Pojďme všichni sborem za tím jedním volem, který jako první prohlásil, že Velký Flám je nejlepší francouzská komedie:) Nezapomenutelné scénky jako "Herein!" , de Funès s dirigentskou parukou nebo oslavy narozenin německého oficíra jsou jen malou částí komediální hostiny, kterou na stříbrném podnose přinášejí Louis de Funès a Bourvil, a se kterou se i takové perly jako Stepující Stonožka nebo příhody Sedmé Roty mohou měřit jen velmi těžko. 100%(16.10.2003)

Francouzi jsou zapálení vlastenci, velcí frajeři a opravdoví mistři improvizace - a to bez ohledu na okolnosti: Neztrácejí hlavu ani v těch nejsvízelnějších situacích, s trochou lehkovážnosti jsou v okamžiku odhodláni k velkým činům - a s typicky francouzským šarmem se v zájmu věci bez rozpaků dovedně maskují za pomoci nejroztodivnějších převleků. Nutno dodat, že Britové s nimi statečně drží krok - v podivuhodně sladěné symbióze se všichni bez rozdílu naprosto skvěle doplňují, když hodlají po anglicku zmizet vojákům wehrmachtu. Válečná komedie, jejíž humor je nezničitelný stejně jako její hrdinové. VELICE výstižný komentář: Oskar(18.4.2012)

Jsem rád, že jsem tento film mohl vidět v původním znění s titulky, a poslechnout si tak konečně de Funèsův hlas, který mi byl až dosud neznámý, protože v telce jeho komedie dávají výhradně v notoricky známém dabingu F. Filipovského. Byl to skutečně skvělý komik, byť mi přijde, že na jeho komediích je znát doba vzniku, a už to není úplně můj "cup of tea". Což ostatně u mě platí o situačních komediích obecně. Zaujal mě motiv s nastraženou bombou v divadle - jsem si skoro jistý, že se zde inspiroval Q. Tarantino, který podobný motiv zapracoval do svého filmu "Hanebný pancharti" z r. 2009 (upálení nácků v biografu na premiéře německého propagandistického filmu).(1.5.2011)

Největší herecké ikony francie let 70tých se setkali v jednom z nejlepších francouzských filmů vůbec. Výborná komedie a pěkná a velice příjemná variace na válečnou dobu. Fuňas geniální, ale přeci jenom není jediným hlavním tahounem a spolu s Bourvilem tvoří opravdu nezapomenutelnou dvojku, která mě bavila v každém záběru. No a samozřejmě ta květnatá propletenost scénáře dělá tenhle film opravdu skvělou a originální podívanou.(1.7.2013)

Nejlepší francouzská komedie všech dob. Bez Funése by byl film o ničem. Workomanský dirigent opery Stanislav se náhodou zapojí do záchrany parašutistů. Ačkoli to zní jednoduše, pravda je jná, Francií zmítá válka a Němci jsou absolutně neschopní. Scéna, kdy hlavním hrdinům utečou psi je téměř nepopsatelná. Komických situací, u kterých jsem se téměř neudržel na nohou, bylo habaděj. V celku opravdu nepopsatelný zážitek.(29.7.2007)

• - Natočení scény, ve které jsou Augustin Bouvet (Bourvil) a Stanislas Lefort (Louis de Funès) v posteli, zabralo 10 dní. (M.B)

• - Louis de Funès se společně s Bourvilem sešli již rok před natočením filmu u snímku Smolař (1965). (Jizni Tlapa)

• - Ve scéně, kdy jede sestra s Angličany v sudech od vína na německe velitelství, jsou naloženy 4 sudy. V prvních dvou blíže k řízení jsou Angličané, ve zbylých dvou je víno. Když ale dojede vůz na velitelství a Němci sundávají sudy, Angličané se objevují v sudech, ve kterých by mělo být víno. (ForGump)