laserr

Bruce Willis exceluje. Všechno, co se odehrává v Jamesově mozku, publikuje Bruce tak skvěle, že sem měl dojem, jako bych viděl Jamesovi do hlavy. Ovšem Brad Pitt byl tentokrát o mnoho lepší. Duševní poruchu zvládl přímo dokonale. Třešničkou na dortu jsou Coleovi sny z mládí a fakt, že děj neběží po linii, ale skládá se jako skládanka. Vynikající film. Terry Gilliam je prostě skvělý režisér, ať už s Pythony, či bez nich. ()

Emzet

Film, který mě napoprvé vážně dostal, primárně svým propracovaným scénářem. Monty Pythoni holt mají něco do sebe, a to i samostatně. Nicméně druhé a třetí zhlédnutí mě nechalo o něco chladnějším, neřkuli mě nudilo. Bohužel, myšlenka, že zas tak komplexní tento snímek není se mi vkrádala do hlavy čím dál neodbytněji... a mírně kratší stopáž by mi rozhodně nevadila. Za vyzdvihnutí stojí především perfektní Willis (kterého jsem až do tohoto filmu moc neuznával) a úžasný magor Brada Pitta. A skvělý soundtrack. P.S.: Taky vám někomu připomínal místy tento film o něco starší Jacob's Ladder? Mně taky ne, dokud mi tu myšlenku nevložila do hlavy přítelkyně... a od té doby se jí nemůžu zbavit. ()

Phillo

V rámci žánru, ktorého všetky možné aj nemožné odnože sú súčasťou kinematografie v každom období ide IMHO len o priemer. Slabé vykreslenie prostredia, takmer nič nehovoriaca pointa a katastrofická predstava nič moc. Atmosféra však deptajúca (porovnateľná aj s takým Se7en) a vcelku šikovná réžia anarchistu Gilliama... Nič viac, nič menej, možno keby som to videl v dobe vzniku filmu, pripadalo by mi to nadčasové a skvelé..V čase Minority Report a Equillibria priemer. 75% ()

Suchinnen

Jedno z mých nejoblíbenějších Sci-Fi. Hodně přemýšlivý film, který není jen o apokalyptické vizi budoucnosti, ale i o mezilidských vztazích, psychologii, náboženství, ekologii...atd. No, prostě odkazů pro žhavení šedé kůry mozkové je tu ažaž. Baví mě režijní přístup Terryho Gilliama a jeho práce s herci, v tomto případě hlavně s Willisem, který zbytečně nemachruje a opravdu výborně hraje. Scénář, byť celkem prostý je naprosto strhující a dotažený v každém detailu. Ostatní kategorie, včetně výborné hudby nezůstávají o nic pozadu. Děkuji panu režisérovi za jeho tvrdou hlavu, kterou studiím zabránil dodatečným zásahům do tohoto skvostu. ()

Paul_cz

Dle mého nejlepší sci-fi vůbec, ikdyž samozřejmě, Matrix apod. miluju taky : ).Ale tohle má prostě úžasnou atmosféru, scénář jež je tak nádherně propracovaný že to nemá obdoby, Willise na vrcholu..miluju tenhle film.Tosimův citát vystihuje moje pocity k tomuhle filmu...prostě 5*. ()

werus

Sci-fi tohoto typu není zrovna můj šálek kávy, takže jsem si myslela, že mě to nemůže ani trochu bavit, ale to mě hodně rychlě přešlo. Dvanáct opic je film se skvělým hereckým obsazením - klasicky skvělý Bruce Willis, který dostal ve filmu dost prostoru a stoprocentně ho využil. Brad Pitt tolik prostoru nedostal, ale těch pár "šílených" chvil s ním je celkem nezapomenutelných. Myslím že do Kukaččího hnízda by zapadl :). Taky je to film s dost složitým příběhem, který si každý může vyložit po svém, se spoustou flashbacků a zajímavých momentů a je jiný než většina scifi filmů oplývajících efekty a triky. A také je to film který si žádá víc než jedno shlédnutí. Až pak totiž všechno zapadne, kam má. ()

cherita

Strašně nerada vychvaluju nějaký film. Není v tom nic originálního, zvláště když jsem jenom jedna z mnoha, ale tady se asi přemůžu. Odměna za dlouhé čekání, kdy se mi "opice" pořád vyhýbaly, byla totiž vysoká. Skvělé. Má to atmosféru a Terry Gilliam z toho kouká od první minuty, k tomu výborní herci, zajímavá hudba... i když mi to nedá a trochu si rýpnu: pointa. Po tolika chvalozpěvech ve mě zanechala pocit "a to je všechno?". Já se teda nechci chlubit, ale však víte co chci říct, tak nějak od poloviny filmu už jsem to tušila. ()

dr.block

Skvělá sci-fi od Gilliama, ve které excelují Bruce Willis a Brad Pitt, a u které by si už samotný scénář zasloužil pět hvězd- takhle propracovaný příběh se totiž vidí velmi zřídka. Když jsem film viděl poprvé, seděl jsem u televize jak přikovanej a hltal jsem každičkou scénu, a to je přesně to, co by měl dobý film s divákem udělat. Bravo. ()

raky5

Skvelé! Bál som sa, či sa mi to bude páčiť, nie som totiž príliš na shrink filmy, ale toto bolo výnimočné. Bruce Willis v neakčnej úlohe a super Brad Pitt - najmä v scénach z psychiatrie. ()

TheGunner

Jsem hodně kritický na filmy s tématem cestavání v čase. Je to hodně citlivé téma a spousta filmů na to dojíždí. 12 opic není ten případ. Krásně ukazuje nevyhnutelnost osudu, i když se jej snaží změnit. A přesně tak to mám rád. Navíc výkon Brada Pitta byl opravdu skvost, jeden z jeho životních výkonů. ()

Andresito

Film, po němž už nikdo nemůže tvrdit, že Willis má jen jednu hereckou polohu. Terry Gilliam totiž z něj i z výborného Pitta vymačkal výkony, které od nich nikde jinde neuvidíte a od jejich ostatních rolí se liší stejně jako samotný film od ostatní produkce. Pokud máte rádi posuny v čase a paradoxy jimi vzniklé, nudit se rozhodně nebudete a nad precizností a hravostí, s jakou si s nimi Gilliam pohrál, můžete jen kroutit hlavou. Jsou tu promyšlené do detailu a mezery byste v nich, oproti podobně laděným snímkům, hledali jen těžko. 90% ()

werewolf69

No ja neviem pochopiť tie vysoké hodnotenia. Asi mi pri pozeraní tohto filmu unikla akási dôležitá pointa, ktorá robí tento film tak hodnotným. Ale ani to ma neprinúti pozrieť si tento PRIEMERNÝ film opäť. ()

MIKESTEIN

Filmy s časom a pravidlom univerza ktoré znie že -budúcnosť nejde zmeniť- ma vždy velmi nadchýnali a práve preto sa mi tento film strašne zapáčil. Poukazuje práve na tú velkú skutočnosť,ktorú som podotkol v mojej prvej vete tohto komentára. A práve v tom spočíva kúzlo tohto filmu a jemu podobných. Do poslednej sekundy filmu všetko zapadá do seba ako jedná nádherná skládačka. Všetko má svoj zmysel a všetko sa deje pre to aby sa to nakoniec stalo tak ako sa to stať má a musí. Herci podaly skvelé víkony, obzvlášť Brad Pitt, ktorý hral rolu cvoka velmi presvečivo a vtipne. :) Tu sú odporúčania na filmy ,ktoré fungujú na rovnakom princípe ako tento film: Návrat do budúcnosti 1,2,3, Harry Potter a vezeň z Azkabanu. :) ()

punk_zero

Keď som to videl prvy krát, tak som tomu filmu nerozumel. Po paru rokoch som si tento film pozrel ešte raz a pochopil o čom vlastne bol. Doteraz patri k mojím obľúbeným filmom ()

pan.Bebi

Po většině sci-fi se u mě dostaví dávicí efekt, takže když u závěrečných titulků zůstal lavor vedle monitoru prázdný, hodnotím kladně. Navíc se sešli sešli moji oblíbenci Willis a Pitt /ten je v léčebně skvělý, jako hipík už trochu otravný a divný/. Vychytat cestování časem určitě není snadné, tady se to až na pár mini chyb myslím povedlo. Jinak hudba o ničem ()

JK-Stinger

Tak tenhle snímek je slušným unikátem, škoda, že mi tak dlouho unikal, ale nakonec mám i tuhle mezeru dohnanou. Celé hlavní herecké trio tady exceluje, především blázen Brad Pitt hraje úplně dokonale. Příběh je nehorázně propletený a přeci jen mi trochu dalo zabrat vše pořádně pochopit, ale usílí se rozhodně vyplatilo a vše v závěru parádně vygraduje. Za zmínku stojí určitě i hudební doprovod, především krátké "harmonikové" vstupy, které danou situaci vždy výborně psychologicky podbarví. Právem asi jedno z nejlepších Sci-Fi. ()

Pitrsss

CHTĚL BYCH NEZNAT BUDOUCNOST. CHTĚL BYCH BEJT ZASE NORMÁLNÍ. A ŽÍT V PŘÍTOMNOSTI. ZŮSTAT TADY. S TEBOU. NAVŽDY. Jeden z nejkultovnějších filmů vůbec. Asi nejlepší sci-fi všech dob. Nejlepší film o Terryho Gilliama. bla bla bla Takhle bych mohl psát donekonečna. Bruce Willis zahrál přesně to, co se od něj čekalo a Brad Pitt dal jednu ze svých životních rolí. 12 Opic jsem viděl několikrát a pokaždé se najde něco, čím mě ten film dostane znovu a znovu. Díky Jamesi Coleovi, díky Terrymu Gilliamovi. 95% ()

kubyno

Přiznám se, že jsem očekával něco víc... Nejvíc se mi líbil bezesporu Brad Pitt - dokonalej blázen. Ale jinak, že by mi to nějak utkvělo v hlavě, nějakej emocionální zážitek? Asi jsem se do toho správně nevžil, i když scénář byl vlastně výbornej. Nejvíc mi hodnocení vytahuje Brad, minimálně o hvězdičku, ale jinak mi to bylo celkem cizí. ()

Kratoc

Tenhle film je určitě jeden z mála, který si zaslouží několikanásobné přehrání. Jedině tak člověk dokáže odhalit všechny vychytávky v příběhu. Bruce Willis hraje výborně, vůbec tady není za nějakého superhrdinu, ale za chlápka, který se zuřivě drží života a snaží se dělat co v rámci svých možností svede. Do toho Brad Pitt, který hraje svou stále oblíbenější roli trochu (více) trhlého blázna. Opravdu velmi originální sci-fi na ohrané téma cesty časem, ale tady je to pojmuto velmi, velmi originálně. ()

masiko

Willis a i Pitt byli skveli, ale... mozna jsem to nepochopil nebo jsem proste cekal moc, nicmene jsem se bohuzel nudil. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil