Epizody(6)

Belfastský detektiv Chester Campbell přijede do Birminghamu s pověřením vyčistit město od násilných pouličních gangů. (Netflix)

Spike86

Pěkné ztvárnění historického Birminghamu. Uživám si tu irštinu, která teda není zrovna pro Birmingham typická, ale budiž. Je to ale takové emočně ploché, chladné. 66% ()

zurivymlok

První série je taková delší předehra na něco, co se patrně stane v dalších sériích. Ač je to zajímavé a celkově dobré, přesto mi přijde, že na množství stopáže se toho dozvíme o  hlavních hrdinech i světě v němž se pohybují překvapivě málo. Ostatní gangy a postavy s výjimkou Sama Neilla působí jen jako bezvýznamná kulisa, což je podle mě škoda. Série sama o sobě průměrná, ale dost dobrá na to, aby mě namlsala na další série. Postava Sama Neilla má velký potenciál být rozporuplnou postavou na pomezí dobra  a zla, ale obávám se, že se postupně vyvinul a dále bude vyvíjet do jednoho z antagonistů, kteří budou zlejší a bezohlednější než hlavní hrdina, a bude tedy fungovat jako postava, díky níž nám nebude C. Murphy a spol. tak zlí a vytvoříme si k nim sympatičtější vztah, než bychom měli mít s ohledem na to, co jsou to za lidi. To podporuje i fakt, že v první sérii vlastně nevidíme od gengu Peaky Blinders zase tak moc násilí - spousta věcí je jen řečena, což není to samé jako kdyby nám to bylo ukázáno. Hlavní anti-hrdina tak vlastně působí lepší než ve skutečnosti je. Na druhou stranu si tím scénáristi vytvořili zázemí pro vývoj postav a možná i rostoucí brutality a bezohlednosti hlavních protagonistů. ()

Kritickej

7/10 Seriál si celou dobu jede vysoký nadprůměr, ale v předposlední epizodě se autoři zblázní a servírují jeden mindfuck za druhým (zčistajasna zamilovaný inspektor; jde sem IRA - jak to víš - teď mi to řekli, atd), což celé sérii dost ublížilo. Mohlo být ještě výrazně líp. ()

Daredevil_cz

Jde o velmi špinavý a atmosférický úvod do příběhu, jenž svým zasazením nás pošle do poválečné Anglie, která je na svém ekonomickém dně. První série nám představuje atmosfericky špinavou Britanii po 1.sv.válce, nadále nám představuje velmi charismatické postavy společně s motivama, jenž nám přesně údavají kam postavy zapadají v příběhu. Bohužel kromě charismatického Thomase  Shelbyho jsou ostatní postavy dost nevýrazné a moc vám nepřirostou k srdci. 1.serie - 8/10 ()

005

První série mě neoslnila. Nalákalo mě herecké obsazení a téma. Bohužel to úrovně Impérium - Mafie v Atlantic City nedosahuje. Tempo je pomalé a většinou mám problém udržet během dílů pozornost. ()

L.O.T.R

Špinavá gangsterka z Birminghamu s fantastickým Cillianom Murphym a Samom Neillom. Scenáristická lahôdka o ktorú sa postaral Steven Knight je priam delikátna. Takto nejako si predstavujem streetovú gangsterku v 21. storočí. Výborné postavy, hudba, zasadenie, vizuál. 1 séria 100% ()

Rhaegar

Herci a prostředí perfektní i soundtrack se mi trefil do vkusu. Myslel jsem si, že 6 dílů místo amerického standartu deseti přispěje k svižnosti děje. Bohůmžel ne. Je to neskutečně vleklé. A scénář také trpí koncepčně. Je to vidět už při představování postav a prostředí v prvním dílu. Vlastně to někde s někým začne a vyber si diváku co chceš. A takhle to pokračuje dál. Sice se tam dějí zajímavé věci, ale chybí jim nějaká nosná linka. Pak se to spíše nežli lineárnímu příběhu podobá náhodným momentkám ze života gangsterů. Vzdal jsem to po třech dílech. Stále jsem si přišel jako bych koukal z okna kde se děje něco velmi zajímavého, ale nedaří se mi zjistit co. Z toho co jsem viděl mi to přijde jako klasický zástupce "britské seriálové školy". Tzn vypadá to nádherně, ale nedá se nedá se na to koukat, protože se tam nic neděje. Neříkám, že je to špatný to vůbec, ale určitě se najde seriál, který mě bude skutečně bavit. A né něco co má jenom zajímavé aspekty. ()

Tobias18

První série je nadprůměrná. Není dokonalá, ale minimálně se dá říct, že je zdatně napsaná, skvěle natočená, výborně zrežírovaná i zahraná a má naprosto parádní soundtrack. Samotný příběh se však čtyři epizody rozbíhá a dvě epizody se vleče do napínavého a hravě vyřešeného konce. Některé části příběhu jsou zde trochu na obtíž, a i přes velmi krátkou šestihodinovou stopáž by to šlo zkrátit i na čtyři. Vlastně se z toho dal udělat film. Přes těchto pár nedostatků však musím říct, že jsem spokojen a těším se na druhou řadu, a rozhodně je to lepší než většina dnešní televizní produkce. 75%. ()

Enon

První série tohoto seriálu mě bavila, avšak toto nadšení se dostavilo až ve 4. díle. Do 3. dílu mě to tak nějak bavilo ALE nemělo to pro mě zas tak dobrý obsah, abych se zajímal, co se stane dál. Ovšem od 4. dílu se jedná o poctivě odvedenou práci, vše tu funguje na výbornou a já si nemohu na nic stěžovat. Díky těmto naprosto famózním 3 epizodám dávám 5 hvězd.86% ()

Marcimor

Po prvních dvou epizodách jsem si nebyl jistý, jestli sérii dodívám. Rozvleklé tempo, postavy, se kterými jsem měl problém se ztotožnit nebo jim alespoň "fandit". Ale dal jsem tomu šanci a druhá polovina série mě utvrdila v tom, že jsem udělal dobře. Tempo vyprávění zrychlilo, přibyla akce, postavy se začaly vykreslovat. Nic není černobílé - vše v duchu, že "I špatní lidé dělají dělají dobré věci, stejně jako dobří lidé dělají i ty zlé". A to mě na tom bavilo asi nejvíce a donutí mě zkouknout další díly. Jenom doufám, že nasazená laťka vydrží. ()

stuj

1. série zatím žádný zázrak. Hlavní hrdinové navíc ani nejsou moc sympatičtí a klukovský Cillian Murphy se dle mého na hlavního bosse drsného klanu moc nehodí. Dějově ničím nepřekvapující. Uvidíme, co druhá série. ()