Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

B_EyE

Grand hotel Budapešť má jednoduše všechno - skvělé herce, super sénář, vtip, pointu, k tomu všechno dokresluje opravdu vymazlený vizuál a dokonalá práce s kamerou. Už dlouho jsem neodcházel z kina takto ohromen ... ()

j0nathan

Andersenovy filmové hrátky podávané za tepla na zlatém podnose, s příjemným příběhem a s bonusem v podobě hereckých hvězd obsazených do minirolí. Za srdce to nechytí, ale velmi dobře pobaví. ()

Pawlisman

Klasický Anderson, sice lze již jasně předpokládat jaký styl to bude, vlastně to neni často ani moc vtipné ani zábavné, ale ta originalita přístupu a zpracování a ty 3 dokonalé a vtipné momenty, který ujetý mozek vymyslí a zapůsobí na oči i duši diváka, za to to stojí a proto budu koukat i na další filmy Wese. Herci, hudba, kamera, atd.. netřeba mluvit. Sice již trošku ohraný a podobný Wes, ale Wes... chvála. 8/10 ()

M1k9

Nevtipná nevzrušující nekomedie plná hereckých nehvězd. Ač na začátku se dalo vymluvit na nudnější úvod, ti z nás, kteří se dotrápili až k závěru nemohou mít natažené břišní svaly a na to jsem prostě u komedie s 80% spoléhal. Hovořím tady o větším zklamání, než jen "film mi nesedl". Potenciál to mělo, o tom žádná. 3.5/10 ()

Silviaxx

Vôbec sa neobávam nazvať Grandhotel Budapešť majstrovským dielom. Momentálne si ani nespomínam, kedy naposledy (a či vôbec) som videla niečo tak originálne a doslova dokonalé. Jednotlivé scény - obrazy boli nakrútené naozaj veľmi zručne a mne to lahodilo oku takým spôsobom, že ešte teraz som z toho paf. Herecké výkony aj samotné obsadenie je druhá veľmi silná stránka filmu a všetko je to okorenené skvelým humorom. Celý film sa mi zdá ako fakt niečo úžasne premyslene inteligentné, ale aj napriek tomu, že som z neho po mnohých stránkach doslova unesená, nie vždy si dokázal udržať moju stopercentnú pozornosť. To však nič nemení na tom, že Grandhotel Budapešť je brilantná záležitosť, ktorá sa netočí každý deň! :) ()

Maryinka

Nesmírně hravý film, ze kterého radost z tvoření jen čiší. Tolik skvělých herců pohromadě jsem už dlouho neviděla, nejvíce mě ale zaujala režie, ta byla až puntičkářsky dokonalá. Kdyby byl scénář trochu propracovanější a měl větší pointu, neváhala bych dát pět hvězd, takto je to "pouze" za čtyři, zato jasně zářící. Své hodnocení možná ale s dalším promítáním zvýším, jsem totiž mírně na vážkách (pokud by bylo možno, dala bych 9/10, což ovšem zdejší hodnocení neumožnuje, a tak jsem donucena k zaokrouhlení). Pokud máte rádi ujetost a kreativitu, vřele doporučuji. ()

Jennifer67

Nebudu se teď vůbec bavit o hereckém obsazení které bylo naprosto skvělé a když jsem o tomto filmu slyšela poprvé byla jsem nadšená. Abych byla ale upřímná a to už vidíte i z mého ohodnocení, to nadšení mě po několika minutách přešlo a já si jen říkala ještě 95 minut utrpení. Zdá se ze můj mysl pro humor není na takové úrovni jako ostatních hodnotících, ale s tím já se už určitě nějak vyrovnám. ()

Johny303

Počáteční půlhodina byla naprosto poutavá a vynikající, pak se ale dění v Andersonově kouzelném světě pozvolna odebíralo do stále nudnějších a nudnějších kolejí z nichž pouze čas od času vzešel nějaký milý vtip či zajímavá minuta. Docela škoda, čekal jsem o trochu víc. ()

arcticsky

Příjemná, trochu tragikomická zábava se spoustou elitních herců i v malých roličkách. A jistěže jsem si všiml (ostatně je to i v zajímavostech) stylizovaných kulis Karlových Varů (Bristol). ()

Chipešek

Podmanivý dobový vizuál se smyslem pro detail bohužel nestačí. Snímek příliš bizarní a ztřeštěný, abych ho mohl brát vážně, ale taky příliš naturalistický, abych ho mohl brát s nadhledem. ()

DuanBerry

Mňamózní dortíky od Mendela mi hodně připomínaly Wonkovu čokoládu z Karlíka a továrny na čokoládu. A i přes slabší momenty musím říct, že mě film dokonale dostal svou sentimentální starosvětskou "rakouskouherskou" atmosférou. To musely být překrásné časy. ()

Jaroslaf

Wes Anderson má (jako vždy) naprosto vypilovanou zvukovou i vizuální stránku filmu, ale příběh je (jako vždy) naprosto překombinovaná dada blbost. Před sebou máte plejádu výborných herců, co nemají co hrát a Ralph Fiennes se jako představitel hlavní postavy, která by mi měla přirůst k srdci zoufale nehodí. S Wesem Andersonem si pořádně halt asi nepotykám nikdy. ()

hemul

Tarkovskij vo svojich pamätiach napísal, že ho mrzí, že film vznikol ako jarmočná (púťová) atrakcia. Ale to platí pre všetky druhy umenia, film je z nich len najmladší. Umenie vzniklo nie preto, aby poučovalo a usmerňovalo, ale aby pobavilo a jemne pinklo, ako vravel Satinský. Nemyslím si, že nejaký film niekoho niekedy polepšil, ale som si istý, že veľa filmov mnohých ľudí naozaj zabavilo. Grandhotel Budapest je tento prípad. Je v ňom všetko, čo ma baví - humor, dobrodružstvo, hudba, obrazy, poézia. Wes Anderson je pokračovateľom Karla Zemana. ()

husokachna

U pozdějších filmů Wesových vítězí mnohdy forma nad obsahem. Když se chtěl v Moonrise Kingdom naposledy vrátil k lidským vztahům a mezilidským dramatům, úplně to za mě nevyšlo a musím říct, že i když pro mě první tři až čtyři Wesovy filmy zůstanou asi nepřekonané, bavil jsem se u Grandhotelu výrazně lépe než u "Měsíce" a bavil jsem se dost. Jemný humor sice není úplně můj šálek dobré brazilské, a tak jsem se jenom příjemně usmíval, užíval si herecké koncertování, vystředění obrazů a neskutečnou Wesovu výpravu. Dal-li jsem Moonrise Kingdom tři, musím dát teď čtyři, ale mrzí mě ta určitá pachuť na patře, že přes všechnu tu krásu a obrazovou vycizelovanost se trochu vytrácí emoce, které pro mě tak umně ždímali Tenenbaumovi nebo Steve Z. Pořád tě mám Wesi rád, ale trošku s obavami vyhlížím Francouzskou depeši a obávám se doplnit si Psí ostrov. Čtyři jemné Mendlovy zákusky střední kvality. PS: Adrien Brody je neskutečně boží, tyhle přepálené postavičky mu sedí a chtěl bych ho vidět víc. ()

Fifer

První Wes Anderson, kterej mě nějak moc nedostal. Je tam dost vtípků, je tam dost zajímavejch záběrů, ale byl jsem u Wese zvyklej, že tam je i nějaká myšlenka, která půjde hlouběji, než prvoplánové vtípky. Ale tady nic hlubšího nenecházím. Není to špatnej film, ale nejhorší, jakej jsem od Wese viděl. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz