Reklama

Reklama

Monty Python a Svatý Grál

  • Velká Británie Monty Python and the Holy Grail (více)
Trailer 2

Kultovní komedie Monty Python a Svatý Grál svérázně adaptuje legendu o králi Artušovi (Graham Chapman), který se vydává se svým věrným sluhou (Terry Gilliam) a rytíři kulatého stolu (John Cleese, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin) na neohroženou výpravu za nalezením svatého grálu. (Pannonia Ent.)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (659)

Madison 

všechny recenze uživatele

,,Jsem Artuš, král Britu." ,,Netušila jsem, že máme krále. Jsme autonomní kolektív." Celkom chápem, prečo má tento film tak rozporuplné ohlasy a priznávam, vstupovala som doň s veľkou nechuťou. Nemať očakávania je asi ten najlepší spôsob, ako nebyť sklamaný, ba naopak. Neuveriteľne morbídno-absurdná satira vysmievajúca sa kráľom, rytierom, dobovým spoločenským vrstvám ,,Jsem váš král!" ,,Já tě nevolila." popretkávaná šialenými hláškami a vynikajúcimi hereckými výkonmi. Množstvo groteskných scén ma pobavilo - súboj s čiernym rytierom, vraždiaci králik, slovné ,, klábosenie" o rýchlosti lastovičiek, putovanie rytierov za asistencie kokosov čoby náhrada za kone a najmä neskutočná potupa dejinám - paródia na trójskeho koňa nemá obdoby. V poslednej polhodine filmu síce dochádzajú baterky, ale na tú prvú polovicu tak rýchlo nezabudnem. Nuž, vážení, na toto treba silný žalúdok a najmä schopnosť baviť sa na primitívne intelektuálnom scenári. :-) ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Opět. Opět jsem se snažil najít si cestu k Montypythonskému humoru a opět to nevyšlo. Já ty vtipy sice chápu, vím na co naráží, vím proč mají být vtipné, ale prostě mi v drtivé většině případů vtipné nepřijdou. Jasně, párkrát jsem se zasmál, ale v takhle bezdějovém filmu, který je vlastně jenom sledem "vtipných" scének, bych se pro vyšší hodnocení musel smát pořád. Další šanci už Pythonům asi nedám. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako dlho poletí z miesta A do B kokosmi naložená lastovička?“ Výpravne nevýpravný historický epos o Artušovi (alebo kto bol ten chlap) a kokosových orechoch. Ako bojuje bezruký Čierny rytier? Ako sa asi správa čarodejnica, ktorú treba za každú cenu upáliť? Ako najjednoduchšie dobyť hrad Francúzov? Dokáže krava (a iné domáce zvieratá) lietať? A ako to bolo s trójskym králikom, trojhlavým obrom, nadržanými pannami, rytiermi „Ni“ (túžia po vzácnych okrasných kroch), obyvateľmi močiarov (a ich štvrtom hrade, pričom prvé dva sa potopili a tretí vyhorel a potom sa potopil), masakrou na svadbe (John Cleese mal vždy charakter), hradom Aaargh a strážcom Mostu smrti? To - a všeličo - iné sa dozviete vďaka tomuto dokumentárnemu, náučnému, poučnému a na informácie z histórie hodnotnému filmu. Od určitej chvíle pristupujem k bielym zajačikom s rezervou. P.S. Malá rada. Keď sa vás niekto spýta, aká je rýchlosť NENALOŽENEJ lastovičky, kontrujte otázkou, či africkej alebo európskej. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Keď som videl druhý krát Život Briana, nadobudol som dojem, že tí Pytoni by mohli byť celkom zaujímaví. Teraz som za neskutočného utrpenia dopozeral Svätý Grál a neviem ani približne odhadnúť koľko repríz by som musel absolvovať, než by som tam našiel niečo vtipné alebo zaujímavé. Takže jedna hviezdička a dovi, dopo. Never more. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Kongeniální záležitost, která ovšem funguje spíše jako série jednotlivých skečů než jako film. Je na něm hodně vidět, že nejen ty absentující koně, ale i spousta dalších věcí je znouzectnost. Ne, že by to nebylo špatné, koneckonců to jsou takříkajíc fóry navíc, ale i tak je to trochu škoda. Při větším rozpočtu a tudíž i velkolepější výpravě by celek patrně působil méně rozdrobeně a daleko filmověji... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Marigold, kinej, Eddard ()

Galerie (62)

Zajímavosti (45)

  • Graham Chapman jako král Artuš byl jediným hercem, který nosil skutečnou železnou košili. Ostatní herci nosili pletenou vlnu vypadající jako kov. (Kulmon)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)

Python na operačním sále

Python na operačním sále

23.10.2006

Terrymu Jonesovi, absolventovi St. Edmund Hall College na Oxford University (obor středověká literatura) a jednomu z členů legendárního seskupení Monty Python a Svatý grál, která se konala minulý… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama