V americkém snímku je skupina gangsterů a zkorumpovaných policajtů vydírána ruskou mafií, aby provedla prakticky nemožnou loupež. Jediný způsob, jak to dokázat, je vyhlásit kód 999, který signalizuje ohrožení někoho z jejich vlastních řad. Důmyslný plán je ale převrácen naruby poté, co nic netušící policejní nováček, který byl vybrán na smrt, zmaří jejich útok. Následuje zběsilé a akcí nabité finále prošpikované podrazy, chamtivostí a pomstou. (HBO Europe)

zigíš

špatná a dobrá zpráva; nejdřív ta špatná: o level níž, než jakýkoliv předešlý hillcoat, možná o levely dva, hold, fan je zvyklý na absolutní hodnocení (!) tady, prokousat se, v pravdě, hlemýždím tempem první půlhodinky je úmorné, do toho není komu fandit, záporáci -včetně poldů a FBI- záporný a poldové -včetně woody harrelsona- žijící v špíně a zhulený ..ok, chce to vůli, ale -poučen s předchozích zážitků- vím, že rejža má svou vizi, přehled a ŠTÝLO a to mě pořád nutí mu fandit ..i když jsem čekal víc (70%) ()

Killda

Hillcoat mě v rukou zajímavou látku, která se však dala zpracovat s dusnější atmosférou. Film se snaží odvyprávět příběhy až příliš mnoha postav. Kdyby se raději soustředil na konflikt ústřední dvojice, mohla to být mnohem atmosféričtější a osobnější podívaná. Takhle je to pěkné řemeslo se skvěle hereckou osádkou, ale potenciál není zdaleka využit na maximum... 5/10 ()

Tft

Trošku zaujatý hodnocení protože já tenhle tip filmů prostě můžu. Na začátku se strhne lavina v podobě vykradení banky a to je asi největší high point filmu, ale zbytek zaostává jen o fous, občas se sice zajede do nějaký slepý dějový uličky a trošku víc se tu skáče mezi postavami takže si člověk hůř buduje hlubší povědomí o tom kdo jaká postava je a co je zač, ale mě to zrovna v tomhle případě vůbec nevadilo, jelikož styl a forma vyprávění dle mého převýšila nedostatky. Děj je klasická zápletka jakou by člověk od filmu s partou zlodějů čekal, avšak přináší skvělé oživení tohoto formátu v podobě zápletky hlavního poldy (Casey Affleck od Gone baby gone jeho nejlepší role) s naší "gangsterskou" partou. Herecký obsazení super až na Kate Winslet, tý ta ruská carevna vůbec nešla. Nedivím se místnímu rozpolcenému hodnocení je to prostě specifickej flák, kterej není uplně všem po chuti, ale od toho tu filmy sou aby si každej našel to svoje a mě zrovna tohle hodně sedlo. 85% ()

ghatos

Ale jo, tohle se vždy hodí. Má to poměrně netypickou vyprávěcí strukturu. Hlavně ze začátku to má švih a s ničím se to moc nepáře (o to více to zvolní na konci). Triple 9 je takový alternativní Training Day. 68%. ()

Ichabod

Výborně natočená drsná policejní kriminálka s překvapivou zápletkou ve které se brzy rozjede linka, kde do obrovského rizika tlačení zkorumpovaní policisté plánují loupež a paralelně vede pomalu ale jistě vyšetřování postava Woodyho Harrelsona. Úvodní akce lehce připomíná úvod filmu Heat a to je jedna z nejlepších vizitek co film v tomto žánru může mít. Casting je skvělý, všechny postavy jsou dostatečně drsné a to včetně obou černých protagonistů. Klasická role pro Aarona Paula nepřekvapí a irituje tak jak má. Kate Winslet se roli drsné MILFky zhostila taky důstojně. 85 procent a víc takových flmů bych si přál. ()

svobik

Promarněný potenciál, celou dobu to šlape hodně solidně, ale finále až nápadně připomíná šílenosti v Departed. S tímhle obsazením jsem čekal MNOHEM víc. ()

m.a.t.o.

Hillcoat chcel zrejme natočiť drsnú, dirty kriminálku, no nepodarilo sa mu to ani náhodou. Mimo dvoch akčných (celkom dobre natočených) scén je to strašná nuda. Postáv je veľa, priestoru majú (napriek dvojhodinovej stopáži) málo, takže mi bolo ukradnuté čo sa s nimi nakoniec stane. Menej je niekedy viac, a pre tento film to platí dvojnásobne. 35 % ()

Hollohlaway

Syrové a násilné. To je všechno co vám po sledování zůstane v hlavě. Jinak kdo , jak, proč...to už moc rozvinuto není, a místy to opravdu chybí. Motivace a charakter postav je jen v podstatě nastřelen a šup šup, akce jede. Ale je to uvěřitelné a napínavé. ()

P1tr

Podle papírových předpokladů hit, podle reality celkem nuda. Triple 9 má velmi jednoduchý a plytký příběh, který je stejným způsobem zpracován a kromě začátku a konce postrádá tempo, zajímavost a jakýkoliv vývoj. Pomalejší tempo si mohou dovolit snímky se zajímavými postavami, ty ovšem tento snímek nenabízí a těžce se s někým sympatizuje. Co se příběhu a zábavy týče, za něco stojí pouze první a poslední půlhodina, pokud byste neviděli zbytek filmu, mám pocit, že byste o nic nepřišli a i tak byste pochopili co se děje, tudíž půlka stopáže je defacto zbytečná. Tvůrci měli na startovní čáře v rukou všechny trumfy, ale bohužel je po cestě někde ztratili a dostalo se nám tak nudného a nezajímavého thrilleru, který se rychle vypaří z paměti. ()

vitekpe

Film, kterej je mozna nejak jako zajimavej nebo neco, ale me to vubec nepadlo do noty a uz po 10 minutach me nezajimalo co se tam deje. A nezachranila to ani vyrazna Kate... 2+ ()

Kaceris

Okej. Ja som nadmieru spokojný. Podľa prvých ohlasov som chvíľku bol v rozpakoch že sa to nepodarilo, ale mýlil som sa. Triple 9 je podľa mňa decentný krimi/heist movie. Prevedenie heistov a atmosféra pri nich bola proste taká istá ako pri heiste napríklad z Heat. Chémia medzi postavami tu tiež funguje tak ako má, skorumpovaný policajti, bývalý policajt ktorý nemajú inak na výber, ako kradnúť dokým im to ruská mafia káže. Čo mi na tomto filme vadí je že niekde v strede sa to tak začne trošku ťahať, ale záver stojí za to, a potom ešte nevyužitie Normana Reedusa na ktorého som sa tešil taktiež. Ale som potešený že aspon ten Aaron Paul si strihol nejakú tu dlhšiu rolu. Určite si tento film niekedy pozriem znova. ()

Soweek

Hillcoat se hodně snaží vyrovnat se áčkovým "dirty cop" thrillerům a nebyl daleko od toho tomu dosáhnout. Bohužel se na můj vkus snažil příliš mnoho děje a postav vtěsnat do 115 minut, z čehož všechno vyplynulo tak nějak povrchně. Být to jednorázová miniserie o 3-6 dílech s více propracovanými postavami, jdoucí do hloubky, tak by to za mě byla naprostá spokojenost. ()

Lukoboss

A přesně takhle se zahazuje (životní) šance! Kdo může říct, že má k dispozici tolik super herců, dokonce i hvězdy v podstatě aktuálních seriálů?! Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie, Aaron Paul, Norman Reedus, Woody Harrelson, Kate Winslet, Clifton Collins Jr., Michael Kenneth Williams - toto je seznam, za kterej by jiní trhali ruce, ale J. Hillcoat a M. Cook jsou, zdá se, v klidu. Hned od začátku jste hozeni přímo do středu dění, což vůbec není špatný, a čekáte, co bude následovat. Je to napínavý, akční, dramatický, prostě v pohodě na svůj žánr. Pak si ale začnete všímat detailů, který se zvětšujou, až ten film zabijou. Nevím, proč vybrali zrovna Ch. Ejiofora a A. Mackieho, protože ti jsou si tak podobní, že jsem si občas fakt nebyl jistej, kdo z nich to vlastně je, a to je v tomhle filmu celkem problém. A pak tady máme zase takový ty klasický nesmysly - při útěku se jim na dálnici posere auto, a než aby se snažili nějak nenápadně uniknout, začnou střílet do aut kolem a udělají tam bordel jako prase. Pak přijde i "klasická" smrt udušením pytlíkem na rohlíky - to si fakt ten člověk není schopnej ten sáček na ksichtu roztrhnout, aby se mohl nadechnout?! No... objevuje se tam víc takových a hlavně, čím víc se to blíží ke konci, tím víc tvůrci tlačí na pilu, aby to různě zamotávali, ale myslím, že trochu popletli sami sebe. A je to nesmírná škoda. Jak jsem řekl na úvod - s touto hereckou sestavou je to naprosto zahozená šance. ()

herr_carter

Popravdě nechápu zdejší ne příliš vysoký rating, protože si myslím, že se jedná o povedenou záležitost, mapující prohnilost, úplatnost a bezpáteřnost složek policejního sboru..já na bráchu, brácha na mě a zatloukat,zatloukat,zatloukat, celkem hnus. Strašně jsem fandil celou dobu Affleckovi, aby ty kurvy zkorumpované dostal a naprosto exkluzívní roli tu měl starej Harrelson, jenž je svým otráveným vzezřením výkvětem filmu................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

The Viper

Neustále nechutně přežvykující a bezcharakterní Casey Affleck je největší kámen úrazu celého filmu. Zbytek obsazení šlape jak by měl. ()

sedm.1

Já ti vlastně ve výsledku člověče nevím. Tento typ snímků mám upřímně rád. Nekompromisní postavy, zkorumpovaní poldové, drsní gangsteři, syrové prostředí, podrazy, machinace, manipulace, korupce, nečekané zvraty, co chtít sakra od takovéto žánrovky víc. K tomu navíc kurevsky slušný obsazení, prostě očekávání velká. Ale ten výsledek je zkrátka takový divný, nemasný, neslaný a i když skutečně disponuje prakticky vším, co jsem výše zmiňoval a celé to má poměrně slušný spád, i se solidní porcí akce a napětí, tak si to prostě nedokážu vysvětlit, já se u toho ale fakt až tak nebavil. Důvod, opakuji, ale fakt netuším. Možná, že je to celé pojaté až moc obyčejně, snad až učebnicově, bez nějaké skutečně výraznější scény, či ojedinělejšího nápadu, možná by mě to více chytlo díky osobitější stylovosti, možná mi zde chyběla přesvědčivější atmosféra, možná to na mě celé působilo až příliš chladě, bez emocí, prostě nevím, nevím, mělo to zkrátka vážně všechno, co to mít mělo, ale v mých očích to stejně jaksi nefungovalo. John Hillcoat je tedy sice šikovný tvůrce, který umí pracovat jak s atmosférou, tak prostředím i samotným příběhem, zde ovšem překvapivě sklouzl do jisté tuctovosti a nevýraznosti a z daného materiálu nedokázal vytěžit skutečně víc, než slušnou, moderní gangsterku, která ale na prdel tedy rozhodně neposadí. ()

nameadel

Pardon, ale já prostě miluju Caseyho Afflecka. Triple 9 je přesně to, co mi chybělo u Sicaria - ten mě fakt moc nebavil (až na tu hudbu, ta hudba byla!). 999 letí, baví a pokud jste alespoň trochu jako já, poskytne vám zábavnou hru v průběhu filmu „Je v této scéně Kate Winslet rozpoznatelná?“ (to je sice humorů, ale kdybych nevěděla, že je to ona tak ji ani jednou nepoznám, vážně). A i když jsem na konci neměla jasno, jestli je film „o něm, o něm, nebo o tom“, byla jsem fakt přenadšená. Víc už nad tím nebudu slintat a přenechám to ostatním k posouzení - koukejte to posunout do červenýho a neštvěte mě!! ()

iXtr3m3

Ťažko fandiť hajzlom v hlavnej úlohe, nech sú sebeviac motivovaný vlastnými problémami. Nie že by som sa možno ja na ich mieste správal inak, ale vo filme to jednoducho neberiem. Pritom ten cast bol tak bombastický, že toto malo byť pamätné dielo. Takto to zostáva hlboko za Sicario-m, ktoré bolo drsné, atmosférické, depresívne a v podstate s hajzlami v hlavnej úlohe podobne, ale predsa len viac znesiteľné... ()

joora1

Super herci, ale taky příliš překombinovaný děj a nedotažení postav. To jsou hlavní znaky Triple 9. Casey Affleck je drsný polda, který na nováčka rozhodně nevypadá a odvaha mu nechybí. Mám rád podobné filmy, kde jsou gangy, zkorumpovaní policisti a pořádná akce. Určitě nadprůměrný film, který stojí za podívání. ()

Mladší z Afflecků na odstřel?

Mladší z Afflecků na odstřel?

17.12.2013

Ambiciózní a už beztak výtečně obsazený kriminální thriller Triple Nine (tři devítky jsou kód pro situaci, kdy se v ohrožení života ocitl příslušník policejního sboru) našel hlavního hrdinu.… (více)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)