Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

Petrus1

Pomóc, pomóc... - 911, jak vám můžeme pomoct? - Když slyším váš hlas, Halí Belí, tak nijak, díky - radši se zabiju sama! Já nevím, jestli v USA berou k tísňové lince každýho, kdo tam chce...ale podle tohoto určitě. Naprosto neprofesionální chování labilní operátorky a policistů je do nebe řvoucí. A absolutně stupidní chování snad všech postav se hned tak nevidí. To bych čekala tak od nějakovýho béčkovýho hororu pro puberťáky a ne od filmu, kterej se tváří jako solidní thriller. A ten závěr...ten tomu dal korunu úplně...spoiler: někdy mi debilní chování postav nevadí, ale jako "profesionálka", která má borca u policajtů, se přece nemůže chovat tak dementně...já se pojedu podívat, jestli něco neobjevím, policajti jsou totiž pitomci a určitě něco zanedbali...a hle, fotky... a co to slyším..cink, cink...jůůů, tajný dveře v zemi, já tam nakouknu...no, vede tam žebřík...asi někoho zavolám...hups, spadl mi telefon...musím dolů...a co bych lezla zpátky, když nemám dole signál, radši to tam napřed prolezu...jaké překvapení, on ji drží tady dole...schovám se...atd. A závěr závěrů? Po usilovném boji, kdy ani jeden není schopen zabít druhýho...ho svážou a nechají zavřenýho dole. Wtf!? A Halle nedošlo, že tam bylo těch skalpů víc, že by tím odhalila jiný vraždy? A že se budou ptát policajti, odkud holčina utekla? Ne, necháme ho tam umřít hlady. To má za to. Kurva, když chci někoho zabít, tak ho zabiju hned! A když chci, aby trpěl, tak ho budu mučit a pak ho zabiju...ale určitě ho nebudu nikde nechávat...ach jo....Sice to mělo pár dobrých momentů, ale těch stupidit a náhod tam bylo až moc... ()

Berry

Dobře našlápnuté až do té doby, dokud nezačala jednat na vlastní pěst. Ať to bylo do této chvíle jakkoliv uvěřitelné, od tohoto okamžiku se film proměnil v tuctovku... Škoda. ()

filmator

Zajimava vysoka hodnoceni. Mne pripadalo, ze se divam na parodii. Popravde ty dve hvezdy jdou jeste dost mirne hodnoceni pro tenhle televizni film. Kdybych mel zapocitat taky ten desive zmrveny dabing, se kterym jsem to bohuzel videl, bylo by to jeste o hvezdu mene. ()

zahadum

Prvá polovica napínavá a originálna ( obeť v kufri auta ) tempo vražedné a priam je cítiť ten vzťah medzi obeťou a operátorkou v podaní Halle Berry...žiaľ druhá polovica stratí nielen tempo a nervozitu.....horšie,že skĺzne do tuctovej a nelogickej báchorky ktorá mala na to aby dopadla dobre a stal sa z nej techno-thriller ...takto slabá tri za prvú polovicu ktorá bola priam bravúrna. ()

drozdy1

Má očekávání se nesplnila. Bohužel jsem čekal více. Ale některé scény se povedly a brnkají na vaše nervy. Hodnocení: 69%. ()

Bozvav

Naprosto excelentní film o těžkém údělu na tísňové lince. O psychopatech v různých podobách a o skvělé statečné operátorce i oběti, co zvítězila sama nad sebou i psychopatickým násilníkem. Dokonalá, hutná atmosféra, vynikající herecké výkony, výborná režie i ostatní. Za mne 100%. ()

LudaB1905 odpad!

Opravdu nesnáším ten typ ohraných filmů, se stejně stálým scénářem a naprosto klasickým dějem i koncem, jeden z mnoha tuctových amerických hororů! ()

Hapretor

Dost napínavé, ne debilní, ne blbě zahrané. Jen škoda několika vypůjčených "scének" z jiných počinů (např. SAW, Brake, ...) - a to velmi okatě. Být originální je v dnešní době sakra těžké, ale je škoda se aspoň nesnažit nějak zamaskovat "vykrádačky". Dalším plusem filmu je, že Halle Berry je opravdu dobrá herečka a opravdu hezká ženská, i když má zrovna na hlavě čapí hnízdo. U mě dobrý. ()

owwidius

Mam rad tieto "online" adrenalinove jazdy, co si udrziavaju celu dobu vysoke tempo, nezastavia sa a odohravaju sa takmer real-time. Plus k tomu je prva polka do velkej miery realisticka a so skvelym napatim (videne v kine). Len skoda ze si neodpustili tych nebojacnych americkych hrdinov z radu beznych ludi a je to az moc filmove... A uplny zaver pre mna uz uplne zbytocny. Celkovo medzi 3 a 4, ale tak v kine to bol zazitok. Mozno casom prehodnotim... [#60/2013] ()

jupisova

Tady váhám mezi čtyřmi a třemi hvězdami ....celkem se mi to líbilo , ale ke konci mi to přišlo směšné.... Možná až něco podobného zažiju ,tak se mi to víc zaryje pod kůži....to se ale rouhám.....a a tak dám čtyři . A já bych si s ním víc pohrála, holky ! ()

matkoulko

Originálne prostredie i námet... bol som zvedavý ako sa s tým tvrocovia vysporiadajú. Ako thriller výborné, napätie sa dalo krájať, ubieha to rýchlo a je to dosť dynamické. Pár nelogických momentov, ktoré ale boli v podstate realistické a uveriteľné a najmä film dramatizovali. Koniec už trošku klišovitý, ale opäť platí to zdramatizovanie. Halle Berry stále kočka, Abigail zaostáva dosť, záporák luxusně slizký. 70% ()

GOREGASM

V prvé řadě jsem si musel podvědomě vytlouct z hlavy, že Halle Berry opravdu nemusím, natož s half-afrem, což se mi bohužel nepovedlo a jsem přesvědčený, že s kvalitnější herečkou v roli operátorky Jordan by si Brad Anderson šáhl na čtyři hvězdy, respektive na silnou 80 - ku. Já ji holt ty přehrávané emoce za její dokonalou tvářičkou nevěřím. Ale k věci. Andersonovi sice moc nevyjde kostrbatý a těžkopádný úvod, od únosu malé Abigail, ale přeřadí na turbem poháněnou rychlost cool moderního thrilleru, přijde s několika originálními nápady a povedený scénář udržuje napětí ve velmi hutných vodách. Poslední třetina snímku se sice vydá po již vyšlapaných cestičkách, což by zásadně nebolelo, ale bohužel se rozhodne namísto temného vyznění pro akčně krvavou konfrontaci završenou populisticky leptavou koncovkou. 65% ()

bobrux

Po přečtení stručného popisu děje sice vykulíte oči a zvednou se vám koutky posměchem, nicméně stačila trošička invence a citu pro gradaci a hned se bylo na co dívat. Sice jsem málem rozdrtil lahváč vzteky, když hlavní unesená místo té trošky spolupráce a logického myšlení akorát půl hodiny kvičela jak podsvinče, ale záhy se vše objasnilo. Bez nelogického chování všech zainteresovaných postav by byl film záležitostí na 15 minut, takže cokoli se v ději odehraje je zapříčiněno buď naprostou tupostí nebo posunutým pudem sebezáchovy. A tyto scénáristické berličky trošku kazí dojem z jinak napínavého thrilleru s pro někoho možná až hororovým finále. ()

Rockerman

Velmi povedený krimi triler, který je napínavý, jak kšandy téměř po celý čas. Výborná kamera umocňuje napětí tím, že snímá detaily obličeje obětí a tak můžeme sledovat a skoro cítit ten strach z toho, co s ní bude. Ne všechno je úplně dokonalé. Například nechápu proč pořád a dokola se opakuje ta scéna, kdy zachránce praští násilníka a zachraňuje oběť, ale nechápe, že je třeba "hajzla" dorazit, že se i po několika úderech může vzpamatovat. Takto je to skoro v každém trileru a tento, bohužel, není výjimkou. Dost kontroverzní a pro mne nečekaný je i závěr. Fakt bych nečekal, že se ty dvě ženy zachovají tak, jak se zachovaly. Je to taková ta třešnička na dortu, ale myslím, že je trochu nahnilá, prostě ve filmu tohoto typu bych to nečekal. Celkově ale velká spokojenost, bavil jsem se, strachoval jsem se a tak film splnil svůj účel. ()

FilmWave

Kdyby v tom hrál Denzel Washington a režíroval Tony Scott, tak by to bylo asi fajn b-éčko. Neseděla mi Berry (tak jako podivně přehrává - což mě po "Atlasu mraků" strašně mrzí), Eklund nemá co hrát (v "Divide" byl rozhodně zajímavější) Abigail "Little Miss Sunshine" Breslin je ok. Snaží se to tlačit na pilu víc, než je obvyklé, ale výsledek je spíš místy nechtěně úsměvný (kombinace klasické a digitální kamery tomu nepomáhá). ()

agassi68

Prekvapivo podarené dielo až kým nezačalo kopírovať Mlčanie jahniat. Michael Eklund sa s prehľadom zhostil role maniaka a režisérovi sa podarilo udržiavať napätie takmer do konca. O tom sa už radšej nevyjadrím.. ()

derek007

Jediné napínavé okamžiky způsobují dementi v hlavních a vedlejších úlohách(to je pech nechat si spadnout telefén zrovna teď). No, alespoň, že ten kudrnáč nejhlavnější celkem přesvědčivě hraje a slzí. ()

aslavey

Na jednu stranu peckově napínavý, zajímavej námět, prostředí, který si jen tak někdo neumí představit, ale... Berryovka je až moc vyjukaná ze všeho. Sakra když už to dělám kolik let, tak musím bejt zvyklej, že mi do toho founa někdo zdechne.. Fandil jsem víc tomu chlápkovi, ale ten z kdovíjakýho důvodu furt jen zabíjel lidi okolo a všechno si tím posral. Tu ujačenou ošklivou kravku bych sejmul hned ze startu a nepřišel bych o zadní světlo a litry určitě hodně potřebné barvy. Je to teda jako fakt jednoduchý, přímočarý, vcelku to ubíhá, ale víc než 3 nedám. Až moc mi tam toho vadilo. ()