Grandhotel Budapešť

• USA The Grand Budapest Hotel (více)

Pan Gustave (Ralph Fiennes) je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní Grandhotel Budapešť oázou spolehlivosti, již zosobňuje právě tento šéf hotelového personálu. Přání svých hostů plní pan Gustave, ještě než jsou vyřčena, a většinu z nich navíc zcela nezištně miluje, a to i ve fyzickém slova smyslu. Když mu jedna taková vděčná zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a vzápětí navěky zavře oči (ne zcela dobrovolně), nejenže náhle závratně zbohatne, ale navíc se stane trnem v oku naštvaných pozůstalých, terčem nájemného vraha a hračkou v rukou místní policie. Ve všech těchto nevděčných rolích mu pomáhá obstát jeho osobní šarm a mladý pikolík Zero Moustafa (Tony Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce. (Cinemart)

Kritickej

8/10 Proč jsem si vždycky myslel, že Andersenovy filmy nejsou pro mne?? Vizuálně úžasné, neskutečně vtipné, prostě nádhera. ()

Holly_Molly

"Rozhopsaná" komediálně dobrodružná jízda a navíc nádherně natočená. Jednoduchý, komorní, barevný to je chvílema jak Burtonova Továrna na čokoládu, hraje tam asi bambiliarda známých herců v hlavních i těch nejmenších cameo rolích a prakticky nemůže fandu žánru zklamat. :-) ()

Metuje

Pár scén bylo opravdu super, nicméně vizuální stránka je na můj vkus až moc "Barbie", a to mám růžovou rád. K filmu mě dostal TikTok, kde mi vyskakovaly různé scény z filmu, mimo jiné scéna s kontrolou proviantu ve věznici. Jde opět o jakési fetišistické dílo, které má působit hrozně posh a artovsky. Příběh sice sem tam vyplňuje situační humor, nicméně na jeho slabost a překombinovanost nestačí. K dobru režisérovi slouží, že aspoň nepropálil stopáž na obligátní 3 hodiny, jak je u snímků tohoto typu smutným novým standardem. ()

13Maty13

"Keep your hands off my lobby boy!"     /// Neuvěřitelně hravý, barevný, bizarní, originální a úžasně natočený film s úžasným castingem, vizuálem a skvělým humorem. Prostě filmová magie, co víc se tomu dá dodat.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

Feacher

Hezký, nenásilný až občas takový sladký film, který je opravdu příjemný na koukání. Taktéž příjemný humor, ideální délka, skvělí herci, zajímavý příběh, možná jen občas trochu statický, jinak rozhodně stojí za zhlédnutí. 80 % zcela spravedlivých a zasloužených! ()

Qwathemall

Tento film je naprostým úkazem toho že se člověk může mýlit, jelikož když jsem se na tento film podíval poprvé tak jsem byl v očekávání velké komedie s nějakým příběhem na pozadí. Ale po zhlédnutí jsem pochopil že tento film je vážným kandidátem o kinematografické nebe. Wes Anderson (Režisér, Scénárista) vylepšil svojí formu k skoro naprosté dokonalosti, jelikož vytvořil zemi a dal jí nějaký nádech, což dokáže málo lidí. Alexandre Desplat (Skladatel) zde vytvořil nejlepší soundtrack co by se mohl hodit a každým shlédnutím jenom žasnu jak moc přesně se to k filmu hodí. ()

Pompeius

Anderson maluje krásné obrázky, ale jaksi se mu nedaří najít rovnováhu mezi příběhem a poetikou. V Grandhotelu Budapešť je asi nejvíce příběhu ze všech jeho filmů, ale paradoxně tím ubývá prostoru pro poetiku. ()

motyka52

Vizuálně typicky "andersonovské", plné nápadů a pastelových barev, mám to rád, takže jsem od toho prakticky neodtrhnul zrak. Potěší i velké množství rafinovaného a někdy trochu poťouchlého humoru. Herecké obsazení tradičně silné. Jen jsem se asi nedokázal postavám dostat úplně pod kůži, takže jsem ten ústřední příběh tolik neprožíval. Spíš jsem si užíval "to okolo". ()

mathos

Prave jsem se vratil z premiery v Lucerne, kterou prezentoval sam Wes - pokud by tam nebyl dal bych asi 70%, ale tim ze jsem videl jak je skromny az plachy, udelal na me opravdu dojem - film je obsazen bajecne, herecke vykony bez chyby, mozna az prilis casto se stavi na Ralfove "kurva" a "seru na to", ale i tak jsem se nasmal a citil naladu Friedrichovych obrazu. Neco tam lehce chybelo, ale kdyz je clovek reziserem, scenaristou, producentem a buh vi co jeste, je asi tezke zalibit se vsem a ve vsech ohledech... v mem srdci zustava i nadale cislem 1 pan Lisak, ale kazdopadne je Budapest jeden z nejlepsich filmu co jsem v poslednich letech videl. Doporucuji. PS: zda se mi to nebo Wes cetl Hrabala? ()

sabatko

Jedna větší postava/osobnost než druhá, tady snad ani nebyly hlavní a vedlejší role. 100 minut nepřetržitých gagů a vizuálních překvapení. Čtení poezie zaměstnancům hotelu, mrtvá kočka v nákupní tašce, absurdní útěk z vězení a plno dalších kauzalit, které Vás jednoduše dostanou. Z pera W. Andersona je pro mě tohle dílo překvapením, nutno říci, že příjemným překvapením. Místy bylo až matoucí vyznat se ve všech těch časových a obrazových rovinách, ale při závěrečných titulcích Vám to všechno nakonec dávalo smysl a myslím, že při druhém shlédnutí to bude ještě o lžičku spokojenosti lepší zážitek. ()

Jarisko2

Velice krásná pohádka pro dospělé, po jejímž konci se mi opravdu chtělo tleskat, vše uvnitř mne se smálo a nechtělo vstát a odejít z kina.. Jo a ten útěk z vězení..Můj milý a obdivovaný Eastwood by to nezvládl lépe a hlavně "nenápadněji" ()

Rock4ever

Nemůžu si pomoct, celou dobu mi v hlavě probíhalo, jak by asi Wes Andreson natočil Tajemný hrad v Karpatech... Minimálně casting na Tómu Hluchoněmce by měl z krku;-) Svěží dílko, pro lidi odkojené Macourkem, Vorlíčkem, Lipským a Zemanem (pozn. Karlem) je to všechno tak krásně domácké a povědomé. Velká groteska ve starosvětském stylu, jakým se dnes už netočí. Stejně Wese podezírám, že si ji natočil hlavně sám pro sebe. A my se bavíme jen tak mimochodem:-) ()

Rapappa

Myslím že jsem se nerozesmál ani jednou. Usmíval jsem se skoro pořád. Asi od chvíle, a ta přišla brzo, že mi film nabídne něco úplně jiného než jsem čekal. Narváno spoustou skvělých herců, kdy některé jsem opravdu ani nepoznal a filmem mi proklouzli. Došlo mi až při titulcích. A i to je na filmu zajímavé. Nechci režisérovi křivdit, ale myslím, že viděl nějaký český film. ()

rottencom

Takže 5 hvězdičkový grandhotel??? Jedině v případě, že bych stejně vysoko hodnotil Obsluhoval jsem anglického krále a filmy Karla Zemana. Celou dobu jsem měl pocit, že jsem tenhle film už přeci párkrát viděl... ()

Isognomostom

Přesně tak absurdní, až je to skvělé. Trailer sice "vystřílel" většinu zásadních vtipných situací, ale skeče, které v upoutávce chyběly, jsou také vynikající. Nesmála jsme se v kuse, ale úsměv mi z tváře zmizel málokdy. Mimochodem, velice vydařený soundtrack! :-) P.S. byla jsem na stejném promítání jako uživatel "MartinezZ" - reklamy před filmem mi vůbec nechyběly a výjev diváků přicházejících do temného sálu se světýlky mobilních telefonů působil jako dobře promyšlený úvod promítání... ()

Milan-K

Tenhle koktejl z rysů Monty Pythona, K. Zemana, "nových" Delikates a starých grotesek ze třicátých mě více než mile překvapil a vnitřně rozesmál na dlouhou dobu. Film má přirozenou a hlavně příjemnou patinu a výbornou dobu. Je až úctyhodé, kolik filmových hvězd se zde postavilo do herecké řady (ať už do malých rolí). Jen se bojím, že dnešní doba už pro úspěch těchto filmů nemá moc místa... Tohle bych klidně natáhnul na dvojnásobnou stopáž a naporcoval na seriál! ()

DDCC

Co jsem to právě viděl? o.O Nevím, jestli jsem na toto ještě moc mladý.. ale toto byla síla. Divím se, že jsem u toho neusnul. Až mi dojde, co za příšernost jsem zhlédl, dám vědět. ()

karmalat

Je to tak na 4 a půl hvězdičky. Brilantně udělané, napínavé, komické a smutné zároveň. Fantaskní příběh, který mapuje dějiny Střední Evropy. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz