzne k fekálnímu humoru, ani k příliš vyhroceným moralitkám. Když si člověk řekne: "Sakra, teď se to překlopí do vztahového drama," tvůrci to během minutky vtipně utnou. Prostě skvělá nenáročná a přímočará komedie, která neotravuje zbytečnostmi (fakt někomu schází prokreslení vztahů přátel hlavního manželského páru?!) a skrze vtipné dialogy (v titulcích se hodně fórů ztrácí - alespoň v těch mých) a bizarní postavičky (Kudrow!) baví téměř nepřetržitě. Zasloužené 4*. ()

herr_carter odpad!

Zhruba ve 30.minutě přerušeno a nebude nikdy dokoukáno, neskutečně trapná záležitost, Rogen se v té debilitě ještě ztratí, ale co tady proboha dělá Rose Byrne? Chudák malá, pro tu musel být neskutečně traumatizující zážitek jít pak na premiéru například se svou rodinou, tfuj. Ta půlhodinka mi stačila na to, abych tomuhle kanálu udělil neoficiální titul "nejhorší pokus o komedii v poslední pětiletce"................moje hodnocení = 0 z 10. ()

charlie_ando

Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) Radner se svou malou dcerou Stellou žijí svůj poklidný trochu nudný život na předměstí, ale nic netrvá věčně a z jejich růžové idylky je rázně probudí jejich noví sousedé. Do ulice se totiž přistěhují hluční chlapci z vysokoškolského bratrstva, kteří si pronajmou domek vedle nich a udělají z něho svoje sídlo. Střet dvou světů, které jsou od sebe vzdáleny několik světelných let, tak na sebe nenechá dlouho čekat. Frustrovaná nevyspalá matka je nebezpečnou intrikánkou a její manžel v sobě nezapře bývalého pařmena, kterého už však semlela rodinná pohoda, jako manželský pár jsou ke všemu odhodlaný protivník. Na druhé straně pomyslné barikády je mladistvou energií naplněný prezident bratrstva Teddy Sanders (Zac Efron), který má starost o blaho svého spolku, jenž trůní na špičce jeho hodnotového žebříčku a udělá vše proto, aby uspořádal děj se co děj legendární párty mající vstoupit do historie. Jak se sluší na nepřístupnou komedii od režiséra Kopaček Nicholase Stollera je dostatečně politicky nekorektní a plna obhroublých vtípků. K vrcholům filmu pro mě patřila airbagová pomsta vysokoškoláků a závěrečný pěstní souboj obou hlavních mužských představitelů. Takhle přisprostlá taškařice mě nijak neurazila a naopak mě vcelku dobře pobavila. ()

Jiriczzcek

No nevím, pro mně spíše zklamání. Ve filmu je několik fakt vtipných scén, ale bohužel převažují scény nevtipné a trapné, až se chce brečet. Nelogičnosti (airbagy se do kanceláře dostali jak? takový bordel by musel vadit každému sousedovi, otrávený policajt atd.), film srážejí ještě níže. ()

Sajuska1991

Hrůza ... ani ne ten film, jako že jsem za to vyplácla prachy do kina .... Takový ten film, na který kouknete, když v neděli večer přepínáte programy a něco takového hraje někde na Nově .... tak to jo, ale soudit to jako film, na který jsem byla v kině ... hrůza ! :-) Neuvěřitelně dětinské a teen a vůbec všecko blé .... Seth mě bavil, ale né tak, jak to umí jindy ... ()

wooozie

Neuvěřitelně buranské, debilní a nechutné. Jenže když budu ignorovat ty pokusy o hraní a soustředím se na film jako takový, tak musím zase uznat, že jsem bavil od začátku do konce, což už se u amerických komedií v poslední době nedá brát jako samozřejmost. ()

korndaddy odpad!

Předem bych se chtěl omluvit za komentář a ze trochu porušuji pravidla. Přeci jen proto děláme ty testy a posíláme POMOvi komenty, aby nedocházelo k situacím, že se v komentáři budou objevovat hlouposti. Se vší úctou, bych oznámil pouze toto. PÍČOVINA. ()

klukluka

Říkal jsem si, že tentokrát v žebříčku zalovím někde hlouběji, že tam třeba objevím nějakou nedoceněnou perlu. Tak to se mi tedy se Sousedy rozhodně nepovedlo. Jednu pecku za to...za co vlastně? Asi že to skončilo. ()

Billie777

Další z komedií, která neurazí - nenadchne. Dvojice Seth Rogen + Rose Byrne byla sympatická a vážně jsem to s nimi prožívala a fandila jim. Odkazy na Taxikáře a další filmy De Nira mi už ale připadaly jako zlepšení image této průměrné komedie. Vadily mi vulgarity, které mě na amerických komediích už tradičně zklamávají, protože jich obsahují zbytečně moc a ani to není vtipné. Děj mi přišel rozhodně lákavý a zajímavý ale zpracování promarnilo jeho potenciál. Konec zklamal. ()

Dánek

Film je hrozne nevyrovnany, obcas je nejaka scena bozi, ale bohuzel vetsina filmu je trapnost nad trapnost... 35% ()

Wally

Tohle mi prostě vůbec nesedlo...nejsem morous, ale už mi to přišlo celé až moc přitažené za vlasy a S. Rogen mi přišel spíše trapný než vtipný a zábavný... Pár vtipných sekvencí tam bylo, ale dokoukal jsem se zatnutými zuby... ()

Lukoboss

Film, kde vůbec nic nedává smysl, kde je všechno postavený na hlavu a kde se většina postav chová debilně. A věřte, že s večírkama nemám problém! Studenti pořádají neustále takový megapárty, že by se za to nestyděli ani v Playboy Mansion v době své největší slávy, nikdo kolem to nevidí (ani sousedi, ani policie, ani paní ředitelka), jenom ten jedinej barák vedle s tím má problém. Nemáme prachy? Aha, tak si uděláme každej odlitek péra a prodáme to za tolik, že máme ještě navíc má vířivku. A to vůbec nemluvím o chování hlavních hrdinů, to jsou za ještě větší dementy. Furt mají starost, že jim děcko nespí atd., že tam propařili nějakou tu noc a dítě jim nikdo nehlídal, to je asi ok. Když už komedie, musí to mít aspoň trochu hlavu a patu. Jediná hvězda je za odkaz na Heisenberga, resp. Breaking Bad, v závěru filmu. Jinak teda hrozná sračka. ()

MareT.

Jsem mirne zklaman. Jmena ucastnenych a taky hodnoceni z USA me drzelo nadchnutym, skutecnost pak teda zklamala. Vsichni hraji dobre, jsou sympaticti ale vsechno je to jako z jineho vesmiru kde realita nema misto. Vsechny vtipky jsou jednorazove a bez pointy (i ty airbagy, jakozto jediny vtip, ktery by se dal vypointovat do kultovni saly, byly nakonec jen skec,ktery vam staci videt v traileru). Je mi to lito, ale Efron bez tricka film nezachrani. Byl by to lepsi scenar, lepsi vtipy a lepsi rezie, ktere by vse povzneslo i o tridu vys. Prumer bez spetky chuti. ()

Janega

Susedské spory boli a sú vďačnou témou pre komédie. Už v našej socialistickej republike vznikla skvelá komédia "Zítra to roztočíme, drahoušku...!". Keďže však táto tematika neponúka veľa priestoru pre vytvorenie niečoho naozaj originálneho, tak filmári sa len predbiehajú v tom, kto vymyslí väčšie kraviny v susedskej vojne. A to platí aj pri filme "Susedia na odstrel". Film je cielený pre vekovú skupinu 15-20 rokov, čomu zodpovedá aj humor týkajúci sa sexu, marihuany a násilia. A keďže je to americký film, tak to vynásobte dvoma alebo hneď aj troma. Občas to však už preháňajú (nie, gagy s airbagmi mi neprišli smiešne). Z hercov vyniká najmä to bábo, ktoré podalo najlepší herecký výkon. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák