poster

Containment (TV seriál)

 • USA

  Cordon

  (neoficiální název)

Drama / Katastrofický

USA, 2016, 9 h 4 min (Minutáž: 41–42 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blowler
  ****

  Seriál jsem si původně stáhl jen na zkoušku, ale velice brzy si mě chytl a nepustil. Má to na svědomí několik prvků. 1. Katastrofická tématika mě vždycky zajímala tím víc, čím reálnější, či pravděpodobnější může být konkrétní hrozba. Tady mi to ten pocit alespoň z poloviny navodilo. 2. Po pár dílech jsem se skutečně začal zajímat o osudy jednotlivých postav. Čím dál více seriálů se točí jen na základě poutavého děje, bez psychologických profilů charakterů a tenhle naštěstí není jedním z nich. 3. Seriál je napínavý od začátku do konce s pár zvraty. Nezačne nudit, není příliš dlouhý. 4. Lexova angličtina se hrozně dobře poslouchá. Ponaučení: nikdy se v USA nedostat do podobné karantény, protože způsob, jakým se zde snažili s virem vypořádat je skutečně stupidní. Celkově je tu spousta logických šíleností, ale to neřeším. Mezilidské vztahy, lidská psychika, reálná hrozba.. to jsou asi hlavní důvody, proč věnovat tomuto seriálu svůj čas.(17.1.2017)

 • BlackHood
  ****

  Skvělé téma. Kvalitní seriál s netradičním příběhem. Každý, kdo má rád toto téma bude určitě spokojen, i přes některé nedostatky. Seriál je totiž celkem natahovaný a každý díl se v podstatě řeší podobné věci. Co se týče 11. Dílu, tak ten mě celkem zklamal. V seríálech musí umírat hlavní postavy, aby se udrželo napětí a vážnost, ale že 3/4 jednoho dílu bude umírat postava, celá zakrvácená, vedle své rodiny a milovaných, je už natahované, depresivní a nechutné.(14.7.2016)

 • Zeck
  ***

  Začátek nastřelí bombastický apokalyptický výjev totálního chaosu, malátných nakažených připomínající zombie na každém čtverečním metru, armádu, která jim zoufale vystřeluje mozky z hlavy a totální rozklad všeho, co si člověk představí pod pojmem civilizace. Pak najede znělka s úvodními titulky, objeví se nápis "o několik dní dříve" a do šesté epizody se nestane vůbec nic. Je to zcela průměrný televizní seriál, který pokud by neměl za hlavní téma zákeřný virus, člověk by si ho spletl s libovolnou kriminálkou. 64%(30.5.2016)

 • Maslord
  ***

  Nemal som veľké očakávania a po pilote sa tieto naplnili. Nepáči sa mi prehnané ukazovanie prehnaných účinkov vírusu. Asi má zaujať diváka, mňa to však úplne odrádza, zbytočne prehnané a málo uveriteľné. Dalším problémom je už klasické prevzťahovanie príbehu. V pilote sa viac zameriavaôú na všetky možné vzťahy, ktoré sa môžu točiť a komplikovať celou sériou, namiesto toho aby bol príbeh venovaný vírusu a skutočnej akože podstate seriálu. Pre mňa teda nič výnimočné, len ďalší s mnoha priemerných seriálov. Ešte na záver malá pochvala, nie je to až také patetické.(21.4.2016)

 • Mamlas
  *

  Mohl to být docela dobrý 1 celovečerní film. Bohužel. Natáhli to na 5násobek a zhruba tolik tam nadbývalo ve formě zbytečných sociálních keců a různých nepotřebných uspávaček. Teď bude třeba koupit novou baterku do ovladače, když jsem tu poslední, při přeskakování všech těch nudných protaženě otravných nadbytečností, odvařil. Jo, a vzhledem k tomu, kolik kilometrů filmu na to spotřebovali, mohli vymyslet i nějaký propracovaný konec, nikoli jen takový plácnutí do vody.(27.12.2019)