Containment

• USA Cordon (neoficiální název)
USA, 2016, 9 h 6 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

David Gyasi, Christina Moses, Chris Wood, Kristen Gutoskie, Claudia Black, George Young, Hanna Mangan Lawrence, Trevor St. John, Zachary Unger (více)

Epizody(13)

Policejní strážník Lex Carnahan (David Gyasi) je pověřen úkolem udržet klid v ulicích poté, co se uprostřed Atlanty rozšiřuje smrtelně nebezpečný virus a město je rozděleno na dvě půlky. Na tu zdravou a na tu kontaminovanou. Seriál je americkým remakem belgického dramatu Cordon. (geklon)

jackalsc

Osobně se mi seriál hrozně líbil. Nápad měl potenciál a řekl bych, že ho seriál naplno využil. Herci hráli skvěle, nejlepší obsazení Lexe, tutová trefa. Je mi fakt líto, že nebude druhá série, nebo alespoň v blízké době. Stále zůstalo plno nevysvětlených věcí :) ()

veere

Po půlce - podařený seriál, dost mě baví, jsem zvědavej na zakončení. Samozřejmě ne všechny dějové linky se povedly, některé jsou úplně zbytečné, ale uvidíme jak se to vyvrbí... ()

Thug_Leo

Hanna Mangan Lawrence je nejprotivnější chrakter v tomto počinu + romantické zápletky sráží apetit na další díly. chce to větší koule aneb více thrilleru ne plky kdo koho chce...pfuj ()

arsko

No, seriál byl vážně zajímavý, akorát ten otevřený konec je až moc otevřený...ale aspoň to neskončilo moc romanticky. ***** ()

sun.eagle

V době kdy v reálném světě řádí koronavirus v Číně, jsem zapátral po seriálu na toto téma a dle zdejšího hodnocení se zdál Containment jako dobrá volba. Pilot není špatný a rozhodně mě to zaujalo. Boužel od druhého dílu začíná místy nesnesitelné nuda. Děj se strašně vleče, vůbec nic se neděje a je to roztahané na hranici úměrnosti. Jedna prkotina se řeší celý díl a stejně nikam se to vlastně neposune. Navíc jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu, což je u seriálu docela zásadní problém. Další věc je místama chybějící logika. Zavřou půlku města do karantény a pak jim vezmou to zásadní, a sice informace. Nedokážou tam dovést ani jídlo a světe div se, máme tu výbušný koktejl zvaný totální anarchie, kdo by to byl řekl? Celé to tam hlídá 10 policistů, z toho asi tak 7 z nich jsou dopraváci, totální lůzři, nebo psychopati. Tak fajn. Tak se to to má dělat. Pak tady jsou dva Superhyper policisté, kteří zvládnou všechno, jsou všude a u všeho a mezi jejich povinnosti patří taky všechno, od jednání s nejdůležitějšíma lidma planety, přes odpovědnost za miliony lidí ve městě, až po sundání kotěte ze stromu, to všechno během hodiny, rodinné problémy nebo pokec s kámošem zvládají během pausy na spánek. Ne tenhle seriál jsem odpískal po pěti dílech, existuje spousta super seriálů a ztrácet drahocenný čas s podprůměrným produktem jen kvůli několika dobrým momentům nehodlám. ()