Asi padesátiletý krejčí Miroslav Opatovský (M. Karpíšek) je zaměstnán v předním pražském módním salonu. Jeho klientky a modelky jej považují za neškodného, bez ostychu se před ním svlékají a koketují, ale také jej lehce zneužívají. Stres, stereotypní práce, postupující věk a hlavně skrytá sexuální úchylka však na muže doléhají víc, než kdokoliv tuší. Opatovský se jednoho dne neovládne a svou nahromaděnou agresi si vybije na mladé fotografce Monice, kterou na opuštěném místě přepadne a uškrtí. Dívka ho stačí před smrtí vyfotografovat, avšak on zahodí aparát do vodní nádrže. Zatímco se rozběhne rutinní policejní vyšetřování, Opatovský má nutkání k další vraždě… Kriminální film režiséra Otakara Fuky vznikl na motivy skutečných událostí, k nimž došlo v osmdesátých letech v severních Čechách a v Praze. (Česká televize)

Anderton

Klasický československý kriminálny film, ktorých máme v skladoch našich televízií niekoľko desiatok, možno stovák. Čierna punčocha sa snaží byť psychologická, čo sa jej jakš takš darí. Podobný film: Smrť stopárok. Tieto kriminálky sú známe tým, že postava vraha je vlastne aj ich hlavnou postavou a nie detektív. Stále si myslím, že naše kriminálky mali byť radšej točené v rámci seriálov, boli by kratšie a svižnejšie. ()

Marthos

Další z početných důkazů, že v sedmdesátých a osmdesátých letech se, až na výjimky, kriminální filmy prostě nedařily. Byly vesměs velmi jednoduché, s primitivním dějem a ještě primitivnějšími hrdiny. Černé punčoše kraluje šílený Karpíšek, nesympatičtí vyšetřovatelé a plejáda unylých dívenek v čele s Hanou Heřmánkovou. Logický závěr nelze v tomto případě očekávat ani v nejmenším. ()

Crocuta

Pan Miki vypadal na jasnýho úchyláka už na první pohled, ale ta jeho technika strangulace - toť čirý amatérismus. Takhle by neuškrtil ani kobylku luční, natož takovou kobylu jako byla ta učitelka! ()

honajz

Na filmu je asi nejzajímavější závěrečné využití grotty ve Vršovicích. Ale jinak mne pořád děsil ten neuvěřitelný smích, a hlavní hrdina jako oušlapek, kterého to občas chytne, byl spíše tragikomický (na rozdíl od jiných si myslím, že vybrán a zvolen byl dobře, vzhledem k tématu). Možná to tak mělo být, ale občas film nechtěně sklouzává k jakési parodii, i když některé scény, zvláště noční, jsou velmi dobře natočené. ()

SOLOM.

Hodně jsem se těšil na další psychologickou československou kriminálku, jak nabízeli na obalu DVD, ale Otakar Fuka hodně zklamal mé očekávání. Něco tak nedomrlého jsem už dlouho neviděl. Atmosféra se sice místy skutečně snažila navodit pocity napětí, ale ty vždy fungovali jen velmi krátkou dobu. Nejvíce jsem se musel pousmát nad způsobem natáčení scén, ve kterých hlavní hrdina přepadává ženy. To už se snad ani nedalo nazývat ochotnickým představením – no a kvalita kamery (to už pomlčím úplně). Dost slabé byli i herecké výkony většiny zúčastněných. Snad jen Chýlková, Stanislava Bartošová a Luba Skořepová si zaslouží pochvalu. Milan Karpíšek se mi v roli psychopata moc neosvědčil. Jeho absolutně nepřesvědčivý výkon a místy až teatrální podívaná mi nedovolí dát ani průměrné hodnocení. ()

BoPo

Vrah fetišista zavítal na územie Československa. Môže za to kapitalizmus? Neviem, no určite môže za snímky stojace za pozretie. Tento medzi ne však určite nepatrí. ()

ledzepfan

Náhodou.. je to docela dobrý.. Má to sice své mouchy, ale jinak je to vlastně něco mezi jakousi česky převrácenou verzí giallo filmů a lehce nedonošeným bratrancem lustigova Maniaka... Má to atmošku ušmudlané Prahy konce 80.let.. Není to zbytečně popisné či ideologicky zatížené, takže to ani za 30 let moc nezestárlo.. Za mě prostě dobrý ()

blackrain

Vybrat herce pro roli pachatele zločinů se povedlo perfektně, tedy co se týká zjevu hlavní postavy. Splňuje přesně mou představu o úchylovi. Jen si říkám, jestli taková role Milanu Karpíškovi nějak neuškodila. Lidi si herce rádi spojují s nejrůznějšími postavami a kolikrát se podle toho k nim chovají. Neuškodila by větší propracovanost psychologie, ale to by se film zřejmě ubíral jiným směrem. Námět byl zajímavý, ale měl jednoduchý děj. ()

topi

Druhý film, podobně jako u filmu Smrt stopařek, kde už od začátku známe vraha a vidíme jeho vraždění a který je také natočen podle skutečných případů, které se odehrály v osmdesátých létech minulého století v severních Čechách a v Praze. Do hlavní role byla obsazena méně známá tvář operního pěvce Milana Karpíška, který je ve své roli opravdu nenápadný a tichý člověk a přitom sadistický vrah. Ono, když přes 20 let pracuje v oděvním podniku, kde modelkám stříhá a šije na šaty, tak člověk z toho neustálého ženského tlachání asi zcvokatí, podobně jako hlavní hrdina. Do role se hodí výborně, narozdíl od některých příslušníků kriminálky. Určitě se jedná o docela povedenou kriminálku posledních let normalizace. Pouze se mě nějak nezdály ty vraždy, každé škrcení černou punčochou trvalo ani ne pět sekund a obět´ byla hned mrtvá...to chtělo vychytat líp... ()

Maq

Až směšně špatný, nenápaditý scénář. Řekl bych, že cenzoři té doby byli tak přecitlivělí, že nebylo možné natočit kriminální film, který by nebyl křečovitý a zcela mimo realitu. ()

Thomassi

Celkem ucházející kriminálka, která v určitých pasážích působí ani ne tak napínavě, ale spíše poutavě. V jiných to na člověka musí působit jako nějaká schýza. Téma zajímavé, s troškou špetkou erotiky. Už od začátku mi bylo jasné, kdo bude vrahem, takže napětí se z filmu úplně vytratilo. Milan Karpíšek prostě už od pohledu vypadá jako nějaký uchyl (nevím, jestli to byl záměr tvůrců), tudíž mi jeho výkon nepřipadl nějak špatný, spíše právě proto se na tuto roli hodil. Není to nic extra, ale koukat se na to dalo. 50%. ()

Derek

snaha o ceskoslovenske giallo, ale otakar fuka ma dost daleko od daria argenta. vrazdy (hlavne ich rychlost prevedenia) su usmevne ako i nemastny-neslany vysetrovaci tym, mna naopak potesil milan karpisek ako vrah ktory dostava prekvapivo dost priestoru. zabudnuta a lahko zabudnutelna krimi ktora napriklad kalasovkam nesiaha ani po clenky... ()

OG_Swifty

Ale jo, byla to docela sranda... nebyla to klasická detektivka, protože vraha jsme znali od počátku (i co bylo jeho částečným spouštěčem), ale takovej temnější obyč film. Pospíchal s Jandákem by nechytli ani po zemi se kutálející pomeranč, pokud by se zrovna nezastavil o nějaký kus nábytku, takže šílenej krejčí pro ně byl mega výzva. Nejvíc mě iritoval ten smích, když se důchodce dostával do psychedelickýho transu, ale zase jsem ocenil, že se s koncem moc nemazali :) ()

rakovnik

Tento film není ani tak nudný, jako spíše divně mě odpuzující. Nevím, jestli za to může nemastný neslaný Milan Karpíšek nebo kriminalisti, kteří podávají naprosto amatéské výkony, takže celkový dojem je jako nepovedený dokumentární film. ()

Martin741

Zeby psychologicka kriminalka alebo ceskoslovenske giallo ? Mne sa zda ze skor druha moznost, Fuka bol len priemerny reziser a asi najlepsi film co natocil boli Pumpari od Zlate Podkovy, inak to bola bieda a mizeria. neoslovil ma ani portret udajneho vraha - slusny clovek zijuci so zenskou, poriadna praca ...... ne, ne, na to bol Fuka len obycajny rutiner : 51 % ()