Epizody(6)

Belfastský detektiv Chester Campbell přijede do Birminghamu s pověřením vyčistit město od násilných pouličních gangů. (Netflix)

Rocky88

Hodně nezvyklé a originální reálie, nevšední mafiánské prostředí, těžký britský přízvuk - to vše vytváří mix, kterému se těžko odolává. Na druhou stranu tu není tak nějak nikdo, kdo by vytvářel takové emoce, abych mu vyloženě fandil. Jasně, Kilián i figurka z Monopolů jsou super a od Annabelle se nedají oči odtrhnout, ale ty postavy nejsou tak dokonalé, jako třeba u Kmotra. Ano, není to úplně vhodné srovnání, ale pouze poukazuji na charaktery a zapamatovatelnost postav. Uvidíme, třeba se to zvedne s další sérií. ()

Wormboy

Skvela atmosfera, vynikajuci herci, genialna hudba....napriek dlhsej stopazi jednotlivych epizod, serial ubieha tak, ze som si poriadne ani nestihol vsimnut koniec prvej serie. Prva seria teda cistych 5/5*. ()

PavelVanekArt

Klasická seznamovací série s Peaky fookin Blinders, člověk si vybere sympatický postavy a kokoty. Netrpí to na zabíjení postav jak na běžícím páse, což je fajn. Řeší se tu hlavně milostná věc a tvrdej byznys. 5* a.k.a 95% ()

Matrinx

Dlouho jsem neviděl nic tak dokonalého jako první sérii Peaky Blinders. Ideální poměr násilí (žiletky v čepicích jsou prostě cool, také jednu nosím, i když tupou) a romantických záležitostí. A když se to spojí v jedné scéně, je to vůbec nejlepší "Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát, nejkrásnější spolu vraždit" (upgrade Nietzscheho citátu). Navíc... je to také ideálně blonďaté, kouzelnější blondýnku snad ani najít nemohli. ()

FrankSusta

Úžasný seriál. Tak zaprvý miluju gangsterský filmy, a seriál je víceméně to samý. Vzhledem k mému hodnocení prvních tří epizod série asi tak nějak šlo odhadnout, že dám čtyři hvězdy (které jsem taky dal), ale pak přišla zhruba měsiční pauzta přes svátky Vánoční a k druhé půlce jsem se dostal až teď. A chytlo mě to! Tohle je vážně něco skvostnýho. Kamera, výprava, kostýmy... příběh úžasný a do posledního čehokoliv promyšlený. Jen se mi zdálo, že na hlavní téma se ve čtvrtém a pátém díle jaksi pozapomnělo (teda, konec pátého dílu si na to zase vzpomene). Pak to má pochopitelně úžasný herce, jak již hvězdné obsazení napovídá.  Jediný co mě na tomto seriálu překvapilo (krom prvních pěti minut (nebo kolika...)) byl soundtrack. Úvodní píseň je pěkná a pasuje tam, ale ty ostatní rockovky (v hudebních žánrech se bohužel moc nevyznám)... no nevím... jsou dobrý, ale jsou dobový? S*ru na to! Mě se tam líbili     7,5/10           (a ještě bych rád řekl, že poslední díl již byl trochu přebytečný, klidně by to mohlo skončit pátým dílem, ale to mu na kvalitě neubírá) ()

filmmovier

Atmosférická i dějová lahůdka, a rozhodně jeden z těch vůbec nejzajímavějších seriálů BBC s parádní hudbou, fantasticky ztvárněným prostředím, strhujícím dějem a hereckými výkony té nejvyšší kvality a ještě trochu víc. Cillian Murphy, kterého jsem doteď neměl jako herce rád, mi v tomhle vyloženě sedí, je radost ho sledovat, užívá si to. A stejně tak skvělí jsou Sam Neill a Helen McCrory. Navíc je to tak skvěle, až filmově natočeno, že i když je to objektivně tak na čtyři, díky všem těm maličkostem a celkovému looku si to zaslouží plný počet. Jeden z nejzajímavějších počinů posledních let, který může směle konkurovat HBO. A vyhrál by. 95%. ()

octopuska

Hodně dobrý a povedený. Přitom to není úplně můj šálek kávy, ale dostalo mě to. A to jsem teprve na začátku. Parádní hutná atmosféra, člověk má pocit, že zrovna prochází zablácenou smrdutou ulicí lemovanou starými cihlovými domy a srazí se s tou vypráskanou bandičkou v čele s uhrančivým modroočkem Murphym, drsným Andersonem, chytrou a mazanou tetičkou McCrory. A za nimi v závěsu, jako mlsnej ohař skvělej Neill, který jim jde nemilosrdně po krku. A jako třešnička na dortu, Nick Cave a jeho vypalovačka Red right hand hned ze startu, to vás prostě pohltí. ()

UhLee

První série - (8/10). Začíná se to teprve pořádně rozjíždět, ale už teď musím ocenit kvality, kterými Peaky Blinders disponuje. Ať se bavíme o špinavé atmosféře plné popela, uhlí a prachu. Zapíjené je to plnými hlty whishey, nebo zapálenou cigaretou. Birmingham plný dělníků je zachycen opravdu přesně a autenticky. Cítíte se tam jako doma. Ani nemluvím o parádní hudbě, které vévodí Nick Cave s jeho parádním chraplákem. Zápletka není tak rozmáchlá, aby dokázala úplně uhranout, ale to provedení vezme dech. Cillian Murphy jako šéf tohoto gangu působí nemilosrdně a neohroženě. Jde vidět, že ho válka totálně změnila a podle toho se taky chová. Celá ta skvadra je prostě hrozně cool a badass. Jejich účesy a elegantní obleky ihned uhranou a divák chce nosit to samé. Jejich accect je už jenom perfektním dokreslením atmosféry, který když po nějaké době zase uslyšíte, tak pousmějete a uvědomíte si, jak skvělý je to seriál. Odolával jsem dlouho, ale konečně jsem k tomuto seriálu dokopal. Nelituju, ale hned to hltat taky nebudu.  Nejlepší epizoda: Episode 5 (S01E05) ()

Lachtaan

Geniální kriminální seriál z mé nejoblíbenější éry, který mi tak dlouho utíkal, až jej musím dohnat co nejrychleji, už jen pro tu spoustu známých tváří, které se během všech 5 sezón mihnou. Annabelle Wallis naprosto úžasná svou krásou, svými přetvářkami mi ale začala lézt krkem. Ještě že je tu pan Murphy, který si pro sebe krade 90 % celého seroše. ()

ZeroCZ1233

Dokonale načrtnutý obraz nynějšího vůdce v pomyslném zločineckém podsvětí našich obrazovek s výraznými barvami realistické syrovosti a uvěřitelnosti jako takové. Skvělá úvodní série, uchopena pevně za uzdu dokonalosti, již si každý správný úvod do většího příběhového koloběhu zaslouží. Podmanivé prostředí protkané několika atmosférami v nichž je cítit správně vykreslený aspekt Británie po Velké válce a to kamerou, jež snímá scény s krásnými kompozičními nápady a citem pro vizuálno, díky němuž si se slinou na líci užijte šlehající plameny odrážející se společně s kouřem v kalužích zabláceného Birminghamu. To vše jest za doprovodu vibračně chutného soundtracku se soundem, jenž vzdává více než jistý hold Birminghamským rodákům Black Sabbath. Vedoucí pozici si zde z povolání krade pro sebe ústřední Cillian Murphy, jehož charisma vás šlehne po slinami zbrocené tváři s ostrostí mnohokrát zmiňovaných žiletek, díky čemuž je jeho stín hereckého umu nejtmavší avšak vystupují z něho mnoho dalších hereckých nadtalentů. Na ploše šesti hodin jsem nenašel vroubek hodný ke zmínění. 9/10 ()

VanTom

Stylová gangsterka ze špinavého Birminghamu (z něhož tedy uvidíme víceméně jednu ulici) se teprve rozehřívá, hlavní zápletky s ukradenými vládními zbraněmi či přebíráním sázkových center nemají dostatečnou údernost a podřizují se osvětlení modu operandi gangu Peaky Blinders. Právě vybroušené, živé a nejednoznačné charaktery členů rodiny Shelbyových, které střídavě nenávidíte jako je milujete, spolu s fantastickými hereckými výkony (přízvuky :-)) a netradiční moderní hudbou dávají pádný příslib do budoucna. ()

ghatos

Celkové hodnocení pro 3. dílech: Stylovka, žánrovka v klasickém provedení. Kdo má rád osvědčené historické propriety, tak si pošušňá. Mě osobně tam chyběl nějaký originální nápad či nevšednější přístup. 69%. ()

vyfuk

Kdybych měl celkově nějak zhodnotit 1. sérii, tak bych asi nenašel správné slovo. Zpracování dobové funguje skvěle. Herecké výkony jsou suprově. Tak nějak všechno šlape. Skoro všechno. Problém je to, že se na to nedá koukat. Mým trnem v oku je zde fakt, že scénář je dlouhý a nezáživný, a to co se dělo v šesti dílech o padesáti a více minutách by se dalo sestříhat do dvou hodinu a půl dlouhých filmů dejme tomu. Prostě, kdyby se to sestříhalo na něco zajímavého a podstatného, tak by každý díl měl dvacet minut. Je to hlavní problém u mnoha seriálů tohoto typu. V současné chvíli si nevybavím ani jeden seriál, který by měl stopáží v díle nad 50 minut a byl dokonale chytlavý a zajímavý. Stejný problém, který se nedá akceptovat má Daredevil. Stejně mne něco láká na další díly. Asi to hlavně bude Tomem Hardym, ale v každém případě pokračuju. I když první série byla katastrofa. ()

Jaro.Krafcik

5.300 hodnotenie tentoraz bude patriť seriálovému hitu, ktorý pozná asi každý. Peaky Blinders, aspoň čo sa týka prvej serií ma nejak moc nechytili. Herci v pohode aj hlavne to prostredie a hudba zvládnuté skvelo, ale stále sa to nerozbehlo. Uvidíme, možno dám šancu druhej a ma to aj viac chytí. Mohli byť kratšie epizódy a viac akcie ako dialógov. Za mňa ale prvá séria čistý priemer. 3* ()

drackula

Prvá séria mi naozaj sadlo. Vcelku právom sú Peaky Blinders fenomén. Skvele napísané postavy, úžasná dobová atmosféra a množstvo zaujímavých a nečakaných zvratov. Palec hore a pokračujeme! Netflix ()

herr_carter

Tak jsem tedy také začal koukat na tento kultovní kousek, jenž již všichni moji přátelé měli šanci vidět - já si dal tedy na čas a prakticky až se 7 letým odstupem rozjíždím. 1.série mě slušně uvedla do problematiky a ač bych sem tam něco vytknul, líbilo se mi to a jako úvod to beru v rámci možností nadstandardně. Výborný je především můj oblíbenec Sam Neill v pro něho ne zcela běžné, záporné roli......................... moje hodnocení = 8 z 10. ()