Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Marius

Bratstvo vlka je čisto formálnou záležitosťou. Radím nehľadať hlbší zmysel a kochať sa krásou. Krásou francúzskej krajiny, krásou kamery , ktorá v súhre s dobrým strihom maľuje tento film na plátno rovnako ako Fronsac Monicu Belucci, ktorá je samozrejme na filme tým najkrajším. Jej pápežská assasinka je zároveň (aspoň pre mňa) najlepšou postavou v celom filme. ()

Rover

Opět jeden rozporuplně vyznívající snímek. Úvodní pasáž lovené ženy je naprosto úchvatná, říkal jsem si, že jestli takhle bude pokračovat celý film, bude to pecka. Nestalo se tak. Zběsilých střihových sekvencí, zpomalovaček a efektních víření vody nebo vzduchu jsem si užíval - skoro mi ten styl přišel jak od Timura Bekmambetova. Avšak mluvené pasáže byly občas opravdu zdlouhavé a nudné. Hodně tajemna a zvědavého očekávání je skoro až zparodováno odhalením příšery, která je prostě nepovedená (v detailu snad zajímavá, ale její rozpohybování působilo hrozně neskutečně). Film nabízí širokou škálu postav, mezi kterými si určitě vybere každý - pro mě byla číslem jedna Monica Bellucci a Vincent Cassel. Naopak hlavní role se mi uplně nepozdávaly (Le Bihan a Renier). Nakonec však vůbec nelituji, že jsem se na Bratrstvo vlků díval. HUDBA: Joseph LoDuca - oceňuji použití vcelku různorodých nástrojů a jakous takous snahu zaujmout, ale hudba je extrémně upozaděná a nezajímavá. Sem tam nějaké ethno trylky nebo variace na "středověkou hudbu", ale atmosféra veškerá žádná. Škoda. ()

sniper18

Je to celkom dobrý historicko dobrodružný film z francúzskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v prostredí Francúzska osemnásteho storočia, kedy je celá oblasť v strachu kvôli útokom neznámej šelmy, ktorú nikto nevie chytiť a tak je povolaný známy dobrodruh so svojim indiánskym priateľom, aby so šelmou skoncoval. Ale obaja postupne prichádzajú na to, že nie je všetko tak ako vyzerá a šelma nie je ani zďaleka ich jediný nepriateľ. Spracovanie síce nie je úplne ideálne, ale aj takto som celkom spokojný. Po pôsobivom úvode, ktorý príjemne navnadí sa dej prenesie na kráľovský dvor, pribudne množstvo postáv, ktoré ale nie sú moc zaujímavé a celkovo to nie je ani zďaleka tak dobre podané, ako to pôvodne vyzeralo, ale po hodine filmu sa to slušne rozbehne, film sa začne konečne výrazne venovať tomu hlavnému, pribudne viacero zaujímavých prvkov, ktoré príbeh výrazne obohatia a už sa je na čo pozerať. Celkovo tu platí, že čím sa dej práve venuje menšiemu počtu dôležitých postáv a odohráva sa na opustenejších miestach, tak tým je lepší, rôzne scény so šľachtou a podobne ma moc nezaujali, ale v prírode sa je vždy na čo pozerať. A zároveň celá táto na prvý pohľad jednoduchá tématika má v sebe veľmi veľa rozmanitých prvkov, z ktorých plno sa mi páči dosť, ale rovnako mnoho zase moc nie. Akcie tu je pomerne dosť a páči sa mi. Samotné scény so šelmou ma až tak moc nebavili, polovicu filmu ju aj tak nie je vidno a v druhej zase je, ale nemá moc čím zaujať. Ale lepšie sú už na tom rôzne súboje, ktoré nemajú až tak moc prepracovanú choreografiu a nie sú ani úplne ideálne natočené, prečom ma mrzí hlavne to, že aj napriek drsnému obsahu toho moc nie je vodno, často sa používajú rôzne nože a sekery, ale vidieť krv je takmer nemožné, no napriek tomu sú veľmi dobre pozerateľné. Najviac sa mi páči výborné nekompromisné vyčistenie celej poľovníckej chaty, ale všetky akcie ľudí proti ľuďom sa mi páčia. Herecké obsadenie je pomerne rozporuplné, som veľmi spokojný s hlavnou dvojicou, či už Mark Dacascos, ktorý viac vyniká v prvej polovici alebo Samuel Le Bihan, ktorý zase v druhej a okrem nich sa tu ešte nájde pár celkom slušných vedľajších postáv, ale zároveň mnoho ma vôbec nebavilo, napríklad Vincent Cassel alebo Monica Bellucci. Réžia a technická stránka sú výborné, film má skvelý vizuál, výbornú kameru a všetko, čo k tomu patrí. Jedine šelma nevyzerá až tak dobre, ale keďže tu aj tak nie je až tak moc dôležitá, tak to ani neprekáža. Bratstvo vlkov je veľmi zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 72%. ()

tron

Je to šokujúce a neuveriteľné, ale v temných rokoch 1764 - 1967 na juhu auvergnskej oblasti v okolí Gévaudan (Francúzsko) skutočne zahynulo viac ako 100 osôb. Väčšinou žien a detí. Pri zbere lesných plodov, kosby, pri pasení dobytka atď. Nikdy sa oficiálne nezistilo, kto za vraždami stál, ale teórií bolo, prirodzene, veľa (obrovský vlk alebo rovno vlkolak, prípadne tulák-sériový vrah). To ľudí dodnes vedie, rovnako ako u Jacka Rozparovača, k mnohým viac i menej (väčšinou menej) hodnoverným dohadom, špekuláciám a na hlavu postaveným mystifikáciám. Ak prípad vyšetroval niekto ako Samuel Le Bihan (čo samozrejme nevyšetroval, robím si srandu), nečudujem sa, že peklo trvalo tak dlho. Fláka sa po bordeloch, prenáša filozofické bludy (so svojim červeným bratom Markom Dacascosom) a prechádza sa zamilovane po lese s citlivou prostitútkou (Monica Bellucci). Ale nenudil som sa a kvôli kurióznymi zvratmi nabúchanému scenáru (je tam ÚPLNE VŠETKO okrem mimozemšťanov, ale možno sú tam niekde aj tí, len som si ich nevšimol) a vizuálne povznášajúcej podobe (krásna príroda) udeľujem až nezaslúžených 60%. Inak je to nehorázna blbosť ako krava, no nakrútená zábavným štýlom, nepripúšťajúcim nudu. Každopádne ale ako niekto, kto má túto "legendu" rád od detstva som smutný z toho, že bola sfilmovaná práve takto blbo. ()

Radyo

Ten film má něco do sebe, třeba zajímavou práci s kamerou, místy doslova ďábelsky klipovitý střih, nebo nepřehlédnutelně krásnou Monicu Bellucci. Co se týče děje, tam už je to horší. Dokud se na plátně nezjeví v celé své "makabrózní" kráse ona bestie z názvu filmu (mimochodem, při její tvorbě se opravdu někdo vyřádil), vypadá děj ještě docela standartně, ba dokonce i nadstandartně. Ale pak se to začne nějak motat, jakoby se scénář vymkl tvůrcům z rukou a začal si žít vlastním životem (jako to občas známe z Windows, že :)) ). Navíc ta přemrštěná délka - zkrátka a dobře, tvůrci prošvihli ten moment, kdy jejich film ještě stál za to a ve druhé půli jej zvrhli v jeden docela slušný chaos. Je to škoda, protože mohlo jít o vydařený a zajímavý spektákl. A co se týče herců - Dacascos byl opravdu úžasný, o "božské" Monice jsem se už zmínil, kromě nich byl ještě výraznou postavou Vincent Cassel, což už ale neplatí o ostatních, a to včetně hlavního hrdiny. ()

• Co vlastně byla gevaudanská bestie se dodnes přesně neví. V úvahu přicházejí vlk, hyena, kříženec mastiffa a vlka apod. (kwaicheng)
  • Dominique Borg získal v roce 2002 Cézara za nejlepší kostýmy. (Terva)
  • Za choreografií bojových scén v Bratrstvu vlků stojí hongkongský veterán Philip Kwok, svého času hvězda u Shaw Brothers, v současné době úspěšný akční choreograf. (MaedhRos)

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel