Monty Python a Svatý Grál

• slovenský

Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

"Jaká je vzdušná rychlost nenaložené vlaštovky?" Tak na tuto otázku nemohu odpovědět, protože nevím, zda se jedná o vlaštovku africkou či evropskou. Nicméně jako znalec Artušovské legendy mohu potvrdit, že tento film je natočen podle skutečných událostí a tak je k němu třeba přistupovat. S humorem. Mne tedy nejvíc dostala bojovnost Černého rytíře, záludné otázky na Mostu smrti a samozřejmě jezdecký výkon Artušovy družiny. Prostě jsem se musel rozhodnout, zda je to tak blbé nebo geniální a jelikož jsem tento problém nevyřešil, tak jsem si vybral zábavu.(14.1.2018)

• Renton

Scénář: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin .. Absolutně mimo (nebejt v IMdb TOP250 tak o to, po předešlých mizerných zkušenostech s MP, ani nezavadím..).(2.11.2009)

Můj nejoblíbenější pajtnovslý film. Jednak je tu Gilliamova animace ve vrcholné formě a dle mého také největší koncentrace vtipů (ano, sice jsem regulérně nebrečela smíchy jako u Briana, ale zato nemá žádné slabé scény). Ať už se jedná o africké vlaštovky nesoucí na šůře v zobácích kokosové ořechy, vulgární Francouze, obléhání hradu pomocí dřevěného králíka, černého rytíře, tlupu mladých jeptišek, rytíře říkající ni, krvelačného králíka,... mohla bych pokračovat hodiny.(22.11.2008)

Dlho som odkladal Pythoňákov a asi som podvedome vedel prečo. Vôbec mi tento humor nesadol, na druhú stranu ale nemôžem uprieť 2-3 vtipnejšie scénky, ktoré robia snímok znesiteľnejším. V konečnom dôsledku však išlo o trápnu nudu, ktorú som si musel až do konca odtrpieť, a to pritom britský humor mám celkom rád. Dokonca som pritom zaspal a musel pretáčať. A to ani nehovorím o vecných hlúpostiach ako Artuš v 10 st. a pod. V porovnaní so sériami Čiernej zmije je to úbohosť (pre mňa rozhodne), vlastne takéto porovnanie je kolosálna drzosť. 50/100(15.11.2014)

Som rád, že patrím k väčšine, ktorej podobný typ humoru sadol a takisto som sa aj ja slušne zabával. Takmer dokonalá paródia na stredovek a rytierske dobrodružné ťaženia, ktorú reprezentujú najmä vychytané slovné prestrelky a dialógové formulky. Ktoré ku koncu síce strácajú dych, ale záver samotný je tak trefne zakončený, že sa upadajúci pocit takmer úplne vytratil. 80%.(6.10.2007)

• - Bee Duffell zemřel dříve, než šel film do kin. (Kulmon)

• - Členové kapely Pink Floyd byli velkými fanoušky Monty Pythonů, a proto část výdělku z alba "The Dark Side of the Moon" použili na financování tohoto filmu. (Dreadd)

• - Loď použitou na konci filmu navrhl sám režisér Terry Gilliam. (Dreadd)