Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

villon17

Nápad působivý, ale stálé opakování mě začalo nudit. Škoda, protože to vypadalo opravdu slibně. Franka svou roli zvládla jako vždy bezchybně, což ale nic nemění na zbytečném protahování děje. Alespoň u třetí verze shánění peněz jsem se dočkala změny v podobě casina. ()

Skrk

Německý adrenalinový experiment od Tykwera, který na nás "tasí" co by se stalo, kdyby...škoda jen, že vše kazí nepřesvědčiví (ne)herci... ()

joehot

Běhání není v názvu vůbec zbytečně - Lola jako celek je energií doslova nabušený snímek - skvělá Franka Potente a soundtrack v hlavních rolích. ()

zablaga

Dosť ma prekvapilo, že tých 81 minút utekali veľmi pomaly. Nešlo to tak ako to malo, nebola som v tom! Postavené na dobrom nápade a veľa dobrých skutočnostiach, prestrihoch a zvláštnostiach mám však pocit bez väčšej myšlienky. ()

Falcor

Stejný příběh třikrát jinak, agresivnější tanečně hudební motiv x-krát jinak. Bez vydechnutí koukatelné, dokonale, nejlépe ve stoje, poslouchatelné. A to tempo od začátku do konce! Ostře namixovaná umělecká jednohubka - vlastně trojhubka. Mňam. ()

Crazer

Film, který mě zaujal svým tempem a spádem, u kterého člověk nestačí ani přemýšlet a hned je konec! Výborný a právem plně hodnocení film. ()

Cubinho

Takhle nějak si představuju postmodernu. Film s neuvěřitelným spádem a neméně zajímavým scénářem, který podpořuje dobrý výkon všech zúčastněných. Mnohem lepší než přeceňovaný Butterfly Effect. 8/10 ()

Hoyt

Určitě originální počin s vynikající hudbou a střihem. I stopáž je přiměřená a většinou nenudí. Co mi ale vadilo byl celkem nesmyslný děj a poměrně špatní herci. Prostě se forma až moc snažila předčít obsah a zde mi vadilo dvojnásob. Mírné zklamání. ()

Torision

Výborná přímočará záležitost, která mě bavila nadupanym tempem, výbornou (!!!!) hudbou, tvůrčí režií a skvělým vizuálem. Takhle rychle odsejpající tři různý události v jinym filmu neuvidíte. Je to pecka a po tomhle a taky tomhle si můžu přičíst další oblíbenej film ze sousední produkce. ()

corpsy

Lola beží, a mi diváci nestíhame príval takejto energie. Niekto mal nápad, mal plán ako ho uskutočniť. A doprial divákom extravaganciu, ktorá sa len tak s niečim nemeria. A som rád za to, že som sa mohol dostať opäť do rokov, ktoré mi v dnešnej dobe chýbajú. Lola je legenda. Lola je mýtus. Lola je liek. ()

F.man

Na mě ta časoprostorová mozaika prostě nefunguje. Ale originalitu ji samozřejmé neupírám. 65% What's in the bag? ()

PauloZ

Až na to sestavení ze tří dějových linek, kdy je každá o několik vteřin posunuta, čímž se naprosto mění veškeré dění a závěr danné sekvence, je to celkem prázdné a hlavně bez jakékoliv pointy. Určitě je to zajímavé s obstojným tempem a ve své podstatě je to osobité. Abych tomu ale věnoval více pozornosti, nebo se o tom po skončení dále bavil, to se nedostavilo. Taková jednohubka se solidním drajvem, že těch 80 minut opravdu velmi rychle uteče. ()

keddy79

Tento film jsem sháněla tak dlouho, že už jsem skoro zapomněla proč a spíše jsem se obávala, co z něj nakonec "vyleze". Zde malé resumé: Snad ani jedna postava mi nebyla sympatická (možná jen slepá babička u telefonní budky a bezdomovec - "A co teď budu dělat? Dej mi aspoň tohle"). To ovšem neznamená, že by si mně film nepodmanil, právě naopak. Ať jsou postavy jakékoli, lze se s nimi v určitých chvílích ztotožnit. Další předností, jak řekl sám Moritz Bleibtreu, je to, že se na něj můžete dívat jak s pytlíkem popcornu, tak i s filozofickým náhledem a snažit se najít odpověď na otázku kolik z našeho života připadá řízení osudu a kolik našim vlastním rozhodnutím. Herci byli výborní, ani největší hollywoodské star by to nezvládly lépe. tím nemyslím jen hlavní představitele Moritze a Franku (chvíli mi trvalo, než jsem její podání nějak zkusla, ale teď nemám jedinou výtku) ale i všechny další postavy - např. můj oblíbený bezdomovec. A k tomu všemu perfektní hudba! Ač nejsem zrovna největší příznivec tohoto stylu, už mám soundtrack v iPodu :-) ()

Cimr

Mám jedno hledisko, ze kterého se dívám na filmy a ačkoliv je možná trochu povrchní, pro mě je asi nejdůležitější. Jde o to, aby mě ten film prostě bavil. A z tohoto hlediska je Lola superfilm, protože tady není ani jedna scéna, která by byla navíc, není tu ani sekunda, která by nudila.. Je to úžasně dynamická podívaná, vizuálně brilantně pojatá. Po delší době zase něco, co mě strhlo. ()

Krt.Ek

Nejlepší německý film, který jsem kdy viděl. Chytrý a nesmírně zběsilý. Mám rád filmy o tom, co by se stalo, kdybychom se rozhodli jinak. V tomto filmu je to dovedeno k dokonalosti. Taky nesmím zapomenout na skvěle pasující hudbu. Ta je skutečně dobře vybrána a vlastně podtrhuje ono rychlé tempo, kterým je film vyprávěn. 90% ()

NinonL

Výborné. Film mě bavil, což jsem nečekala. Tři odlišné, a přece podobné děje, jeden lepší než druhý. Film bude mít už neuvěřitelných 20 let, a přesto mi měl co říct. Věřím, že bude mít i těm, kteří nějakým nedopatřením film ještě neviděli. Jako já dodnes. ()

Adman

Přijde mi, jako by tenhle film dělalo malé dítě, které přesně ví jak funguje střih a jak do sebe prostříhat tři různé podobné příběhy. Právě díky prvotřídnímu střihu a návazností scén je film tím čím je. Byl by nudný a únavný kdyby už od samého začátku nebyla akce a napětí ve vzduchu. Nevím co ještě ho dělá tak zajímavým, ale námět a vůbec příběh je jednoduchý jak facka! Žádné pořádné zápletky s rozuzlením. Jenom tři různé do sebe propojené příběhy jedné osoby, která se za každou cenu, občas až hystericky, snaží zachránit milovanou osobu, která se dostala do problémů. Jeden z výborných německých filmů nové moderní doby. ()

Wysch

Nápad, inovace, tempo, nápad, režie, scénář, tempo, Franka Potente, nápad, drtivé tempo, inovace, nápad, režie, scénář, zběsilé tempo, hudba, zvuk, Franka Potente, tempo, zběsile drtivé tempo, nápad... ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku