V americkém snímku je skupina gangsterů a zkorumpovaných policajtů vydírána ruskou mafií, aby provedla prakticky nemožnou loupež. Jediný způsob, jak to dokázat, je vyhlásit kód 999, který signalizuje ohrožení někoho z jejich vlastních řad. Důmyslný plán je ale převrácen naruby poté, co nic netušící policejní nováček, který byl vybrán na smrt, zmaří jejich útok. Následuje zběsilé a akcí nabité finále prošpikované podrazy, chamtivostí a pomstou. (HBO Europe)

schizmo

Do parádního a sympatického obsazení navlíknutý kriminální thriller o bandě poldů, kteří sešli na scestí a sotva už můžou věřit jeden druhému. Děj se vyznačuje plejádou překvapení a doslova šokujících brutálních scén, ze kterých až občas zamrazí... ()

maddy

Darmo, John Hillcoat tie klasické, poctivé krimi drámy ako zo starej školy jednoducho vie. Či už ich točí v westernovom prostredí (Lawless, Proposition) alebo v súčasnosti. Akurát kto bude na základe traileru čakať od Triple 9 akokoľvek zbesilý akčný thriller ostane sklamaný. Všetka akcia z traileru sa tu totiž odbije v prvých pätnástich minútach a zvyšok je poctivá špinavá kriminálka, ktorá pôsobí ako by bola natočená o dekádu dozadu (a to nemyslím ako negatívum). Jednoducho skorumpovaná drsná story s pár upotenými policajtmi, v ktorej sa nedá veriť nikomu. Davidu Ayerovi alebo Michaelovi Mannovi (aj keď u neho to je po minuloročnom Hackerovi dosť na vážkach) sa Hillcoat aj tentoraz hravo vyrovná. Herecky špičkové, slušne napísané, poctivo zrežírované. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

MartinezZ

Je to průměr, ne že ne. Další ukázka toho, že plno známých jmen a ksichtů samo o sobě zázrak nezrodí. Nicméně to má celkem i dobrou atmosféru a několik šťavnatě nakousnutých dějových linek, ale všechny jsou tak nevymačkané a nevyužité, že ten výsledný koktejl je prostě nevýživný a bez pořádné chuti. Všechno nakousnuté a nedojedené - parta zkorumpovaných cajtů, žido-ruská mafiózo-famílie, strejda-cops, nováček-idealista se čmuchem po strejdovi... Scénárista toho za sebou zatím moc nemá, třeba se propracuje k něčemu... šťavnatějšímu. ~~~ 2,5* ()

SaNcHeZ_cz

Triple 9 je surovým thrillerem, který v místy až hypnotickém tempu dávkuje netradiční pouliční kriminálku s hvězdným obsazením, která zároveň nezapomíná budovat důležitou atmosféru. Novinka Johna Hillcoata dává v mnohém vzpomenout na předešlé filmy tohoto tvůrce, zatímco přináší dostatek nového a zajímavého na to, aby si zasloužila dvě hodiny vašeho času. Výsledný mix sice asi nesedne každému, přesto se jedná o poctivou a temnou kriminálku, která fanoušky žánru bezesporu potěší. [75%] ()

agentmiky

Teď už mohu říct, že Hillcoat má čuch na krimošky, protože Triple Nine se povedlo skoro ve všech ohledech. Pořád mám u něj zaškatulkovanou Zemi bez zákona jako nejlepší film, ale Triple Nine mu docela dýchá na paty. Za 16 milionů dolarů slušná detektivka, která se může pochlubit hodně dobrou atmosférou s drsnými momenty, nadupaným hereckým obsazením a taktéž i zajímavými zvraty. Atmosféra je zde opravdu strhující, v některých momentech bych řekl až grandiózní. Pomalu zde nenajdete herce, kterého byste podle jména neznali. Ejiofor trochu změnil image, ale jeho postava byla skvělá. Nejvíce mě asi překvapil Clifton Collins Jr., neboť roli tak proradného a zákeřného "detektiva" ztvárnil výtečně. Pochválil bych i hudební doprovod, který filmu ještě dodával grády navíc. A málem bych opomenul Winslet. Tipli byste ji někdy do role ruské nekompromisní mafiánky ? Já asi ne, ale překvapivě mě vyvedla z omylu. Scénář je nadprůměrný, přesto obsahuje pár děr. Kvalita filmu je převážně po celou stopáž vyvážená, ale na plný počet hvězd tomu chybí kousek dokonalosti, který by mě o nich přesvědčil. Po Sleepless detektivka, kterou mohu i tak doporučit. Hodnocení: 79 % ()

Praxis

Spousta scénáristických kliček, ve kterých je příběh místy zbytečně překombinovaný (v závěru možná až přespříliš), je naštěstí přebita syrovostí atlantských ulic a napětím, které by se místy dalo docela solidně krájet. Herecký výběr je naštěstí příjemně sympatický a celému ansáblu dominuje naprosto dokonalá MILFka Winslett, která si svojí těžce záporáckou roli i s ruským dialektem náležitě užívala. Mladší prďola Affleck je svýmu Benovi stále víc a víc podobný a vůbec je velkej sympaťák. Kamera byla místy zbytečně chaotická, ale Hillcoat má vše pod bezchybným dohledem. Těším se na jeho další kriminálku, protože touto se velice vytáhnul. 75% ()

GodComplex

Tema o zkorumpovanych poldech jsme sice uz videli milionkrat, ale technicky je to zvladnute vyborne, skvela hudba a bavilo me to. 6/10 ()

Freemind

Hillcoat je schopný režisér, ale má smůlu na scénáře. Na jeho nejnovější počin se dobře kouká - kamera a střih jsou na jedničku a akční scény krásně šlapou - ale co z toho, když děj zakopává o vlastní nohy. Mohlo to být Porsche, je to vozík z Kauflandu. ()

kaylin

Velké množství skvělých nebo alespoň hodně dobrých hercům, násilí a akce a příběh o tom, jak je každý hovado a svině. Skoro každý. Nebo úplně každý? A do toho skvělá Kate Winslet, která je mrcha, ale tak nádherná, že z ní nespustíte oči. Přesto, nepovedený film, který se mi naštěstí rychle vykouří z hlavy. ()

movieband

Pocta Ayerovkám a další solidní kousek do žánru. Triple 9 je vymazlený thriller. Sice je natočených X filmů na téma korupce u policie, ale Triple 9 je rozhodně povedeným kouskem. Scénář místy sice trochu drhne, ale není to nic tak hrozného. Postavy jsou sympatické, děj dává smysl a tempo filmu popustí uzdu z brutální jízdy jen minimálně. Já se těšil a odcházím spokojen. 80% ()

Remedy

Je přinejmenším podivné, že navzdory prvotřídnímu castingu se Hillcoatovi nepovedlo stvořit nic víc než lehce nadprůměrnou žánrovou podívanou. Triple 9 popravdě spíš trpí na jakýsi „overcasting“, kde jednotlivé herecké hvězdy působí spíš jako stafáž bez adekvátního vlivu na samotný děj. Jako kdyby si John Hillcoat po povedeném Lawless řekl, že teď udělá pro změnu policejní heist s hereckými hvězdami, jenže John Hillcoat prostě není Michael Mann, David Ayer ani Ben Affleck. Výsledek je jakýsi podivný slepenec policejního dramatu, gangsterky a heist filmu, který má své momenty, ale je jich tu skutečně poskrovnu. Ukázkově promrhaný potenciál s nesmírně ubohou Kate Winslet, která nemá co hrát a scény s ní fakt bolí. [60%] ()

AffectedFace

Bohužel mě navnadil popisek k filmu a film sám o sobě neměl moc osobitou pointu. Ze začátku to vypadalo na fakt perfektní lupičovku ve stylu výborného Heatu nebo průměrnému The Town. Bohužel pokračování už tak významnou atmosféru nezachovalo. ()

salalala

Naprosto standardní a rutinní krimi, která je ideální na jedno podívání. John Hillcoat je tentokrát jen velmi dobrým, ale pořád řemeslníkem, který dokáže natočit solidní akci, dodat filmu spád a švih, ale to je vše. Atmosféra není tak temná, jak bychom od něj očekávali a ani hrdinové nejsou nikterak výrazní, ale spíše obyčejní a pohybují se jako figurky na šachovnici než jako životné postavy. Příběh je atraktivní a zajímavý, nicméně postupem času zbytečně překombinovaný a paradoxně i trochu očekávatelný, takže ničím nepřekvapí. Naštěstí se ale povedlo obsazení, jemuž dominuje úžasná Kate Winslet, která si roli mafiánky a ruský přízvuk viditelně užívá, škoda, že má tak málo místa. I ostatní jsou ale výborní, ať už to je Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie nebo Woody Harrelson. Ve své podstatě není Triple 9 špatný film, jen je dost tuctový a chybí mu něco, co by ho odlišovalo od jemu podobných, což je na tvůrce typu Hillcoata obrovská škoda. Proto jen tři hvězdy a 60 %. ()

Axis

Buď ztrácím kontakt se ralitou a soudnost (Davies *;)* ) nebo nechápu co víc chtějí recenzenti Empire od podobného filmu. Protože já dostal přesně to co jsem chtěl. Jasně, není to film v rozmáchlem stylu Heat nebo Traffic, ale spíš jednoduchá a přimočará kriminálka ne nepodobná Patrole. S velmi dobrou úvodní vykrádačkou, hutnou atmosférou a parádním soundtrackem. No a k tomu v něm hraje plno poloáčkovejch herců v čele s bezchybným Anthony Mackiem. Škoda málo využité Kate Winslet, ale každej záběr s ní jsem jen kvitoval..jak říkám bohužel nejde o Traffic. 7,5/10 ()

ilemas

Nepřehledná krimi s pár akčními scénami, které to nezachrání. Ve výsledku vlastně o nic nejde, děj mě byl naprosto ukradený a hlavní hrdinové taky. ()

TheDon

Tááákže, budu se snažit k tomu nějak kundovaně vyňadřit. Pár zkorumpovanejch negrů bez kleští a letlampy, plus perníkovej Jesse , kterej se zuby nehty snaží nevzdálit od svýho seriálovýho alter ega, natož třeba přestat fetovat. Taky bych měl vypíchnout odporně odpornou Titaničku. Tahle role jí zkrátka sedla, hnusná je pořád stejně, ale kupodivu se umí prodat. Něco umět musí, jinak by ji ani pes nepochcal. Hustě krutopřísná zápletka první půl hodiny se zvrhne v rozplizlou hlenovitou nejedlou kaši, kterou se vám pořád nedaří polknout. Ani mně se to za ty dvě hodiny nepovedlo. Budu to muset zajíst něčím výživnějším. Třeba Medvídkem Pů. 50% P.s.: třetí hvězda je samozřejmě za Woodyho, kterej jako obvykle zastiňuje svým výkonem celej zblitek kástu... ()

Hennes

Film navazuje na úspěšné thrillery osmdesátých let. Syrový, akční a dobře natočený snímek dělá žánru kriminálky dobrou reklamu. ()

Figu

Řekl bych, že špatný, vystříhaný scénky za Sabotáže jsou nacpaný v této již několikrát opakované kopii pod názvem 999... Jinak do Sabotáže vsunuli ty drsný scénky, kde nebyla o krev nouze a možná i to napětí s emocema se dalo semtam pokrajovat na velký tlustý pláty, za který se schovaly i starý nezapomenutelný bicáky Arnieho! Zde se bohužel nikdo nikam neschoval a divák si to musel odkoukat celých 115 minut. Což nebylo tak hrozný, ovšem jednou stačilo. 60% ()

Martin741

Vzdy som tvrdil, ze Casey Affleck je katastrofalno -katastroficky herec, ten si moze ruku podat so Segosom /Seagal/ alebo Dudikoffom, Hm, tazko by sa vyberalo, kto je najhorsi z nich. Jedna herecka tragedia vedla druhej. Cijejejetel Unprofor predviedol hovno - teda pardon, samozrejme som chcel napisat ze sa nedostatocne vlozil do roly nepresvedcil ma svojim hereckym vykonom, videl som tu aj Normana Reedusa / 8 mm 1999/ a este stale krasnu pani Kate Vitaznyslet. Film ovsem plany, sinie sa odnikial nikam, akcne sceny na urovni, ale to je asi vsetko, este aj tie dialogy bola hroza pocuvat . 30 % ()

M.i.k.e

Hillcoat toho sice nenatočil zdaleka tolik kolik by si zasloužil, ale když už se do něčeho pustil, tak nezklamal a ani Triple 9 není výjimka. Triple 9 je trochu neprávem upozaděný a skor zapomenutý akčňák na hranici béčka, který má ovšem skvělé obsazení, povedenou akci , gangy, zkorumpované poldy, hodné poldy co to ale nemají v hlavě úplně v pořádku a ty skoro dvě hodiny mě bavil víc než polovina současné produkce. Měl sem tenhle kousek v merku už kdysi dávno, ale nakonec mi z hledáčku vypadl a vrátil se do něj až teď na doporučení Mr.Hlada a rozhodně nelituji...70% ()

Mladší z Afflecků na odstřel?

Mladší z Afflecků na odstřel?

17.12.2013

Ambiciózní a už beztak výtečně obsazený kriminální thriller Triple Nine (tři devítky jsou kód pro situaci, kdy se v ohrožení života ocitl příslušník policejního sboru) našel hlavního hrdinu.… (více)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)