Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

Brain-D

80.tkovej nářez s nepřemožitelným Stathamem, který jakoby byl vystřižen z postradatelných a my ho vidělo v takhle zajímavě obsazené jednohubce. Mělo to skvělé tempo a bylo to prostě uvěřitelný. Nikdy nic nejde podle plánů a minulost se vždy snaží dohnat přítomnost. 70% ()

Killda

Pořádně nechápu to hodnocení. Skvělý film, akčňák jak má být. Homefront se odlišuje od jiné současné akční tvorby, protože má nějakou hloubku a propracovanější postavy. Statham zde předvádí, že dokonce i umí hrát, a nejen ukazovat svaly a zuby. A herecká sestava celkově je velmi dobře obsazená. No a kamera... panečku. Z téhle kamerové práce asi dlouho nebudu spát. Dokonalost, za jakou by se nestyděl kde jaký držitel Oskara. ()

drackula

Celý film sleduje jedinú vec. Kedy Stathamovi rupnú nervy a kedy začne bez milosti nakopávať zadky. Stalloneho scenár je tak tuctový, že nemá čím prekvapiť a film tak musel potiahnuť sám Statham. Jeho civilnosť bola zo začiatku príjemným osviežením, ale časom toho už bolo moc a chýbala tomu šťava. Rambovský rukopis v duchu - ak by som chcel, všetkých vás tu pozabíjam, ale ja už som mierumilovný - miestami trochu otravoval. Záver, kde už je Statham konečne naštvaný a rúbe všetko hlava nehlava, filmu dal tú správnu dynamiku, ale opäť to bolo bez výraznejšieho nápadu. Všetko išlo krásne podľa šablóny prakticky až do konca. Pozitívnym momentom bol pre mňa James Franco. Rodinne založeného zmrda zo zapadákova zahral skvele. Celkovo jedna z lepších "stathamoviek". 50% ()

blackJag

Tohle Sly vypotil jednou ráno na mise, když mu zrovna nešel bobeček :-) Žádné sofistikované mimikry, kdy se totální brak maskuje za umění nebo absolutní nedostatek nápadů za invenci, ne, prostě Statham, jak ho máme nejraději, nakopávající prdele těm, kteří si to evidentně zaslouží. V závěsu Franco ve své nepolevující snaze natřít to v počtu ročně realizovaných filmů i takovým personám (a mým oblíbencům), jakými jsou Madsen nebo Trejo :-) 50% ()

tommmy89

Tak trochu sklamanie. Stathamov akčný štýl zostal pochovaný v detskej izbe svojej dcérky. V tomto filme to hrá na BIG DADDYho, čo mu aj ide, no nesvedčí mu to. Jeho proporcie sú dosť veľké, môže si vyberať a podľa mňa vôbec nepotrebuje takéto sterilné filmy, ktoré by mal začať hrať až keď dosiahne vek ako Robert de Niro. Priznám sa, že som film prvý krát vypol, keď som zbadal na snímku tú hrivu, keď bol za drsného policajto motorkára. Po pár týždňoch som sa na silu prinútil zapnúť Homefront znovu a keď som zbadal starú dobrú Stathamovu plešinu, tak som sa tomu potešil. Avšak nemôžem skonštatovať nič iné, ako to, že je to len priemerný film. ()

Hollohlaway

Dobře obsazená, ale přeci jen hovadinka. K průměrné zábavné jednohubce tomu chybí víc akce, která by vyvážila chatrný scénář. Potom bych to bral, takhle jsem se celkem nudil. Statham hraje klasicky svoje, snad ještě Kate Bosworth a zbytek nezaujme. ()

Drnqonovic

Klasická oddechovka se Stathamem, nic víc, nic míň. Nudný scénář, až to bolí (tohle psal Sly, aha) a hlavně neuvěřitelně selhávající závěr. Člověk celou dobu čeká, až je Statham všechny semele, a ono nic, jenom se na konci trochu postřílí ve tmě. I toho ultra zabijáka motorkářů jen tak odbyl. Franco mi do toho nezapadal, záporáky by měl nechat jiným, drsnějším ksichtům. Ale alespoň dostane pořádně do držky. Přiznám se, že s touhle sestavou jsem čekal víc. Ještě, že zachránili toho kocoura. ()

kenkaku

Co na to říct. Scénář ze staré školy (no... co by taky jeden čekal od Sylvestera Stalloneho ;)) v rukou seriálového režiséra. No to nemohlo dopadnout v roce 2013 nijak extra. Tedy alespoň pro citlivšjší část publika :D. Pro nás kterým už bylo 30 (a ledasco pamatujem) to není nic jiného než nostalgické zavzpomínání. Prostě musíte počítat tím, že originální zápletka to opravdu není (i když pár novinek jsem zaznamenal) a akční scény nejsou natočeny zrovna přehledně (no kamera lítá sem tam jak to jen jde). Osobně mě moc potěšilo (a překvapilo) obsazení. Winonu Rider jsem fakt nečekal, to samé Frank Grillo a Clancy Brown (to je ten záporák z Highlandera) jen podtrhnul dojem "podívané pro starší". ()

vitekpe

Jednoduchoucky a pruhledny pribeh, coz je u príznaneho becka ale obrovske plus..! (diky Sylvester S.) Natoceno primerene svizne. Ocekavane tvrdacke sceny a Statham stejny jako vzdy. Jako bonus gangsterka Winona. :-))) 3++ ()

netahlo

Poctiva old school strilecka. Jason takovej, jakyho ho mame vsichni radi, jeho filmova dcerka roztomila a darebaci dostatecne kruti a blbi zaroven. U me dobry! ()

sedm.1

Komentář k Homefront nemohu začít bohužel ničím jiným, než jedním ne zcela pozitivním údivem nad tím, o jak neuvěřitelně tuctový film to vlastně jde. Jasně, najít dnes ve filmu originalitu je poměrně velký luxus, a zvlášť když jde o akční béčko, ale co je moc, to je moc a zde se Stallonův scénář a režisér tohoto snímku neštítili vážně ničeho, takže co se zápletky týče, jde v podstatě jen o poslepovaný mix scén z jiných, již natočených béček, a to kopírující snad každé slovo a každý pohyb. Takže i kdyby byl zbytek filmu jakkoliv nadprůměrný, víše než nad průměrné hodnocení jít nemohu. A že ten zbytek vážně k zahození až tak není. V první řadě musí tedy každého udivit obsazení. Statham v hlavní roli tedy zas až takový šok není, ten se v těchto produkcích a rolích pohybuje tak nějak celu svou kariéru a i zde svou postavu obdařil svou klasickou pózou drsného, ale zároveň i čestného hrdiny, ale přítomnost Jamese Franca, to je šok. Samozřejmě je v každém záběru vidět, jak všechny ostatní přehrává o několik tříd, ale nejspíš ta role parchanta byla takový jeho pohodičkový relax, a je to znát, roli si užíval a je tu fakt skvělý. Za pozornost pak ještě stojí jména jako Wynona Ryder (kde tu vyhrabali?) a Frank Grillo, též docela výrazné a nepřehlédnutelné postavičky. Hodně mile mě jinak překvapila atmosféra, která tedy nebyla též nějak výjimečná, nicméně působivá na 100% a kupodivu zde zafungovalo i napětí, přestože jak jsem již zmiňoval, každý musí vědět, co bude následovat, ale je to v tomto ohledu natočeno prostě opravdu šikovně. Co mě zklamalo hodně, byla akce, která nebyla ani moc choreograficky zvládnutá, ani moc přehledná (což se začíná právě u Stathama stávat docela nemilým pravidlem), a navíc ani moc efektní, zkrátka to mě nepotěšilo vůbec, neboť právě od veškerých akčních scén jsem očekával, že kvalitu filmu hodně pozvednou. Celkově jde zkrátka o neuvěřitelně tuctový béčko, který ale vůbec nenudí, má svižný spád a fajn casting, takže prostě zábavný průměr. ()

SG-1

"Mám ve svým autě kanistr benzínu, kterej vám s radostí naleju do těch vašich chřtánů, jestli vás načapám, jak vaříte a smrdíte s tím v mým městě." -Gator- ()

LexBarker

Poctivá Stathamovka...Bezva obsazení a slušný akční biják.Jason potvrdil svoji roli nástupce akčních hvězd minulosti.Mám toho kluka plešatýho fakt rád,čím dál tím více...:-) ()

herr_carter

Tento film mi sedl jak prdel do nočníku, konečně je tady snímek se Stathamem, který obsahuje kromě bitek a gagů i nějaký hlubší vjem (vztah Statham - dcera) - mladá Vidovičová tu hraje fakt pěkně, na to, kolik jí bylo v době natáčení filmu, hodně vyspěle a mazácky (jsem taktéž rád, že se mi jako prvnímu sem podařilo vpravit její bio...). James Franco v roli záporáka skvělý, stejně tak Kate Bosworthová musela podle mě pro přirozenost své role absolvovat minimálně 3týdenní kurz pro feťáky. Suma sumárum jeden z nejlepších Stathamových filmů............moje hodnocení = 8 z 10. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Statham je kouzelný v tom, že je pokaždé stejný. Stallone taky dokolečka stále jede tu svou. Je to krásně průměrný film. Zabaví. Má akční scény. Má příběh. A nic navíc. Na dlouhé večery dobré. Do mého žebříčku nejlepších filmových snímků, které stojí za to vidět však nepatří. ()

The Viper

Nuda, Klišé, Klišé, Klišé, Nuda, Fet, Pif Paf, Stathamův výborně utažený armbar, boom mrtvá fetka, sentimentální scénka na mostě, KONEC ()

666Carnage

Statham je dobrej herec ale hraje tak nějak stejně, takže od něj se ničeho nového nedočkáte. Ale film je to pěknej, během příběhu se pěkně s lidmi poznáte, zjistítě kdo je kdo a oč vlastně půjde. Tajímavá zápletka, Sylvester Stallone napsal dobrej jednoduchej scénář do kterýho Statham sedí jak puklice na hrnec. Akce je přiměřená a celkově se to veze v docela svižném tempu. Franco je teda poslední z koho bych měl strach ale fetáčka co si myslí, že je pánem města ale zahrál to obstojně. 65% ()

Michelle41

Každý film se Stathamem má u mě automaticky hvězdičku navíc, ale u Homefront to ani nebylo třeba. Tak se nenechte odradit dementními komentáři, třeba vám sedne a budete se bavit jako já... A nebo taky ne. Jenom mi nejde do hlavy, proč se na podobné filmy stále dívají lidé, které tenhle žánr nebaví. ()

Seti

Sly ve svém scénáři zasazuje Arnoldovo Komando do poněkud střízlivějších podmínek, kdy vojenského diktátora nahrazuje buranský perníkář a diktátorovy vojenské milice parta pokérovanejch fichtlařů. Jason je sice stále borec a odvádí si svůj nepřekvapující standard (i když ty tátovské úsměvy jsem mu moc nežral), ovšem co si budem povídat - on se v honbě za svojí unesenou dcerou vypořádal s deseti zfetovanejma bikerama, kdežto Arnold vyhladil celou vojenskou základnu o veliokosti středoamerického ostrova. Tak asi tak. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt