Blacks

Tenhle film jsem začal sledovat asi třikrát, než jsem ho jednou konečně zkouknul celý - až tak mě začátek nebavil. Postupně jsem byl ale tak vtažen do děje, že jsem se v průběhu ani jednou nenajedl :-D Skvělé Sci-fi a Bruce válí víc než obvykle. 85% ()

karlik4801

Twelve Monkeys je možná žánrovka sama pro sebe. Od tohohle samotného podžánru se odvíjí hodně snímků současnosti. Nějak to nezasáhlo do světa filmu, ale na jedno shlédnutí úplně stačí. Bohužel to není bomba, který mě uchvátila a mluvil bych o ní se známými jako o "hustym filmu". A možná jsem trochu zklamaný z Bruce, protože jeho výkon bych neoznačil za přesvědčivý, ani za dobrý. Za to Brad Pitt se svým výkonem může pyšnit. ()

Liznic

Byl jsem tehdy mladej kluk a objevoval jsem taje filmu a televize. Tam hraje ten drsnej borec ze Smrtonosné pasti - Brůs Vilys, minulý týden dávali Merkjůry, tak teď mrknu na tohle... Ani nelze říci, jestli jsem byl v šoku, ale určitě jsem 12 opicím navždy propadl. Špinavý film, s děsivě jednoduchou a zapamatovatelnou troubící melodií... Jeden z nejlepších filmů jaké znám! Ano, dalo by se tu psát o úchvatné režii a hereckých výkonech (hlavně Pitt a samozřejmě Bruce), ale proč to všechno znovu zmiňovat. ()

Novada

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů z žánru sci-fi, které jsem viděl. Film je příběhově poskládán jako puzzle. A musim přiznat, že zezačátku jsem se dost ztrácel v jaké době se zrovna nacházím, což ale ani sám hlavní hrdina moc dobře nevěděl...Kazdopádně od začátku, až do konce se nebudete nudit a v každé scéně se budete těšit, co nastane v dál! =) ()

FaceMan

Úžasné scifi, kt. má na svoju dobu čo ponúknuť divákovi. Neviem ani sám čo by som k tomu mal napísať a nechcem rozoberať celý film. Za spomienku ale stojí úžasný výkon Brada Pitta ktorý je famózny. ()

Ryuuhei

Jen nerad neuděluji plnej počet, protože tento film je zkrátka dělaný tak, že jedno zhlédnutí stačí - je to pomalejší a nepříliš dynamické, i když často napínavé. Jinak jde ale o briliantní snímek, kde všechno zapadá, všemu se dá lehko porozumět a kde zakončení nezapadá do dnešního standardu. Holt ta zlatá éra, kde se ve filmech ještě objevovaly hvězdy typu Bruce Willis. 90% ()

Lachtaan

Kvůli včerejší úspěsně složené maturitě jsem filmy odložil na takovou dobu, kterou už každoročně překonává jen 14 dní na přelomu července a srpna, kdy jsem na táboře. Dneškem počínaje se mohu opět vrhnout po hlavě do svého největšího koníčku a začal jsem perfektně. 12 opic je sci-fi drama s hezkou chemií mezi hlavními postavami a geniálním využitím časové smyčky. Willis v 90kách zkrátka válel. ()

Jazzzz

Celý ten děj je i přes svoji složitost dobře pochopitelný a skonzumovatelný. Místy bych řekl až moc. Takovétom filmy si zaslouží trochu větší otevřenost a prostor pro domýšlení si. Na to, že film znázorňuje jen bludný kruh už jsem si zvykl, ale čekal bych trochu zajmavější stvárnění. Přesto je to film na dobrých 85 procent! Říkám to nerad, ale Bratt Pitt je opravdu skvělý. Na závěr bych rád zaperlil jednou chybou filmu, kterou jsem oběvil. Až se na konci bude snažit doktorka zastavit rukama krev, tak je bude mít od krve, pár vteřin na to jsou, ale ruce čisté... :) To ale tomuto filmu a Terrymu Giliamovi odpouštím! ()

danoo

Tragikomické sci-fi s grotesknosťou hodnou snáď samého veľkého Françoisa Rabelaisa. Terry Gilliam vystaval svoj film na princípe neúprosného osudu, ktorý bol hlavnou témou v časoch antickej drámy a motíve cestovania v čase. Žánrovo tým nadväzuje na Back to the Future (kumuluje zábavnosť Zemeckisovej trilógie, ale odchyľuje sa od jej jednoznačného vyznenia) a Terminátora 2 (Kasandrin komplex Kathryn Raillyovej), zároveň odkazuje na Hitchcocka a jeho obľúbené leitmotívy ako manipulácia, znepokojenie, strach zo straty sebakontroly či emocionálne zničujúca atmosféra a v neposlednom rade prináša strhujúcu štúdiu defektnosti ľudskej pamäti - to všetko a ešte oveľa viac smeruje k tomu, aby som pieseň What a Wonderul Word od Louisa Armstronga začal vnímať trochu ináč... Veľká vďaka úžasnému režisérovi úžasného filmu! ()

Nihlathak

Perfektní zpracování, nekonečno promyšlených zvratů a ten konec! ... prostě lahůdka a kult. Skvělý výkon Willise, Pitta, Stowe... co dodat. 5* ()

BS

Kvalitní herecké výkony, kdy Willis přestává být tím zkrachovalým poldou, kterého hrál po celou první polovinu devadesátek a Pitt ukazuje, že když chce tak prostě zahrát umí (spíše UMÍ). K tomu si přidejte nepředvídatelný děj se skvělým závěrem. Krása, vážně!!! ()

asirtes

Táto vyšinutá sci-fi-cvokáreň Terryho Gilliama je vo väčšine paralelných vesmírov absolútny TOP! Každý predavač Notabene z roku 2173 , ktorého poslala vláda do tejto hnačky 21.storočia vám to potvrdí. Rozvrstvenie príbehu, jeho rozloženie v čase, zahrávanie sa s apokalyptickými víziami, vykreslenie neschopnosti ovplyvniť budúcnosť a nepochopiteľná potreba študovať kámasútru s Madeleine Stowe je jasným dôkazom Gilliamovej jedinečnej schopnosti kupovať matroš len u najexkluzívnejších dodávateľov. Spôsob akým vykresľuje celú tu úbohú, smiešnu a iluzórnu ľudskú existenciu v plnej kráse zapáchajúcej stoky je proste megacool, až by z toho jednému upadol. Brjus je King. Jemu ustojí. ()

LadyDevil

Co musim vyzdvihnout hned jako první, jsou úžasný herecký výkony, a to bych směrovala předně na Brada Pitta, jehož mimika i haptika byla zkrátka dokonale přesvědčivá..pak další, čeho si u 12ti opic hodně cením, je silný příběh..ač totiž nemám moc ráda fimy na tématiku z budoucnosti a celkově sci-fi, tak tady to bylo podáno takovým způsobem, že jsem odhodila odpor k téhle tématice a vžila se do děje. Nutí to taky hezky k zamyšlení a zpracováno je to perfektně..milé překvapení:-) ()

T-pack

Geniální. Absolutně geniální. Cestování časem, nezastavitelný osud, popletení údajů, Pitt a Willis - Všechno! Geniální. To cestování časem je přesně podle mého gusta, žádné tvoření paralelních vesmírů, tak si to celou dobu představuji. No a věřte tomu nebo ne, je tam i jistá forma happy endu. A abych nezapoměl na hudbu! ()

gjjm

Jé, já jsem zase kacíř. No budiž. I vy opice...buďte si jednadevadesátý film v žebříčku, pro mně zůstanete průměrná nudná scifi, v níž je téma stroje času vyřešeno nejnenápaditějším možným způsobem. Prorocký scifi svět, skvěle a stručně načtrnutý v La Jetée, je tu rozkecán a ukázán namnohem větší ploše a v trapně hollywoodském příběhu, pročež je neuvěřitelně zdlouhavý a plný prázdných dialogů o ničem. Prolínání časových rovin bylo ve své době v módě, dnes už naštěstí ne, nemluvě o tom, že tu je pojato (aspoň z mého hlediska) nelogicky, nesouvisle a trapně. Má to něco jako atmosféru, ale k ději a prostředí mi vůbec nepasuje, kamera je provedena skvěle, ale trochu moc megalomansky, vzhledem k tématu mi více sedí minimalistické pojetí z La Jetée (asi jsem se na tento krátký film, který byl pro Dvanáct opic inspirací, neměl dívat jako první). Právě tak mi nesedí hudba. Bruce Willis mně silně zklamal, na to, jak skvělý herec je (a pokud si to někdo nemyslí, ať se ještě jednou a pozorně podívá na Pulp Fiction, protože, Butchi, furt tě podceňujou), je jeho postava dost nevýrazná a nezajímavá, a něco podobného vlastně platí o celém filmu. Na trapnosti filmu přidává i milostný příběh, působí trochu jako neorganický implantát s šerednou jizvou navrch. Na druhou stranu, mimo zmíněné technické kvality musím uznat, že schizofrenní stylizace většiny příběhu je mi svým způsobem sympatická a celá řada představ a obrazů ve filmu jako by opravdu vznikla ze schizofrenického mozku - byť mám pocit, že to je jen výmluva pro některé méně inteligentní nápady. Všechna tato positiva (spolu s docela dobrým koncem) ale pořád ještě neznamenají, že to není jen obyčejná scifi hollywooďárna s pokusem o myšlenku, která je sice velmi sympatická, ale vyjádřená neuvěřitelně nudně. ()

Endyis

Bravurní, úchvatné, dechberoucí, záhadné, ne úplně odhalitelné a pro mě nejlepší scifi všech dob... Respekt k pythonovi Gilliamovi, Willisovi a Pittovi a všem ostatním, jenž se na tomto veledíle podíleli. Nemám víc, co dodat; snad jen 100% ()

ywo666

No vidím to tak, že som jediný, čo z toho nebol až tak užasnutý. Je možné, že som to nepochopil, ale nemám pocit, že by mi niečo ušlo. Ako rozhodne to nebolo zlé, ale dojem nula. Zábavnosť tiež pokulhávala. Proste ma to nechytilo. U mňa tak 70% možno tesne menej. Napríklad taký tiež Willisovi Surrogates na ma bavili lepšie aj napriek mizernému hodnoteniu. ()

Pavlínka9

Tenhle film má něco do sebe. Vynikající herci, režisér, pro něž je toto téma příznačné a pointa, která nemá chybu. Souhlasím také s mnoha názory, že film může být po prvním shlédnutí poněkud chaotický (přesně odpovídá jeho režisérovi ;), proto je výborný nápad se na to podívat podruhé ;) potřetí,....;) A ještě ke všemu se ráda dívám na Brada Pitta, když hraje blázny či "debily". ()

lennyd

V roce 1996 svět zachvátila epidemie tajemného viru, která zdecimovala většinu populace. Několikero přeživších se uchýlilo na spoustu let do podzemí, a jen čas od času je někdo vyslán na povrch, aby prověřil stav viru v ovzduší a možnosti návratu lidstva na povrch. Díky postupu technologií je ale ještě jedna možnost - vyslat dobrovolníka zpět do minulosti, aby zjistil původ tajemného viru, a umožnil lidstvu nalézt protilátku. Jedním z takových dobrovolníků je i James Cole (Bruce Willis)... Z mého pohledu jde o jeden z nejoriginálnějších sci-fi filmů všech dob. Terry Gilliam naštěstí uchopil hrátky s časem plně do svých rukou, a nestalo se (jak se občas v takových filmech stává), že by se divák v časových smyčkách zamotal či ztratil. Zde je naopak vše krásně jasné, včetně překvapivého závěru (fakt jsem koukal s otevřenou hubou) - i když musím říct, že s každým shlédnutím najdu ve filmu něco nového. Gilliamovi se také podařilo zvolit perfektní herecké obsazení, a vůbec nejsem schopen říct, jestli se mi víc líbil "santusák" James Cole v podání Bruce Willise, nebo Brad Pitt jako "šílenec" Jeffrey Goines. Celkově scény v blázinci bych možná označil za nejgeniálnější filmové scény všech dob... ()

Bobik9

Moc dlouho jsem opomíjel tuto, dnes již, klasiku. Velkolepé herecké výstupy Bruce Willise a Brada Pitta v zamotaném a geniálním příběhu, kde se prolínají doby. Terry Gilliam má jako režisér skutečný rozmach. Dokáže udělat každý film naprosto odlišný a ojedinělý. Když si tak čtu hodnocení, tak se asi nevyhnu nutnosti, abych si pustil ten film podruhé a vstřebal tak celou genialitu tohoto díla. Líbilo se mi to, nicméně tam na mě byly chvilku hluché chvilky, které mi trošku kazily atmosféru. Nicméně - Brad Pitt - dokonalý herecký výkon! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil