• metal.storm

Tento seriál nevyzerá zle, nie je zle natočený ani nemá zlý príbeh. Ale za tie tri hodiny ma nedokázal dostať do bodu, že by som sa začala baviť. Započal vírus a za nasledujúce tri hodiny sme sa nedopracovali k absolútne ničomu čo by ma zaujalo, neexistuje pokrok, nič sa nerieši a tým pádom sú všetci nudní. Je to divné a často sa mi to nestáva, ale ja proste neverím, že ma to začne baviť. Vzdávam to a odmietam nad tým stráviť ďalší čas. Poslednú videnú časť ani nebudem hodnotiť, lebo ja vážne neviem ako.(7.10.2016)

Skvělé téma. Kvalitní seriál s netradičním příběhem. Každý, kdo má rád toto téma bude určitě spokojen, i přes některé nedostatky. Seriál je totiž celkem natahovaný a každý díl se v podstatě řeší podobné věci. Co se týče 11. Dílu, tak ten mě celkem zklamal. V seríálech musí umírat hlavní postavy, aby se udrželo napětí a vážnost, ale že 3/4 jednoho dílu bude umírat postava, celá zakrvácená, vedle své rodiny a milovaných, je už natahované, depresivní a nechutné.(14.7.2016)

• RedRose

Mno... Není to zas taková pecka aby to tady bylo v červených číslech... Z toho jsem celkem v šoku i přesto, že jsem fanda žánru !! Chování některých lidi je typicky americké (čti naprosto kreténské!)... Vím, že je v jisté oblasti smrtelný virus, tak pud sebezáchovy mi velí tam nejít... V americe se tam chtějí dostat všichni, jako by tam dávali něco zdarma!! Místo toho aby lidi v karanténě, byli informování o veškerém dění, odstřihnou je od informací úplně, ať se tam vyvraždí navzájem... Proč nenakažené obyvatele nepřesouvali mimo oblast nákazy na pozorování... Proč jim byly potraviny a voda dodány až po týdnu, kdy už začaly nepokoje?! Nad logikou většiny postupů vlády a krizových jednotek, se tady dá hodně pochybovat a celkově to postrádá hlavně originalitu (někde po druhé třetině série jsme se konečně prokousali k naprosto šokující informaci o původu viru, která už dnes asi nikým ani nehne...), soudržnost a hlavně tempo... Někteří herci byli fajn, Claudia Black byla přiměřeně protivná a Hanna Mangan Lawrence byla naprosto nesnesitelná, ale ten scénář je takový jaký je... Po zrušení Helixu to mohl být fajn seriál, ale bohužel tady toho bylo špatně až moc a vůbec se nedivím, že seriál končí po první sérii..... 36%(10.5.2016)

Seriál jsem si původně stáhl jen na zkoušku, ale velice brzy si mě chytl a nepustil. Má to na svědomí několik prvků. 1. Katastrofická tématika mě vždycky zajímala tím víc, čím reálnější, či pravděpodobnější může být konkrétní hrozba. Tady mi to ten pocit alespoň z poloviny navodilo. 2. Po pár dílech jsem se skutečně začal zajímat o osudy jednotlivých postav. Čím dál více seriálů se točí jen na základě poutavého děje, bez psychologických profilů charakterů a tenhle naštěstí není jedním z nich. 3. Seriál je napínavý od začátku do konce s pár zvraty. Nezačne nudit, není příliš dlouhý. 4. Lexova angličtina se hrozně dobře poslouchá. Ponaučení: nikdy se v USA nedostat do podobné karantény, protože způsob, jakým se zde snažili s virem vypořádat je skutečně stupidní. Celkově je tu spousta logických šíleností, ale to neřeším. Mezilidské vztahy, lidská psychika, reálná hrozba.. to jsou asi hlavní důvody, proč věnovat tomuto seriálu svůj čas.(17.1.2017)

• Morholt

Pokud by měl člověk nulovou nebo minimální zkušenost s nákazovými thrillery, tak by si seriál mohl užít, ale v opačném případě to příliš nejde. Containment je sice technicky zvládnutý a slušně zahraný, ale do žánru přináší naprosto nulovou invenci, což se dá přehlížet jen chvíli. Navíc asi v polovině série mi začalo připadat, že si tvůrci nevědí rady kudy kam a ta reckylace postupů začala nabývat na místy až nesnesitelné intenzitě. Další sezona by byla v tomto případě nošením dříví do lesa. 40%(24.7.2016)