Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

L.u.x

Twilight skončil, tak prečo nezatneme ďalšiu vypatlanú lovestory pre umravčaných násťročných, balansujúcu na hrane debility? Prečo nie...Hlavná hrdinka je odulá Trish ktorá sa rozhodne že sa pridá k podskakujúcim opiciam v tmavých návlekoch s hustými tetovaniami. Rýchlosťou blesku sa z dreva stáva drsná bojovníčka za práva Grínpisákov. Pretože ona je divergent (môže pirohy na sladko, aj so slaninou) . Horšie než príbeh sú dialógy, ktoré zrejme generoval zavírený pc, plus veľa absurdít typu- spoločné záchody. Čo k tomu viac dodať? Teším sa na druhú časť, ktorú budem pozerať leda tak so šedým zákalom. ()

zrzanka

Film je plný napětí a tajemství, které může rozvrátit celou společnost. Ve spoustě rysech je ale podobný všem ostatním akčním filmům, mladá hrdinka, zkušený učitel, temná prostředí a záchrana světa. Ale co mě dostalo je pavučina lží, polopravd, pomluv a zrad. Díky tomu je snadné vydržet u obrazovky a těšit se na další díly. ()

misikskorp

Když se člověk na ten film podívá, tak je celkem dobrej, ale jakmile si přečte i tu knížku zjistí, že je ten film slabota. ()

Zombice

Film je OK, ale byl velké zklamání. Kniha je ale o moc lepší. Hodně napínavých momentů bylo vystřiženo a pro to film není zas až tak skvělý. Také, hudba byla příšerná. Vůbec se k tomu nehodila. Takový ten příšerný puberťácký pop. Žádné napětí. Nejnapínavější části knihy byly cenzurovány. Na druhé straně, film je moc hezky proveden - jako z hlediska grafického. Dávám tři hvězdy. ()

claudi77

Od chvíle čo som si prečítala knihu som vedela, že musím vidieť aj film. Bola som na ňom 2 krát a môžem povedať že vyhodené peniaze to rozhodne neboli. Hercov vybrali dokonale,každý herec mi na danú postavu dokonale sedel. Jediné čo by som vytkla je vynechanie pár scien čo sú v knihe, inak je ten film naozaj skvelý a oplatí sa ho pozrieť. ()

harry456

Na Divergence se za chvíli bude chodit jako na Hunger Games. Toto byla jen malá ukázka toho, co přijde příště. Rezistence. A fanoušci se na ni mohou těšit už teď, jelikož první díl se zajisté povedl. Fanoušky sci-fi sice film moc nepotěší, zato fanouškovskou základnu jistě ano. A to není vše. Herecké obsazení je opravdu skvělé. Téměř každý má svůj prostor pro rozvíjení svých postav, avšak Kate Winslet se takové šance jaksi nedostalo. Ani hudba od Junkieho XL není špatná. Perfektně sem pasuje a jisté momenty jsou tak i lepší. Ačkoliv se tu setkáme s klišé vtípky, rozhodně se nejde ubránit mírným úsměvům. Obzvláště povedené je finále, při kterém mě místy i mrazilo. Jsem však i toho názoru, že kratší stopáž by filmu jen prospěla. Ale i tak, palec nahoru. Nenáročným fanouškům se to zaručeně bude líbit. Více: http://filmafoto.eu/2014/divergence/ ()

Karel.Racek

Film je zajímavé natočen s minimem hudebního doprovodu. Relativně předvídatelný dej, který se ke konci zvrtne. Když měla být hlavni hrdinka střelena jednou dobře mířenou ranou do kebule tak si říkám: Teď řekne Dis is not ríll. Jenže vono nic, vono to pokračuje protože to je skutečnost a ne sen. ()

FenderSam

Očakával som viac. Čo sa týka deju, bol šablónový a nezáživný. V tomto filme som videl viacej prvkov iných filmov (Equilibrium, Host, Oblivion atď), už tam chýbal len klobúk z Pottera a soundtrack z Twilight. Niekedy sa zamýšľam nad tým, že éra dobrých filmov už skončila a je to len obyčajný filmový byznis ,,, ()

lineker

Ve vektorovém počtu je divergence diferenciální operátor udávající zřídlovost vektorového pole. Je-li např. zkoumaným polem gradient teploty (vektory nechť udávají např. rychlost vedení tepla), potom kladná divergence v daném bodě znamená, že v daném bodě vzniká teplo, záporná naopak, že v daném místě teplo zaniká. Tolik o názvu filmu Wikipedie. A je to celkem výstižné. Film samotný byl pro mne jednou velkou divergencí tzn. směsí, klišé a naivity, která jakožto film v jasně daném tvaru a obsahu nemohl prostě fungovat. Chvílemi Hvězdná pěchota, chvílemi Hunger Games a chvílemi Alenka v říší divů. Pak se v tom má člověk vyznat. ()

pimpmybigmac

Poďme namixovať všetky možné ,,teen,, filmy dokopy a ono to možno niečo vypľuje. Mám pocit že tento film je určený pre publikum do 15 rokov, najmä inteligenciou dialógov ktoré sú až neuveriteľne plytké a takisto naivitou ,,hrdinky,, ktorej meno si už teraz nepamätám (pozeral som to dnes - tak veľmi ma to bavilo). Ak sa nevoláte Quentin Tarantino tak vyplniť stopáž 139 minút dialógmi nemusí byť zrovna najšťastnejšie riešenie. Nevadí, zarobili sme si, nabudúce to snáď už bude lepšie pán hamBurger. 2* za stále krajšiu Shailene, druhá za slušný vizuál a kameru. ()

zmirix

Velmi milé překvapení čekal jsem něco jak hunger games ale bylo to výrazně lepší.Na to jak je film dlouhý mi uběhl celkem rychle a nenudil jsem se. Politické scifi je vždy ošidné a většinou nedopadne dobře. Děj pořád šlape a film rozhodně nenudí.Samozřejmě je ve filmu veliká nadsázka(bojové scény a různé skoky) ale bez toho to nejde.75% ()

sanchez0x

Pokud jste rozvíjející se osobnost a chcete se podívat, jak by vypadal svět obývaný pečlivě rozkastovanými "lidmi", které nemají potřebu cokoli měnit, pak je film skvělým zrcadlem a díky akci i občas napínavou zábavou. Pokud však již za sebou máte nějaký svůj osobnostní rozvoj, pak se film zdá jednoduchým, nereálným a i hloupým, ale exteriéry vypadají zajímavě, akce ujde a některé části jsou fajn.. Primárně cíleno na děvčata 15-18let (mmch tato cílová skupina dominuje v poslední době většině masových produkcí) a podle toho vypadá celé složení herců (starší osoby jsou primárně na odstřel nebo zpřítomňují reminiscence z dětství) Technické zpracování na blockbusterové úrovni, a vzhledem k aktuálnímu výsledku na Box Office Mojo (Domestic total gross 150Mio USD vs budget 85Mio USD) se určitě budou realizovat i další díly (plánovány takto: 2.díl 2015, 3.díl část 1 2016 a 3. díl část 2 v 2017) ()

CZmaggieCZ

Musím se přiznat, že nerozumím tak zápornému hodnocení.. Ačkoliv nejsem fandou akčních filmů, tento mě moc bavil. Ani jednou jsem se nepodívala na časovač a to je co říct. Nevím co k tomuto dodat, film mě nadchnul a hlavní hrdinové taktéž. Shailene roste v super herečku. Jasně, toto téma je jaksi neoriginální, ale když to srovnám např. s Hunger games, tak Divergence tisíckrát lepší. Hercům jsem to lépe věřila a celková myšlenka mi přijde více k zamyšlení...Takže za mě palec nahoru a myslete si co chcete. :) ()

Aria.style

Perfektní film od začátku do konce. Skvělé obsazní. Takový příběh jsem ještě v žádném filmu neviděla. Některé scény byly nepředvídatelné. Mohu jenom doporučit! Zaslouží si 5 hvězd a těším se na pokračování. ()

Narissa

Na svůj žánr dost dobrý. Rozhodně lepší než většina slátanin poslední doby. A po přečtení knížky musím říct, že je film lépe vystavěný, zbavili se zbytečných scén a udržují větší napětí, i když spoustu detailů upravili dost razantním způsobem, ale podle mě to slouží jen k dobrému. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)