Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

esopesokeso

Kurvahoši, tak toto bol podraz! Dedictvi aneb kurva sa snaží vytrieskať z jedničky, čo sa dalo... objavil sa Arnošť s plastickým frňákom, Bohouš s pľaskáčom, Dagmar Havlová tam hrala mrtvú (paradoxne najpresvedčivejší herecký výkon vo filme, skoro som hodil šabľu). Objavili sa aj dalšie celebritky ako anjel strážny, advokát z jedničky... a vlastne na tom stavia celý film, čo by ani nebolo na škodu, keby tam boli hlášky, dej, či fungujúca atmosféra. Bohužiaľ film je o tom, že sa pár hercov stretne po 22 rokov, ukážu sa pred kamerou, zasmejú a povedia si : "Éééj, ale je nám je stále fajn, hohohóóó! " Tak celkovo ma dvojka rozladila, ako Schwarzenegger v najnovších akčných filmov, kde hrá ramba až mi ho príde ľúto. V celom filme je len jedna naozaj podarená scéna: NIKDY NIKOMU NEVĚŘ! ()

kaylin

Tohle je tragédie. S prvním filmem to má společné v podstatě jen postavy a to je všechno. To, že se jedná o špatnou společenskou kritiku, by se dalo ještě celkem přežít, ale skutečnost, že je to film bez humoru, to už je hodně špatně. Bolek Polívka je zde bohužel jen dozvukem svého dřívějšího výkonu a ani hraní na vážnější notu nefunguje. Směšné... ()

topi odpad!

Nečekal jsem nějaký Bohušův velkolepý návrat, ale tohle???? Že se to trapností a stylem natáčení vyrovná Troškovým Babovřeskům bych nikdy nevěřil, žel bohu se tak stalo. Můj oblíbený Polívka se ukázal jako totálně nesympatická postava a jeho fóry byly vrcholem trapnosti. Scénář si napsal sám a musím konstatovat, že jediné štěstí, že se toho nedočkala Věra Chytilová. Ta se musí obracet v hrobě, chuděra. Víc k tomu nemá cenu psát, snad jen to, že kdo film ještě neviděl a chce si zachovat Bolka, tak jak jsme ho měli rádi, atˇzbytečně neztrácí čas a neplýtvá nadávkami. ()

veronikav

Nebylo by lepší přestat točit ty druhé díly po letech :( To už fakt došly nápady ? Zasměju se u toho jen, když Vlastička koukne na špek na prkýnku, a to jen proto, že si vzpomenu na první díl. ()

salalala

Ne takový průšvih, jak se čekalo, přesto průšvih. Sedláček je tu cítit jen v krásných a malebných záběrech nádherné přírody a příjemné hudbě. Jinak jde o sólo Bolka Polívky, které se nevydařilo hlavně vinou nefunkčního a nezajímavého příběhu, který je překotný a epizodický. Humor často střílí vedle a je většinou dost prvoplánový a moc nefunguje. Paradoxně nejlepší je film v momentech, které jedou ve starém módu a dají zavzpomínat na původní Dědictví. Těch ale moc není a tak se snímek většinou potácí na hranici bizardérie a trapna, která je hodně tenká. Alespoň že Polívka - herec nezklamal a pořád dovede hlavní postavu dobře prodat a obdařit svým typickým charismatem a bodrým moravským přízvukem. Ostatní tu jsou příliš málo na to, aby něco výrazného předvedli, takže to celé opravdu stojí na Polívkovi a do značné míry i na Sedláčkovi, který svou technickou precizností zachraňuje, co se dá. Výsledek je ale stejně jen zbytečné pokračování, které nemá vůbec co nabídnout a čím zaujmout. 40% ()

dom156

Nechápu co tím chtěl Polívka říci. Toto, že je komedie, pche!! Zasmál jsem se všudy všeho dvakrát. Po 30 minutách jsem usínal, hrozná nuda. Děj téměř neexistoval, jen režie v podání Sedláčka lehce napravuje tak zpackanou reputaci toho filmu. Vůbec Sedláček jak se u tohoto rádoby filmu octl mi je jaksi záhadou. Doufám, že Polívka už bude soudný a nebude psát či dokonce pak zfilmovat další díl. ()

Stanislav_H

Dětská verze prvního Dědictví. A možná ani to ne. Odraz doby, která postavě Bohumila ani v nejmenším nepřeje a degraduje ho na nudného dědečka s náznaky propukající senility. Asi ten nejsmutnější český film, co jsem kdy viděl. ()

grogodil

Pocitovo trojhodinové utrpenie zúfalo a bezradne sa snažiace vyždímať z každej postavy v zábere nejakú jeho typickú hlášku v duchu prvého dielu. Nehovoriac o tom, že už aj samotná prítomnosť polovice postáv, čo sa tu mihnú, je tu absolútne zbytočná, rovnako ako existencia celého filmu. ()

kajas

Chytilové "Dědictví" jsem viděla jednou v životě a nepotřebuji ho vidět znovu. Od jeho pokračování jsem nečekala nic a taky se v něm nic zásadního nestalo. Vlastně jsem byla až překvapená, na jak civilní, poklidně plynoucí film se právě dívám... do chvíle, kdy Bohuš přijel do protialkoholní léčebny. Takže stejné hodnocení jako pro původní snímek. ()

Bonaparte.

Čekal jsem to mnohem horší. Melancholická poloha sequelů českých filmových pokladů se mi zamlouvá. Kurvá, čtyři kopte... jeden sa dívá! ()

kinderman

"Zestárli jsme, Karle." Ano, a taky zapomněli, že na začátku sice může být téma (nebo myšlenka), ale pokud není vyprávěna prostřednictvím příběhu, který dává aspoň smysl (když už není ani zábavný, ani zajímavý), je to celé k ničemu. Jako jediný důvod, proč se k tomu Sedláček v roli dodavatele hezkých (rozuměj: kýčovitých) obrázků přimotal, mě napadá ta příslovečná smlouva s ďáblem: Ty nám natočíš tohle a my ti pak dáme peníze na další autorský projekt. Tak doufám, že ten bude stát za to. ()

OG_Swifty

Projekt na záchranu Bolkovy farmy mediálně známý jako Dědictví 2 lze snadno popsat jedním slovem - zbytečný. Dvěma slovy - zcela zbytečný. Byť mám Polívku rád a Dědictví Věry Chytilové mě vždycky zaručeně rozesměje, tady nemůžu jinak než sáhnout téměř k nejnižšímu možnému hodnocení - 20%. Film je leckdy vtipný, ale nechtěně - Chýlková, Heřmánek, Roden nebo Jaškow v roli trapných villainů, Čvančarová už poněkolikáté v roli sexy bohyně (kam se kurva poděl vkus průměrnýho mužskýho diváka??) a Uhlířová s Křížkovou v úplně nejvíc WTF rolích poslední doby - to všechno shazuje film někam do kanálů český kinematografie.... ()

ilemas

Dvacet let je moc dlouhá doba na důstojné pokračovaní skvělého prvního dílu ( tak jako u Sněženek a machrů po 20 letech) , tak strašně jsem se těšil a pak přišlo velké zklamání. Situačního humoru poskrovnu a když už, tak se opakuje jako v prvním Dědictví. Nebýt původního filmu, tak jako samostatný film by to bylo docela hezké a na Bolka se vždy rád podívám. Líbí se mi už jen když promluví. ()

Katarine

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli dát odpad!, nebo ne. Nakonec ho nedávám možná jen z nostalgie po prvním díle. Ale podle mě tohle rozhodně nemělo nikdy vzniknout. ()

TheDon

Kurva Bolku, nemusels vyčórovat sám sebe. Místo reklamy na farmu a pokusu se zbavit svých dluhů, ses měl raději poradit s někým jiným, než s věčně najebaným Sedláčkem. A určitě by z toho byl lepší, mnohem mnohem lepší film než tahle megareklama. Nu což, každej má nějaký cíle a je fakt, že jsem se u toho párkrát i zasmál, což jsem teda vůbec nečekal. "Kurva, jeden kope a čtyři sa dívajú" . Za tu hodně podbízivou snahu dvě a za to že su moravák, tak jednu navrch, abys nebyl nasraný. ()

Jigy

Za to že jsem se dvakrát pousmál, ale jinak velmi trapná snaha pokračovat v něčem co mělo být nedotknutelné. Ke všemu po 20 letech. ()