black_adder

Jeden z nejlepších SF filmů jaké jsem kdy viděl...Vynikající výkon Bruce Willise a spousta nezodpovězených otázek, které postupně odkrýváte spolu s hlavním hrdinou. ()

Hopper

Fantastický film, Gilliam sa tu prekonáva, Pitt aj Brús Výliz nemajú chybu, presvedčivá atmoška, proste super. ()

cold

Nějakou dobu jsem zde měl hodnocení 4*. Nechápu proč, ale tento film je pokaždé úplně jiný. "... Ale pokaždé, když ho vidím. připadá mi jinej, protože sám jsem jinej...". ___ Toto přesně platí o tomto filmu. Jinej jinej jinej prostě lepší = možná úplně nejlepší. (někomu se může zdáti divný, ale jednou mu příjdete na chuť a už ho nepustíte) ()

DocBrown

Dokonale propracovany scenar, rozhodne jak Pittuv tak Willisuv nejlepsi film. Brazil nicmene stavim jeste o malicko vys, trochu mi tu chybi Gilliamuv smysl pro absurditu. ()

Jancll

Nejvíc sympatický mi byl kladný záporňák v podání Brada Pitta. Tak si představuju správného šílence. Také to poselství filmu, abychom si vážili toho, že můžeme dýchat čerstvý vzduch, máchat se v relativně čisté vodě a válet se v trávě na sluníčku... ()

Perry-

Bruce Willis ukázal, že mu jde také něco jiného, než vystřelování měst (popř. domů a jiných budov) spojené s tvrdými hláškami. Brad Pitt v nadživotní formě.Terry Gilliam umí vybudovat odpovídající atmosféru, která by v jiném filmu působila až příliš bláznivě (blázinec :-), vize budoucnosti...). Ne však zde. Všechno do sebe zapadá a film je napínavý až do posledního okamžiku. Jedna z nejlepších sci-fi posledních let. ()

irigi

Výborně dotažené sci-fi, které osobně považuji za jedno z mála, kdy scénáristé skutečně do důsledků domysleli model cestování časem. Hrdina se snaží minulost měnit a přitom vždy jen dosáhne toho, že se do ní vlastně ještě více zamotá. Celé to doprovází výborná atmosféra. Jeden z mých top. Skvělý herecký výkon ze strany B. Willise. ()

wosho

Film co má vše, co dělá z normálního snímku made in Hollywood VÝJIMEČNÝ FILM. Geniální režii, geniální scénář, hvězdy jenž hrají na hraně geniality (opravdu se zde nachází nejklepší výkony obou star), atmosféra a napětí jde v ruku ruce s filosoficko-psychologickým obsahem. 12 opic je filmem jenž dokáže normálního diváka pobavit a přitom i oslovit náročnější sortu obecenstva. Prostě 12 opic je jedním z nejpodařenějších filmů minulého století (právem patří do top 100). ()

Revolver

Tahle všemi opěvovaná Sci-fi šílenost mě narozdíl od většiny ostatních uživatelů nijak zvlášť nenadchla. Příběh dost uhozený a navíc ze strany režie špatně podaný. Jediné co film tahá ze srabu je skvěle vyšinutý Brad Pitt. ()

JimDoor

Po prvním zhlédnutí sem vůbec nechápal, po druhém mi to docvaklo, no a po třetím sem ho musel šoupnout do Top 10. ...100% ()

eagle-eye

Tento film má pevnou pozici v mém osobním top ten. Ani se nemá cenu dlouze rozepisovat, zkrátka film, který vám hlavě utkví navždy a na který se dá koukat v jednom kuse za sebou. A to finále, pokaždé nahání husí kůži. Fantazie!!! ()

Milan25

Hodně zajímavý film o cestování časem, možná i trochu náročný na pochopení. Bruce Willis je klasa, jeho výkon standardní, ale Brad Pitt - to je opravdu pan herec s velkým H, protože tak dokonale zahrát blázna jen tak někdo nezvládne. S trochou nadsázky by zapadl i do Přeletu na kukaččím hnízdem :) ()

Honzick

Protože miluju historické paradoxy a vůbec tuto tématiku, tento film mě opravdu bavil. Co mě ovšem nejvíce překvapilo byl výkon Brada Pitta, který byl opravdu fenomenální. Podlě mě to byla snad jeho nejlepší role vůbec, a s přehledem zastínil průměrného Bruce Willise. Po skončení filmu jsem měl opravdu pocit, že se hodně povedl a určitě stojí za další shlédnutí, které podle mého názoru bude ještě lepší.Zasloužené čtyři hvězdy:) ()

Fary

Technicky tomu filmu nemůžu nic moc vytknout. Dobrá myšlenka, dobré herecké výkony, působivá kamera... Jen jsem ho měl možná vidět o 5-10 let dřív. :-/ ()

showxman

Asi se budu opakovat, ale přesto: výborný scénář, výborná režie, výborné herecké výkony! A jedno vím jistě, tento film jsem neviděl naposledy. ()

Paity

Pro mě naprosto zmatené, nepochopitelné, zvrácené a chaotické sci-fi představení. Nezachrání to pro mně ani Bruce Willis, ani Brad Pitt. Tohle se prostě podle mne nepovedlo. Pokud ale tohle bylo cílem filmařů, tak pak jsem ten nechápaví asi já. ()

MTHRFCKR

Kvůli obrovskému odkazu na film od Daniela Ďurecha, který si díky němu převzal jméno a využil ho jako pseudonym pro svou uměleckou kariéru, jsem měl 12 opic v hledáčku už dlouho. Byl jsem opravdu moc příjemně překvapený, Terry Gilliam vytvořil scifi skvost, který ve mě evokoval lehkou předlohu pro budoucí snímky jako byl Matrix či Equilibrium. Nejvíc samozřejmě potěšil konec, který to naštěstí neshodil do jednoho pytle amerických happyendů. ()

Gildor

Pěkné, napínavé a originální, povedené byly hlavně Gilliamovy steampunkové úlety. Bruce byl skvělý, jako vždy, ale Brad ho svým šílenstvím v léčebně i mimo ni daleko předčil. Ovšem i když byl celý snímek plný zvratů, poslední čtvrtina byla vcelku předvídatelná. A Minority Report se OPIČil :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil