Rabín Jákob

The Mad Adventures of Rabbi Jacob

The Mad Adventures of Rabbi Jacob

Komedie

Francie / Itálie, 1973, 100 min

Louis de Funes bez Filipovskýho ,to je jako svíčková bez brusinek,auto bez motoru nebo domácnost bez záchodu :( Krampol je určitě jeden z těch lepších dabérů tohoto legendárního komika,ale prostě to není ono. Filipovský je hold Filipovský. Když pominu ten hroznej dabing,tak je Rabín Jákob další z mnoha povedených komedií slavného francouze. Máme tu spoustu bláznivých scének,vtipných situací a je to prostě zábava --->80%(21.10.2012)

Neobehranost prvnímu setkání s cholerickým rabínem výrazně pomáhá, stejně jako Funesova drobná rozšíření výrazových prostředků. Výrazné hvězdičkové zaokrouhlení nahoru pak patří prostoduché odvaze čt uvést film v době další z válek kolem Gazy v letech zjitřených radikálními kroky všech stran, odvaze snad větší, než nápad původního fr. distributora poslat film do kin ve dnech jomkipurské války.(26.7.2014)

Rabín Jákob mi dlouho unikal, tak konečně jsem ho viděla. Opravdu geniální zábava, jedna z těch povedených komediálních Funesovek. Francouz Victor - Pivert nemá proti cizincům vlastně nic - tedy pokud všichni ti černoši, Židé a Arabové zůstanou tam odkud pocházejí..honičky, bitky a záměny osob neberou konec. A jedno velké díky za dabing Jiřího Krampola, byl parádní.(15.2.2011)

Skvělý film naprosto geniální, prostě ho miluju, nejvíc mě baví konfrontace náboženství židů a katolíků. Neděle - sobota, štrajml budu nosit jen o nedělích!!!! Možná až moc divoká honička v rabínských oblecích, ale jinak tomuto filmu není v podstatě co vytknout. Nádherně zpracované tance, občas jste mělio pocit že tam Funes k těm židům opravdu patří. 90%(14.8.2007)

Naprosto nezapomenutelná komedie, pro mě snad jedna z nejlepších co Louis de Funès sehrál. Film nepřestaně nudit ani na okamžik, není to uměle natahované, střízlivej humor, v jakém jsou Francouzi velmistři. Není co dodávat :) Navíc velké + hudba Vladimir Cosma, která snad nemohla dopadnout lépe! "Podívejte se, uděláme to jako obvykle... Vy jim slíbite co budou chtit.. a já jim nedám nic!" Les Aventures de Rabbi Jacob 4ever!(19.7.2007)

• - Kasovně nejúspěšnější film Louise de Funese. (fandalehy)

• - Z uměleckého hlediska a kritérií společenského dopadu řadí odborníci tento snímek mezi nejlepší Funèsovy filmy, výjimečnému zájmu se komedie těšila i u fanoušků, z nichž mnozí ji považují za nejlepší komikův film. U zrodu filmu stál režisér Gérard Oury, který měl zkušenosti s provokujícími scénáři, a jeho cílem bylo natočit nejen dobrou veselohru, ale také satiru na současný stav xenofobní francouzské společnosti. Nesnášenlivost vůči jiným rasám a náboženstvím byla zosobněna karikaturou maloměšťáckého podnikatele Viktora Datla ve Funèsově podání. Příliš ostré kritické tóny byly také příčinou ustoupení společnosti Gaumont od financování filmu (původní producent Alain Poiré pak nikdy nepřestal litovat, že film nemohl dokončit) a natáčení proběhlo pod vedením Bertranda Javala a záštitou společnosti Film Pomereau. (argenson)

• - Natáčení začalo koncem března ve studích v Boulogne-Billancourt, později byly pořízeny exteriérové záběry na několika místech v Paříži, mimo jiné i na letišti v Orly, kde se točilo za plného provozu, poslední scény nasnímal Oury v New Yorku v červenci 1973 (tady ale již bez Funèse). (argenson)