Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

milicka1

Nevím co se na tom lidem nelíbilo, po prvním díle se ani nedalo čekat že by to mohlo dosahovat podobných kvalit. Dědictví II je velmi nostalgicky uvolněným snímkem který hezky plyne a nikoho neurazí. Herecké výkony nejsou špatné a vzhledem k tomu že je to v poslední době s českým filmem celkem bída, tak myslím že líp už to natočit nešlo. Ať si říká kdo chce co chce, mně se ten film líbil. ()

pan Spock

Tak tohle bylo fakt smutný. Ani ne tak tím, jak nudná a zbytečná tohle byla věc. Ale už představou, že tohle pokračování vznikne. Nebo ještě někdo doufal, že v sobě smutný klaun Bolek najde alespoň špetku svého svérázného humoru? Celé to nepůsobilo jako film o zesrárlém Bohoušovi, ale jako dokument ze života hlavního protagonisty. Jediné co nám druhé Dědictví ukazuje, je poznatek o naprosto žádném rozdílu mezi střízlivým a opilým panem Polívkou. A to je na tom všem nejsmutnější. ()

yrik

Spíše smutné... Slabé... 1 hvězda - semtam jsem se zasmál.... Ináč slaboduché, těžko uvěřitelné situace (v blázinci, soutěž tance...), spíše jak pozvat všechny "kámoše, ať si ještě zahrajó v tom filmu a vydělají jakó korunu..." ()

Tomatec odpad!

Pan Polívka si myslel, že se ještě zachrání, ale vychlastanej mozek už nic lepšího nevymyslí. Bárka se potápí a Bolek lítá s vteřinovým lepidlem a honí třísky. Dokonce povolal všechny svoje kamarády se kterýma se vožral při stavbě svýho luxusního sídla, který mu už neříká pane. Hele zaplatit za dveře ti nemůžu, ale dokážu, aby si byl na chvíli na stříbrném plátně "Ahoj já jsem Boleslav a ty se jmenuješ, jo Jarda, čau Jardo, to jsou bezpečnostní dveře, no jo to si objednala ještě Vlastička, nastav se ať ti je vidět pořádně logo na zádech",....uf, .... ty vole to je kýč! U Babovřesk jsem se ještě chvílema zasmál, ale tady je mi smutno, scénář vo hovně a chudák paní Havlová, který je mi líto, že se nechala ukecat. Nuž tak to nevyšlo Bolku, no, vždyť je to jedno, né? Kurwa hlavně, že jsme všeci zdraví a můžeme chlastat. Za Aničku jedna hvězda, že se nechala ztrapnit kvůli tátovi, prostě musela, co by člověk neudělal pro rodiče. ()

A.L.F odpad!

Film je utrpením od první chvíle. Jediné přesvědčivé herectví paradoxně ukazují zpívající tetky v krojích. Polívka s Polívkovou po boku ukazuje, kam až lze zabřednout. Zajímavé je pozorovat, kdo všechno se rád účastní utrpení - Donutil je "vyměněn", ale na kvalitu to vliv nemá. Děj je nulový, interiéry/exteriéry levné a efektivnější by bylo je namalovat na zeď. ()

Commenius

Připadá mi, že hlavní postava prostě ukazuje, jak žije nebo by chtěl žít ve skutečnosti. Nadávky, nehumorný vtipy, chlast a bývalá první dáma, která mi tam vůbec nesedí. V jedničce si člověk užil alespoň vtipné hlášky. Ve dvojce si člověk pamatuje pouze slovo "kurva" a to si opakuje stále dokola, že se na ten film vůbec díval. Bolek Polívka má určitě stále potenciál, ale jeho vyobrazení ožralýho, sprostýho milionáře prostě nedokáže zaujmout. Alespoň mě. ()

marvolo

Obvykle, keď si pozriem nejaký film, tak za pár dní si ho pozriem aj druhý krát. Lepšie si ho tak zapamätám, všimnem si niektoré veci, ktoré mi prvý krát unikli a podobne. Tento krát ale urobím výnimku. Film ma nudil a pochybujem, že po druhom zhliadnutí by som prišiel na niečo nové, niečo nové objavil. Film je prakticky bez nejakej dejovej línie, bez pointy, film nemá smerovanie a čo je najhoršie, tak ani humor. Počas celého filmu pil jedine Bolek Polívka, ostatní boli buď abstinenti, alebo len tupo pozerali, scénky preto vyzneli dosť trápne. Chýbala mi tam poriadna akcia, nejaká dedinská ožieračka, aby v tom Bolek nebol sám. Pre mňa by bol problém film charakterizovať jednou vetou, o čo tam vlastne išlo? Zomrela Vlastička, Bohuš dlží nejaké peniaze a skončí v liečebni a čo ďalej? A ešte si bol zahrať golf, ochutnal víno v pivnici a požiadal jednu slečnu o ruku. To je asi všetko. Je to škoda, pokračovanie sa dalo aj lepšie vymyslieť a napísať lepší príbeh. Dal som dve hviezdičky len preto, lebo je to proste Dedictví a hrá tam Bolek, inak by som zvolil 1 hviezdičku. ()

fibur84

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale i tak mě zklamal. Polívka měl nechat jedničku osamocenou. Té se stejně nemohl ani přiblížit. Dědictví je a bude jen jedno... Jednu hvězdičku jsem dal za pana doktora Ulricha :-) ()

botka2

Stupidní film, bez jakéhokoli srozumitelného děje.Nuda od začátku, vůbec jsem se divil,že to šlo vydržet se dodívat.Ale to už byla spíš zvědavost.Nehctěl jsem dát úplně odpad, hvězdička za trochu srandy pana Pechy. ()

CrashHP

Nik nevedel, čo čakať od tohto filmu, pokračovanie po 20. rokoch aneb Kurva se neříka. Pomalý rozbeh filmu nenasvedčoval to, čo sa z neho vykľuje. Nuž a vykľulo sa solídne pokračovanie (samozrejme nemožno porovnávať s prvým dielom). Hlášky taktiež stáli za to, ľudia v kine sa bavili, takže myslím, že účel film splnil. Avšak ešte musí veľa rokov ubehnúť aby si slováci a česi vážili domáce filmy. ()

Major776

Bohušu díky. Už sem sa dlůho tak dobře nezasmíl.A ti nevzdělaní Pražáci ať idů do řiti - ti by nepoznali vtip ani kdyby jim vletěl do ksychtu. Pé Es...Šak si dobře pamatuju jak všeci v devadeátém druhém odcházali z kina na prvním Kurvahošigutntág .... a pak otočili a prý Kultovní Snímek....he....Tož je to TAK! ()