Epizody(6)

Belfastský detektiv Chester Campbell přijede do Birminghamu s pověřením vyčistit město od násilných pouličních gangů. (Netflix)

klukluka

Je to samozřejmě úžasná podívaná, ani v nejmenším nepochybuju o tom, že jsem se ocitl v roce 1920, líbily se mi i všechny ty příběhy, který se v tom tak přirozeně propletly, ale pocitově to mám přesto “jen” za 80 procent. ()

Hanys_

Opatrné 4. Zatím tady to, proč to zkultovnělo, nevidím. Ale ten boží soundtrack, špinavý Birmingham a furtvážný Murphy mi vlastně během těch 6 dílů docela sedly. 7.5/10 ()

Yardie

Po dokoukání Papírového domu jsme zvolili po doporučená tento seriál. A z počátku jsme si museli trošku zvykat. Pomalejší tempo, kromě dvou tří nezajímavé postavy, ke kterým jsem si cestu celou řadu nějak nenašel, celkově takové jiné. I na hlavního hrdinu si člověk zvyknout. Ženu to z počátku (dva tři díly) nebavilo, mě to nějak extra nezaujalo, že bych to vyloženě hltal, ale něco mě na tom lákalo a věřil jsem, že to bude dobré. A opravdu je. Sympatie si získá jak hlavní postava, tak jeho teta a máme tady jednoho hlavního policejního záporáka, kterého člověk taky bere, byť ho moc nemusí mít rád. Zbytek je tam tak nějak do počtu. Příběh člověka více vtáhne, zaujme, trošku se zvedne i tempo. Atmosféra je od začátku výborná - ponurá, temná, civilní. Hudba rovněž skvělá - hodně skladeb od Nicka Cava a i ostatní kousky přesně zapadnou. Výprava na jedničku, opravdu promakaná a "velká". Je to výborný seriál, těším se na druhou řadu, je to lepších 80%. Ale 5* tomu nemohu dát, až tak to nehltám. Howgh! ()

Renfield

Série si dává načas, není od úvodu dějově strhující, naopak pečlivě buduje atmosféru a představuje výborně napsané, ale samozřejmě i obsazené postavy. Dokonalý vizuál a trefně dobová špinavost, jsou pouhým pozadím právě pro jejich vývoj, ať už osobní (třeba Thomas, Grace, Campbell, ale i Ada s Freddiem), nebo více než rodinný vzestup. Nakonec čím jsou Peaky Blinders v úvodu a čím v závěru, při nástupu na zúčtování s bandou Billyho Kimbera. U této scény ještě zůstanu, má totiž výbornou kameru, což charakterizuje celou sérii stejně jako to, že ono zúčtování je spíše dialogového ražení. To v případě takhle kvalitních a přízvukově originálně podaných dialogů, není vůbec na škodu. Rozjezd, který slibuje velké věci. 80% ()

Terezinka198

Tak konečně došlo v mém PTW seznamu i na Peaky Blinders. Jsem mile překvapena, Cillian Murphy má to správné charisma, které mě vede k tomu, abych nechala další díly běžet jeden za druhým. Na první sérii slušný start, doufám, že další série budou jenom lepší a lepší. ()

TheSpearCZ

Tak jsem se rozhodl po dlouhé době dohnat můj nejspíše největší seriálový rest, který jsem očekával, že se mi bude líbit a musím říct, že atmosféricky je to jeden velký vibe. Potěší tu známé osobnosti, v čele s dokonale hrajícím C. Murphy a A. Wallis, ale prostor dostávají i takřka všichni z rodiny. Jinak celý příběh není něco extra nového, ale prostě se na to krásně kouká a už jen ta doba, kostýmy, gentlemanství, whiskey... fuu, husina jen o tom přemýšlím. První dva díly jsem si ještě nebyl jistý, ale pak se to rozjelo a pozásluze musím hodnotit nejvyšším hodnocením. 1. série - 95% ()

peetrejr

Máme tu koniec prvej série a ja som nadšený. Seriály som už dlho nepozeral ale o tomto som počul už dávnejšie tak že si reku pozriem. No prvú sériu som zbaštil ako nič. Hustý gangsterský príbeh, premakané postavy, aj okoloidúci sú perfektní. Som zvedavý čo nám prinesie druhá séria aj keď nečakám už nič moc pretože neviem už čo by tvorcovia prinesli do série nové alebo inovatívne alebo čokoľvek odlišné. A plus keď to má 5 sérii a plánuje sa aj 6. séria. Takže hádam má druhá nezradí a dá mi to prečo som si tento seriál zapol. ()

TostTom

Tak první série zatím super. Má to fajn atmosféru herecké obsazení a výkony jsou skvělé a celé to prostředí a příběh jsou opravdu perfektní. Jediný co bych asi mohl vytknout je, že těch přestřelek a rvaček nebylo zase tolik, ale třeba se to změní. Jinak co se zakončení série týče tak za mě super a bez chyby. ()

Luk Skywalker

První série takové britské "mafie" se BBC povedla, něco takového jsem očekával od Boardwalk empire, a zde to na rozdíl od konkurence dostal. Herecky chvílím jak Sam Neilla, tak Cilliana Muprhyho, což nejsou žádní začátečníci a je to poznat. Annabelle Wallis bych to prosté děvče taky "zbaštil". A hudba je skvělá, i když vznikla tak o 40 až 50 let později než se seriál odehrává :-). ()

hEROic

Kvalitní gangsterka, ale ještě to tu není úplně ono. Další řady teprve ukážou, jaký klenot se v tomhle seriálu skrývá. Tohle je jen chladný úvod... Necelých 85% ()

DAPDO

Z první série Gangů z Birminghamu jsem hodně v rozpacích, zklamala mě. Nechytlo mě téma, prakticky všechno se točí kolem sázek a rodinných záležitostí, postrádám víc akce, víc emocí a hlavně napětí. Nenašel jsem si zatím cestu ani k hlavním postavám, Cillian Murphy je bezesporu dobrej herec, ale jeho postava působí v první sérii takovým chladným, až toporným dojmem. Beru to tak, že první série byla snad jenom taková seznamovací, poslední dva díly už byly přece jenom koukatelnější a zajímavější, tak doufám, že se to přenese i do série druhé. ()

Dzvandzi

Novodobá mafiánka se rozjela ve velkém stylu.Zde mi opravdu skoro nic nechybí.Je to velmi atmosferické,napínavé a některé části jsou opravdu vynikající.Cillian Murphy společně s ostatními zde opravdu excelují ve svých rolích.Scénář se výborně vyvyjí v jednotlivých epizodách a konec opravdu stojí zato.Uvidíme jaké bude pokračování.1.série=97% ()

Sharpooter

První série je úžasná. Prostředí je zpracováno dobře, kostýmy taktéž. Prostě to byl neuvěřitelný zážitek. Příběh byl lehce nadprůměrný, ale i přesto si první série zaslouží pět hvězd. Pořád se zde něco dělo, zápletky byly fajn, nic moc světoborného, ale já se opravdu bavil a to je to hlavní. Bylo fajn, že se nám v sérii ukázalo i několik politických frakcí (komunisti, IRA), se kterými byly v té době problémy (a třeba s IRA ještě dlouho potom) a v podstatě je i zasadily do příběhu. 8,5/10 ()

J.e.r.e.c

Další seriálová pecka z produkce HBO. Místo činu: Birmingham 1919. Hlavní aktéři: gangsteři s žiletkama v čepicích, IRA, komunisti, cajti a Churchill. O co jde: o kriminální byznys, politiku, boj o moc, o rodinu, o lásku... Nechce se mi pořád psát to samé: o excelujících prvoligových hercích (Kilián je hotovej Kmotr!), skvělé filmařině a sebevzdělávání prostřednictvím historických reálií (i tady hodně zkreslených, ale, komu to vadí?). Tentokrát mě asi nejvíc dostala romantická linie, sice od počátku tušená a tudíž nepřekvapivá, ale přesto s citem podaná a v důsledku strhující. S finálním twistem, který vychcaně nutí ke zkouknutí další série. P.S. Doufám, že se dočkáme i nějaké zmínky o Aston Ville.//Edit: S lehkým časovým odstupem a ve spolupráci s druhou sérií zvedám na 90. 90 % ()

0verseer

Možno som pri prvej sérii doplatil na vysoké očakávania prameniace z vysokého priemeru hodnotení. Čakal som príliš, ale za takmer 360 minút som nevidel nič, čo by vo mne zanechalo silnejší dojem a prinútilo ma v budúcnosti si zopakovať niektorú z jednotlivých epizód, prípadne celú sériu ako tomu bolo napríklad pri Game of Thrones. Prostredie, spolu s dobovou atmosférou sú síce výborné, ale ako som písal už pri jednotlivých epizódach, na gangsterku je to moc (násilne) impotentné. Ženské osadenstvo síce zajasá pri pohľade do Murphy-ových modrých očí (tam bude asi pôvod tak vysokého hodnotenia na csfd), ako chlapovi mi tam však chýba viac surovošpinavej "neučesanej" akcie, bitiek, streľby, vrážd a sexu, ktoré si tak strašne už vyššie spomínané prostredie pýta. Miesto toho sa väčšinu času postavy hrajú na priteplených anglických milordov v rukavičkách, ktorí veľa natliachajú a málo konajú. Aj keď predchádzajúci hate môže naznačovať, že seriálu sa bude možno nakoniec najlepšie vyhnúť, opak je pravdou. Opakujem, nejde o to, že by to nebolo dobré, nie je to "len" až tak moc dobré, ako som čakal... ()