Památkáři

• USA The Monuments Men (více)

Památkáři nejsou žádní nudní patroni, ale unikátní vojenská jednotka, která nasazovala vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvala skvosty, které za trvání Druhé světové války nakradli. Hvězdnou sestavu uměleckých záchranářů vede George Clooney ve výjimečné čtyřkombinaci producent – režisér – scenárista – herec, kterého doplňují třeba Matt Damon, Bill Murray, John Goodman nebo Cate Blanchett. Film se odehrává v době, kdy už bylo víceméně jasné, že hitlerovské Německo bude poraženo a pomalu se začínaly napravovat válečné škody. Milovníky umění trápil především nejasný osud tisíců uměleckých děl, které nacisté pro Hitlera a další pohlaváry nakradli a ukryli neznámo kde. Z jejich popudu tak vznikl tým, který postupoval v patách spojeneckých vojsk a hledal stopy po těchto vzácných artefaktech. Vypadalo to jako nesplnitelný úkol: Umělecké poklady se nacházely za nepřátelskou linií a německá armáda byla připravená splnit Hitlerův rozkaz, podle nějž měla být všechna umělecká díla s pádem nacistické říše zničena. Jak mohlo těchto pár mužů doufat v úspěch? Vždyť svými původními profesemi - ředitelů muzeí, kurátorů a historiků umění, více rozuměli Michelangelovi než zacházení se zbraněmi. Pod palbou německé armády, v zaminovaných skrýších a vybombardovaných městech riskovali Památkáři své životy, aby ochránili ty největší poklady lidstva. (Cinemart)

Blazis34

Nejprve nutno říci, že potencionál tohoto filmu byl daleko větší. Když jsem viděl v hereckém obsazení jména jako Damon, Clooney, Goodman, Murray a Cate Blanchett, tak jsem radostivě vyhlížel premiéru filmu. Bohužel George Clooney v nesktutečné čtyřkombinaci fukncí z herců moc nevytřesal a tak mi Památkáři zapadnou do průměrné kategorie. Nápad na děj špatný nebyl, ale přišel mi málo akční, když se jednalo o film z druhé světové války. Na druhou stranu se mi líbilo zařazení reálných relikvií, obrazů a soch, jakožto Madonna z Brug či da Vinciho Mona Lisa. Celkově mi ale přišel film dost průměrný a jak jsem psal v úvodu, měl rozhodně navíc, škoda. Dávám 55% - tři hvězdy. ()

x_ander

Příjemná válečná jednohubka, kde válka hraje až druhé housle. Clooney moc dobře ví, jak si film podržet a herecké obsazení je zkrátka výborné, ale ta přespřílišná utahanost mi nedovolí dát víc než 3*. ()

a0001 odpad!

Dementná groteska v ktorej čo postava, to atrapa. S vojenským filmom to nemá nič, je to ako paródia na kvalitný film. Ak by sme urobili tomuto rektu podrobnú pitvu zistili by sme, že vo vnútri sa nenachádzal žiaden zdravý "orgán". Scenár, réžia, herecké výkony jedna veľká stupidita. 0% ()

silak_xup

Film se začne rozbíhat docela akčně, ze začátku vtipné scény, záběr na kouřícího doktora a jeho též kouřícího pacienta fakt sedl :-) ALe... pak vůbec nic... na mě asi až moc multižánrové, dramatické záběry střídají ty vtipné, ale hrozně na přeskáčku, nějak mi to celé do sebe nezapadá... přiznám se, že jsem to nedokoukal, nudilo mě to. Proto nehodnotím hvězdičkami... Snad to někdy dokoukám. ()

luciekout

sebelíp technicky dobře zpracovaná nuda je pořád nuda, nuda na vyšším levelu, kterou nezachrání ani dramatická hudba ()

srolyma

Co má větší hodnotu? Michelangelova madona nebo lidský život? Věřím, že naprostá většina rozumně uvažujících lidí v tom má, stejně jako já, jasno a nestaví nějaký kus omláceného pískovce nad život člověka. Ne tak pan Clooney. Ten sestaví z postarších univerzitních profesorů a teoretiků umění speciální komando, rozdá jim kvéry a hurá za nepřátelskou linii sebrat Němčourům naloupené obrazy a sochy, aby náhodou neskončily v Ádově soukromém muzeu. A to, že ne všichni tenhle nesmysl přežijí, pak bez uzardění přejde tím, že jo, je to škoda, ale máme přece tu madonu a to je super, ne? Ač film dobře udělaný, skvěle zahraný, místy i poměrně vtipný, tak s jeho základní myšlenkou se nějak nemůžu ztotožnit. ()

Veena.cz

Pamatuju si, jak jsem se natěšeně těšil na tohle dílo, když jsem viděl trailer. Pak jsem na něj tak trochu zapomněl a narazil na něj náhodou tenhle víkend. A teď bych byl raději, kdybych viděl jenom trailer. Neměl bych pak zkažený obrázek o filmu po shlédnutí celého díla. Pane Clooney, nebylo to ani vtipné, ani dramatické, vlastně takové nic. 2 hodiny hledání obrazů, bez jakékoliv zápletky, bez napětí, bez akce. Shame on you. ()

harycek

Čekal jsem , že to bude lepší , bylo to maličko rozvláčné a místy nevýrazné. Sovětská vojenská technika naprosto neskutečná , technický poradce by se měl oběsit, viz , ty mutace "Jeepu" a pod. !!! Při opakovaném pouštění jsem pochopil , že tento snímek má svoji hloubku! ()

KeepVerve

No....musím říct, že námět je pěkný, ale zpracování už tak pěkný není...chvílema jsem přemýšlel, do jaké kategorie film zařadit...satira, komedie, parodie...fakt nevím....vtipný mi to teda vůbec nepřišlo...a humor nezlepšil ani Bill Murray...chvílema bych to možná bral jako něco ve stylu Sedmé roty za úplňku nebo tak něco...ale celkově vzato hodně podprůměrný film....a na tak pestré herecké obsazení bych čekal pecku....a ne takovou nudu, kdy jsem chvílema i přemýšlel, že to vypnu.... ()

mkee

Clooney nevyťažil z toho, z čoho mohol, naopak, vyťažil z toho, z čoho nemusel, a preto aj Pamiatkari nie sú tým, čím mohli byť. ()

Facerr

Napočítal jsem asi tak dva napínavý momenty, jinak i přes ušlechtilý záměr a hvězdné obsazení, šíleně nudnej film. Cloonyho mám jako herce, i režiséra moc rád, ale tohle se vážně nepovedlo. ()

DonBraso

Patos a Amíci zachránili svět v nudném okruhu za zachránou obrazů,zlata a všemožných cetek.Z tohohle tématu nic moc nešlo vytěžit,jenom to,čeho jsem se bál nejvíce. ()

dzules

Jakožto milovnici umění, která větčinu dotyčných skostů viděla na vlastní oči se mě film dotknul a moc se mi líbil ()

pojta

Film který se točí kolem Američanů za druhé světové války kteří nejsou super vojáci mě hodně zajímal. Ano chvilkami je to takové zdlouhavé,ale to se dá odpustit. Protože herecké obsazení mě mile překvapilo. Vůbec celý film z pohledu umělců a vzdělanců mě bavil. Filmu nechybí inteligentní slovní humor. Rozhodně je to film po kterém jsem si zjišťoval něco více o skutečné jednotce památkářů. ()

honzic

Hudba se mi líbila, děj a scénář už méně, hodně patetismu a klišovitých zkratek kazících celek příběhu, Clooney se má ještě co učit, ale třeba mu to vyjde příště. Nyní to je na 60 % a to není až tak zlé. ()

blondboss

Úsmevným spôsobom zachytená misia šiestich vojakov - špecialistov na umelecké artefakty a diela, na záchranu rôznych umeleckých skvostov svetovej kultúry, ktoré chcel Hitler vlastniť. George Clooney z toho chcel zrejme spraviť veľkolepú výpravnú sondu do čias druhej svetovej vojny, čo sa mu ale podarilo len sčasti. Celkový dojem filmu totiž pôsobí veľmi nesúrodo a nezaujímavo. Herecké výkony fajn a atmosféra doby zachytená vcelku verne, avšak stále tomu niečo chýbalo. Preto len priemerné hodnotenie. 60 % ()

maresakjan

Připomíná mi to film "Muži, co zírají na kozy" - herecký obsazení dobrý, nápad taky, ale realizace nepříliš povedená.. Pár vtipných hlášek, jinak zbytek nedotažený :( ještě by me zajímalo, proč tomu dali "nálepku" podle skutečné události :D ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

01.01.2014

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

Michael Bay zastaví Hitlerův nukleární program

12.10.2013

Válečné týmovky jsou, zdá se, opět v kurzu. Po Hanebných panchartech se dočkáme Památkářů a David Ayer v právě natáčeném The Fury nacpal do tanku Brada Pitta, Shiu LaBeoufa a další. A možná se… (více)