_aandyy_

No jéje, zbožňuju tu scénu, kdy na nacisty vyvedená partička hází dýněmi, kterou jeden z nich schytá přímo do hlavy a jejich vozítko pak bezvládně opouští silnici :D :) ()

fantomas19

* Funés - dirigent na úteku pred nacistami * Bourvil - maliar na úteku pred nacistami * britskí výsadkári v Paríži * cesta do slobodnej časti Francúzska * ()

kyLuke

Jedna z mé TOP 5 komedií(jestli tenhle opus není vůbec na vrcholu) a má stoprocentně nejoblíbenější Funesovka . Nemám co dodat . Skvělí herci , režie , scénář , kamera , hudba , .. mohl bych o tomto snímku básnit hodiny a stále bych měl co vychválit . ()

ForGump

"Are you? - You are? - Happy? - Thank you!" Gérard Oury umí točit VELKÝ filmy. Tento film patří mezi to nejlepší, co světový film v žánru válečné komedie vyprodukoval a jedna z nejlepších s L. de Funésem. Srovnání s takovou Sedmou rotou je nasnadě, nicméně Velký flám je velkolepější, vtipnější a v konečném důsledku i lépe zahraný a zapamatovatelnější. 90% ()

maeb

Geniální Bourvil, geniální Louis De Funès, geniální "Angláni", geniální příběh, geniální režie, geniální atmosféra,... geniální naprosto všechno! ()

Fanak

Tato veselohra je naprosto typickým produktem francouzské komediální školy, která nezapře svou podobnost nejen s ostatními de Funesovými filmy ale i např. se sérií o příhodách 7. roty. Využívá stereotypů národních povah, jako obvykle jsou zde hloubí Němci, potrhlí Angličané a mazaní Francouzi, kteří to svým okupantům pořádně natřou alespoň teď, když už to v dějepise dopadlo trochu obráceně. Také rekvizity jsou vcelku obnošené - převleky, záměny, slovní "průjmy" de Funése atd. Vše ale funguje až překvapivě dobře a udržuje si po celou dobu velmi dobrou úroveň. Jako dítě jsem tenhle film miloval a i teď jej bez nejmenších (ze všech de Funesových filmů) pochybností mohu prohlásit za nestárnoucí klasiku. ()

Zdenda

Vynikajicí komedie z Francie. Stoprocentně jeden z nejlepších filmů Funese. Myslím, že tento snímek se musí líbit i jeho odpůrcům, páč je postaven na naprosto dokonalém scénáři podpořeném zručnou režii a výbornými hereckými výkony... ()

Havala

Mnohými opěvovaná komedie, ale maslím si že Funes natočil i lepší filmy. Myslím si že je zde hodně vidět že se o čas strávený před obrazovkou musel podělit s Bourvilem. Celkově film působí dobře, ale chybí mi nějaký výrazný okamžik, který by se mi vryl do paměti. Asi mi nesedí to válečné prostředí. Jako přívrženec Funese hodnotím 82% ()

Dinsberg

Dvojice Funés-Bourvil jako Pat a Patašon. Jen vychcálista a druhý blbec. Ale v páru na ně nevyzrají ani špičky Wermachtu. První film, který se odvážil zlehčovat události 2. SV ve své době balancoval na dost tenkém ledě. Váleční veteráni nicméně film přijali s velkým ohlasem a hercko-režisérské duo Funés-Oury se nesmazatelně zapsalo do filmových dějin. ()

Kubi21

Funes ve formě. Nejlepší jeho film. Tato vtipná a odzbrojující road movie je jedna velká řachanda. Je to skvělý, je to sranda a mám to rád. ()

meemini

Co je na VF tak extra? Co předváděl Bourvil tak úžasného? Co na tomhle přijde tolika lidem tak "funny"? Možná jsem se i zasmál. Ale spíš jsem prostě jen sledoval, co všechno se může podělat, když už je všechno podělané. Cesta vlakem, sudy, dopady padákem, skoro celý hotel Globe, po hotelu Globe. A stejně to vyšlo! Němci jsou tady taková tlustá usmátá prasátka. A hlavně, že se nakonec nikomu nic nestalo. To jsem opravdu nečekal. Viděl jsem jednou. Stačilo. ()

onixse

Určitě je to jedna z nejlepších komedií vůbec. Téma "za nepřátelskou linií" již bylo zfilmováno mnohokrát a jejich otcem je podle mého názoru právě Velký flám. Scény jsou velmi povedené a není chvíle, ve které byste se nesmáli. Louis de Funès, který ztvárnil jednoho ze zachránců anglických bojových pilotů hraje "svou" roli, hraje totiž těkavého dirigenta opery v Paříži, který se dokáže naštvat kvůli každé prkotině. Líbí se mi také velmi ochotná jeptiška z kláštera, která jim pomáhá dostat piloty zpět domů. Konec s větroni je velmi povedený a celkově film nemá chybu. ()

Krahulda

Parádní komedie z prostředí 2. světové války, kdy Paříž byla okupována Němci. Tato komedie se mi velmi líbila, poněvadž v ní hráli takový herci jako jsou např. Bourvil, Louis de Funes a další. Za mě max. hodnocení. ()

konysua

Jakožto velký fanoušek Funese jsem vcelku zklamaný. Velký scénář, kardinální obsazení, ale já se zkrátka nebavil. Vše před hotelem bylo ukrutně nudné až poté se to rozjelo, ale s mírou. Scházel mi tam humor, který tam všichni ostatní vidí a já si říkám jestli jsem se špatně nevyspal. Šilhající nacista mi dával pořádně zabrat a to je možná to jediné co si z filmu zapamatuju. 6/10 ()

george82

Francouzi to s komediemi umí a tohle je naprostá bomba. Takhle natočený "válečný" film?! Člověk se prostě směje s čím vším se pánové střetnou. Guy Grosso mě tu pobavil stejně jako v četníkovi. Tyhle role mu prostě sedí. ()

anyonecek

Krásná komedi s mým oblíbeným komikem, ale na můj vkus to bylo až moc dlouhé a místy trošku nudné. Sestříhat to, aby to dějově sedělo a byly tam ty nejlepší vtipy, tak by to byla pecka. Zrovna tahle komedie není na můj vkus vrcholným dílem Funese, řekl bych, že má spoustu podařenějších komedií, ale stále je tohle moc krásný. Za šilhavého vojáka musím dát alespoň bezvýznamné +, protože ten měl skutečně rozesmál. ()