haWranka

Ale jo, je to hezkej animák. Ovšem že by to bylo něco převratnýho? Příběh obehranej snad stokrát, scénář taky. Možná se na mém hodnocení projevuje i to, že nejsem kdoví jaká fanynka závodů. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, a taky chápu, proč jsou z toho děcka tak na větvi. Mě ale vyloženě rozesmála jen jedna scénka skoro na konci: "Je tady tolik lásky!" - "Hlavně se mě nedotýkej." ()

bono22vox

Fantastickej animák, a zase jeden z těch, kde si člověk řekne, že dabovat animáky prostě umíme... Film pro všechny - kromě ekologických suchoprdů... ()

GTS_PUNK

V Pixare vždy vedeli, ako robiť filmy, ktoré svojou veľkosťou, ale najmä myšlienkou, zasiahnu širšiu divácku základňu, než len deti, ktoré bavia animované príbehy. V prípade Cars z roku 2006 to platí snáď dvojnásobne. V príbehu o pretekárskom aute Lighting McQueenovi tvorcovia vytvorili zaujímavý a pútavý dej, ktorý v sebe zas a znovu nesie prvky tak známe práve pre toto filmové štúdio. Dokonale rozprávajú príbeh a darí sa im do neho zakomponovať nielen nejaké to ponaučenie o dôležitosti priateľstva, ale takisto aj množstvo vedľajších, no nemenej podstatných aspektov, ktoré z tohto animovaného snímku robia jeden z najväčších filmov jeho animovaného žánru. Prvé, čo diváka na filme najviac zaujme, je bezpochyby grafická prepracovanosť. Tú vidno nielen na jednotlivých postavách, alebo autách, ak chcete, ale aj na okolitom prostredí, pričom detaily sú v nejednom zábere vyšperkované do najmenšieho detailu. Krásne spracované pretekárske okruhy, cesty či mestečko Radiator Springs, všetko navyše v krásnych sýtych farbách, na ktoré je radosť sa pozerať. Príbeh v takom prostredí vyznieva ešte o triedu lepšiu, čo z tohto snímku robí skutočný divácky zážitok. Zatiaľ, čo tí najmenší diváci ocenia skôr pohľad na nablýskaných hlavných hrdinov filmu, o niečo vyzretejší diváci si užijú aj to všetko ostatné okolo toho. Vyšperkovaná animácia v spojení s príbehom však so sebou nesie ešte jeden veľmi dôležitý faktor, podpisujúci sa na celkovej kvalite. A síce výraznú dávku sentimentality ohľadom "Matky všetkých ciest" Route 66. Spomienky na roky jej najväčšej slávy, následný pád a takmer zabudnutie kvôli výstavbe Interstate highway nie sú iba výmyslom filmových tvorcov, ale realitou, ktorá sa na tejto takmer 4000-kilometrovej ceste udiala v osemdesiatych rokoch 20. storočia. Mestečká duchov, ale aj stále fungujúce prevádzky prežívajú a snáď budú na tejto ceste prežívať aj naďalej. Smutné, ale ako spomienka výborne disneyovsky poňaté. Cars si aj po rokoch od svojej premiéry držia kvalitu, ale najmä divácku popularitu veľmi vysoko. Nielen vďaka šikovne prepracovanému merchandisingu, ktorý zo seba dokáže vydolovať maximum, ale stále aj kvôli svojej filmovej kvalite. Originálny a sentimentálny príbeh dokáže zafungovať aj na divácke emócie, k čomu sem-tam pomôže aj perfektne zvolený soundtrack. Navyše všetko zasadené do jedinečného filmového vesmíru plného áut, lietadiel, vlakov a ďalších dopravných prostriedkov žijúcich svoje vlastné životy a príbehy, okorenené viacerými narážkami na "náš reálny svet" a jeho kultúrno-spoločenské fenomény. Bez najmenších pochýb tu možno hovoriť o jednom z najlepších animovaných snímkov všetkých čias. Pixar znovu prekonáva samých seba, pričom divákovi neservíruje iba "nejaký film" bez hlbšej pointy. Práve naopak. Dnes už sa tu bavíme o legende žánru, ktorá si svoje miesto na výslní právom zaslúži a do pomyselnej garáže zabudnutia tak skoro nezaparkuje. ()

boni

Animák spíše pro dospělé, ta krize amerického maloměsta, a s tím spojeného způsobu života, tam je vykreslená naprosto brilantně. ()

Durgas

Celé je to výborne spravené, no začiatok s titulkami je priam režisérsky majsterštryk. Môj (skoro) trojročný syn totiž obľubuje scénu s vyliezajúcim McQueenom, takže začiatok som videl už tak 40-krát a stále mi nelezie na nervy :-D ()

DD

Lasseter mě mile překvapil. Čekal jsem nějakou moralitku pro dětska, ale dočkal jsem se filmu, který je určený spíše dospělým. Nejúchvatnější scénou je hned ta první. Téměř fotorealistický závod, který obsahuje tolik detailů, že je ani po čtvrtém shlédnutí filmu všechny nenajdete. Vůbec celá vizuální stránka a animace Cars je minimálně o třídu lepší, než u konkurence od DreamWorks, respektive Blue Sky. Je jen škoda, že díky delší stopáži začíná film ve své třetí čtvrtině ztrácet tempo. Kdybych měl Auta porovnat se Za plotem, tak vycházejí jako jasný vítěz, i když Over the Hedge je také povedený animák. 80% ()

Lokran

nejprve bych rád pochválil český dabing. tentokrát odvedl velice dobrou práci... scénáři plném poťouchlostí není co vytknout (byť jak už asi všichni poznamenali, originální kostrou neoplývá). jo hloupé traktory mi v paměti utkví asi na hodně dlouho:) 90% ()

nowaja

Tak tomuhle filmu se budu smát ještě několik dní:) Snažil jsem se najít alespoň nějakou viditelnou slabinu, ale po prvním shlédnutí sem si žádné takové nevšiml. Možná při druhém podívání nějakou objevím, možná při třetím, možná při čtvrtém, ale vůbec bych se nedivil kdybych se na to díval posté a pořád bych žádnou vadu na kráse nenašel:) 21.7.2006 - Tak jsem se právě vrátil z kina ... viděl jsem to podruhé a našel jsem chybu:) Jak může kombajn Frank dohnat závodní auto?;) ()

mliko

Tak jsem se usadil v kině a čekal jsem pecka film.Ale po pulhodine jsem si rikal --Co to je ?? Tohle ze ma na CSFD (momentalne 92%)?? Snimek za snimkem dopredu jasny a zadny prekvapeni...No ale pak to vypuklo....vynikajici muzika,prekrasne prostredi,film ,ktery ma opravdu od vseho neco.A musim rict ze do konce filmu jsem se uz pekne bavil.A je to snad porve v zivote co jsem videl zaverecne titulky...takze neni jina volba nez ***** :) PS: Necekane dobrej dabing ()

Skorpik

Skvelé. Najprv som myslel, že to bude americká rozprávočka pre deti s happy-endom, ale názor som počas sledovania rýchlo menil. Tento film je veselý a zároveň aj decentne poučný. Bol som pri ňom ako malé dieťa v hračkárstve d:-)) ! ()

Railman

Nuda. Celý film se nese ve vážnějším a moralizujícím tónu, což bych překousl, kdybych neviděl podobný děj stokrát. Vtípky tu téměř nejsou, jenom pár drobných narážek. Over the Hedge se mi líbilo mnohem víc a to jsem to viděl dabované. ()

Threepwood

Mám ztoho stejný pocit jako z Myazakiho Howlova kráčejícího zámku=na Pixar je to slabší,ale oproti ostatní 3d animované konkurenci je to nesrovnatelně lepší po všech stránkách.Prostě to má srdce. ()

KdG

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého syna. Páč na to furt koukam s ním tak musím říct, že to až na pár maličkostí není vůbec špatný. ()

D.awi.d

Další pětihvězdičková animovaná pohádka... tohle už fakt nemá cenu,příští Pixar 5 nedostane.Ani Shrek.Ani nikdo jinej.Přece je to pořád dokola to samý, jsou tam fajn vtipy,kulturní odkazy,jednoduchej a poučnej příběh,je to prostě strašně fajn a dobře to skončí.... tak proč se mi to u Aut a u Hraček a u Zelenejch zlobrů a u Úžasńáků furt líbí ? Příští Pixar prostě ztrhám :)) ()

-henry-

"To bylo tak americký, že to ani evropský děcko nepochopí." (citace kamaráda). Totální tuctovka a snadno zapomenutelná záležitost (souhlas s Civalem), o nic lepší (vlastně horší) než MADAGASKAR. Vůči takkle absurdně nekritickému přijetí ze strany uživatelů čsfd se musím vymezit ;) ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)