Bývalý tajný policista Phil Broker se rozhodne odejít do civilu poté, co se nepovede jedna speciální akce. Je přesvědčen, že malé venkovské městečko mu zabezpečí klid na výchovu jeho dcery a se svým dávným kamarádem tam chce začít podnikat. Netuší však, že místní drogový mafián se ho hodlá zbavit tím, že informuje Brokerovy bývalé nepřátele o jeho pobytu. Na policistu ve výslužbě tak čeká další z bojů o život, tentokrát ale zároveň i o život jeho dcery. (TV Nova)

PauloZ

Chlapácké Erko. Tahle poloha Stathamovi sedí. Tatík, se kterým není radno si zahrávat :). Mohlo to mít sice více potyček, ale to, co máme možnost vidět, je krvavé a bohatě stačí už proto, že to kupodivu nemá vydutý scénář. Takže, je na co se dívat i mimo akci a nestrácí to tempo. Tohle je taky možná nejhezčí Stathamův film z hlediska pěkných záběrů u domu. Sentiment a klishé je naprosto stravitelné a celkově to není taková ta bezhlavá rubačka. Po Parkerovi a Crazy Joeovi rozhodně povedený kousek, který ocením. Jen Franco mohl dostat víc prostoru. ()

maddy

Od filmov s Jasonom Stathamom asi nikto neočakáva nejaký výrazne sofistikovaný film. Ročne na divákov sype niekoľko akčných filmov za sebou a len za minulý rok sme tu mali Parkera, Hummingbird a teraz aj Homefront. Rozdiel je v nich len ťažko pohľadať. Otázkou preto je, či to bude aspoň zábava alebo nuda. Vyššie ambície tieto snímky nemajú a Homefront opäť patrí skôr do tej druhej nudnejšej kategórie, ale stále je nepatrne lepší ako nedávny Parker. Sympatický Jason Statham svojou muskulatúrou drží snímok nad vodou, lebo inak by o neho ani pes nezavadil, ale zvyšok slušného obsadenia budí len zbytočné očakávania. James Franco tradične poteší, Kate Bosworth s (po dlhom čase opäť viditeľnou aj na plátne) Winonou Ryder role feťáčiek zvládajú skvele, a mihne sa aj Grillo, ale čo z toho keď väčšina postáv je len zbytočne do počtu, a keby traja z týchto štyroch menovaných vo filme vôbec nevystupovali tak ani nebadať rozdiel. Stalloneov scenár (bože chráň, keď toto mal byť pôvodne ďalší Rambo!) je totiž maximálne jednoduchý a účelový (alebo to mám skutočne veriť, že policajt sa po rokoch v takej veľkej krajine akou je Amerika nasťahoval rovno do susedstva k drogovému dealerovi, ktorý mal konexie s iných drogovým dealerom, ktorého Statham zabil – nie, to nie je spoiler. Odohrá sa to v úvode filmu). Od akčných filmov nevyžadujem kto vie ako prešpekulovaný scenár a odpustím aj žánrové klišé, ale odmietam veriť až takto naivnému podaniu. Prvá polovica je navyše pomerne nudná, naťahovaná a okrem bitky na benzínke sa v nej dohromady nič podstatné/zábavné neodohrá. Záverečná akčná polhodinka síce slušne šliape a poteší aj nekompromisná staromilská kontaktná akcia, ktorá sa nebojí poriadne drsných úderov, protivníci sa mlátia hlava nehlava aj so všetkými zlomeninami ako sa patrí, a nízky rozpočet sa v rámci možností žmýka na maximum. Ale čo z toho, keď to je len tisíc krát videný štandard – obzvlášť v Stathamových filmoch. Je síce potešujúce, že aj po dávno zabudnutej ére so Stallonem a Schwarzenegrom sa v dnešnej dobe našla rovnako silná akčná ikona, no pravdou je, že Homefront je len ďalší generický akčňák bez štipky inovácie, ktorý zapadne do zabudnutia. Na jednorazové zabitie času však nijako neurazí, ani až tak výrazne neunudí. Záverečná akcia, aj keď dosť rutinná, poteší a Statham v hlavnej úlohe je rozhodne výhrou v inak nevýraznom filme. A keďže tu sa ani nikto o nič viac nesnažil, tak zaokrúhlim smerom nahor, ale už to začína byť obohraná pesnička (a hlavne preto, že to bolo predsa len o trocha lepšie ako predošlý Parker, ktorému som dal tie dve hviezdy). Ďalšiu takúto „stathamovku“ už ale nekompromisne odsúdim. Začínajú sa totiž prejedať, keďže sa podobajú ako vajce vajcu. CELKOVO: 2,5* (zaokrúhlené na slabé tri hviezdy) ()

VojinRyan

Musím povedať, že už som si zvykol, že Stathamove úlohy sú jednoduché a jasné. Nakopať niekomu prdel. Ale tu je vidieť, že kamarát Sly chcel len pomôcť svojmu kamarátovi, a tak mu napísal scenár na film. Lenže príde mi to tak, že pri tích všetkých prácach na Escape Plan a Expendabeles 3 Sly nemal moc času vymýšľať niečo prevratné a dobré. Tak napísal to najjednoduchšie čo ho napadlo. Obyčajný scenár, ktorý skôr pripomína Céčkové filmy. Oproti jeho scenárom k Rambovi a Rockym je tento scenár ako vytiahnutý s koša uňho doma. Ale Sly jednu vec pochopil a dobre ju pozná. A to je to, že čo najviac sedí Stathamovi sú hlášky a bitva vlastnými rukami. Stále to vie. Aj keď sa toho všetkého dostane až na koniec filmu. Priemerný akčňák s ešte priemernejším scenárom. Keď od toho nič nečakáte, je to vhodné na zabitie dlhšej nudy. Teda takej 100 minútovej nudy. 60% - 3* ()

agentmiky

Až teď,když píšu komentář k Homefrontu,jsem si všiml,že scénář tohoto filmu dělal Sylvester Stallone a musím uznat,že na kvalitě to je vidět.Nic závratného to není,ale je to ta správná ,,Stathamovka",která člověka dokáže zabavit na nějakou tu hodinku a půl.Jason Statham se znovu ukázal,tak jak ho známe,tedy klaďas,který se umí velice dobře prát,což pozná řada záporáků.James Franco zde zahrál hlavního padoucha a myslím,že celkem dobře.Hodnocení:70% ()

MartinezZ

Standardní stathamovka, jen je v ní o něco méně akce než obvykle. Plusem Franco, který by si rád asi zahrál nějakého fakt dobrého badasse, ale nějak asi furt není dost správných příležitostí... ~ 2,5* ()

Korbitch

Další tupá sračka od Slye, která stříká jedno klišé za druhým a dává tak jasně najevo, že třetí expensráči budou zase zklamání. Totální klasika. Bývalej agent dement (tajný spisy ve sklepě :-D ) se nastěhuje se svojí hrozně drsňáckou cérkou do burákova, kde jsou samozřejmě okamžitě trnem v oku každýmu buranovi. A co čert nechtěl, Franco tam vaří piko pičo. Jeho debilní afektovaná ségra se s plešounem ve flanelce a bejzce Bobyho Singera dostane do křížku a už to jede...jedno klišé za druhým...Duvenblejt.... ()

Wysch

Jason Statham má jednu tvář, to je starej fór, ale tady se i párkrát pokusil o nějakou grimasu, což ovšem není hlavní důvod toho, proč si myslím, že film je to dobrej až nadprůměrnej. Ten hlavní důvod je v tom, že je to tak blbý, až je to zábavný, totální výplach mozku, a tak jediný negativní dojmy z filmu nakonec jsou ne ty, že Statham je dřevo a námět je pitomej, ale že pitomej byl ten, kdo vybral Franca do hlavní záporný role a Winonu vyměnil s Bosworthkou. ()

SaNcHeZ_cz

Ano, je to sice čistokrevná žánrovka, nicméně ta čtvrtá hvězda je naprosto zasloužená. Oproti klasické béčkové výplachové zábavě je tu totiž více než příjemná řemeslná práce s docela solidní osobní rovinou a uvěřitelnými hereckými výkony. V rámci žánru jev ne tak často viditelný. Takže vlastně proč ne. ()

Ellmariachi

Film tento a jemu podobné mají u mě dvě velké výhody. Ta první není všeobecná. Ale pokud jste akčním fandou a v titulkách vám jako hlavní klaďas běží jméno Jason Statham, je vám jasné, o co nejspíš půjde. A když už o to opravdu jde, tak právě JS to umí dokonale. Výsledný dojem sice často pěkně podělá ta šílená kamera a střih, kvůli nimž máte z akce kolikrát jen zlomek toho, co ve skutečnosti nabízí, ale vždyť je to sakra Jason. Další výhodou v mém hodnocení je fakt, že podobných jednodušáků, bez point a komplikovaných zvratů, se dnes točí tak málo, že je kolikrát až příjemně uklidňující sledovat něco hloupějšího. Prostě frajer, kterýmu fandíte a sráči, kterým nepřejete nic pěkného. Jediná pointa tak je ta, že frajer skope sráče. Občas není potřeba nic víc. Jenže vysvětlujte to dnešním divákům, kteří pokud nemají triky za milióny a charaktery propracovanější než v divadle, film zavrhnou. Jason Statham, Sly a někteří další ale stále umí připravit pohodový akční večer. A za to jim patří můj dík. 70 procent. ()

javak810i

Mezi akčními béčkovými "Stathamovkami" patří Homefront jednoznačně k těm lepším. Solidní Stallonův scénář, dobrá porce akce a trochu té otcovské lásky. Lepší 3* ()

erased

Věřím, že Homefront je bezkonkurenčně nejlépe natočená republikánská agitka. Ne, před zhlédnutím mě ani náhodou nenapadlo si název interpretovat tak, jak byl zamýšlen. Ale nebýt té tupé premisy jednoho (bohudík ozbrojeného!) rednecka (ehm, samozřejmě myslím správného jižana věřícího v posvátnost vlastní domácnosti), který se o spravedlnost musí postarat sám, protože je celá garda státní policie v Luisianě neschopná, a snad i příliš family-friendly průběhu událostí, dokázal bych si Homefront bez nejmenšího problému užít. Klišé na každém kroku se snad vzhledem k autorovi scénáře a Stathamovi v hlavní roli nedala nečekat, naproti nim nicméně výborně funguje ten hodinový rozjezd s očekáváním zkažení venkovské idyly a zabaví i povedené obsazení. Samotná závěrečná akce už je pak třešnička na dortu. I když, docela by mě zajímal následný psychický stav Brokerovy dcerky, jejíž sebeobrana celý masakr způsobila... ()

gogos

Tak přesně todle můžu! Jednoduchý a lineární scénář, nekompromisně syrový a brutální Statham a několik další vedlejšáků v čele s libovým Francem. Tak trochu modernější variace na pomezí Komanda a 96 hodin skvělej funguje a něco takového si prostě můžou dovolit jen Sly se Stathamem. Homefront je velmi vydařené béčko a Statham dokazuje, že mu podobný ráz filmu prostě a jednoduše sedí. Hvězdu dolů dávám za poněkud rozpačitou kameru, podivný střih a celkově za režisérovo pojetí. Chopit se toho někdo pořádnej, mohlo z toho být béčko roku! Zasloužené 4* ()

Makky

Na základe výborného hereckého obsadenia je veľká škoda, že ide len o priemerný thriller. Stallone by s podobným scenárom zabodoval možno v osemdesiatych rokoch. Dnes sa tejto látky pochopiteľne chopil Statham, ktorého sólovky sú všetky na jedno kopyto. Našťastie je to stále pozeratelné. ()

kaylin

Musím říct, že Jason Statham s dlouhými vlasy mě hned na začátku dostal a já byl zvědavý, jak se to vyvine dál. Skutečnost, že scénář napsal Sly Stallone ve mně také docela vzbuzovala důvěru. Navíc mám rád i Franca. Vypadá to, alespoň na první pohled, na zajímavý projekt. Celkem klasický film, kde chce chlapík bránit svou rodinu a sebe před zlými muži. Jednoduché, přímočaré, dobré. ()

MATADOR

Standardní Statham, který se polovinu snímku snaží hrát podle stupidního scénáře, ale poměrně zajímavý závěr ho nutí, aby samotnému scénáři neudělal nakonec ostudu. Bylo to jak na houpačce Sylvestere, příště do toho dej více, než jednu bitku za dvacet minut! ()

Hadža

Klasika,scénář jako vystřiženy s osumdesátej(taky to psal božsky Sly),akční hrdina maskovaný za obyčejného taťku,mě se to nemrzí nikdy,jak ti lumpové dostanou nakladačku! Ideální oddechovka. ()

Rosalinda

Tohle je přesně ten druh filmů, které mě - v touze po výplachu mozku - neurazí a nějakou tou akcí i udrží moji pozornost, ale mozek si ho neuloží a zhléhnutí pozná jen podle toho, že sem poslal nějaké ty prvopocitové hvězdy... Občas se mi to stává... ()

FilmFan24

Velice slušný akčňák s dobře načrtnutými charaktery postav. Vždy mě dokáže překvapit James Franco, který umí zahrát i zápornou postavu. No a Jason Statham v roli táty pro kterého je dcera nade vše....svým způsobem mě Homefront připomělo Commando. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt