Reklama

Reklama

Monty Python a Svatý Grál

  • Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)
Trailer 1

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (650)

Fr 

všechny recenze uživatele

Anglie 932 léta Páně. Postavy a události jsou smyšlené. Artuš, král Britů dostává od TOHO na nebesích úkol a s nejstatečnějšími rytíři se vydá jej splnit. Zde jsou jejich skutky...... Ohromná šílenost, která začíná již titulkama. Občas i velmi krvavé dělání si legrace z národní historie a smrti (těch druhých). A statečnosti, protože ,,být bez rukou je jen povrchové zranění." ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Stejně jako seriál neskutečně vtipné, ujeté a plné geniálních momentů, které by se daly tesat do kamene. I přesto s tím mám v podstatě stejný problém, jako se Životem Briana. Je to totiž až moc roztahané a epizodovost tomu nesedí tolik jako seriálu, takže se člověk u některých scén i nudí. Výborná záležitost, ale na seriál to nemá. ()

Reklama

francis 

všechny recenze uživatele

Z Montyho filmů mám tenhle nejradši, možná proto, že je nejsyrovější a nejspíš díky tomu taky nejšílenější. Všechny triky jsou šíleně low-endový a to dodává Grálu atmosféru, jakou Život Briana nebo Smysl života už neměly (i když jsou samozřejmě taky bezchybný, nemám pravdu?). Peklo hlášek je zvířecky pekelný (od vlaštovky přes krávu až po králíka), songy nezapomenutelný (I didn´t!) a kdo se nesměje, ten nestíhá číst titulky, nebo už smíchy umřel. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pythonovci mi dlho unikali, ale ako pozerám, o nič som nedošiel. Párkrát som sa zasmial, vačšinou ale len pozeral čo to akože má byť. 88percent je asi nejaký monthypythonovský blbý vtip. Prečítal som si po čase dej tohto filmu, spomenul na niektoré hlášky a usúdil, že už to nikdy znovu vidieť nechcem. Pripadali mi rovnako mimo, ako kedysi. Ní mením na nie. VIDENÉ ZNOVA 2/20: Názor na túto šaškáreň som nezmenil, ale keďže som sa párkrát na rozdiel od prvého pozretia aj slušne zasmial, tak nesmelo zvyšujem hodnotenie o 10% a tým pádom zaokrúhľujem na nespravodlivé tri hviezdy. Ako celok rozbité a nesúrodé, Briti nech si prirátajú ľubovoľný počet hviezd. Toto už vážne zostarlo, nikto mi nevyargumentuje opak. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako dlho poletí z miesta A do B kokosmi naložená lastovička?“ Výpravne nevýpravný historický epos o Artušovi (alebo kto bol ten chlap) a kokosových orechoch. Ako bojuje bezruký Čierny rytier? Ako sa asi správa čarodejnica, ktorú treba za každú cenu upáliť? Ako najjednoduchšie dobyť hrad Francúzov? Dokáže krava (a iné domáce zvieratá) lietať? A ako to bolo s trójskym králikom, trojhlavým obrom, nadržanými pannami, rytiermi „Ni“ (túžia po vzácnych okrasných kroch), obyvateľmi močiarov (a ich štvrtom hrade, pričom prvé dva sa potopili a tretí vyhorel a potom sa potopil), masakrou na svadbe (John Cleese mal vždy charakter), hradom Aaargh a strážcom Mostu smrti? To - a všeličo - iné sa dozviete vďaka tomuto dokumentárnemu, náučnému, poučnému a na informácie z histórie hodnotnému filmu. Od určitej chvíle pristupujem k bielym zajačikom s rezervou. P.S. Malá rada. Keď sa vás niekto spýta, aká je rýchlosť NENALOŽENEJ lastovičky, kontrujte otázkou, či africkej alebo európskej. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (44)

  • Mnoho komparsistů ve filmu jsou ve skutečnosti kulisáci a technici. (Kulmon)
  • Film byl v roce 2006 adaptovaný jako muzikál nazvaný "Spamalot". (Dreadd)
  • Členové kapely Pink Floyd byli velkými fanoušky Monty Pythonů, a proto část výdělku z alba "The Dark Side of the Moon" použili na financování tohoto filmu. (Dreadd)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama