Borsalino a spol.

• Francie Borsalino & Co. (více)

Válka gangů v marseillském podsvětí třicátých let, kde jedinou dorozumívací řečí byly kulky... Roch Siffredi (Alain Delon) má roku 1934 francouzskou Marseille pevně ve svých rukou. Ale jen do chvíle, kdy se do přístavního města pokouší dostat italská mafie. Jeho přítel Francois Capella je zabit a Roch sám je unesen a vězněn lidmi z Volponeho klanu. Po systematickém ponižování a mučení se mu podaří uprchnout do Itálie. Je bez přátel, bez peněz, zcela na dně a přesto chystá pomstu. Jako uragán se vřítí do Marseille a systematicky ničí budovanou říši vetřelecké mafie. „Zabij mě pomalu,“ řekne jednoho dne s nenávistným pohledem svému rivalu Volponemu, „Jen jeden z nás přežije!“ (Česká televize)

Martin741

Borsalino 2 ma uz neuchvatila. Delon v roli tvrdaka je sice fajn a Deray vie rezirovat, ale chyba tomu poriadna dejova linia. Akcne sceny az samoucelne. 50 % ()

tomtomtoma

Kvalitně předvedená gangsterka, kde jde v sekundárním mafiánském státě o pomstu, kterou následuje další pomsta, kterou následuje pomsta konečná a je zakončen triumfálním vítězstvím a odjezdem do Nového kontinentu. Hlavním hrdinou napínavé podívané je vládce Marseille Roch Siffredi (nesmlouvavý Alain Delon), který pomstí smrt svého partnera. Ale protože jde o silného nového dravce, dostává zpět těžký úder. Samozřejmě Roch už plně přistoupil na svou roli v "druhém" státě, zachraňuje se, sebere síly a vrátí takový úder, který Volponeho (Riccardo Cucciola) s celým jeho hejnem věrných v čele se Samem (Reinhart Kolidehoff) rozmetá a zlikviduje. Je zobrazeno prorůstání politické moci s mafiánskou a oficiální dodržovatelé pořádku se s nimi podílejí na spolupráci, jako inspektor Cazenave (André Falcon), či v lepším případě nezaujatě pozorují jako inspektor Fanti (Daniel Ivernel), který si plně uvědomuje svoji bezmocnost. Z dalších postav je nutno zmínit věrného psa Fernanda (Lionel Vitrant) a stále svůdnou Lolu (Catherine Rouvel). Zajímavý napínavý film. o bestialitě, krutosti a čestnosti lidí neoficiálního státu. Ale je otázka jestli je neoficiální, či jen souběžný s tím, jehož zákony musíme dodržovat automaticky. ()

lakikaki

Nezáživná gangsterka, ktorá časom stratila dosť veľa zo svojich pôvodných kvalít - zasiahnutie guľkou, ktoré divák nevidí a ktoré nezanechá žiadnu krvavú stopu a ľudia, ktorí po postrelení tancujú; to sa dnes už veľmi nenosí. Alain Delon je však veľmi elegantným gangsterom, to sa musí nechať. Jeho skalní fanúšikovia budú pravdepodobne spokojní a milovníci starších francúzskych (nekomediálnych) filmov taktiež. Silnejšie 2 hviezdičky. ()

zette

Sice tento film, co do kvality nemuzeme srovnavat s nejlepsimi gangsterskymi filmy natocene v USA, tak prece ma Borsalino jeden trumf... Delonovi to slusi vzdy ( pokud nehraje cikana ), ale stylovy oblek a kamenna tvar z nej dela skutecnou mafianskou star! Dej neni nicim komplikovany a jde presne podle prebalu na filmu:-), ale sceny z vlaku jsou vyborne. Nebyt prave Delona, nikdo si na tento film uz asi nevzpomene, diky nemu jsem ale presvedcen, ze se jedna o celkem slusny film. ()

pakobylka

Vyznává život - s palčivou naléhavostí ... až zarputilostí - přestože mu zbyla jen půlka srdce ... potom, co se ho dotkla smrt - a sebrala mu přítele. Hodnotí vás soustředěnýma, zdánlivě nezúčastněnýma očima, které připomínají chladnou, ocelovou modř vzdáleného, dosud neprobádaného oceánu. Není z těch, kteří zapomínají - je pro něj životně důležité smazat staré dluhy ... a srovnat skóre. Nevím, jestli pomsta může být sladká, ale věřím spolu s ním, že přináší mír ... a vykoupení. ()

mortak

Někdo by měl říct Delonovi, že ten sebestředný sadistický macho, do kterého se díky vlastní produkci neustále obsazuje, působí dost otravně. Co si myslet o scéně, kdy Sigffredi vpadne do nevěstince, v lesklých černých rukavicích postřílí s blazeovaným výrazem kupu gangsterů, aby se pak kamera nekolik sekund pásla na oddaném submisivním pohledu zachraňované prostitutky? Závěrečná poprava pak spíš vypadá jako potěcha z krutosti, než spravedlivá odplata. ()

MJMilan

Relativně pěkný mafiánský film s Delonem v hlavní roli. Herecké výkony vcelku dobré, myslím, že tento snímek dokonce stojí za podívaní, ale lepší nic moc nečekat. Filmu totiž dle mého chybí jakási šťáva, jiskra .... a také Belmondo! :-) ()

vesper001

Stylové. Přímočaré. Elegantní obleky, stará auta, staré časy, gangsteři a originální poprava záporáka č. 1. Nelítostný Roch Sigffredi, mstící se za svého přítele Capellu, za svou přítelkyni Lolu i za sebe. Žádné dlouhé řeči, do protivníků to pěkně nasypeme a adieu… Tak to má být. ()

andrii

Má nabito. V obleku nažehleném, bez jediného smítka, jako ze žurnálu. V klobouku a rukavicích, s Lolou po pravici. To Alain Delon se vrací. S precizně výřečným stiskem spouště, aby zúčtoval se starými známými ve velkém stylu. Strhne vás do své náruče, zasype výstřely "udavače," zločince. Pro dámy v klopě půvab neodolatelný, uhrančivým šarmem obklopený. Smyslný kloboučník, oči kryté v hluboké laguně. S úsměvem i vážnou tváří zbraň svou s nepřítelovou zkříží. Mezi námi pány: "Odplata Vás nemine." Pánská jízda s kuráží, váš klub se o několik členů zúží. Věru, bez zaváhání, krev prýští na všechny strany. Je třeba sprovodit ze světa cestujícího z "půlnočního expresu." Šup s arcilotrem do pece. Bez slitování, pohřben žárem, spolehlivá kremace.... Nic nebrání nám opustit ten slunný ráj, ve kterém bylo příliš těsno a mnoho příkoří. A lodí odplouváme do zámoří. Sbohem, Marseilles, sladké město, ať jiní se ti dvoří. ()

A.Beech

Začiatok zaujímavý, stred filmu unudený, koniec zaujímavý, veľa mŕtvol a Alain Delon. Ten chlapík má SWAG (jak sa tomu hovorí). Ak som miestami filmom nebol zaujatý, rozhodne Alain robil svojím vzhľadom čo sa dá. Zakaždým dokonale upravený a štýlovo oblečený. Keby nebolo jeho, hodnotenie by som možno znížil o 1*. ()

Cushing

Od dětství jsem na ten film slyšel pět ódy. Nějakým nedopatřením se mi ho nepodařilo nikdy vidět -- až teď, v televizi. A žasnu, jak je to špatný, jak nesrovnatelně slabý je to ve srovnání s americkýma gangsterkama takového Scorseseho a dalších. Střih je naprosto katastrofální, chvílemi není jasné, co kdo vlastně udělal, kdo a jak koho zabil. Typický smrťák: záběr na chlápka střílejícího z pistole, a šmik: jiný chlápek má na čele zaschlou "krev" a s vytřeštěným výrazem se kácí dozadu. Má partnerka odešla ve čtvrtině filmu od tv, já to dokoukal, ale jen proto, abych zjistil, jestli se to nakonec nevylepší. Nevylepšilo. A hlavní baddie, spálený v kotli lokomotivy? Já s tím skřítkem laskavého pohledu měl od začátku soucit... A všechno, VŠECHNO -- včetně Delonova účesu, který se zpod klobouku nadouval jako bambule, zatímco sestřih měl být opravdu na kartáček a nad ušima téměř nic, zatímco on si před nima pěstovaol kotlety -- tam řvalo: tohle nejsou žádný třicátý roky, ale sedmdesátý !!! Taková gangsterská habaďůra s pseudopolitickou message... ()

shantim

Delon a způsob vyprávění, tedy strohý akční děj, se mi líbili, ale občas se mi zdálo, jakoby se režisérovi vymkl film z ruky a scénárista si také nevěděl rady. Možná jsem ale jen čekal více a toto očekávání nebylo splněno. Podruhé se už ale na film určitě nepodívám. ()

fefee

Troška toho naivného umierania ale inak v pohode klasická gangsterka, v tej dobe sa hold inak umieralo vo filmoch ako dnes. ()

JohnSmith

První Borsalino byl znatelně lepší. Delon tentokrát nemá žádného parťáka k sobě a vše táhne sám. Ne že by mu to nešlo, ba naopak, ale příběh je takový nemastný neslaný, k tomu zamotaná politika a fašisti a než se člověk dokouká k finálovému masakru a likvidaci úhlavního nepřítele, tak se chvílemi dost nudí. ()

ranp

Velice příjemná, poctivá a nadprůměrná gangsterka. Tyhle role Delonovi sedí. Tady opravdu platí rčení o tom, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. A konec filmu byl hodně drsný- na tu scénu s kotlem ve vlaku jen tak nezapomenu. ()

Werichowka

A další adept na cenu za nejbizarnější vraždu: na konci filmu nechá Delon nacpat svého nepřítele do kotle lokomotivy. To vše za jízdy a neuvěřitelného řevu. U této scény jsem poprvé v životě nedojedla puding... ()